reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Chcę wyjechać do Islandii, gdzie się ubezpieczyć?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
klem

Doczy: 22 Maj 2015
Posty: 1
PostWysany: 22 Maj 2015, 10:01    Temat postu: Chcę wyjechać do Islandii, gdzie się ubezpieczyć? Odpowiedz z cytatem

Od dawna marzę o wyjeździe do Islandii. Chciałbym tam znaleźć pracę i pomieszkać trochę. Obecnie jestem na etapie załatwiania pracy i być może niedługo tam pojadę. Zastanawiam się tylko nad jakimś ubezpieczeniem zdrowotnym. Myślicie, że lepiej kupić takie w Polsce czy już tam na miejscu?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
jumper

Doczy: 04 Lut 2015
Posty: 8
PostWysany: 22 Maj 2015, 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście że warto. Ale z góry powiem Ci, ze takie ubezpieczenie raczej tanie nie będzie. Jeżeli ja płacę za polisę na tydzień czasu na wyjazd do Grecji czy Hiszpanii w okolicach 50 zł za tydzień i to na kwotę rzędu 60 tys zł, to polisa na pół roku albo i więcej będzie kosztowała wielokrotność tej sumy.
Najlepiej gdybyś zapytał na tym forum http://www.forum-kredytowe.pl/f152/ w dziale z ubezpieczeniami, tam udzielą Ci bardziej precyzyjnych info. Czasami zakładając kartę kredytową dostajesz pakiet ubezpieczenia - podpowiedzą co i jak.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
slawekl

Doczy: 12 Mar 2009
Posty: 90
Skd: Rock'Ya'Vík
PostWysany: 28 Maj 2015, 11:53    Temat postu: Re: Chcę wyjechać do Islandii, gdzie się ubezpieczyć? Odpowiedz z cytatem

klem napisa:
Od dawna marzę o wyjeździe do Islandii. Chciałbym tam znaleźć pracę i pomieszkać trochę. Obecnie jestem na etapie załatwiania pracy i być może niedługo tam pojadę. Zastanawiam się tylko nad jakimś ubezpieczeniem zdrowotnym. Myślicie, że lepiej kupić takie w Polsce czy już tam na miejscu?

weź w ZUSie wybierz kartę ubezpieczenia EU - http://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=559&langId=pl
kosztuje 0zł i jest akceptowana w IS w szpitalu
ewentualnie za bilety lotnicze zapłać kartą VISA i też masz wtedy ubezpieczenie "wypadkowe"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
endos

Doczy: 14 Lip 2015
Posty: 4
PostWysany: 16 Lip 2015, 10:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poza tym przysługuje ci darmowa karta EKUZ , Europejska Karta Ubezpieczenia Społecznego wydawana jeśli jesteś ubezpieczony w ZUS-sie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Anioł Stróż

Doczy: 21 Sty 2011
Posty: 28
PostWysany: 17 Lip 2015, 1:23    Temat postu: Re: Chcę wyjechać do Islandii, gdzie się ubezpieczyć? Odpowiedz z cytatem

klem napisa:
Od dawna marzę o wyjeździe do Islandii. Chciałbym tam znaleźć pracę i pomieszkać trochę. Obecnie jestem na etapie załatwiania pracy i być może niedługo tam pojadę. Zastanawiam się tylko nad jakimś ubezpieczeniem zdrowotnym. Myślicie, że lepiej kupić takie w Polsce czy już tam na miejscu?


Jeżeli jesteś na etapie załatwiania pracy, to pierwszego dnia po przyjeździe powinieneś mieć lokum i pracę, bo inaczej się nie da, skoro "załatwiasz". A skoro będzie miał jedno i drugie to po co ci ubezpieczenie ? Będziesz je miał od pracodawcy...

Chyba, że to jedno A drugie to rozmyte, A tylko przyjedziesz szukać I nie znajdziesz, to lepiej wykup cały pakiet turystyczny, albo lepiej jedź do Holandii na pomidory.

Beż złośliwości.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron