reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Studia na Islandii
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Edukacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jagienka

Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 2
PostWysłany: 24 Mar 2009, 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć! Zastanawiam się nad wyjazdem na stypendium erasmusowe na Islandię. Jest propozycja z Uniwersytetu Akureyri. Możecie coś na temat tej szkoły napisać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kandydat65

Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 59
PostWysłany: 28 Mar 2009, 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedź w ciemno , nie pożałujesz.
Szkoda że ja nie miałem możliwości jechać na Islandię z erasmusa.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
TomekS86

Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 1
PostWysłany: 3 Paź 2009, 21:55    Temat postu: Witam Odpowiedz z cytatem

Mam okazje jechać z Erasmusa do Reykjaviku na studia (informatyka), studiuje ktoś tam może?? Interesują mnie też koszty za ile można wynająć mieszkanie i przeżyć, ewentualnie czy można znaleźć prace żeby zarobić na życie.

Z góry dzięki za odpowiedź
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wielkopolanka

Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 159
PostWysłany: 18 Sty 2010, 13:52    Temat postu: studia Odpowiedz z cytatem

Szukam kogos kto jest na zasilku i studiuje islandzki na badz wybiera sie w tym roku na studia Wink
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ciesielka

Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 1
PostWysłany: 3 Lut 2010, 0:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej SmileSmile
Mam mozliwosc wyjazdu na Bifröst University w ramach Erazmusa. Studiował/uje tam ktoś ? Byłabym wdzięczna za wszelkie przydatne informacje SmileSmile
Daleko to od stolicy ?? Są jakieś spoko połączenia i oczywiście warunki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RainbowInTheDark

Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 59
PostWysłany: 1 Mar 2010, 17:55    Temat postu: Re: studia Odpowiedz z cytatem

wielkopolanka napisał:
Szukam kogos kto jest na zasilku i studiuje islandzki na badz wybiera sie w tym roku na studia Wink
Pozdrawiam



ja rowniez jestem tym zainteresowana, zlozylam juz podania na pare uczelni i wciaz czekam na odpowiedz
_________________
I want out -- to live my life alone
I want out -- leave me be
I want out -- to do things on my own
I want out -- to live my life and to be free !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mk19990

Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1
PostWysłany: 8 Kwi 2010, 7:39    Temat postu: studia Odpowiedz z cytatem

Hej mam pytanie. Chciałabym wyjechać na stałe do islandii ale musze studia zacząć. Czy mam w Islandii taką możliwość aby studiować w języku polskim?? i jakie kierunki mogę studiować?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka

Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWysłany: 8 Kwi 2010, 14:59    Temat postu: .. Odpowiedz z cytatem

nie ma studiow w jezyku polskim

Angielski lub islandzki albo czesc przedmiotow po angielsku a czesc po islandzku.

W zaleznosci od kierunku ale na ekonomicznych wiekszosc ksiazek jest po angielsku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agatka

Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWysłany: 8 Kwi 2010, 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciesielka

poczytaj o tym uniwerku na ich stronie http://bifrost.is/

Niestety uczelnia znajduje sie spory kwalek od Rvk-u.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marlenn19

Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 10
PostWysłany: 6 Maj 2010, 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ! Ja planuje w przyszłości także studiowac na Islandii czy wie ktoś z Was czy na Islandii są możliwe studia z psychologii ? Jeżeli tak to prosze podajcie mi adres strony danej uczelni Wink

A czy ktoś z Was może studiuje bądź studiował w Akyreyri?? Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
juśka

Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 3
PostWysłany: 7 Maj 2010, 17:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
mam pytanie dotyczące wyższych studiów , jest możliwość rozpoczęcia studiów na Islandii ?bez żadnej wymiany?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maksymilian

Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 3
Skąd: Bytom
PostWysłany: 18 Maj 2010, 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć
Jest to mĂłj pierwszy post na tym forum Cool
Przeglądając strony internetowe związane z Islandią...natknąłem się na informację iż w Reykjaviku są płatne studia artystyczne...czy byłby ktoś w stanie mi coś więcej na temat tych studiów napisać....jakie dokładnie są kierunki artystyczne do wyboru? Czy potrzebna jest znajomość języka islandzkiego? etc.
Z góry bardzo dziękuję za informacje Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
harmonka

Dołączył: 04 Lut 2004
Posty: 30
PostWysłany: 30 Maj 2010, 19:27    Temat postu: bifrost Odpowiedz z cytatem

Jesli chodzi o Bifrost...do Rvk jest 1,5 godziny. Autobus dwa razy dziennie w wakacje. Studenci z wymiany maja dostepny samochod. Warunki mieszkaniowe bardzo dobre. Pracuje tutaj, obecnie z Polski przebywa 1 student jesli ktos zainteresowany moge zapytac go o e maila, napewno odpowie na pytania zwiazane ze studiami:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
wielkopolanka

Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 159
PostWysłany: 30 Lip 2010, 23:35    Temat postu: islandzki dla obcokrajowcow Odpowiedz z cytatem

Czy ktos wie jak wyglada egzamin wstepny na studia, kierunek Islandzki dla obcokrajowcow??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RainbowInTheDark

Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 59
PostWysłany: 15 Sie 2010, 10:52    Temat postu: studia Odpowiedz z cytatem

czy sa osoby ktore skladaly podania na HĂĄskĂłlinn ReykjavĂ­k i niedawno dostaly maila o rozpoczeciu nowego roku akademickiego? ja wlasnie takiego maila otrzymalam, ale nie wiem, jak mam to traktowac. Przy skladaniu aplikacji nie dostalam zadnej odpowiedzi, no i nie wiedzialam czy sie dostalam czy nie, a teraz sie zastanawiam czy naprawde mnie przyjeli czy nie, bo po co wysylaliby do mnie maila wlasnie teraz. czy ktos z was jest w podobnej sytuacji i wie cos wiecej o tym? pozdro!!
_________________
I want out -- to live my life alone
I want out -- leave me be
I want out -- to do things on my own
I want out -- to live my life and to be free !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wielkopolanka

Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 159
PostWysłany: 4 Wrz 2010, 20:46    Temat postu: Odkupie ksiazki Odpowiedz z cytatem

Hej!
Jesli ktos posiada i chcialby sprzedac to chetnie odkupie ksiazki na pierwszy rok studiow, kierunek Icelandic as a second language Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IssenNilla

Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 4
Skąd: Radom / Lublin
PostWysłany: 16 Gru 2010, 1:24    Temat postu: Raj na ziemi? Odpowiedz z cytatem

Witajcie...

W sumie nie wiedziałam gdzie napisać to co mi leży, więc zacznę tutaj, od paru faktów.
Studiuje geografie o specjalności hydrologia. Myślę o magisterce gdzieś za granicą jak mi się uda, a także o jakimś Erasmusie..

Drugi fakt to to, że jestem zakochana w Skandynawii.. Nie pamiętam kiedy się to zaczęło, ale postępuje jak nieuleczalna choroba... Jestem kosmopolitką co prawda, ale zaczynam rozglądać się za swoim miejscem na Ziemi. Myślę o Norwegii i Islandii, ale nie wiem co z tego wyniknie.
Jak wspomniałam wyżej, studiuję ''hydrologię'' i strasznie podniecam się glacjologią (chociaż nie spotkałam się z takim kierunkiem na jakiejkolwiek uczelni).
Pewnie to będzie szczyt mojego ego jak stwierdzę, że marzy mi się praca w zawodzie na Islandii (zlinczujcie..), własny domek i kot. Pewnie wielu wyjadaczy stąd powie, że nie mam żadnych szans (kryzys).. A może jakieś mam? Co o tym myślicie? Nie chciałabym stać za ladą w mojej mieścinie, po studiach. Chcę robić coś innego i do tego dążyć. Nie jestem typem człowieka, dla którego liczy się ilość środków na koncie.. Chciałabym tylko robić to co lubię. Liczę na rozwinięcie jakiejś dyskusji Smile Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 16 Gru 2010, 1:53    Temat postu: Re: Raj na ziemi? Odpowiedz z cytatem

IssenNilla napisał:

Pewnie to będzie szczyt mojego ego jak stwierdzę, że marzy mi się praca w zawodzie na Islandii (zlinczujcie..), własny domek i kot.



o ile z wlasnym domem i kotem nie powinno byc żadnego problemu to z praca w zawodzie (glacjologa) nie byłbym optymistą.

chyba ze po tej hydrologii projektujesz zapory, to w landsvirkjun takich szukają.
_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Froskur

Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 16 Gru 2010, 9:34    Temat postu: Re: Raj na ziemi? Odpowiedz z cytatem

IssenNilla napisał:
Jak wspomniałam wyżej, studiuję ''hydrologię'' i strasznie podniecam się glacjologią (chociaż nie spotkałam się z takim kierunkiem na jakiejkolwiek uczelni).


Uniwersytet Slaski, Wydzial Nauk o Ziemii, Katedra Geomorfologii zdaje sie..
Dowiedz sie tam , jakie sa mozliwosci glacjo Smile

http://www.us.edu.pl/node/66021
_________________
Imperare sibi maximum est imperium
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IssenNilla

Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 4
Skąd: Radom / Lublin
PostWysłany: 16 Gru 2010, 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma takiego kierunku w Polsce. Mogę jedynie zrobić doktorat na PAN w Warszawie z ''badań arktycznych''. Sądziłam, że taki kierunek jak glacjologia może być na Islandii, to kraina lodowców. Ale mniejsza z tym.. Chodzi mi bardziej o pracę w zawodzie w tym pięknym kraju. O ile to możliwe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Edukacja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron