reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Żałoba w Polsce

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
mazury
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 08 Wrz 2006
Posty: 116
PostWysany: 23 Lis 2006, 22:06    Temat postu: Żałoba w Polsce Odpowiedz z cytatem

Solidaryzuje się w bólu i cierpieniu z rodzinami górnikow ,którzy stracili życie w katastrofie górniczej w Halembie.

[*][*][*]

P.S. czy juz nie ma tu na forum ,po za Islandczykami, ludzi ktorzy choc jescze troche czują się nadal Polakami? -pytanie retoryczne.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
fanka_franka

Doczy: 25 Lip 2006
Posty: 141
Skd: Kópavogur
PostWysany: 23 Lis 2006, 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zalobe nosi sie w sercu...
_________________
Zmieszana, nie wstrzasnieta!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 23 Lis 2006, 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kazdy czuje smutek i rozgoryczenie.Najwieksze chyba ze wzgledu na to ze w tych czasach kiedy w kosmosie lataja roboty do najgorszych prac wciaz wykorzytuje sie ludzi.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
wredna_mimi

Doczy: 13 Pa 2006
Posty: 262
Skd: Ełk
PostWysany: 23 Lis 2006, 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"zalobe nosi sie w sercu..."

tak tak!... a pieniądze w kieszeni...

Idąc tym tokiem rozumowania to po co wogle ta załoba narodowa,po co ludzie wyrażają Swoje ubolewania??przeciez to pozerzy! bo żałobe nosi sie w sercu, prawda fanka_franka?


stawiam tu wirtualną Swieczkę

[*]
i daje dowód łączenia się w bólu Sad tragedia
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
fanka_franka

Doczy: 25 Lip 2006
Posty: 141
Skd: Kópavogur
PostWysany: 23 Lis 2006, 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie krytykuje tych, ktorzy stawiaja swieczki czy pisza kondolencje na internetowych forach, ani tym bardziej nie chce aby tragedia byla kolejnym powodem do obrzucania sie blotem...
zyjmy zgodnie z wlasnym sumieniem
_________________
Zmieszana, nie wstrzasnieta!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 24 Lis 2006, 17:20    Temat postu: Re: Żałoba w Polsce Odpowiedz z cytatem

mazury napisa:
P.S. czy juz nie ma tu na forum ,po za Islandczykami, ludzi ktorzy choc jescze troche czują się nadal Polakami? -pytanie retoryczne.

[wykasowane tymczasowo przez admina] zachowujesz sie jak nasi politycy, ktorzy na tragedii zbijaja polityczny kapital. Ty nie mogles sie powstrzymac, by nie wetknac szpili nawet w temacie zalozonym ku pamieci ofiar wypadku. Ohyda.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 25 Lis 2006, 1:07    Temat postu: Żałoba Odpowiedz z cytatem

Ponieważ kłótnie są zabronione, więc chwilowo blokuję temat. Gdy nerwy się uspokoją, to obraźliwe treści, nie wnoszące nic do dyskusji o żałobie, zostaną skasowane.

P.S. Żałoba w chwili tragedii górników jest sztuczna i pozerska, gdyż ciągle ginie wiele osób. Gdy ich nie znamy, nasz żal jest sztuczny i na pokaz. Jeżeli chcemy zapłakać nad losem tych, których spotykają nieszczęścia, nie musimy czekać do jakiejś wielkiej tragedi...
Tragedią jako sensacją żywią się media, które rozdmuchują to do rangi jakiejś wielkiej atrakcji, a tym samym burzą spokój rodzin tych górników. Gdyby media nie trąbiły na okrągło o tragedii, to sądzę, że rodziny zmarłych łatwiej zniosłyby szok.
Podobnie działają niektóre firmy, które dla przypodobania się klientom udają, że są takie prospołeczne i że interesują się losem ludzi. Skądinąd wiadomo, że to nieprawda, a taka tragedia to tylko przeliczalna na pieniądze akcja marketingowa, bo gdy klienci zobaczą czarną witrynę jakiejś firmy, to wydaje się ona bardziej ludzka. A tymczasem raczej chodzi o zyski...
Oczywiście to co napisałem nie musi dotyczyć każdego, gdyż wiele drobnych firm i ludzi, rzeczywiście przeżyło tragedię razem z rodzinami górników, ale wielkie korporacje, które zwykle za nic mają małych ludzi, jakoś nie wydają się wiarygodne w roli żałobnika.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 25 Lis 2006, 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Mazury,

Przepraszam Pana za nazwanie Go "palantem". To bylo z mojej strony grubianstwo i bardzo sie tego wstydze. Prosze nie chowac urazy.

Znalazlam ciekawy artykul na temat zaloby, wiec go pozwole sobie wkleic:
http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/rafal-a-ziemkiewicz-zaloba-czyli-trzy-dni-obludy,820751,2943
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 25 Lis 2006, 21:12    Temat postu: Tragedia na Śląsku Odpowiedz z cytatem

Widzę, że nie tylko ja dostrzegłem obłudę w tej masowej pseudożałobie.

Nie oznacza to oczywiście, że niektórzy rzeczywiście bardziej to przeżywają. Dlatego nie oceniam negatywnie tego, że mazury zamieścił tu taki wątek. Nie siedzę w jego głowie i nie wiem, czy zrobił to celowo, by się przypodobać opinii publicznej, czy też właśnie bardzo się zmartwił tragedią.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mazury
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 08 Wrz 2006
Posty: 116
PostWysany: 26 Lis 2006, 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ireth napisala:
"Panie Mazury,
Przepraszam Pana za nazwanie Go "palantem". To bylo z mojej strony grubianstwo i bardzo sie tego wstydze. Prosze nie chowac urazy."

Ireth jakims sposobem mam Twoje sztuczne i podejrzewam falszywe przeprosiny w glebokim powazaniu.
"zbeszczescilas" ten watek i tyle.koniec i kropka w tym temacie.


Odżarej napisal
"Widzę, że nie tylko ja dostrzegłem obłudę w tej masowej pseudożałobie.

Nie oznacza to oczywiście, że niektórzy rzeczywiście bardziej to przeżywają. Dlatego nie oceniam negatywnie tego, że mazury zamieścił tu taki wątek. Nie siedzę w jego głowie i nie wiem, czy zrobił to celowo, by się przypodobać opinii publicznej, czy też właśnie bardzo się zmartwił tragedią."


Niektorzy tragedie przezywaja a niektorym to rybka.Niektorzy nie odrozniaja codziennych wypadkow,smierci od tragedi.
Odżarej nie siedzi mi w glowie i do glowy mi nie przyszlo pisac cokolwiek, by sie komukolwiek tutaj na forum przypodobac.
Tworzenie takich teori smiesza mnie dogłębnie,chyba mnie znacie i wiecie ze nie jestem z tych co chcieliby Wam sie "przypodobac".Będąc obiektywnym juz jestem skazany na tym forum na "niepodobanie" sie Wam pseudo Islandofile.

Żałoba w tym przypadku jak i w przypadku Katowickiej katastrosy,czy smierci JPII wg psyhologów jest bardzo sluszna i pomaga ludziom czy rodzinom,ktorzy w wyniku katastrof stracili bliskich.
Ktoś powiedział, że codziennie w wypadkach ginie więcej osób. Może tak, więcej też umiera codziennie ze starości czy w wyniku choroby. Ale jesli ktoś używa takiego "argumentu" przeciwko ogloszeniu żaloby narodowej, to poniżające byłoby z nim dyskutować.

Ireth postaw się w sytuacji osoby która straciła tam kogoś bliskiego,albo
Ireth zebys stracila kogos bliskiego, kiedys w jakiejs katastrofie,moze wtedy przypomnisz Sobie jak sie zachowalaś, ciekawe jak bys sie wtedy czula czytajac/slyszac bezduszne głosy i teksty typu jakie wypisalaś.
"Pan Bog nie rychliwy ,ale sprawiedliwy" -nie znasz tego?


Co Wam przeszkadza ta żałoba? na dyskoteke nie mogliscie pojsc?
Ireth Ty oczywiscie nie moglas przemilczec... dorobilas Swoja lipna teorie zeby mnie wyzwać.Widać nie moglas nawet tego tematu uszanowac i uczuć innych.To przykre są ludzie i taborety.

Kazdy ma Swoje zdanie i sumienie ,a temat ten zostal "zbeszczeszczony" dlatego prosze o zamkniecie.

pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 26 Lis 2006, 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisze sie "zbezczeszczony".
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 26 Lis 2006, 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mazury napisa:
Ireth jakims sposobem mam Twoje sztuczne i podejrzewam falszywe przeprosiny w glebokim powazaniu.
Jesteś bardzo niegrzeczny, bo nie możesz mieć pewności, czy przeprosiny były sztuczne. Mnie tam wydały się całkiem szczere.

Cytat:
Odżarej napisal
Jeżeli ja poczuję się obrazony twoim ciągłym bezczeszczeniem mojego nicku to dostaniesz trzecie ostrzeżenie, a więc zostaniesz zbanowany... Popraw się wreszcie. A jak masz problemy z pisaniem, to uzyj funkcji CTRL+C i CTRL+V.

Cytat:
Niektorzy tragedie przezywaja a niektorym to rybka.
Tak, mnie to rybka, bo nie będę udawał, że znałem tych ludzi... Na pewno chciałbym, by takie rzeczy się nie zdarzały, ale katastrofy i smierć zdarzają się codziennie. Jest to powód do żałoby dla bliskich, którzy coś stracili.
Ja w tej tragedii nie straciłem nikogo bliskiego, więc nie odczuwam głębokiego żalu, choć współczuję rodzinom, które straciły mężów/ojców.

Cytat:
Niektorzy nie odrozniaja codziennych wypadkow,smierci od tragedi.
A wypadek to nie tragedia? Pomyśl co piszesz, bo mam wrażenie, że strasznie tu epatujesz słowami i lejesz nam wodę, ale jakoś to nie ma chyba sensu.
Przecież to oczywiste, że jak ktoś przeżywa tragedię to się smuci, a tych co nie czuja straty na siłę nie zaciągniesz do umartwiania się.


Cytat:
Odżarej nie siedzi mi w glowie i do glowy mi nie przyszlo pisac cokolwiek, by sie komukolwiek tutaj na forum przypodobac.
Ja nie stwierdziłem, że tak robisz, ja tylko dałem takie przypuszczenie. Jest różnica między podejrzeniem a podaniem faktów.
A w twej głowie nie siedzę, więc może wszystko co tu piszesz to kłamstwo i farsa...


Cytat:
Tworzenie takich teori smiesza mnie dogłębnie,chyba mnie znacie i wiecie ze nie jestem z tych co chcieliby Wam sie "przypodobac".
Zasłynąłeś z tego, że nie byłeś zbyt kulturalny, zachowujesz się niezbyt poprawnie, więc twoja nagła "żałoba" wydała się niektórym żartem.
No cóż. Sam zapracowałes na taką a nie inną opinię.

Cytat:
Będąc obiektywnym juz jestem skazany na tym forum na "niepodobanie" sie Wam pseudo Islandofile.
A kto Ci powiedział, że jesteś obiektywny? Wróżka? Pisząc do Nas "pseudo Islandofile" wyczuwam chęć obrażenia nas, a to jest niedopuszczalne. Po raz kolejny upominam Cię, byś sobie dał coś na wstrzymanie. Bo kiedyś czara się przepełni i za jakiś drobiazg zostaniesz zbanowany.
Czy musisz ciągle prowokować i obrażać? Jeśli uważasz kogoś za psuedoislandofila, to napisz co rozumiesz pod tym sformułowaniem.


Cytat:
Żałoba w tym przypadku jak i w przypadku Katowickiej katastrosy,czy smierci JPII wg psyhologów jest bardzo sluszna i pomaga ludziom czy rodzinom,ktorzy w wyniku katastrof stracili bliskich.
Bliskim z pewnościa żałoba pomaga, ale czy innym ludziom to nie wiem.
A już na pewno nie pomaga bliskim taka medialne i publiczne sprzedawanie tej tragedii.

Cytat:
Ale jesli ktoś używa takiego "argumentu" przeciwko ogloszeniu żaloby narodowej, to poniżające byłoby z nim dyskutować.
Znów wielkie słowa i brak argumentów. Nie ma nic poniżającego w dyskusji, gdyż argument o ciągłej śmierci wielu ludzi jest realny i jest to fakt.

Cytat:
Ireth postaw się w sytuacji osoby która straciła tam kogoś bliskiego
A co to ma do rzeczy? Przecież Ireth nie zakazuje żałoby rodzinie, tylko mówi, że żałoba jest nikczemnie wykorzystywana przez media i polityków.

Cytat:
Co Wam przeszkadza ta żałoba?
Żałoba nie porzeszkadza, tylko denerwuje sztuczność i obłuda. Gdy żałoba jest prawdziwa, to z pewnością nie przeszkadza.


Cytat:
dorobilas Swoja lipna teorie zeby mnie wyzwać.Widać nie moglas nawet tego tematu uszanowac i uczuć innych.To przykre są ludzie i taborety.
Zauważ, że Ireth Cię przeprosiła. Jeśli Ty (ponoc w żałobie) jesteś taki agresywny, to znaczy, że sam swoim gniewem, nienawiścią i brakiem wybaczenia bezcześcisz żałobę...

Cytat:
Kazdy ma Swoje zdanie i sumienie ,a temat ten zostal "zbezczeszczony" dlatego prosze o zamkniecie.
Jak na razie to również i Ty "bezcześcisz" ten temat. Uspokój się i rozmawiaj jak człowiek.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 26 Lis 2006, 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a tez swieczke postawie:

[*]

+ dodatkowe dwie:

[*][*]

dla wszystkich tych, ktorych natura obdarzyla zbyt ciasna czaszka...

moze jeszcze jedna jeszcze:

[*]

niech sie pala sie

...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 27 Lis 2006, 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze i nasz Mazur jest nieco nieokrzesany, ale nie rozumiem po co cały czas krytykowac. Uważam, że postąpił słusznie i nie widzę w jego temacie nic złego. Szukacie dziury w całym. A pozatym temat jest tak poważny, że akurat tu nie ma miejsca na żadne docinki.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 27 Lis 2006, 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
A pozatym temat jest tak poważny, że akurat tu nie ma miejsca na żadne docinki.



a czemu powazny temat, niewazne czy przez powazna czy niepowazna osobe zalozony, wyklucza jakiekolwiek dodatkowe komentarze na temat belkotu osoby ten temat zakladajacej? ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 27 Lis 2006, 23:35    Temat postu: Wrażliwość czy kpina? Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
Moze i nasz Mazur jest nieco nieokrzesany, ale nie rozumiem po co cały czas krytykowac. Uważam, że postąpił słusznie i nie widzę w jego temacie nic złego. Szukacie dziury w całym. A pozatym temat jest tak poważny, że akurat tu nie ma miejsca na żadne docinki.
Ja tam osobiście nie docinam mazury'emu za stworzenie tego wątku. Bronię jednak postawy Ireth, która może zbyt ostro zareagowała, ale może miała trochę racji.
Mnie niczyja żałoba nie przeszkadza i cieszę się, jeśli jest szczera.
Jednak czasem taka tymczasowa wrażliwość osoby znanej ze swego cynizmu może być kompromitująca dla poważnego tematu.
Może jeśli cynik staje się wrażliwy, to powinien to robić w skrytości ducha? Bo upublicznianie swego bólu, naraża go na podejrzenie, że robi sobie kpiny, a to by było bardzo nie na miejscu.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron