reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Chamstwo i pija艅stwo - czy to norma w艣r贸d Polak贸w?
Id do strony 1, 2, 3  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo縧iwo禼i zmiany post體 lub pisania odpowiedzi    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Pozosta艂e tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
ryskro

Do潮czy: 04 Lis 2006
Posty: 8
Sk眃: Sulech贸w
PostWys砤ny: 23 Lis 2006, 18:23    Temat postu: Chamstwo i pija艅stwo - czy to norma w艣r贸d Polak贸w? Odpowiedz z cytatem

Jestem pora偶ony Waszymi, chwilami brutalnymi ale g艂贸wnie histerycznymi wypowiedziami. Chc臋 jecha膰 na Islandi臋, mam zagwarantowan膮 prac臋. Ale Wasze opinie o pija艅stwie, chamstwie etc Polak贸w na tej pi臋knej wyspie ostudzaj膮 m贸j zapa艂. :roll: :(
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 WP Kontakt
Ireth
Alpha Team
Do潮czy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Sk眃: Dania
PostWys砤ny: 23 Lis 2006, 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedz, popatrz, poobserwuj i wtedy powiedz, czy nasze reakcje sa histeryczne... Powodzenia!
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
fanka_franka

Do潮czy: 25 Lip 2006
Posty: 141
Sk眃: K贸pavogur
PostWys砤ny: 23 Lis 2006, 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polacy zachowuja sie normlanie, w granicach normy polskiej oczywiscie. Nie zauwazam jakiejs duzej roznicy pomiedzy zachowaniem tutaj i w Polsce. Wszyscy sie przeciez przyzwyczailismy do tego, ze na porzadnej imprezie ktos musi dostac w morde, prawda?
Tutaj jest to poprostu bardziej widoczne... bardziej razi...
_________________
Zmieszana, nie wstrzasnieta!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
delfina

Do潮czy: 21 Wrz 2006
Posty: 12
PostWys砤ny: 23 Lis 2006, 23:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiekszosc przyjezdzajacych tu rodakow,to ludzie prosci,czesto bez wyksztalcenia,a co za tym idzie i bez kultury niestety,dla ktorych jedynym sposobem na nude jest porzadne weekendowe pijanstwo.Tak robili w popegeerowskich miejscowosciach z ktorych pochodza-tak robia i tu.Kumpli nigdy im nie zabraknie,bo "sciagniete"tu juz sa cale klany i mozna sie kisic w swoim sosiku!W Polsce przecietny czlowiek ma caly wachlarz mozliwosci wyboru znajomych-od najgorszych prymitywow poczynajac,a na geniuszach konczac.Tu wyboru nie ma,a jesli juz,to trzeba sie niezle natrudzic,aby dobrac sobie mila paczke znajomych,dla ktorych priorytetem nie jest kolejna wypita flaszka!Mnie sie udalo!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Old Star

Do潮czy: 27 Lip 2006
Posty: 226
Sk眃: Down Town czyli z Miasta Daun贸w
PostWys砤ny: 24 Lis 2006, 0:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

delfina napisa:
Wiekszosc przyjezdzajacych tu rodakow,to ludzie prosci,czesto bez wyksztalcenia,a co za tym idzie i bez kultury niestety,dla ktorych jedynym sposobem na nude jest porzadne weekendowe pijanstwo.Tak robili w popegeerowskich miejscowosciach z ktorych pochodza-tak robia i tu.Kumpli nigdy im nie zabraknie,bo "sciagniete"tu juz sa cale klany i mozna sie kisic w swoim sosiku!W Polsce przecietny czlowiek ma caly wachlarz mozliwosci wyboru znajomych-od najgorszych prymitywow poczynajac,a na geniuszach konczac.Tu wyboru nie ma,a jesli juz,to trzeba sie niezle natrudzic,aby dobrac sobie mila paczke znajomych,dla ktorych priorytetem nie jest kolejna wypita flaszka!Mnie sie udalo!


Troszk臋 nie orientujesz si臋 w realiach 偶ycia islandzkiej Polonii a tym bardziej w typowych zachowaniach spo艂eczno艣ci skandynawskich....

W ca艂ej Skandynawii normalna jest ci臋偶ka praca od poniedzia艂ku do pi膮tku/soboty a p贸藕niej oddawanie si臋 "uciechom 偶ycia"...

St膮d restrykcyjne sklepy monopolowe i zaporowe ceny w barach, bo ten nar贸d pi艂by na okr膮g艂o - p艂ynie w ich 偶y艂ach krew wiking贸w.......

Pracowa艂em w Szwecji, teraz jestem na Islandii, mam znajomych w Norwegii - to normalne w tych krajach, 偶e cz艂owiek po 6 dniach ci臋偶kiej pracy ma prawo odreagowa膰......

Nie czy艅 z tego przywary, u艂omno艣ci, tylko dlatego, 偶e Ty i Twoi znajomi robicie inaczej..... (mam nadziej臋, 偶e to nie k贸艂ko r贸偶a艅cowe - bez obrazy)........

Po prostu wszystko jest dla ludzi, a Ty i na pewno nie Ty - nie staraj si臋 by膰 wyroczni膮 w tym temacie.........

A po艂膮czenie picia i ludzi prostych stanowi 偶enuj膮co niskie podej艣cie do rzeczy....

W Polsce oczywi艣cie pij膮 tylko robole? Lekarze nie przychodz膮 na rauszu, policjanci nie chlej膮 na s艂u偶bie, politycy nie przewracaj膮 si臋 wysiadaj膮c ze s艂u偶bowych limuzyn?

Nie pijesz - to 艣wietnie, ale mo偶e kiedy艣 kiedy posiedzisz na Islandii d艂u偶ej, mo偶e z艂apie Ci臋 ch臋膰 na wypicie drinka, po to, 偶eby w serduszku by艂o cieplej....

Keep smiling (i czep si臋 czego艣 innego).....

Old Star
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
marika

Do潮czy: 21 Wrz 2006
Posty: 91
Sk眃: GDYNIA
PostWys砤ny: 24 Lis 2006, 8:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
typowe generalizowanie,alkohol jest dla ludzi,francuzi pija winko jak my mleczko i nikt sie nie czepia,pozatym sami prosci ludzie nie wyjezdzaja za granice,to juz jest mit, najprosciej jest krytykowac bazujac na kilku osobach ktore sie naz艂opia czy tez awanture zrobia gdziejs,tutaj tez sie zdarza i zapewniam , nie sa to pracownicy fizyczni Very Happy Very Happy .Przestanmy w koncu narzekac,najgorsze jest to ze chwali sie wszystko inne i gdzie indziej, zapomnia艂o sie ze jeden czy drugi napi艂 sie i obzyga艂 taxi w kraju???ale w Islandi nie ma takiej mozliwosci bo kto by to zap艂aci艂??wiec wypija sie z kolegami po ciezkiej pracy i odwaga i si艂a drzemie w grupie dlatego tak sie postrzega naszych rodaczkow.Kazdy ma w sobie cos fajnego i tak nalezy postrzegac swojakow,inaczej sie ocenia jak patrzymy z daleka na kogos ale to juz cecha narodowa.Wiecej zyczliwosci..... 艂atwiej sie zyje...
pozdr
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
delfina

Do潮czy: 21 Wrz 2006
Posty: 12
PostWys砤ny: 25 Lis 2006, 0:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo rozumiem tej polemiki,ktora sie wywiazala.Moj wieloletni (tu uklon w strone Old Star'a,ktory ma dziwny zwyczaj dorabiania jakiejs ideologii na uzytek tego,co ma aktualnie zamiar napisac) pobyt na Islandii i obserwacja sporej czesci emigrantow z Polski,daje mi prawo do formulowania pewnych wnioskow.Wiem, co widzialam i nazywanie tego "odreagowywaniem po tygodniu ciezkiej pracy" jest delikatnie mowiac-eufemizmem.Ile pije skandynawska spolecznosc,nie ma tu nic do rzeczy,bo nie to bylo tematem mego postu.To nie byla analiza porownawcza,a jedynie stwierdzenie faktu,ze z nami Polakami dobrze nie jest niestety.Na jakiej podstawie piszesz,ze staram sie byc wyrocznia,tez nie mam pojecia.To byla zwykla opinia do ktorej mam prawo.Nie lacze tez ludzi prostych(umownie nazywajac) i picia.To mieszanka tych dwoch rzeczy jest dopiero "wybuchowa".Zgadzam sie,ze alkoholikow mozna spotkac w kazdej grupie spolecznej,ale im czlowiek ma wieksza kulture osobista tym odsetek tego nalogu mniejszy.No i czy,odwracajac sytuacje-latwo jest znalezc abstynenta wsrod absolwentow podstawowki?Nie wsrod ludzi z ktorymi ja sie tu zetknelam.Nie zmienia to jednak faktu,ze mam dla nich duzo zyczliwosci,o brak ktorej zostalam posadzona!Na tego typu opinie,ktore w gruncie rzeczy bardzo mnie smuca,pozwalam sobie tylko wsrod Polakow.W konfrontacji z Islandczykami,zawsze staje murem za "naszymi" i pomagam jak tylko potrafie.
Ani slowem nie wspomnialam tez,ze ja i moi znajomi nie pijemy!Oczywiscie,ze pijemy!Ale po pierwsze nie jest to JEDYNA rozrywka jaka znamy,po drugie zas -musi byc ku temu czas i miejsce.Moje dzieci nie widzialy swojej matki zalanej w trupa,ich tatus nie zneca sie nad rodzina,a wujek nie siada po pijaku za fajere.Przykladow tego typu zachowan znam wiele,ale mam wrazenie za Ciebie Old Star nie interesuje merytoryka a jedynie opozycja wobec mnie.
To chyba tyle gwoli wyjasnienia.Pozdrawiam.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
PODR脫呕NIK
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 15 Wrz 2005
Posty: 45
Sk眃: ze swiata
PostWys砤ny: 27 Lis 2006, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[post zmieniony przez admina: Od偶ajer Egzegeta, ze wzgl臋du na naruszenie regulaminu]


...OLD STAR ____ty capie!!! i juz nic nie powiem


do domu prostaki...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Old Star

Do潮czy: 27 Lip 2006
Posty: 226
Sk眃: Down Town czyli z Miasta Daun贸w
PostWys砤ny: 27 Lis 2006, 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PODR脫呕NIK napisa:
...OLD STAR ____ty capie!!! i juz nic nie powiem


do domu prostaki...


Od偶ajer, mog臋 prosi膰 o jakie艣 stanowcze s艂贸wko dla "kolegi podr贸znika"?

A do samego podr贸znika (pisz臋 z ma艂ej litery - nie b臋dziesz tu ch艂opie prawdziwych PODR脫ZNIK脫W obra偶a艂)....

Wida膰 nie w tych stronach 艣wiata by艂e艣, skoro nawet nie sta膰 Ci臋 na jakikolwiek poziom dyskusji.......

Swoj膮 drog膮, pami臋tam ( i jest to w archiwum post贸w), jak 2000 z艂 oferowa艂e艣, b艂agaj膮c o znalezienie Ci pracy na Islandii i jak szerok膮 fal膮 krytyki si臋 to odbi艂o....

Jakim prawem tu jeszcze przebywasz, 艂ap贸wkarzu bez 偶adnych zasad moralnych, i jak 艣miesz w og贸le zabiera膰 g艂os na tym forum?

Old Star[/url]
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
bisiek
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 2
Do潮czy: 26 Lut 2006
Posty: 67
PostWys砤ny: 29 Lis 2006, 0:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gowno was obchodzi pijanstwo polakow na Islandii....siedzisz tu i masz prace to jej pilnuj a nie wp..... tam gdzie Cie nie prosza....Pije to niech pije.....jego problem.....najgorsze jest robienie z siebie wielkiego Polaka ktory martwi sie o to co robia inni......najlepiej pilnowac swojego nosa i nie wp...... sie w nie swoje sprawy....sory za agresywnosc tego postu ale wnerwia mnie jak ktos chce zrobic z siebie stroza moralnosci a sam w Polsce stal pod sklepem i zebral o 2 pln na wino.......
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 29 Lis 2006, 9:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Old Star napisa:
Swoj膮 drog膮, pami臋tam ( i jest to w archiwum post贸w), jak 2000 z艂 oferowa艂e艣, b艂agaj膮c o znalezienie Ci pracy na Islandii i jak szerok膮 fal膮 krytyki si臋 to odbi艂o....
Oferowanie wynagrodzenia za wy艣wiadczenie us艂ugi nie jest 艂ap贸wk膮, tylko w艂a艣nie wynagrodzeniem. Nie mo偶na wi臋c m贸wi膰, 偶e kto艣 chcia艂 da膰 艂ap贸wk臋.
艁ap贸wk膮 sta艂o by si臋 to wynagrodzenie tylko w przypadku, gdyby us艂ugodawca by艂 na kierowniczym stanowisku w firmie i przyj膮艂by do pracy us艂ugobiorc臋 tylko dla pieni臋dzy, a nie ze wzgl臋du na kwalifikacje (w ten spos贸b dzia艂a艂by na niekorzy艣膰 firmy). Natomiast je艣li us艂ugodawca po prostu przegl膮da gazety, wykona kilka telefon贸w do znajomych i znajdzie prac臋, to za wykonany trud nale偶y mu si臋 wynagrodzenie, kt贸rego wysoko艣膰 ustala si臋 wcze艣niej.



Cytat:
Jakim prawem tu jeszcze przebywasz, 艂ap贸wkarzu bez 偶adnych zasad moralnych, i jak 艣miesz w og贸le zabiera膰 g艂os na tym forum?
Nie, no zabiera膰 g艂os mo偶e ka偶dy. Ale zgodnie z zasadami prawa i regulaminu. Poniewa偶 Forumowicz, o kt贸rym mowa, wyra偶a si臋 niezbyt grzecznie, wi臋c to nale偶y krytykowa膰 i wytyka膰 palcem.
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
fanka_franka

Do潮czy: 25 Lip 2006
Posty: 141
Sk眃: K贸pavogur
PostWys砤ny: 29 Lis 2006, 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bisiek napisa:
Gowno was obchodzi pijanstwo polakow na Islandii....siedzisz tu i masz prace to jej pilnuj a nie wp..... tam gdzie Cie nie prosza....Pije to niech pije.....jego problem.....najgorsze jest robienie z siebie wielkiego Polaka ktory martwi sie o to co robia inni......najlepiej pilnowac swojego nosa i nie wp...... sie w nie swoje sprawy....sory za agresywnosc tego postu ale wnerwia mnie jak ktos chce zrobic z siebie stroza moralnosci a sam w Polsce stal pod sklepem i zebral o 2 pln na wino.......



A wlasnie, ze mnie obchodzi, szczeegolnie wtedy, gdy siedze sobie ze znajomymi w klubie i nagle zjawia sie kilku pijany osobnikow, ktorzy potrafia z siebie jedynie wydusic kilka przeklenstw i zaczynaja obrazac moich znajomych, ktorzy polakami nie sa i wmawiaja mi, ze mam wobec nich pewne zobowiazania tlyko dlatego ze pochodzimy z tego samego kraju! Wiec skoro ktos sie moze za przeproszeniem wpier... w moje zycie swoim chamstwem to ja mam prawo go za to krytykowac! Jestem tu dopiero dwa miesiace, ale juz kilka razy zdarzalo mi sie wstydzic ...
_________________
Zmieszana, nie wstrzasnieta!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mjkl
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWys砤ny: 29 Lis 2006, 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bisiek napisa:
(...) sory za agresywnosc tego postu ale wnerwia mnie jak ktos chce zrobic z siebie stroza moralnosci a sam w Polsce stal pod sklepem i zebral o 2 pln na wino.......


nie mierz innych pod艂ug swojej miary. ;]
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Grazyna

Do潮czy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 29 Lis 2006, 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juz tez kiedys wspomina艂am ten problem, nie dotyczy艂 on co prawda problemu picia alkoholu i zachowania naszych rodak贸w , ale og贸lnie jak my wszyscy tworzymy obraz Polak贸w. Z jednej strony oczywiste jest to , 偶e ka偶dej i ka偶demu z nas zale偶y( a przynajmniej powinno zale偶e膰) jak nas Polak贸w odbieraj膮 inni. Ale c贸偶 , ja osobi艣cie liczy艂am si臋 z tym, 偶e po maju tego roku r贸偶ni tu mog膮 przyjecha膰. Maj膮 takie prawo przecie偶. I oczywi艣cie tak si臋 sta艂o.
Ale z drugiej strony nie musimy przesadnie wpada膰 w kompleksy. Znam takie historie, 偶e pewni Europejczycy przyjechali do pracy, Ale akurat pracowa膰 im sie nie chcia艂o za bardzo, bo woleli towarzystwo tutejszych dziewczyn i gorza艂e, a potem jeszcze komu艣 mord臋 obi膰 i ju偶 by艂a radocha. Oczywi艣cie wszystkich z hukiem wywalili i powiedzieli, 偶e wiecej takiej narodowo艣ci sobie nie 偶ycz膮.
Wi臋c jak zawsze prawda jest po 艣rodku. Polak贸w jest tu du偶o i s膮 r贸zni dlatego. Ale og贸lnie uwa偶am, 偶e wcale nie jest z nami tak 偶le , przynajmniej w mojej miejscowo艣ci nie musia艂am sie nigdy wstydzi膰 za rodak贸w. poza jednym epizodem z przyjezdn膮 dziewczyn膮 szukaj膮c膮 pracy.
Ale z poziomu pisania tutaj, to ciesz臋 si臋 czasami, 偶e moi znajomi islandczycy nie umiej膮 czyta膰 g艂upot niekt贸rych z Was.
Ja uwa偶am, 偶e TYLKO S艁ABE I ZAKOMPLEKSIONE JEDNOSTKI S膭 ZDOLNE OBRA呕A膯 INNYCH. Wi臋c czasami jak kto艣 mi co艣 napisze g艂upiego , to mi go艣cia po prostu 偶al. I wszystkim tak radz臋 reagowa膰 na takie epitety.
_________________
Brunetka
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
FilipR79
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWys砤ny: 29 Lis 2006, 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
nie musia艂am sie nigdy wstydzi膰 za rodak贸w. poza jednym epizodem z przyjezdn膮 dziewczyn膮 szukaj膮c膮 pracy.


Pamietam Sad ale to raczej wstyd mi za Ciebie po Twojej wypowiedzi o Niej.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Grazyna

Do潮czy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 29 Lis 2006, 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie twierdzi艂am nigdy, 偶e jestem idea艂em. Tak wtedy odebra艂am t膮 sytuacj臋. Rolling Eyes
_________________
Brunetka
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
bisiek
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 2
Do潮czy: 26 Lut 2006
Posty: 67
PostWys砤ny: 29 Lis 2006, 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fanka_franka napisa:
bisiek napisa:
Gowno was obchodzi pijanstwo polakow na Islandii....siedzisz tu i masz prace to jej pilnuj a nie wp..... tam gdzie Cie nie prosza....Pije to niech pije.....jego problem.....najgorsze jest robienie z siebie wielkiego Polaka ktory martwi sie o to co robia inni......najlepiej pilnowac swojego nosa i nie wp...... sie w nie swoje sprawy....sory za agresywnosc tego postu ale wnerwia mnie jak ktos chce zrobic z siebie stroza moralnosci a sam w Polsce stal pod sklepem i zebral o 2 pln na wino.......



A wlasnie, ze mnie obchodzi, szczeegolnie wtedy, gdy siedze sobie ze znajomymi w klubie i nagle zjawia sie kilku pijany osobnikow, ktorzy potrafia z siebie jedynie wydusic kilka przeklenstw i zaczynaja obrazac moich znajomych, ktorzy polakami nie sa i wmawiaja mi, ze mam wobec nich pewne zobowiazania tlyko dlatego ze pochodzimy z tego samego kraju! Wiec skoro ktos sie moze za przeproszeniem wpier... w moje zycie swoim chamstwem to ja mam prawo go za to krytykowac! Jestem tu dopiero dwa miesiace, ale juz kilka razy zdarzalo mi sie wstydzic ...


Zaloz na Islandii kolko rozancowe albo filie radia maryja skoro tak bardzo razi Cie zachowanie Polakow . Soro maja ochote to pija i zachowuja sie tak jak im pasuje.....a Ty skoro chcesz byc moherowym beretem to na to nie musisz patrzec a Ty mjkl nie badz taki do przodu bo nie pijam win.....u mnie tylko kawior i szampanskoje Very Happy Very Happy Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Old Star

Do潮czy: 27 Lip 2006
Posty: 226
Sk眃: Down Town czyli z Miasta Daun贸w
PostWys砤ny: 29 Lis 2006, 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bisiek napisa:
[Soro maja ochote to pija i zachowuja sie tak jak im pasuje.....


Pod jednym, i tylko jednym wzgl臋dem si臋 zgadzam.......

Tak samo jak w po艂udniowych, s艂onecznych kra艅cach Europy nie znosi si臋 Niemc贸w - kt贸rzy maj膮 opini臋 wyj膮tkowo niekulturalnych, poza granicami swojego kraju "wyszczekanych" i ci膮gle wierz膮cych w pot臋g臋 RFN i obecnej waluty Euro - a poza tym wyj膮tkowo sk膮pych (nigdy nie daj膮 napiwk贸w, a je艣li s膮 doliczone do rachunku to wrzeszcz膮 od razu...), tak samo Islandia powinna da膰 rad臋 z t膮 nowo nap艂ywaj膮c膮 mas膮 "utlandy", kt贸ra jest z艂em koniecznym, ale jednak popycha rachunkowo艣膰 do przodu w co niekt贸rych knajpach Smile

Przys艂owiowe, co艣 za co艣........

Jak to m贸j pewien kole偶ka stwierdzi艂: "nas nie znosz膮, ale nasze pieni膮偶ki - owszem"...

O.S.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
delfina

Do潮czy: 21 Wrz 2006
Posty: 12
PostWys砤ny: 30 Lis 2006, 1:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie moge uwierzyc w to,co czytam!Gdyby kazdy robil to na co ma ochote,panowalaby totalna anarchia!Zyjemy (czy to w Polsce,czy na Islandii) w panstwie prawa i czy to sie komus podoba czy nie-trzeba sie do niego stosowac.Podobnie rzecz sie ma z jakimis uwarunkowaniami kulturowymi czy obyczajowymi.Jesli ktos po pijaku uprzykrza mi zycie,to to nie jest juz tylko jego sprawa!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Tigarch

Do潮czy: 24 Maj 2006
Posty: 13
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 3 Gru 2006, 1:38    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Old Star napisa:
delfina napisa:
Wiekszosc przyjezdzajacych tu rodakow,to ludzie prosci,czesto bez wyksztalcenia,a co za tym idzie i bez kultury niestety,dla ktorych jedynym sposobem na nude jest porzadne weekendowe pijanstwo.Tak robili w popegeerowskich miejscowosciach z ktorych pochodza-tak robia i tu.Kumpli nigdy im nie zabraknie,bo "sciagniete"tu juz sa cale klany i mozna sie kisic w swoim sosiku!W Polsce przecietny czlowiek ma caly wachlarz mozliwosci wyboru znajomych-od najgorszych prymitywow poczynajac,a na geniuszach konczac.Tu wyboru nie ma,a jesli juz,to trzeba sie niezle natrudzic,aby dobrac sobie mila paczke znajomych,dla ktorych priorytetem nie jest kolejna wypita flaszka!Mnie sie udalo!


Troszk臋 nie orientujesz si臋 w realiach 偶ycia islandzkiej Polonii a tym bardziej w typowych zachowaniach spo艂eczno艣ci skandynawskich....

W ca艂ej Skandynawii normalna jest ci臋偶ka praca od poniedzia艂ku do pi膮tku/soboty a p贸藕niej oddawanie si臋 "uciechom 偶ycia"...

St膮d restrykcyjne sklepy monopolowe i zaporowe ceny w barach, bo ten nar贸d pi艂by na okr膮g艂o - p艂ynie w ich 偶y艂ach krew wiking贸w.......

Pracowa艂em w Szwecji, teraz jestem na Islandii, mam znajomych w Norwegii - to normalne w tych krajach, 偶e cz艂owiek po 6 dniach ci臋偶kiej pracy ma prawo odreagowa膰......

Nie czy艅 z tego przywary, u艂omno艣ci, tylko dlatego, 偶e Ty i Twoi znajomi robicie inaczej..... (mam nadziej臋, 偶e to nie k贸艂ko r贸偶a艅cowe - bez obrazy)........

Po prostu wszystko jest dla ludzi, a Ty i na pewno nie Ty - nie staraj si臋 by膰 wyroczni膮 w tym temacie.........

A po艂膮czenie picia i ludzi prostych stanowi 偶enuj膮co niskie podej艣cie do rzeczy....

W Polsce oczywi艣cie pij膮 tylko robole? Lekarze nie przychodz膮 na rauszu, policjanci nie chlej膮 na s艂u偶bie, politycy nie przewracaj膮 si臋 wysiadaj膮c ze s艂u偶bowych limuzyn?

Nie pijesz - to 艣wietnie, ale mo偶e kiedy艣 kiedy posiedzisz na Islandii d艂u偶ej, mo偶e z艂apie Ci臋 ch臋膰 na wypicie drinka, po to, 偶eby w serduszku by艂o cieplej....

Keep smiling (i czep si臋 czego艣 innego).....

Old Star



Stary jestes po prostu smieszny!siedze tu dosc dlugo i niestety polskie pijanstwo daje sie we znaki-juz nie mowiac o innych wybrykach typu gwalt...jezeli to jest normalne odreagowanie to lepiej dla Ciebie zebysmy sie nie spotkali na miescie ani w zadnym innym klubie bo ja to tepie.jest mi wstyd za ta polska cholote, ktora oczernia wizerunek Polski.
_________________
Lubie dobry dowcip i inteligentnych ludzi, ktorzy maja ciekawe pomysly na zycie...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo縧iwo禼i zmiany post體 lub pisania odpowiedzi    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Pozosta艂e tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3  Nast阷ny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron