reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

vat, clo, prawdy i mity...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 4 Gru 2006, 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprzet foto - zgadza sie, stawka 0%, pod warunkiem, ze sie wykaze, ze sprzet jest do "celow naukowych", tzn. zwiazanych z nauka. Sprawdzone w praktyce.
Sprzet elektroniczny - sciagalismy wzmacniacz + kolumny i placilismy clo. Jak wroce do domu to sprawdze dokladnie ile nam tego naliczyli.
Auto - dokladnie tak jak napisal mjkl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 4 Gru 2006, 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze apropos zamawiania przez internet - wiele sklepow online nie wysyla sprzetu poza granice kontynentalne us. niezlym rozwiazaniem problemu jest tzw. mail forwarding. za 15$ na miesiac (lub 132$/rok) + oplata za zalozenie konta 35$ otrzymujemy adres w us, na ktory zamowic mozemy cokolwiek & nastepnie jest to przesylane (kurierem) na jakikolwiek inny adres na swiecie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 4 Gru 2006, 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w przypadku stanow mozna tez skorzystac z www.shopusa.is
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yazhubal

Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 88
Skąd: Katmandu
PostWysłany: 20 Gru 2006, 1:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja żona napisała maila do Urzędu Celnego na Islandii z pytaniami.

Powinniście również tak zrobić.

Aha i jeszcze jedno, podatek i opłaty są doliczane do wartości towaru, więc jeśli w pudełku jest faktura, to od kwoty wystawionej, jeśli jest możliwość w sklepie wynegocjować o zaniżenie rachunku to tylko na waszą korzyść.

W okresie świątecznym towary nie podlegają ocleniu gdy maja opis na karcie adresowej ( na dole koło wyszczególnienia zawartości ) "Christmas gift", oczywiście bez przegięć typu 10 TV z tym dopiskiem to już podejrzane. (sprawdzone 2 paczki z robotem kuchennym elektroniką itp przyszły bez oclenia )

Polecam szczerze zasięgnąć języka u źródła niż wykłócać się na forum.

Aha i jeszcze jedno co mnie zaciekawiło, w odpowiedzi dostaliśmy info. iż opłaty za niektóre towary zależą od tego jakiej narodowości jesteśmy, więc pisząc maila opiszcie że jesteście Polakami chcecie przesłać ( przewieźć ) towar taki i owaki stąd dotąd itd. Mail do biura jest na stronie z linku pomysłodawcy topiku.

Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 24 Gru 2006, 2:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yazhubal napisał:
Moja żona napisała maila do Urzędu Celnego na Islandii z pytaniami. Powinniście również tak zrobić.


odpisuja zdawkowo na co 2gi-3ci mail. lepiej zadzwonic. ;]

Yazhubal napisał:
Aha i jeszcze jedno, podatek i opłaty są doliczane do wartości towaru, więc jeśli w pudełku jest faktura, to od kwoty wystawionej, jeśli jest możliwość w sklepie wynegocjować o zaniżenie rachunku to tylko na waszą korzyść.


podatek & clo naliczane sa od wartosci towaru + kosztow jego wysylki. a w kwestii zanizania wartosci zakupionej rzeczy to raczej nie polecam - jesli celnikowi cos wyda sie podejrzane, clo naliczy na podstawie taryfikatora/'rynkowej wartosci' przedmiotu, ktora na ogol jest wyzsza od ceny faktycznej. ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 322
PostWysłany: 24 Gru 2006, 16:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze mogles kupic to na promocji ;-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bartek

Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 129
Skąd: Dąbrowa GĂłrnicza
PostWysłany: 18 Gru 2007, 1:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam małe pytanko.
Jak przylecę z towarem np DVD to musze isc do specjalnego biura do oclenia na lotnisku w Islandii czy normalnie przy wychodzeniu mnie zgarna do kontroli albo nie zgarną ?
Wczesniej biuro a pozniej przy kontroli pokazuje ze juz byłem?
Czyli w jaki sposĂłb Smile ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
allprettyandpetite

Dołączył: 04 Lip 2007
Posty: 7
PostWysłany: 7 Sty 2008, 2:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy place cos jezeli dostane prywatnie paczke, rzeczy na wlasne potrezby bo jestem tu czasowo na studiach, w tym rzeczy nowe ale bez faktur etc?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 7 Sty 2008, 9:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kazdy ma prawo do swego zdania. A celnicy jako ludzie, robia tak jak im pasuje. Jak mi zginela torba, to zamiast napisac protokol o tym fakcie czego sie domagalam u panienki z okienka ( takie sa pryeciez wymogi drogi MJK) to panienka wyslala mnie do przetrzepania bagazy przez celnikow. I co mialalm jej przylozyc , czy zadac adwokata. Oj spasuj chlopie.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 7 Sty 2008, 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Milka

Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 140
Skąd: Waw,Hver
PostWysłany: 15 Mar 2008, 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak to wygląda z samochodem, który zakupiłam na Islandii rok temu i chciałabym go teraz sprowadzić do Polski i przerejestrować na polskie numery. Jakie są tego koszty (przypuśćmy że samochód kupiłam za 800 000 koron samochód z 2002 r) i co trzeba opłacić. Proszę o informację, ponieważ kompletnie się na tym nie znam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 15 Mar 2008, 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milka napisał:
A jak to wygląda z samochodem, który zakupiłam na Islandii rok temu i chciałabym go teraz sprowadzić do Polski i przerejestrować na polskie numery. Jakie są tego koszty (przypuśćmy że samochód kupiłam za 800 000 koron samochód z 2002 r) i co trzeba opłacić. Proszę o informację, ponieważ kompletnie się na tym nie znam.


A nie lepiej go sprzedac na Islandii i za pieniadze ze sprzedazy kupic w Polsce cos lepszego?
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Milka

Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 140
Skąd: Waw,Hver
PostWysłany: 15 Mar 2008, 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozważam kilka opcji, dlatego chciałabym wiedzieć cokolwiek o imporcie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
pstpila

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 14
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 16 Mar 2008, 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wwiozłem komputer stacjonarny na is (rozłożony na części) i nie zapłaciłem za to nic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lili67

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skąd: HafnarfjĂśrdur/Keflavik
PostWysłany: 16 Mar 2008, 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milka napisał:
A jak to wygląda z samochodem, który zakupiłam na Islandii rok temu i chciałabym go teraz sprowadzić do Polski i przerejestrować na polskie numery. Jakie są tego koszty (przypuśćmy że samochód kupiłam za 800 000 koron samochód z 2002 r) i co trzeba opłacić. Proszę o informację, ponieważ kompletnie się na tym nie znam.


Ja się dołączam do pytania. Też planuję zabrac moją Toyotę do Polski. Z tego co wiem to trzeba będzie zapłacic to samo co przy sprowadzeniu z UE plus akcyza. Podobno wszystko razem kształtuje się to na poziomie 40% wartości samochodu. A może ktoś wie jak to jest z mieniem przesiedleńczym?
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Highlander
Gość
PostWysłany: 16 Mar 2008, 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli chodzi o mienie przesiedlencze to podobno po 2 latach pobytu za granica mozna sie o to starac. Tylko slyszalem-nie wiem na pewno.
Powrót do góry
Highlander
Gość
PostWysłany: 16 Mar 2008, 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BTW
Co to? Jakies pospolite ruszenie? Wszyscy uciekaja z tonacego statku? lol
Powrót do góry
owieczka.23

Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 94
Skąd: KrakĂłw --> Reykjavik
PostWysłany: 31 Mar 2008, 4:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z samochodem to jest tak...

Jeżeli chcesz jechać do polski i go przerejestrować na polskie tablice to >

1. Musisz mieć fakturę na ten samochód.

2. Do kwoty na rachunku musisz doliczyć akcyzę, która wynosi 3,9 % (jak dobrze pamiętam) do pojemności silnika 2 litrów.

3. Doliczyć 22 % Vat

4. Oraz 500 zl opłaty za ewentualne zezłomowanie w przyszłości.

Cło na samochody z Islandii wynosi na chwile obecną 0%

No i oczywiście jeżeli Pan lub Pani celni uzna ze na rachunku widnieje zaniżona kwota, to naliczy opłaty od wartości rynkowej.

Od tych opłat można uzyskać zwolnienie korzystając z opcji przesiedlenia mienia, ale osobiście nie polecam.
_________________
Bo ja to taki wilk w owczej skĂłrze Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Milka

Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 140
Skąd: Waw,Hver
PostWysłany: 31 Mar 2008, 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

owieczka.23 napisał:
Z samochodem to jest tak...

Od tych opłat można uzyskać zwolnienie korzystając z opcji przesiedlenia mienia, ale osobiście nie polecam.


Dlaczego nie polecasz?
Z tego co się dowiedziałam, to trzeba przebywać poza granicami Polski min 12 miesięcy i posiadać samochód min 6 miesięcy. Wtedy po sprowadzeniu wszystko załatwia się w Polskiej Izbie Celnej. Auto w Polsce przez rok może prowadzić jedynie właściciel i nie może go sprzedać przez ten czas.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
owieczka.23

Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 94
Skąd: KrakĂłw --> Reykjavik
PostWysłany: 1 Kwi 2008, 0:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się! wszystkie warunki które wymieniłaś trzeba spełnic, i właśnie przez to tego nie polecam. Bo nie możesz sprzedać samochodu przez rok. Czyli po roku będzie on o tyle samo mniej wart jak byś zapłaciła vat! Ale nawet jeżeli tak się nie stanie, to warunek, ze tylko ty możesz jeździć jest bardzo uciążliwy. Gdyż odpowiednia adnotacja jest umieszczona w dowodzie rejestracyjnym. Opcja pożyczenia komukolwiek z najbliższych odpada, bo w sytuacji jak policja kogoś zatrzyma w tym samochodzie to w najlepszym wypadku zastanie uruchomiona procedura celna , a w najgorszym taka osoba zostanie odebrana jako złodziej! Myślę ze ma to tylko sens w sytuacji chęci sprowadzenia naprawdę nowych i drogich samochodów!

Oczywiście każdy musi podjąć samodzielnie decyzje którą opcje wybierze, bo zarówno jedna jak i druga ma swoje plusy i minusy Smile
_________________
Bo ja to taki wilk w owczej skĂłrze Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 2 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron