reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Zasilek rodzinny i mieszkaniowy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Asiaaa

Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 45
Skąd: Akureyri
PostWysłany: 30 Lis 2006, 22:15    Temat postu: Zasilek rodzinny i mieszkaniowy Odpowiedz z cytatem

Mieszkam na islandi z mezem i dzieckiem w Akureyri. Maz pracuje a ja jeszcze nie. Slyszalam ze jezeli nasze zarobki nie przekraczaja jakiejs kwoty to dostaniemy rodzinne na dziecko. Czy ktos iwe gdzie to sie zalatwia i co jest do tego potrzebne? Wynajmojemy mieszkanie i slyszalam takrze o jakims dodatku na mieszkanie? Jezeli ma ktos na ten temat jakiies informacje bardzo prosze o pomoc. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
soley

Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 226
Skąd: HFJ
PostWysłany: 30 Lis 2006, 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rodzinne na dziecko sie wam nalezy bez wzgledu na zarobki. Zalatwia sie to w Syslumadurinn.
Jezeli nie pracujesz to Twoj maz moze dostawac Twoj personalafsslatur zalatwia sie to w Skattstofa jest to jakies 29 tys kr miesiecznie. Nie jestem pewna dokladnie jaka jest to kwota. jezeli jestescie malzenstwem to chyba zaden papier nie jest potrzebny.Moze ktos ma bardziej dokladne informacje bo ja nie jestem pewna.
Dodatek do mieszkania czyli husalegiabaetur zalatwia sie w Felagthionusta, nie jestem pewna czy tak to sie pisze, niech ktos mnie poprawi jezeli jest niepoprawnie.Potrzebne sa ostatnie chyba 3 swistki z wyplata i papierek ze skattstofy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
delfina

Dołączył: 21 Wrz 2006
Posty: 12
PostWysłany: 30 Lis 2006, 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To wszystko prawda,co napisala soley.Ja tylko dodam,ze te rodzinne na dziecko najlepiej zalatwiac w styczniu,poniewaz oni to placa co trzy miesiace i pierwsze pieniadze sa w lutym.Jesli bedziesz zwlekac np.do marca,to za luty juz nie zwroca.
Pozdrowionka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sanyo Krokiet

Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 22
Skąd: Jeszcze z Księżyca!
PostWysłany: 1 Gru 2006, 0:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zalatwiania cala masa, a i tak nic z tego nie ma. Nie sa tacy chetni do placenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 1 Gru 2006, 8:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na dodatki mieszkaniowe zalapuja sie przewanie samotni rodzice,albo rencisci.Muisz przede wszystkim byc w islandzkim systemie ubezpieczen,pozatym jesli nie pracujesz to pewnie jestes na zasilku ,to wtedy liczy sie to jako zarobek.Trzeba naprawde malo zarabiac aby to uzyskac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 1 Gru 2006, 9:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do do dodatku na dzieci -jesli mowicie o barnabaetur to kiedys bylo tak ze te kwote wyplacala Fjarsysla rikisins kwartalnie i nie trzeba bylo skladac zadnych papierow ,gdyz dodoatek ten byl naliczany automatycznie od nastepnego roku.Brane sa pod uwage zarobki wasze z calego roku ,okres od ktorego figurujecie w is systemie i ilosc dzieci.Czyli po wplyniecie zarobkow meza 31 grudnia ,oni nalicza wam ZAKLADANY barnabaetur i wyplaca 1 sza czec z 4 1 lutego.Ale moze teraz trzeba skladac jakies papiery...
Co do personal affslatur to kiedys bylo tak ze maz mogl wykorzystac tylko 80% sumy zony.
Co do dodatku na mieszkanie to oczywiscie mieszkanie musisz wynajmowac legalnie na umowe.
Dodatek na mieszkanie -kazdy ma do niego prawo ,kto wynajmuje legalnie,chodzilo mi glownie o to ze jesli 2 osoby normalnie pracuja to przewaznie nie spelniaja warunkow,gdyz ich zarobki przekraczaja pewna sume.Zeby uzyskac taki dodoatek trzeba przedlozyc przynjamniej 6 miesieczna umowe o wynajm,potwierdzone zeznanie podatkowe zamieszkujacyh w mieszkaniu,wyplaty z 3 ostatnich miesiecy,oraz papierek z hagstofa dotyczacy samego mieszkania.Umowa musi byc "podbita" przez wojewode.Jesli maz pracuje sam to pewnie jestescie jeszcze pod linia.Na tej stronie jest kalkulator
http://www.felagsmalaraduneyti.is/malaflokkar/husnaedismal/husaleigubaetur/reikniforrit/
w pierwsza rubryczke wpisujesz posiadane przez was dobra np samochod po odjeciu kredytu-jesli taki jest:
w druga wysokosc wynajmu-ale nie oplata za prad ,tylko to co placicie miesiecznie wynajmujacemu:
w trzecia ilosc dzieci:
w czwarta roczne wspolne wasze dochody brutto.
Naciskasz reikna i maszyna pokaze ile sie nalezy.
Dokumenty treba skladac do 16 danego miesiaca ,aby uzyskac dodoatek pierwszego nastepnego i ci ktorzy wynajmuja przez okres krotszy niz 6 mies traca prawo do dodoatku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asiaaa

Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 45
Skąd: Akureyri
PostWysłany: 1 Gru 2006, 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekoje bardzo za wszystkie odpowiedzi.
Dodam tylko ze na wyspie jestem dopiero 2 tygodnie a moj maz 2 miesiace wiec jak tylko zalatwie sobie i dziecku kanitale to reszte bede zalatwiac. Umowe a mieszkanie mamy na rok wiec spoko. A ja dopiero od stycznia mam isc do pracy i to nie na caly etat, bo synek do przeczkola pojdzie chyba dopiero w marcu. Czy ktos wie jaka jest gorna granica zeby zalapac sie na dodatek na mieszkanie?
Dzieki Karuta za ta stronke tylko ze tam jest wszystko po islandzku a jeszcze nie bardzo rozuniem ten jezyk Embarassed

Jeszcze raz wszystkim dzieki lol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 1 Gru 2006, 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie podaja jaka granica bo tam podaje sie tez "co masz" czyli np samochod lub inne wlasnosci po odjeciu kredytu.Pozatym nie wiem jak bedzie to obliczane ,jesli nie skladaliscie jeszcze zeznania podatkowego i nie wiadomo ile rocznie zarobi maz.jesli idziesz od stycznia do pracy to czym predzej zalatwiaj sobie te kenitale,oraz czym predzej wystepujcie o pozwolenie na pobyt.Dopoki nie masz pozwolenia na pobyt to nie jestes w islandzkim systemie ubezpieczen.Wiec za bardzo bym nie nastawiala sie na te kase.Pozatym musisz miec "logheimili"czyli zameldowanie w danym miejscu podbite przez urzad.Osobiscie myle ze jesli maz pracuje na caly a ty na pol to marna szansa na dodatek.Ale probuj mogesie mylic ,znalam kilka sosob ktore zyly nadziejami a potem niestety sie rozczarowaly.
Sprobuj orientacyjnie wpisac zarobki meza -w ten kalakulator,potem ze masz 1 dziecko i ile placicie za wynajm/leiga/.W gorna rubryke wstaw zero ,bo pewnie nie macie jeszcze zadnych dobr.
np jesli wpisze sie 3 mln brutto pensji rocznie i 70 tys miesiecznie wynajm to wyskakuje 9500 dodatku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 1 Gru 2006, 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asiaaa napisał:
Dziekoje bardzo za wszystkie odpowiedzi.
Dodam tylko ze na wyspie jestem dopiero 2 tygodnie a moj maz 2 miesiace wiec jak tylko zalatwie sobie i dziecku kanitale to reszte bede zalatwiac. Umowe a mieszkanie mamy na rok wiec spoko. A ja dopiero od stycznia mam isc do pracy i to nie na caly etat, bo synek do przeczkola pojdzie chyba dopiero w marcu. Czy ktos wie jaka jest gorna granica zeby zalapac sie na dodatek na mieszkanie?
Dzieki Karuta za ta stronke tylko ze tam jest wszystko po islandzku a jeszcze nie bardzo rozuniem ten jezyk Embarassed

Jeszcze raz wszystkim dzieki lol



Przyjechala 2 tygodnie temu i juz sie jej zasileczek marzy, az mi sie wymiotowac chce jak czytam takie posty pasazytow. Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mariusx
Gość
PostWysłany: 1 Gru 2006, 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jezeli asiaaa przyjechala z waznym drukiem e104, to ma pelne prawo do tego zasilku oraz wszystkich innych swiadczen socjalnych - na takich samych prawach i zasadach jak obywatel islandii.
Powrót do góry
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 1 Gru 2006, 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

calkiem prawdopodobne co mowi mariusx.jak mowie moje info czesto pochodzi sprzed 1 maja 2006.Dlatego podaje linki zeby w razie czego samamu zerknac i sie upewnic.wkazdym razie dokumenty potrzebne do uzyskania dodoatku mieszkaniowego wciaz te same.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asiaaa

Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 45
Skąd: Akureyri
PostWysłany: 6 Gru 2006, 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dzikuje za informacje. Teraz wiem od czego musze zaczac.

A co do wypowiedzi FilipR79, chcialam tylko uzyskac informacje. A ja nie po zasilki tutaj przyjechalam, ale skoro mozna ułatwic sobie zycie to dlaczego nie. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron