reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

vat, clo, prawdy i mity...
Id do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 1 Gru 2006, 17:15    Temat postu: vat, clo, prawdy i mity... Odpowiedz z cytatem

widzialem juz pare watkow w tym temacie, jednak w zadnym nie bylo konkretow... sam slyszalem rozne dziwne opowiesci o wielokrotnym naliczaniu cla, podwojnych podatkach i inne nieprawdopodobne historie ze zaplacisz 2x czy 3x wartosc zakupu... podziele sie wiec tym co wiem ;]

kupujac cokolwiek wysylkowo zagranica, w sklepie internetowym w usa na przyklad, placimy za towar cene netto. do tego musimy doliczyc sobie clo (liczone dla ceny towaru+kosztow wysylki). rozne stawki na rozne produkty. i tak na przyklad:

sprzet elektroniczny (komputery, aparaty cyfrowe, tv etc) 0%
buty, sprzet sportowy 10%
odziez 15%
slodycze 20%

szczegolowy wykaz stawek na poszczegolne produkty jest tutaj.

po dodaniu cla naliczamy 24,5% vatu. & jesli przesylka wyslana byla firma kurierska (ups, fedex, dhl) do calosci doliczamy jeszcze oplate manipulacyjna 1000 isk. przesylka wyslana zwykla poczta z tej oplaty jest zwolniona.

przy zakupie auta zagranica (sprowadzanie) wyjatkowo uwzglednic jeszcze trzeba akcyze (& jakis jeszcze dodatkowy podatek, ktorego nazwy nie pamietam) co daje lacznie 95% wartosci auta. cena wiec zrownuje sie z islandzka. ;] jednak wszelka elektronika kupowana w us, nawet po oplaceniu wysokiego vatu, pozwala na zaoszczedzenie srednio 20-30% wartosci zakupu. czasem wiecej.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Old Star

Doczy: 27 Lip 2006
Posty: 226
Skd: Down Town czyli z Miasta Daunów
PostWysany: 1 Gru 2006, 21:52    Temat postu: Re: vat, clo, prawdy i mity... Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
podziele sie wiec tym co wiem ;]



Dziękuje bardzo teoretykom.......

Napisz jak to jest w praktyce, a najlepiej kup na E-bay nową cyfrówkę (koniecznie w kartonie) i czekaj na nią w Islandii..

Najpierw zobaczysz piękne pismo z Wydz. Celnego ilsnadzkiej poczty....

A później - to już sam się dowiesz........

Pzdr,

O.S.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
FaragoZoltan
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 13 Pa 2006
Posty: 159
Skd: przedmieścia Akranesi
PostWysany: 1 Gru 2006, 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie!
Teoretykom mówimy stanowcze NIE
_________________
" Za kwestionowanie decyzji admina, .... użytkownik zostanie zbanowany..."
- "Towarzysz Napoleon ma zawsze rację." George Orwell
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tonkpils

Doczy: 25 Lis 2006
Posty: 27
Skd: Akranes Westcoast
PostWysany: 1 Gru 2006, 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I parówkowym skrytorzercom też!!!
_________________
Sometimes i think i'm crazy. Other times i know i'm not...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 1 Gru 2006, 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tonkpils napisa:
I parówkowym skrytozercom też!!!

_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 1 Gru 2006, 22:45    Temat postu: Re: vat, clo, prawdy i mity... Odpowiedz z cytatem

Old Star napisa:
Dziękuje bardzo teoretykom.......
Napisz jak to jest w praktyce, a najlepiej kup na E-bay nową cyfrówkę (koniecznie w kartonie) i czekaj na nią w Islandii..
Najpierw zobaczysz piękne pismo z Wydz. Celnego ilsnadzkiej poczty....
A później - to już sam się dowiesz........
Pzdr,
O.S.



jest dokladnie tak jak napisalem. do wartosci zakupu netto dodajesz clo (w przypadku aparatu cyfrowego brak cla, czyli 0%), nastepnie vat (24,5%) + 1000isk oplata manipulacyjna.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 1 Gru 2006, 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to co napisalem dotyczy zakupu w sklepie.

w przypadku aukcji internetowych, gdy wartosc przedmiotu jest czesto zanizana, urzad celny moze naliczac clo/vat od wartosci rynkowej/faktycznej przedmiotu.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
FaragoZoltan
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 13 Pa 2006
Posty: 159
Skd: przedmieścia Akranesi
PostWysany: 1 Gru 2006, 23:57    Temat postu: Re: vat, clo, prawdy i mity... Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:



jest dokladnie tak jak napisalem.


A dałbyś za to uciąć dłoń?
_________________
" Za kwestionowanie decyzji admina, .... użytkownik zostanie zbanowany..."
- "Towarzysz Napoleon ma zawsze rację." George Orwell
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Sanyo Krokiet

Doczy: 28 Lis 2006
Posty: 22
Skd: Jeszcze z Księżyca!
PostWysany: 2 Gru 2006, 0:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra. A jak to bedzie w przypadku zakupow na Ukrainie?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Old Star

Doczy: 27 Lip 2006
Posty: 226
Skd: Down Town czyli z Miasta Daunów
PostWysany: 2 Gru 2006, 0:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
to co napisalem dotyczy zakupu w sklepie.


A co mnie obchodzi islandzkie cło jak kupię coś w sklepie?

Gdziekolwiek, w USA, Japonii, Polsce......

Pakuję towar w torbę - jak ktoś ma sentyment to bierze pudełko (no i jak go złapią na lotnisku to może coś zapłaci - raczej też mało prawdopodobne).

Ja elektronikę kupuję w Polsce, używam dzień a potem zabieram na wyspę.....

Miałeś mity rozwiewać kolego, a Ty jakieś fakty podajesz z wycieczki po Stanach......

Old Star
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 2 Gru 2006, 1:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wierze lol


Old Star napisa:
A co mnie obchodzi islandzkie cło jak kupię coś w sklepie?
Gdziekolwiek, w USA, Japonii, Polsce......


przeczytaj jeszcze raz fragment zawartosci pierwszego posta - "kupujac cokolwiek wysylkowo zagranica, w sklepie internetowym w usa na przyklad, placimy za towar cene netto." kupujac proukt placisz cene netto. oznacza to, ze cena nie obejmuje podatku. podatek w tym momencie placisz w miejscu, do ktorego produkt zamawiasz/w ktorym dokonujesz zakupu... zbaczajac z tematu... nie jestem pewien, ale gdzies w swoich wczesniejszych postach wspominales cos o studiach... jakos nie chce mi sie wierzyc ;]

Old Star napisa:
Pakuję towar w torbę - jak ktoś ma sentyment to bierze pudełko (no i jak go złapią na lotnisku to może coś zapłaci - raczej też mało prawdopodobne).


?


Old Star napisa:
Ja elektronikę kupuję w Polsce, używam dzień a potem zabieram na wyspę.....


i jak sie to ma do tego, co napisalem w pierwszym poscie & kolejnych? zabierajac na wyspe cokolwiek po prostu wwozisz to jako swoja wlasnosc. i oczywistym jest faktem, ze nie placisz za to podatku ani cla. moga zdarzyc sie wyjatki/obostrzenia dotyczace wwozu pewnych rzeczy co jest okreslone odpowiednia ustawa/rozporzadzeniem. w przypadku islandii jest to np sprzet telekomunikacyjny czy mieso niepakowane prozniowo...

Old Star napisa:
Miałeś mity rozwiewać kolego, a Ty jakieś fakty podajesz z wycieczki po Stanach...... Old Star


naprawde uwazniej czytaj to, co komentujesz, chyba, ze lubisz publicznie robic z siebie idiote ;] & uwazniej dobieraj slowa, tak zeby wypowiedzi jakis logiczny sens mialy ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Old Star

Doczy: 27 Lip 2006
Posty: 226
Skd: Down Town czyli z Miasta Daunów
PostWysany: 2 Gru 2006, 2:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
nie wierze lol



To się zgadzam....

Sam bym nie wierzył, bo tak się chłopie w tych regulacjach celnych pogubiłeś...

Ostatecznie wyszło, że Twoje dobre rady nie służą ani kupującym na E-bay ani przywożącym - jak dla mnie, to po prostu coś znalazłeś na sieci i przekopiowałeś......

I dalej nie potrafisz wytłumaczyć, czym mają te dobre rady służyć.......

Już osaczony przeze mnie i innych (w celu wydobycia faktów,nie mitów), mętnie coś bredzisz o moich studiach....

Człowieku, ciesz się, że jesteś na Islandii i masz pracę.....

I moja prywatna prośba....

Nie mąć ludziom w głowach....

Każdy pozna IS na swój sposób - Twój jest tutaj niepotrzebny....

Old Star

A za Twoje ostatnie zdanie, ze słowem "idiota" w tle, lecisz miły do Odżajera.......

O.S.





Old Star napisa:
A co mnie obchodzi islandzkie cło jak kupię coś w sklepie?
Gdziekolwiek, w USA, Japonii, Polsce......


przeczytaj jeszcze raz fragment zawartosci pierwszego posta - "kupujac cokolwiek wysylkowo zagranica, w sklepie internetowym w usa na przyklad, placimy za towar cene netto." kupujac proukt placisz cene netto. oznacza to, ze cena nie obejmuje podatku. podatek w tym momencie placisz w miejscu, do ktorego produkt zamawiasz/w ktorym dokonujesz zakupu... zbaczajac z tematu... nie jestem pewien, ale gdzies w swoich wczesniejszych postach wspominales cos o studiach... jakos nie chce mi sie wierzyc ;]

Old Star napisa:
Pakuję towar w torbę - jak ktoś ma sentyment to bierze pudełko (no i jak go złapią na lotnisku to może coś zapłaci - raczej też mało prawdopodobne).


?


Old Star napisa:
Ja elektronikę kupuję w Polsce, używam dzień a potem zabieram na wyspę.....


i jak sie to ma do tego, co napisalem w pierwszym poscie & kolejnych? zabierajac na wyspe cokolwiek po prostu wwozisz to jako swoja wlasnosc. i oczywistym jest faktem, ze nie placisz za to podatku ani cla. moga zdarzyc sie wyjatki/obostrzenia dotyczace wwozu pewnych rzeczy co jest okreslone odpowiednia ustawa/rozporzadzeniem. w przypadku islandii jest to np sprzet telekomunikacyjny czy mieso niepakowane prozniowo...

Old Star napisa:
Miałeś mity rozwiewać kolego, a Ty jakieś fakty podajesz z wycieczki po Stanach...... Old Star


naprawde uwazniej czytaj to, co komentujesz, chyba, ze lubisz publicznie robic z siebie idiote ;] & uwazniej dobieraj slowa, tak zeby wypowiedzi jakis logiczny sens mialy ;][/quote]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 2 Gru 2006, 3:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Old Star napisa:
To się zgadzam....
Sam bym nie wierzył, bo tak się chłopie w tych regulacjach celnych pogubiłeś...


no teraz to naprawde przechodzisz samego siebie lol w ktorym miejscu sie pogubilem? probowalem ci lopatologicznie wytlumaczyc jak sprawy sie maja a i tak nie dotarlo...

Old Star napisa:
Ostatecznie wyszło, że Twoje dobre rady nie służą ani kupującym na E-bay ani przywożącym - jak dla mnie, to po prostu coś znalazłeś na sieci i przekopiowałeś......


jakie rady? to sa po prostu fakty czlowieku. lol informacje o wysokosci stawek + o tym w jaki sposob sa egzekwowane.

Old Star napisa:
I dalej nie potrafisz wytłumaczyć, czym mają te dobre rady służyć.......


?

Old Star napisa:
Już osaczony przeze mnie i innych (w celu wydobycia faktów,nie mitów), mętnie coś bredzisz o moich studiach....


kto mnie niby osaczyl? lol

Old Star napisa:
Człowieku, ciesz się, że jesteś na Islandii i masz pracę.....


jaki to zdanie ma zwiazek z tematem?

Old Star napisa:
I moja prywatna prośba....
Nie mąć ludziom w głowach....
Każdy pozna IS na swój sposób - Twój jest tutaj niepotrzebny....
Old Star


podawanie faktycznych informacji to macenie w glowach? ty wierzysz w to co piszesz czy jestes tak ograniczony, ze naprawde nie rozumiesz sensu wczesniejszych postow? co maja stawki podatku vat i cla do poznawania IS na swoj/moj/twoj sposob?

Old Star napisa:
A za Twoje ostatnie zdanie, ze słowem "idiota" w tle, lecisz miły do Odżajera.......
O.S.


nie nazwalem cie 'idiota' wprost lecz wskazalem na fakt 'robienia z siebie idioty' odpowiadajac/komentujac czyjs post totalnie nie rozumiejac sensu slow w nim zawartych... wybacz, jesli czujesz uraze jakakolwiek, widze ze foch jakis jest jednak ;] czytaj ze zrozumieniem. ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 2 Gru 2006, 4:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Old Star napisa:
Już osaczony przeze mnie i innych (w celu wydobycia faktów,nie mitów), mętnie coś bredzisz o moich studiach....


ten fragment podoba mi sie najbardziej ;] dlatego pozwole sobie jeszcze cos dodac... napisz prosze przez jakich 'innych' zostalem osaczony 'w celu wydobycia faktow, nie mitow'?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
FaragoZoltan
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 13 Pa 2006
Posty: 159
Skd: przedmieścia Akranesi
PostWysany: 2 Gru 2006, 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl
bredzisz człowieku kompletne bzdury! opisujesz coś co gdzieś tam zasłyszałeś, ktoś Ci cos wspomniał, znajomy znajomego itd. A i tak piszesz jak to wygląda, ale z twojego punktu widzenia na przepisy. Niestety nie ma to potwierdzenia w realnym życiu! Mój drogi znawco Islandii od podszewki skorzystaj proszę z opcji szukaj lub poprzeglądaj forum. Jest wiele opisów jak to trzeba było zapłacić za cła i inne "manipulacyjne" za aparaty foto, laptopy, niezbędne lekarstwa i inne takie tam "osobiste"
Niestety teoria przepisów nie jest przestrzegana przez celników, i to oni są panami cła i zapłacisz kolego nawet za stare trampki jeśli pan urzędnik będzie miał kaprys podręczyć kolejnego Polaka robola (bo tak na nas patrzą niestety) Wszelkie porady na temat za co płacimy a za co nie, odłóżcie ludzie między książki.
Tak samo jak kretyńskie pomysły o chowaniu kiełbasy do butów i w ogóle ukrywaniu mięsiwa gdzieś w paczkach! Przecież wystarczy trochę pomyśleć i wiadomo, że każda nawet najdrobniejsza paczuszka jest prześwietlana! Więc przypał straszny gdy celnik widzi kawał kiełbasy zwyczajnej upchniętej w gumowcu! Nic się nie ukryje moi drodzy!
mjkl a tak na całkowitym marginesie, coś nie okazałeś się słowny.... rzucasz słowa na wiatr?
_________________
" Za kwestionowanie decyzji admina, .... użytkownik zostanie zbanowany..."
- "Towarzysz Napoleon ma zawsze rację." George Orwell
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 2 Gru 2006, 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FaragoZoltan napisa:
mjkl bredzisz człowieku kompletne bzdury! opisujesz coś co gdzieś tam zasłyszałeś, ktoś Ci cos wspomniał, znajomy znajomego itd.


nie opisuje czegos cos gdzie kiedys zaslyszalem. podaje fakty/informacje, ktorych dowiedzialem sie w urzedzie celnym, na poczcie, w firmach kurierskich, potwierdzone jakims tam doswiadczeniem, gdyz sam dokonywalem zakupow wysylkowo i mialem juz okazje i clo i podatek placic. dlatego pozwolilem sobie zalozyc ten temat, gdyz jak widze panuje totalna dezinformacja w tej kwestii... co posty twoje czy oldstara sa najlepszym tego dowodem... rowniez dowodem na cos innego ale nei w tym rzecz ;]

FaragoZoltan napisa:
A i tak piszesz jak to wygląda, ale z twojego punktu widzenia na przepisy.


wyjasnij prosze co oznacza 'moj punkt widzenia na przepisy'?

FaragoZoltan napisa:
Niestety nie ma to potwierdzenia w realnym życiu! Mój drogi znawco Islandii od podszewki skorzystaj proszę z opcji szukaj lub poprzeglądaj forum. Jest wiele opisów jak to trzeba było zapłacić za cła i inne "manipulacyjne" za aparaty foto, laptopy, niezbędne lekarstwa i inne takie tam "osobiste"


?

nie uwazam sie za znawce islandii od podszewki bo taka osoba nie jestem, ale z drugiej strony niezmiernie bawi mnie niewiedza, glupota i ignorancja osob bedacych tu iles juz lat, a nie zdajacych sobie czesto sprawy z pewnych oczywistych rzeczy...

sugerujesz zebym poszukal informacji o czym? o tym, ze ktos przywozac tu ze soba jakas rzecz, w wyniku niewiedzy czy glupoty, pozwolil urzedasowi sobie wmowic, ze musi usiscic jakas oplate za posiadany przez siebie np komputer, podpisal papier & zaplacil?
btw w kwestii lekow akurat zastosowanie maja dodatkowe przepisy ale nie ma sensu o tym pisac bo nei w tym rzecz. swoja droga, wytlumacze moze jeszcze raz bo widocznie rowniez do ciebie to nie dociera - to co napisalem w pierwszym poscie odnosi sie do zakupu produktow & regulacji dotyczacych placenia podatku i cla temu zakupowi towarzyszacym. nie jest to opis przygod zwiazanych z wwozeniem sprzetu kupionego poza granicami islandii w plecaku czy walizce...

FaragoZoltan napisa:
Niestety teoria przepisów nie jest przestrzegana przez celników, i to oni są panami cła i zapłacisz kolego nawet za stare trampki


nie jest nie przestrzegana ale czesto naginana ze wzgledu na to, ze niezmiernie latwo osobie nieznajacej przepisow, niewyksztalconej, niesamodzielnej, dodatkowo nieznajacej jezyka islandzkiego + zastraszonej mozliwoscia utraceniem rzeczy wmowic, ze za te rzecz nalezy sie jakas oplata. choc teraz zdarza sie to chyba rzadziej.

FaragoZoltan napisa:
jeśli pan urzędnik będzie miał kaprys podręczyć kolejnego Polaka robola (bo tak na nas patrzą niestety)


no i co w tym dziwnego jesli glupi polak robol da sobie wmowic koniecznosc zaplaty cla i podpisze deklaracje celna, mimo ze tego robic nie musi. islandczycy potrafia korzystac z okazji po prostu i jesli znajdzie sie ktos naiwny, ktory jest gotow clo zaplacic to czemu maja mu pozwolic tego cla nie placic?

FaragoZoltan napisa:
Wszelkie porady na temat za co płacimy a za co nie, odłóżcie ludzie między książki.


wszystko jest tutaj: http://tollur.is/displayer.asp?cat_id=645&module_id=210&element_id=3150
linka podalem w pierwszym poscie.

swoja droga proponujesz powrot do zabobonow i tego co koledzy powiom czy powiedzom?

FaragoZoltan napisa:
Tak samo jak kretyńskie pomysły o chowaniu kiełbasy do butów i w ogóle ukrywaniu mięsiwa gdzieś w paczkach! Przecież wystarczy trochę pomyśleć i wiadomo, że każda nawet najdrobniejsza paczuszka jest prześwietlana! Więc przypał straszny gdy celnik widzi kawał kiełbasy zwyczajnej upchniętej w gumowcu! Nic się nie ukryje moi drodzy!


jaki to ma zwiazek z tematem?

FaragoZoltan napisa:
mjkl a tak na całkowitym marginesie, coś nie okazałeś się słowny.... rzucasz słowa na wiatr?


o to chodzi?

Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
FaragoZoltan
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 13 Pa 2006
Posty: 159
Skd: przedmieścia Akranesi
PostWysany: 2 Gru 2006, 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety, ale nie znasz realiów islandzkiej służby zdrowia... 6,60 nie wystarczy nawet na maść od żylaków odbytnicy! (hemoroidów) a co dopiero na jakiegoś psychiatryka! Jestem rozczarowany!
_________________
" Za kwestionowanie decyzji admina, .... użytkownik zostanie zbanowany..."
- "Towarzysz Napoleon ma zawsze rację." George Orwell
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skd: pUstka
PostWysany: 3 Gru 2006, 11:11    Temat postu: Re: vat, clo, prawdy i mity... Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:

sprzet elektroniczny (komputery, aparaty cyfrowe, tv etc) 0%
buty, sprzet sportowy 10%
odziez 15%
slodycze 20%

szczegolowy wykaz stawek na poszczegolne produkty jest tutaj.

po dodaniu cla naliczamy 24,5% vatu.


Zgadzam się w 100proc. Kupiłem na ebay płytę do mojego laptopa (poprzednia sie sfajczyła w czerwcu) Koszt płyty 150USD (używana) koszt przesyłki 35USD razem 185 USD.Paczka wysłana zwykłą pocztą, po miesiącu przyszło pismo z poczty aby wysłać im fakturę, wysłałem im mailem mój rachunek który dostałem z PayPal (rach.elektroniczny mogłem np sam w Photoshopie sobie cene przerobić Smile ), naliczyli dokładnie tylko VAT. Wieczorem przyszedł pan z paczką i czytnikiem i pobrał 3000ISK z jakimś haczykiem z karty. BTW płyta działa znakomicie Smile.

Raz też kupowałem na prezent jakiś niedrogi gadzet z thinkgeek.com kosztowało to to jakieś 10 USD, przesyłka ponad 30 USD bo szło UPS, ale już po tygodniu do odebrania, ale dzięki temu że VAT liczy się od sumy kosztów przesyłki i przedmiotu + opłata manipulacyjna wyszło że nie opłacało mi się odbierać tego przedmiotu (liczyłem że za taka pierdułkę nic nie będzie do zapłaty, w sumie jakby ktoś to wysłał prywatnie bez faktury to pewnie by tak było, ale szło z firmowego sklepu niestety) bo wolałem kupić za 2000ISK dobre wino i z nim iść na urodziny.

Co jeszcze Smile , koledze wysłali aparat cyfrowy z Polski oczywiście zapakowany w kartonik, ale z innymi rzeczami w środku. Poczta chciała fakturę, wysłaliśmy im faxem fakturę. Naliczyli jakieś 3000 (na fakturze było jakieś 650zł)

Jeśli macie inne doświadczenie chętnie usłyszę o tym, zwłaszcza od nie teoretyków
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skd: pUstka
PostWysany: 3 Gru 2006, 11:14    Temat postu: Re: vat, clo, prawdy i mity... Odpowiedz z cytatem

A ha w przypadku tej pierwszej paczki realny koszt przesyłki (widniejący ze znaczków) to było tylko 17USD, po prostu sprzedawca zawyżał sobie koszt przesyłki dzieki czemu zarobił troche wiecej niż te 150USD za płytę.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 4 Gru 2006, 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

+ za dostarczenie paczki przez kuriera (fedex, inne firmy pewnie podobnie) do domu naliczana jest tez (nie jestem na 100% pewien) oplata 200-300isk. odbierajac osobiscie w ich biurze tej oplaty nie ma.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastpny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron