reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

vat, clo, prawdy i mity...
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
krzywy

Doczy: 28 Maj 2008
Posty: 23
PostWysany: 26 Lip 2008, 0:26    Temat postu: sprowadzenie autka z is Odpowiedz z cytatem

tydzien temu zaprowadzilem autko do kraju, jeżeli ma ktoś jakieś pytania odnosnie tego tematu , to postaram się pomóc, Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
RJ

Doczy: 15 Sie 2008
Posty: 1
PostWysany: 15 Sie 2008, 0:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

interesujący temat
Mógłbyś napisać w telegraficznym skrócie na jakie procedury trzeba się szykować? Jakie dokumenty są potrzebne do zarejestrowania auta w PL? Wymeldowanie? Umowa kupna? Dow Rejestracyjny? Co w Polsce i gdzie załatwiać? Czym i jakie koszty transportu do europy: prom? fracht? samolot?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Mr TIG
Go
PostWysany: 15 Sie 2008, 1:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli dobrze poszukacie w wiadomościach finansowych na Wirtualnej Polsce sprzed kilku tygodni, to jest tam obszerny artykuł o mieniu przesiedleńczym...

A z drugiej strony, jaki jest sens ciagnąć auto do Polski? To Islandia ma wymóg wysokich cen na samochody, bo przytarganiu go może się okazać, że jego wartość jest 2x niższa niż zakup + opłaty za fracht.....

Dla przykładu - wczoraj przywiozłem z kolegą z Niemiec, 2 latka Forda Focusa 1,8 TDCi (w pełni sprawny, książka serwisowa) - pełna opcja w cenie 8500 euro - czyli ok. 1 mln koron.

Co można kupić na Islandii za milion koron? Praktycznie nic a na pewno nic w tym roczniku....

To po co cokolwiek stamtad sciagac? Bawić się w cła, mienie, bujać się po Urzędach Skarbowych?

Lepiej na miejscu sprzedać padło w dobrej cenie, dołożyć i kupić sobie coś w kraju....

Tyle mojej rady...
Powrt do gry
gacek

Doczy: 28 Maj 2006
Posty: 119
Skd: elblag,pl
PostWysany: 22 Sie 2008, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a pewna osoba leciala z nowym laptopem i chciel jej wlepic z 50 tys koron cła..zaplacila mniej ale zaplacila...ogolnie nie wiem o co chodzi w watku bo nie zcytalem..ale fakt faktem ze isldzki urzad celny od nowych urzadzen sciaga clo..jak rowniez od zakupow przez internet...znajomy zaplacil tez clo na poczcie za zakup przez internet ...
_________________
How to disappear completely and never be found
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
west

Doczy: 12 Sie 2008
Posty: 107
Skd: Reykjavik
PostWysany: 22 Sie 2008, 23:01    Temat postu: Re: sprowadzenie autka z is Odpowiedz z cytatem

krzywy napisa:
tydzien temu zaprowadzilem autko do kraju, jeżeli ma ktoś jakieś pytania odnosnie tego tematu , to postaram się pomóc, Very Happy



jesli mozesz to napisz co trzeba gdzie zalatwiac i ile kosztowalo cie to zaprowadzenie
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Optymista

Doczy: 29 Kwi 2008
Posty: 8
Skd: Białystok/Reykjavik
PostWysany: 28 Lis 2008, 22:57    Temat postu: Wysylka perfum do Polski Odpowiedz z cytatem

Czy wysylajac kosmetyki do Polski, kupione na Islandii zaplace za to clo?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
karolciaisk

Doczy: 08 Gru 2008
Posty: 39
PostWysany: 8 Sty 2009, 13:54    Temat postu: witam mam pytanko Odpowiedz z cytatem

samochód wzięłam na raty na rok teraz go spłaciłam z tego co czytałam trzeba mieć autko 6 m-c tak i takie pytanie czy jak mnialam te auto na raty czy to 6 m-c obejmuje spłatę kredytu czy dopiero zaczynają liczyć jak spłaciłam kredyt
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
yourbrotherthebeer

Doczy: 15 Lis 2008
Posty: 198
Skd: Keflavik
PostWysany: 8 Sty 2009, 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zalezy, od kiedy figurujeszx, jako wlasciciel pojazdu, jesli nialas tzw. bilasamningur, to od momentu skonczenia splacania kredytu
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karolciaisk

Doczy: 08 Gru 2008
Posty: 39
PostWysany: 8 Sty 2009, 15:54    Temat postu: aha Odpowiedz z cytatem

a jak to sprawdzić wiesz możne raty mnialam w lising czy coś w tym stylu
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
MalgosiaK

Doczy: 29 Wrz 2008
Posty: 32
PostWysany: 22 Sty 2009, 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich.
Piszę w imieniu znajomych którzy w zeszłą noc zawitali na Islandie, lecz niestety sama nie potrafię im pomóc bo nie mam rzadnych doświadczeń z tym związanych.
Otóż może orientujecie się czy mogą oni złozyć jakieś odwołanie, bądź nawet skargę i gdzie na celników z lotniska w Keflaviku?
Sytuacja wyglądała następująco:
Po wylądowaniu na lotnisku poszli odebrać bagaże z którymi kierowali się do wyjścia, po drodze zostali zatrzymani na kontrol celną, "przetrzepali" im walizki w których znaleźli po 1litrze wódki, kartonie papierosów i po 2pałki kiełbasy krakowskiej(łącznie nie przekraczającej 3kg). Według mnie wieźli wszystko w ilościach dozwolonych. Wódka i papierosy przeszły lecz problem pojawił się z kiełbasą. Celnicy zabrali im kiełbasę po czym kazali zapłacić 23700isk(!!!) cła! Oczywiście kiełbasy nie oddali a po otrzymaniu pieniążków wydali im tylko potwierdzenie zapłaty na którym jest napisane, że owa kiełbasa za którą zostało zapłacone cło to SALAMI, a nie tak jak było w rzeczywistości- krakowska. Niestety nie pomogły tu tłumaczenia i sprostowania co do rodzaju wędliny.
Jeśli już nastąpiła taka pomyłka której nie udało się sprostować, to czy mają oni(celnicy) prawo zabierać towar który według nich podlega ocleniu? Myślę, że albo powinni oni zabrać ów towar, albo kazać zapłacić cło- zwracajac towar właścicielowi. Może ktoś zna się na tym i pomoże.
Pozdrawiam.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
yourbrotherthebeer

Doczy: 15 Lis 2008
Posty: 198
Skd: Keflavik
PostWysany: 22 Sty 2009, 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

te pieniadze, ktore zaplacili to kara, a nie clo

przyznam, ze wysoka, ale jednak kara, pozniewaz nie wolno wwozic do Islandii miesa

i tu sie zaczyna dowolnosc interpretacyjna, bo niby jesli kielbasa jest GOTOWANA w procesie produkcji, to mozna, a jak nie to nie
z doswiadczenia wiem, ze jak celnicy widza Polakow i kielbase, to juz sie czasem nawet nie bawia w wyjasnienia, tylko zabieraja i kaza placic

i wygrac z nimi pewnie nie jest latwo, bo jesli jest na kwitku napisane, ze wiezli salami, to jak im teraz udowodnisz, ze to byla krakowska, czy jakas inna?

nie do zrobienia
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stan

Doczy: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysany: 22 Sty 2009, 20:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yourbrotherthebeer napisa:


i wygrac z nimi pewnie nie jest latwo, bo jesli jest na kwitku napisane, ze wiezli salami, to jak im teraz udowodnisz, ze to byla krakowska, czy jakas inna?


tym bardziej ze owa kielbasa zostala komisyjnie zniszczona jeszcze tego samego dnia, hihi
mam z celnikami do czynienia na codzien
nic nie wskorasz, na islandie miesa, nabialu, broni i narkotykow wwozic nie wolno, a kto tego prawa nie przestrzega podlega karze. mam znajomego ktoremu zakwestionowali kanapke, ktora mu mama na podroz zrobila, ostatecznie po niemilej wymianie zdan zabral ja celnikowi i zjadl Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skd: Keflavik
PostWysany: 22 Sty 2009, 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[/quote]tym bardziej ze owa kielbasa zostala komisyjnie zniszczona jeszcze tego samego dnia, hihi
Cytat:


Chyba zjedzona.
Niestety nieznajomosc prawa szkodzi.
Zwykle celnicy czaja sie na lot z Warszawy, Berlina i Kopenhagi.
Ja juz znalazlem na nich sposob.





Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skd: Keflavik
PostWysany: 22 Sty 2009, 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba zjedzona.
Niestety nieznajomosc prawa szkodzi.
Zwykle celnicy czaja sie na lot z Warszawy, Berlina i Kopenhagi.
Ja juz znalazlem na nich sposob.[/quote]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skd: Keflavik
PostWysany: 22 Sty 2009, 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przydalaby sie mozliwosc edycji swoich postow na dobra sprawe.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
stan

Doczy: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysany: 22 Sty 2009, 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patryk23l napisa:
Chyba zjedzona.


protokół mówi co innego Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Ewcia

Doczy: 10 Sty 2008
Posty: 141
Skd: Keflavik
PostWysany: 22 Sty 2009, 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

według ich przepisów nie możesz mieć kiełbasy, która w procesie wytwarzania nie jest gotowana, a niestety krakowska (jeśli to była krakowska sucha) jest wędzona. Zatem nie możesz takiej kiełbasy przywiezc... więc mieli prawo zabrać ale karę to rzeczywiście dużą dali...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
afganskibicz
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 01 Gru 2008
Posty: 148
PostWysany: 22 Sty 2009, 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MalgosiaK napisa:
Witam Wszystkich.
Piszę w imieniu znajomych którzy w zeszłą noc zawitali na Islandie, lecz niestety sama nie potrafię im pomóc bo nie mam rzadnych doświadczeń z tym związanych.
Otóż może orientujecie się czy mogą oni złozyć jakieś odwołanie, bądź nawet skargę i gdzie na celników z lotniska w Keflaviku?
Sytuacja wyglądała następująco:
Po wylądowaniu na lotnisku poszli odebrać bagaże z którymi kierowali się do wyjścia, po drodze zostali zatrzymani na kontrol celną, "przetrzepali" im walizki w których znaleźli po 1litrze wódki, kartonie papierosów i po 2pałki kiełbasy krakowskiej(łącznie nie przekraczającej 3kg). Według mnie wieźli wszystko w ilościach dozwolonych. Wódka i papierosy przeszły lecz problem pojawił się z kiełbasą. Celnicy zabrali im kiełbasę po czym kazali zapłacić 23700isk(!!!) cła! Oczywiście kiełbasy nie oddali a po otrzymaniu pieniążków wydali im tylko potwierdzenie zapłaty na którym jest napisane, że owa kiełbasa za którą zostało zapłacone cło to SALAMI, a nie tak jak było w rzeczywistości- krakowska. Niestety nie pomogły tu tłumaczenia i sprostowania co do rodzaju wędliny.
Jeśli już nastąpiła taka pomyłka której nie udało się sprostować, to czy mają oni(celnicy) prawo zabierać towar który według nich podlega ocleniu? Myślę, że albo powinni oni zabrać ów towar, albo kazać zapłacić cło- zwracajac towar właścicielowi. Może ktoś zna się na tym i pomoże.
Pozdrawiam.



moj kolega dostał 800 koron kary za mięso , 23700isk ładnie ładnie Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stan

Doczy: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysany: 22 Sty 2009, 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewcia napisa:
według ich przepisów nie możesz mieć kiełbasy, która w procesie wytwarzania nie jest gotowana, a niestety krakowska (jeśli to była krakowska sucha) jest wędzona. Zatem nie możesz takiej kiełbasy przywiezc...


nie mozesz jednak wymagac od celnika by byl znawca polskiej kielbasy, wiec badz pewna ze celnicy zatrzymaja kazda kielbase ktora nie bedzie hermetycznie zapakowana, z odpowiednia etykietka.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
titta
Go
PostWysany: 22 Sty 2009, 22:51    Temat postu: witam Odpowiedz z cytatem

ja do tej pory bez problemu wwoziłam wędliny i nie raz mnie trzepali ale nic nie zabrali warunki jakie musiałam spełniać to musiały one być pakowane hermetycznie i na każdej wędlinie musiał być napis że jest ona parzona albo sucha i podczas każdej kontroli przechodzi bez problemu i celnicy się tego wtedy nie czepiają
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastpny
Strona 3 z 7

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron