reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Zasiłek rodzinny na dziecko
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24, 25, 26  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dariuszr

Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 343
PostWysłany: 16 Sty 2009, 10:00    Temat postu: Re: Odpowiedz z cytatem

owieczka.23 napisał:


A skoro moje dziecko jest tutaj rok, tylko w poprzednim nie brałam zasiłku rodzinnego, to czy zostanie on wyrównany za tamten rok ??

przy rozliczaniu się z podatku wpisz dziecko i wtedy dostaniesz zwrot zasiłku za ubiegły rok mruga
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stokrotka28
Gość
PostWysłany: 16 Sty 2009, 18:06    Temat postu: xx Odpowiedz z cytatem

.Jak chcesz zasiłek rodzinny na dziecko, które tu jest, lub dopiero przyjechało to po prostu idziesz na Tryggvagata 19- tam, na 4 pietrze, do miłego strszego pana mówisz, że chcesz zasiłek na dzieciątko! Pan pyta się o kenitale dzieciątka i kiedy przyjechało na Islandię... ładnie odpowiadasz... Pan szuka w komputerku, potem wyciąga formularzyk i szybciutko wpisuje co nieco a ty podpisujesz...możesz już iśc do domu, chyba, że chcesz pogawedzić, a miły pan i watro... wyciagnie małą karteczkę i rozpisze Ci (jak po twojej minie zatroskanie zobaczy) że zasiłek będziesz miała przyznany od dnia przyjazdu dziecka a wypłata zawsze jest co kwartał w danym roku płacone z dołu ( chyba, że jakieś drobne wyrównanie na początek to już indywidualnie ustalane)- decyzja zresztą ile, za co, i kiedy przyjdzie do domu za jakieś 3-4 dni
Powrót do góry
stokrotka28
Gość
PostWysłany: 16 Sty 2009, 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko zabardzo nie wiem jak z tą decyzją bo ja czekam juz na nią 1.5 miecha i niewiem co dalej
Powrót do góry
zuzula666

Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 410
Skąd: Reykjawik
PostWysłany: 16 Sty 2009, 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się wydaje że czekasz bo tak jak napisałaś wczesniej zasiłek jest wypłacany kwartalnie, a mianowicie luty, maj, sierpien, listopad.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dariuszr

Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 343
PostWysłany: 16 Sty 2009, 23:21    Temat postu: Re: Odpowiedz z cytatem

stokrotka28 napisał:
tylko zabardzo nie wiem jak z tą decyzją bo ja czekam juz na nią 1.5 miecha i niewiem co dalej

raczej dostaniesz w lutym bo ja miałem podobny przypadek pingwinek
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
owieczka.23

Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 94
Skąd: KrakĂłw --> Reykjavik
PostWysłany: 27 Sty 2009, 5:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
No i byłem pod adresem Tryggvagata 19- na 4 pietrze i niestety jest tam urząd skarbowy, miłego starszego Pana nie było , tylko jakaś Pani, która owszem chciała mi pomóc w załatwieniu zasiłku, ale nie pytała o kenitala dziecka... tylko musiałem podać kiedy tu przyjechałem, ile zarobiłem w tamtym roku i muszę jakoś udowodnić, że przyjechałem ty w 2007 roku... miła Pani powiedziała, że najlepiej jak bym miał bilet lotniczy z 2007 roku...
I powiedzcie mi co teraz ??? Bo kto dwa lata trzyma bilet lotniczy ???
_________________
Bo ja to taki wilk w owczej skĂłrze Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 27 Sty 2009, 7:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

owieczka.23 napisał:
Witam
No i byłem pod adresem Tryggvagata 19- na 4 pietrze i niestety jest tam urząd skarbowy, miłego starszego Pana nie było , tylko jakaś Pani, która owszem chciała mi pomóc w załatwieniu zasiłku, ale nie pytała o kenitala dziecka... tylko musiałem podać kiedy tu przyjechałem, ile zarobiłem w tamtym roku i muszę jakoś udowodnić, że przyjechałem ty w 2007 roku... miła Pani powiedziała, że najlepiej jak bym miał bilet lotniczy z 2007 roku...
I powiedzcie mi co teraz ??? Bo kto dwa lata trzyma bilet lotniczy ???

nie musi byc bilet lotniczy, moze byc jakis papier urzedowy z data na 2007 rok, np.kenitala dla dziecka. Napewno cos takiego masz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal26

Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 156
Skąd: HafnarfjĂśrður
PostWysłany: 30 Sty 2009, 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czytalem czytalem o tym rodzinnym rozne wersje az wreszcie sam poszedlem i sie dowiedzialem.jestem tu od 2007 roku a reszre rodziny sciagnelem teraz w styczniu i chcialem zalatwic rodzinne.za 2008 rok nie dostane bo dzieci tu nie bylo a zeby dostac to musze dac rozliczenie z podatku za 2008 rok mojej zony z polski i jeszcze kilka dokumentow.teraz wpisze dzieci w rozliczenie podatkowe i dostane w 2010 za 2009 rok.i nie trzeba zadnych biletow lotniczych-oni przeciesz wiedza kiedy ktos przyjechal bo dostal kenitala.najlepiej samemu wszystko sobie zalatwiac a nie czytac jakies bzdury bo czasami to tez ludzie pisza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
LUCYNA86
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 104
Skąd: Hafnariorður
PostWysłany: 30 Sty 2009, 13:16    Temat postu: æ Odpowiedz z cytatem

ja jestem od 2006 roku na islandi i zaczelam prace w 2007 r teraz 2,5 mies urodzilam dziecko tutaj na islandi i chcialabym starac sie o zasilek na moja coreczke tylko nie wiem czy mi dadza i gdzie ma sie udac moze ktos mi udzielic inf? aha dzieckomam z islandczykiem ale nie jestesmy po slubie ??'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
LUCYNA86
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 104
Skąd: Hafnariorður
PostWysłany: 30 Sty 2009, 13:20    Temat postu: æ Odpowiedz z cytatem

aha i jak to ma powiedziec po angielsku albo po islandzku ze chcem starc sie o ta kase??'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
laylaQ

Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 10
PostWysłany: 30 Sty 2009, 13:22    Temat postu: zasilek Odpowiedz z cytatem

witam.ja mysle ze ludzie nie pisza bzdur tylko swoje doswiadczenia zwizane z zalatwianiem spraw urzedowych,moje obserwacje sa takie iz tu na Islandi zalatwienie sprawy szybciej czy dluzej zalezy od pani siedzacej w okienkun.Przy zalatwianiu kenitala dzieciom pewna pani zarzadala aby dzieci przyjechaly do urzedu bo chce je zobaczyc,po czym drugiego dnia inna pani nie spojrzala na dzieci i dokumenty wystawila i stwierdzila ze dzieci nie musza byc obecne moze to zalatwic sam ojciec.Przy zalatwianiu zasilku rodzinnego 7 dni temu podalam tylko kenitala swoje i dzieci na papierku urzedowym wraz z data przylotu (na tym samym dokumencie widnieje data), pani wyszukala sobie sama kenitala i roczny dochod meza po czym wypelnila dokument podala do podpisu i przyjela.Dodam iz zalatwialam to bez meza ktory jest podatnikiem,ja nie pracuje i nie pracowalam tu nigdy i zadnych rozliczen czy dokumentow z Polski nie wymagala,teraz tylko czekam na decyzje.Fakt ze owa pani konsultowala sie z kolezanka obok,widocznie tym razem dobrze trafilam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
raga

Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 8
PostWysłany: 30 Sty 2009, 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a wogole ile jest tego zasilku rodzinnego?ze tak zapytam,ze zwyklej ciekawosci
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
owieczka.23

Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 94
Skąd: KrakĂłw --> Reykjavik
PostWysłany: 30 Sty 2009, 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafal26 napisał:
.i nie trzeba zadnych biletow lotniczych-oni przeciesz wiedza kiedy ktos przyjechal bo dostal kenitala.najlepiej samemu wszystko sobie zalatwiac a nie czytac jakies bzdury bo czasami to tez ludzie pisza



A nie wziąłeś pod uwagę, że dziecku nie trzeba od razu wyrabiać kenitala??? A po drugie swego czasu dość długo się czekało na kenitala!!!
Pozdrawiam
_________________
Bo ja to taki wilk w owczej skĂłrze Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
dariuszr

Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 343
PostWysłany: 30 Sty 2009, 16:43    Temat postu: Re: Odpowiedz z cytatem

raga napisał:
a wogole ile jest tego zasilku rodzinnego?ze tak zapytam,ze zwyklej ciekawosci

w tym miesiącu jak dla mnie to był dwa razy większy ponad 40 tysiączków Smile
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal26

Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 156
Skąd: HafnarfjĂśrður
PostWysłany: 2 Lut 2009, 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko musiałem podać kiedy tu przyjechałem, ile zarobiłem w tamtym roku i muszę jakoś udowodnić, że przyjechałem ty w 2007 roku... miła Pani powiedziała, że najlepiej jak bym miał bilet lotniczy z 2007 roku...
tu jest napisane ze mial ten ktos podac kiedy sam przyjechal a nie dziecko.wiec skoro przyjechal tu do pracy to kenitala musial wyrabiac i na wniosku jest data zlozenia wniosku o kenital.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
rafal26

Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 156
Skąd: HafnarfjĂśrður
PostWysłany: 2 Lut 2009, 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

owieczka.23 napisał:
Witam
No i byłem pod adresem Tryggvagata 19- na 4 pietrze i niestety jest tam urząd skarbowy, miłego starszego Pana nie było , tylko jakaś Pani, która owszem chciała mi pomóc w załatwieniu zasiłku, ale nie pytała o kenitala dziecka... tylko musiałem podać kiedy tu przyjechałem, ile zarobiłem w tamtym roku i muszę jakoś udowodnić, że przyjechałem ty w 2007 roku... miła Pani powiedziała, że najlepiej jak bym miał bilet lotniczy z 2007 roku...
I powiedzcie mi co teraz ??? Bo kto dwa lata trzyma bilet lotniczy ???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
laylaQ

Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 10
PostWysłany: 2 Lut 2009, 21:13    Temat postu: zasilek Odpowiedz z cytatem

rafal26 napisał:
owieczka.23 napisał:
Witam
No i byłem pod adresem Tryggvagata 19- na 4 pietrze i niestety jest tam urząd skarbowy, miłego starszego Pana nie było , tylko jakaś Pani, która owszem chciała mi pomóc w załatwieniu zasiłku, ale nie pytała o kenitala dziecka... tylko musiałem podać kiedy tu przyjechałem, ile zarobiłem w tamtym roku i muszę jakoś udowodnić, że przyjechałem ty w 2007 roku... miła Pani powiedziała, że najlepiej jak bym miał bilet lotniczy z 2007 roku...
I powiedzcie mi co teraz ??? Bo kto dwa lata trzyma bilet lotniczy ???

moze wez rozliczenia podatkowe za 2007 i 2008 oraz kenitala dziecka na papierku jesli masz tam powinno byc kiedy dziecko przyjechalo i jeszcze raz podejdz moze trafisz na kogos innego i zalatwisz pozytywnie (tu czesto tak bywa- kazdy" urzedas"inaczej do sprawy podchodzi)biletem sie nie stresuj,probuj...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulina
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 12
PostWysłany: 8 Lut 2009, 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

postu: rodzinne

--------------------------------------------------------------------------------

mam pytanie,
jesli urodze dziecko w czerwcu( a najprawdopodobniej urodze) to jak to jest z zasiłkienn na dzidziusia, od razu od 1 lutego autonatycznie naliczają, czy nnusze czekać az po rozliczeniu w marcu?? gdzie musze sie zgłoscic..dziekuje za odp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 8 Lut 2009, 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli urodzisz w czerwcu 2009 to barnabætur nalicza ci od lutego 2010 wg zarobkow za caly 2009 -przynajmniej tak bylo.Macierzynski mozesz natomiast (jesli masz prawo do niego)zaczac pobierac na miesiac przed porodem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martaz

Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 6
PostWysłany: 8 Lut 2009, 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam pytanko...
przebywałam na Islandii od grudnia 2007 do listopada 2008 r.
oczywiście rodzinnego nie dostawałam bo niby jest tak że musi minąc cały rok podatkowy. czy jest mozliwość że dostanę rodzinne za ten okres pobytu w sierpniu 2009???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24, 25, 26  Następny
Strona 5 z 26

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron