reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Zasiłek rodzinny na dziecko
Idź do strony 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
elza74

Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 293
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 20 Lis 2006, 13:50    Temat postu: Zasiłek rodzinny na dziecko Odpowiedz z cytatem

witam
mam pytanie,czy w islandii jest przyznawany zasilek rodzinny na dziecko??
jesli dziecko urodzi sie w islandii,to czy od razu jest przyznawany zasilek rodzinny czy rok pozniej??
dzieki za odpowiedzi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
soley

Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 226
Skąd: HFJ
PostWysłany: 22 Lis 2006, 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznawany jest tzw barnabaetur zawsze po nowym roku. Czyli jezeli dziecko urodzilo sie w 2006 zasilek wyplacany jest od stycznia 2007r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aberebe

Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 1
PostWysłany: 6 Gru 2006, 16:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pod koniec sierpnia zostałem ojcem, jestem na półrocznym urlopie macierzyńskim. Kiedy i gdzie powinienem się zgłosić o zasiłek rodzinny, a może istnieje jakaś inna forma dodatku z tego tytułu? Z góry dziękuję za poradę Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mariusx
Gość
PostWysłany: 8 Gru 2006, 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zasiłki rodzinne

Komu przysługują?
Zasiłki rodzinne są wypłacane na dzieci w wieku do lat 16, posiadające status rezydenta
i znajdujące się na utrzymaniu osób podlegających nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu
w Islandii zgodnie z obowiązującym prawem pdatkowym.

Zasiłki
Zasiłki na dziecko są określane i wypłacane na podstawie dochodu oraz majątku zadeklarowanego
za poprzedni rok. Zaliczki są przekazywane 1 lutego i 1 maja każdego roku. Roczna kwota zależy
od wieku dziecka oraz tego, czy jego rodzice są małżonkami, osobami wspólnie zamieszkałymi lub
osobami samotnie wychowującymi dziecko. Jeśli dochód brutto przekracza określoną kwotę, zasiłki
są zmniejszane według określonych zasad.
Powrót do góry
Asiaaa

Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 45
Skąd: Akureyri
PostWysłany: 3 Sty 2007, 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko tu jest fajnie opisane tylko czy trzeba skladac jakies wnioski, czy to jest z gory przyznawane dla kazdego dziecka. Jezeli dziecko ma kenitale i jedno z rodzicow pracuje. Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 3 Sty 2007, 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziecko powinno byc wpisane na waszym zeznaniu podatkowym ,ktore bedziecie skladac teraz w marcu lub skladaliscie w zeszlym roku.A czy nie mogl byc ktos z zakladu pracy meza podpytac?najlatwiej
przedzwonic i spytac czy sprawy papierkowe w porzasiu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asiaaa

Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 45
Skąd: Akureyri
PostWysłany: 4 Sty 2007, 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko ,ze my nie skladalismy jeszcze zeznania podatkowego, wiec na podstawie czego jest to obliczane? A u meza w pracy wszystko jest ok. Czy ja musze gdzies skladac jakies dokumeny?
Dzieki za odpowiedz. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
p.moniagd

Dołączył: 24 Sty 2007
Posty: 7
Skąd: Golub-Dobrzyń
PostWysłany: 25 Sty 2007, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam! Mój narzeczony pracuje w Islandii i mieszka w hotelu. Ja Jestem w ciąży i mam zamiar urodzić w Islandii, chcę tam jechać w czerwcu, w związku z tym mam pytanie czy dziecko od razu dostanie obywatelstwo Islandzkie?? Słyszałam też, że samotne matki otrzymują jakąs pomoc od państwa i dopłatę na mieszkanie. Mam jeszcze jedno pytanie w związku z paszportem dla dziecka jakbym chciała przyjechać do Polski to gdzie się tam załatwia paszporty dla tak małych dzieci?? Z góry wielkie dzięki za odpowiedź
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
reggie

Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 37
Skąd: krakĂłw
PostWysłany: 25 Sty 2007, 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samotne matki? Przeciez napisalas ze narzeczony pracuje na islandii i chcesz do niego jechac, czyli chyba nie bedziesz taka samotna matka....

Hmmm, czy to nie jest swego rodzaju turystyka macierzynska?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Savage

Dołączył: 14 Sty 2006
Posty: 10
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 25 Sty 2007, 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Topic wyjaśniający sprawę obywatelstwa:
http://forum.iceland.pl/viewtopic.php?t=1452
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
elza74

Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 293
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 25 Sty 2007, 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj p.moniagd Smile
jestem w 7 m-cu ciazy,paszport tymczasowy mozna zalatwic listownie w ambasadzie w Oslo.chyba ze cos sie zmienilo.
tu masz wszystko wyjasnione co do paszportu dziecka:http://www.oslo.polemb.net/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wiesio73

Dołączył: 22 Sie 2006
Posty: 1
PostWysłany: 31 Sty 2007, 22:08    Temat postu: Zasiłek na dziecko? Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie czy zasiłki rodzinne są tylko na dzieci które się tu urodziły, które przyjechały z rodzicami czy tez może na dziecko krórego rodzic tu pracuje ale ono jest w Polsce?Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rodzynka

Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 12
PostWysłany: 1 Lut 2007, 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzwoniłam wczoraj do The Internal Revenue Directorate gdzie powiedziano mi, ze niewazne,c zy dziecko urodzilo sie w PL czy w Islandii, ale jesli nie mieszka na Wyspie, to nie przysluguje mu zasiłek Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
szona

Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 36
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 28 Lut 2007, 1:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem w ciąży i mam zamiar urodzić w Islandii, chcę tam jechać w czerwcu, w związku z tym mam pytanie czy dziecko od razu dostanie obywatelstwo Islandzkie??
Niestety p.moniagd dziecko nie dostanie obywatelstwa jesli któryś z rodziców go nie posiada
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
soley

Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 226
Skąd: HFJ
PostWysłany: 28 Lut 2007, 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szona napisał:
Jestem w ciąży i mam zamiar urodzić w Islandii, chcę tam jechać w czerwcu, w związku z tym mam pytanie czy dziecko od razu dostanie obywatelstwo Islandzkie??
Niestety p.moniagd dziecko nie dostanie obywatelstwa jesli któryś z rodziców go nie posiada

A dokladniej jesli matka nie posiada.
Obywatelstwo dziecko dostaje tylko wtedy jesli matka je posiada
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szona

Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 36
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 28 Lut 2007, 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację Soley .Przepraszam za nieudolne zacytowanie Surprised dopiero się uczę wybaczcie Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
madjedi

Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1
Skąd: szczecin
PostWysłany: 19 Mar 2007, 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dostalem propozycje pracy w islandii. chcialbym wyjechac razem z zona i 4miesiecznym synkiem. czy jesli pracowalem w latach 2004-2005 w islandii moglbym ubiegac sie o zasilek bez okresu karencjii. i czy ktos wie ile dokladnie wynosi zasilek lub tez ile moglby wyniesc przy zarobkach 200tys isk? dziekuje za pomoc Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aga2666
Gość
PostWysłany: 12 Kwi 2007, 1:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe tez czy bedziesz miala ubezpieczenie z tytulu porodu bo z tego co wiem trzeba byc na Islandii pol roku a zeby takie miec. Moze wystarczy na meza ale nie wiem. PorĂłd na Islandii kosztuje ponad 1 milion koron wiec strasznie duzo. Potem wizyty poloznej i wogle. Musisz z narzeczonym dobrze sie popytac jak jest w ubezpieczalni. Pozdrowka
Powrót do góry
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 12 Kwi 2007, 17:34    Temat postu: Re: Zasiłek na dziecko? Odpowiedz z cytatem

wiesio73 napisał:
Mam pytanie czy zasiłki rodzinne są tylko na dzieci które się tu urodziły, które przyjechały z rodzicami czy tez może na dziecko krórego rodzic tu pracuje ale ono jest w Polsce?Pozdrawiam.

jak juz pisalismy tu chyba z 3 razy zasilek rodzinny barnabaetur przysluguje na dzieci przebywajace na islandii.Zasilek ten jest wyplacany 4 razy w roku ,wyliczany w/g zeznania podatkowego z poprzedniego roku.W innym wypadku trzeba niestety czekac.Nie wiem na jakie pieniaqdze liczycie ale...nie liczcie na duzo.Najwiecej dostaja samotni rodzice ,lub rodziny wielodzietne.Podejrzewam ze aby miec prawo do takiego zasilku trzeba przebywac na Islandii-miec pozwolenie na pobyt 6 mies.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asiaaa

Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 45
Skąd: Akureyri
PostWysłany: 18 Kwi 2007, 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktos sie orientoje kiedy otrzymamy zasilek rodzinny na dziecko jezeli rozliczalismy sie z 2006 r ( dzicko bylo na Islandii), ale dziecko otrzymalo status rezydenta dopiero w kwietniu 2007 r. Czy otrzymamy zasilek dopiero za rok ,czyli jak rozliczymy sie za rok 2007? Bardzo dziekoje za informacje Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Następny
Strona 1 z 26

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron