reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Ulubione restauracje na Islandii
Id do strony 1, 2, 3  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Basia

Do潮czy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 6 Gru 2006, 18:21    Temat postu: Ulubione restauracje na Islandii Odpowiedz z cytatem

Jakie sa wasze ulubione restauracje/bary/pizzerie na Islandii?
U mnie to wyglada tak:
1. polska jadlodajnia pani Marii :-) schabowe i golabki, jakich ja nie potrafie zrobic
2. Eldsmidjan - pizzeria, o ktorej juz tu bylo, wiec nie bede sie powtarzac,
3. Hamborgarabulla Tomasar - prawdziwe hamburgery z widokiem na port,
4. LaugaAs - swietne homary + zupa homarowa (polecam cos, co sie nazywa " lobster feast")

cdn.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mjkl
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWys砤ny: 7 Gru 2006, 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

5. 101 hotel - restauracja przereklamowana nieco ale plastugi & kurczaki serwuja niezle
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
ObsikanyRekin

Do潮czy: 28 Lip 2006
Posty: 168
Sk眃: Czubkofjordur, Kretynvik
PostWys砤ny: 7 Gru 2006, 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawia艂o mnie czy w Perlan jest dobre jedzenie? pewnie jest strasznie drogo...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Ireth
Alpha Team
Do潮czy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Sk眃: Dania
PostWys砤ny: 7 Gru 2006, 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ObsikanyRekin napisa:
Zastanawia艂o mnie czy w Perlan jest dobre jedzenie? pewnie jest strasznie drogo...

Ja tam jadlam tylko dwa ciastka Smile. Smaczne. I nie ja placilam, wiec ten aspekt mnie nie martwil Wink.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 7 Gru 2006, 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ja tam jadlam tylko dwa ciastka


Jak si臋 to ciastko nazywa艂o?
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
ObsikanyRekin

Do潮czy: 28 Lip 2006
Posty: 168
Sk眃: Czubkofjordur, Kretynvik
PostWys砤ny: 7 Gru 2006, 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ireth napisa:

Ja tam jadlam tylko dwa ciastka Smile. Smaczne. I nie ja placilam, wiec ten aspekt mnie nie martwil Wink.


A sz艂o si臋 wymiotowa膰 od tego krecenia? czy to raczej nie odczuwalne??
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Ireth
Alpha Team
Do潮czy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Sk眃: Dania
PostWys砤ny: 7 Gru 2006, 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisa:
Jak si臋 to ciastko nazywa艂o?

Nie pamietam Embarassed . Pewnie jakos po islandzku Smile. Ale jedno to byl rogalik Very Happy .
P.S. Rekin -- od jakiego krecenia Shocked ?
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
siewa26
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Sk眃: pUstka
PostWys砤ny: 7 Gru 2006, 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ireth napisa:
od jakiego krecenia Shocked ?


Rekin mia艂 na my艣li to 偶e restauracja obraca si臋 o 360 stop. w 1h 45' tak wi臋c siedz膮c odpowiednio d艂ugo mo偶na podziwia膰 ca艂膮 panorame Reykjaviku, ale dwa ciasteczka to za ma艂o by poczu膰 zawroty g艂owy Wink ..news...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG Tlen
ObsikanyRekin

Do潮czy: 28 Lip 2006
Posty: 168
Sk眃: Czubkofjordur, Kretynvik
PostWys砤ny: 7 Gru 2006, 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No pewnie nawet nie poczu艂a艣jak Ci臋 kreci艂o tam Smile Ciekawe jak sie tam wchodzi przecie偶 wejscie ca艂y czas sie przesywa...I wog贸le jak takie bydle sie porusza...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
soley

Do潮czy: 16 Kwi 2005
Posty: 226
Sk眃: HFJ
PostWys砤ny: 7 Gru 2006, 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ObsikanyRekin napisa:
Zastanawia艂o mnie czy w Perlan jest dobre jedzenie? pewnie jest strasznie drogo...

Jest drogo ale warto bo jedzenie jest bardzo bardzo dobre. Akurat kiedy bylam byl szwedzki stol i miedzy innymi mozna bylo sprobowac jak smakuje maskonur, wieloryb, renifer a z mniej originalnych kawior, kaczka, ges, baranina i wiele , wiele innych ptaszkow, rybek i zwierzatek.
Z tym ze w ciagu ok 1h45min restauracja robi obrot o 360 stopni nie jest do konca tak, spedzilam tam ok trzech i pol godziny a obrot nie byl kompletny , ale mimo wszystko fajny efekt.
Tylko jedno mi sie bardzo nie podobalo, takiej klasy restauracja nie ma wlasnych toalet , trzeba schodzic na pieterko gdzie sa toalety dla turystow
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
soley

Do潮czy: 16 Kwi 2005
Posty: 226
Sk眃: HFJ
PostWys砤ny: 7 Gru 2006, 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ObsikanyRekin napisa:
No pewnie nawet nie poczu艂a艣jak Ci臋 kreci艂o tam Smile Ciekawe jak sie tam wchodzi przecie偶 wejscie ca艂y czas sie przesywa...I wog贸le jak takie bydle sie porusza...

Srodek z wejsciem, schodami i barem stoi porusza sie tylko czesc ze stolikami
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 8 Gru 2006, 0:31    Temat postu: Wykwintne danie Odpowiedz z cytatem

soley napisa:
Tylko jedno mi sie bardzo nie podobalo, takiej klasy restauracja nie ma wlasnych toalet , trzeba schodzic na pieterko gdzie sa toalety dla turystow
A wyobra偶asz sobie ubikacj臋, kt贸ra musia艂aby mie膰 jakie艣 specjalne rynienki, by w czasie obrotu nie nast臋powa艂o zrywanie rur? Very Happy
W艂a艣ciwie pi臋tro ni偶ej to te偶 Perlan, wi臋c nie ma mowy o tym, 偶e restauracja nie ma toalet.

Co do smaku jedzenia, to jako艣 nie gustuj臋 w tych takich "dziwnych" potrawach i w tym jednym jestem podobny do FaragoZoltana, kt贸ry w w膮tku o przepisach kulinarnych, w do艣膰 oryginalny spos贸b podsumowa艂 ca艂膮 t臋 mena偶eri臋, kt贸r膮 serwuj膮 w luksusowych restauracjach Smile
Nie mam, oczywi艣cie, nic przeciwko temu by ludzie jadali r贸偶ne robaczki, ale sam wol臋 delektowa膰 si臋 opisami z ust cz臋stowanych ludzi, ni偶 samemu wzi膮膰 do ust co艣 takiego.
Ale mog臋 pochwali膰 Perlana, bo na moje (prostackie) 偶yczenie, przyniesiono mi nawet frytki (a te akurat lubi臋). Smile
Nie chcia艂bym wyj艣膰 na tego co m贸wi, 偶e kr贸l jest nagi, ale mam nieodparte wra偶enie, 偶e sztuka kulinarna to czasem jest tylko zmieszanie kilku niezbyt pasuj膮cych lub bardzo egzotycznych sk艂adnik贸w typu zasma偶ana w truflach, warga nosoro偶ca w sosie krewetkowo-bananowym, z gotowan膮 szara艅cz膮 na s艂odko, z migda艂ami panierowanymi w mielonej o艣miornicy plus bukiet warzyw chi艅skich w sosie z m贸zgu orangutana plus pataty gotowane w krwi jaszczurek.
Mam wra偶enie, 偶e gdyby nie cena i snobistyczne odczucia, to takie danie spokojnie przegra艂oby ze schabowym lub jajecznic膮 Very Happy
Ale raz jeszcze powtarzam, 偶e jesli kto艣 lubi takie eksperymenty, to tym lepiej, bo w ko艅cu jedzenie to sztuka, a w sztuce abstrakcyjnej wszystko jest dozwolone Smile

Mnie smakowa艂o jedzenie serwowane w restauracji-hotelu w Raufahofn; by艂y to megahamburgery (oczywi艣cie z frytkami). Smile
Cena by艂a do艣膰 du偶a i dor贸wnywa艂a cenom wykwintnych potraw w Perlanie, ale jak dla mnie jedzonko by艂o ekstra Smile
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Ireth
Alpha Team
Do潮czy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Sk眃: Dania
PostWys砤ny: 8 Gru 2006, 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Megahamburgery??? Odzajer, wez poczytaj sobie "Fast Food Nation" (ale poczytaj, nie obejrzyj) Erica Schlossera. Stanie Ci w gardle.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
ObsikanyRekin

Do潮czy: 28 Lip 2006
Posty: 168
Sk眃: Czubkofjordur, Kretynvik
PostWys砤ny: 8 Gru 2006, 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten film jest okropny! nie ogladajcie tego...a wracaj do restauracji? czy serwuj膮 gdzie艣 obsikanego rekina? Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 10 Gru 2006, 0:35    Temat postu: Potrawy Odpowiedz z cytatem

Ireth napisa:
Odzajer, wez poczytaj sobie "Fast Food Nation" (ale poczytaj, nie obejrzyj) Erica Schlossera.
No c贸偶, ja znam informacje o tym co z艂ego mo偶e by膰 w hamburgerach, ale dla mnie nie liczy si臋 kwestia zdrowia, tylko smak. Mo偶e jestem dziwny, ale lubi臋 smak hamburger贸w (ale nie wszystkich).
Jestem jednak smakoszem i mocno przebieram w potrawach, kt贸re lubi臋.
A cho膰 zwykle wspomina si臋 o nich z pogard膮, to ja nie mog臋 udawa膰 pod publik臋, 偶e lubi臋 homary, gdy wol臋 hamburgery.

Jedzenie jak i orientacja seksualna to kwestia pewnego przywyczajenia, wychowania, mody a do tego z pewno艣ci膮 pewne genetyczne i psychologiczne uwarunkowania.
Lubi臋 r贸wnie偶 par贸wki i kaszank臋, cho膰 dla tych potraw dobre by艂o to, 偶e zanim je zjad艂em, nie wiedzia艂em z czego s膮 robione.
Gdy jako dziecko przyzwyczai艂em si臋 do pewnego kanonu potraw, to potem trudno jest zmieni膰 przyzwyczajenie, nawet jesli si臋 wie, 偶e par贸wki robi si臋 z odpad贸w.
Co prawda, ja kupuj臋 chyba najdro偶sze par贸wki dostepne na rynku, ale i one pewnie nie s膮 z najlepszych cz臋艣ci zwierz膮t.

Przepraszam za off-topikowanie, ale chcia艂em wyt艂umaczy膰, 偶e moje zdanie o megahamburgerach z Raufarhofn, to nie tylko jakie艣 tam lanie wody. Gdy co艣 mi smakuje, to jest 艣wi臋to, gdy偶 znany jestem z tego, 偶e jestem wybredny i krytyczny.
Od razu przyznam si臋 (pewnie mnie po偶recie 偶ywcem), 偶e smakuj膮 mi r贸wnie偶 potrawy serwowane w McDonaldzie.
Ciekaw jestem, czy na Islandii McDonald cieszy si臋 popularno艣ci膮 i czy maj膮 tam jakie艣 dania lokalne nie serwowane gdzie indziej na 艣wiecie.

Je偶eli kogo艣 brzydzi fast-food, to doskonale rozumie mnie, bo ja to samo czuj臋, gdy kto艣 je np. sma偶one owady Smile
Gdy spojrze膰 na to z boku, to zar贸wno w hot-dogach (par贸wkach) jak i w owadach, mo偶na odnale藕膰 te same tre艣ci i jedyne co pozostaje do dyskusji to kwestia, kt贸re jedzenie jest dla ludzi zdrowsze.
Je偶eli jednak jakie艣 potrawy s膮 niezdrowe, to s膮 po prostu u偶ywk膮 jak kawa czy papierosy.

Acha, jest te偶 jeszcze jedna, istotna kwestia: moda. To moda i trendy m贸wi膮 nam, 偶e fast-food sta艂 si臋 fau paux, a jedzenie sma偶onego w truskawkach oka kangura jest kwintesencj膮 dobrego smaku.
Poniewa偶 ja jestem jednak troszeczk臋 outsiderem, wi臋c nie interesuj膮 mnie trendy, kt贸re s膮 przeciwne mym gustom. Jem to co lubi臋 i jestem szcz臋艣liwy. A szcz臋艣cie to podstawa Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Child_of_darkness

Do潮czy: 10 Gru 2006
Posty: 16
Sk眃: Wolska
PostWys砤ny: 10 Gru 2006, 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jedzenie czegokolwiek z umiarem nie jest z艂e. Filmu nie ogl膮da艂em, ale domy艣lam si臋, 偶e sporo w nim przesady. Wiadomo, 偶e jak kto艣 b臋dzie od偶ywia艂 si臋 w MacDonaldach i KFC przez dwa tygodnie, to raczej mu nie b臋dzie s艂u偶y膰. Tak samo zreszt膮, jak jedzenie surowej sa艂aty przez miesi膮c. Co do tych dziwnych potraw... dla mnie troche snobizm. Im co艣 dziwniejsze, tym dro偶sze. Im kto艣 bogatszy, tym wi臋ksze, za przeproszeniem, paskudstwa je lol Kiedy艣 ogl膮da艂em film o r贸偶nych dziwnych potrawach i tam by艂o pokazane, jak ludzie (normalni, nie z buszu [snoby rzecz jasna]) jedli o艣miornice... 偶ywe. Jak kto艣 lubi, to prosz臋 bardzo, ale do pewnych granic, homary, ostrygi itp. - ok., ale nie 偶ywe o艣miornice i pasikoniki Neutral Snob贸w nieznosz臋 nade wszystko.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 10 Gru 2006, 23:42    Temat postu: Moda i snobizm Odpowiedz z cytatem

Ja tam nie mam nic przeciwko snobizmowi - to hobby jak ka偶de inne Smile
Ch臋tnie odwiedzam luksusowe i snobistyczne przybytki, by m臋czy膰 obs艂ug臋 偶膮daniem podania frytek Very Happy
Oczywi艣cie za takie frytki trzeba zap艂aci膰 snobistycznie, ale w ka偶dym sporcie nie obywa si臋 bez inwestycji Very Happy

No, ale troch臋 odeszlismy od tematu, a ja jeszcze chcia艂em si臋 zapyta膰, czy w jakiej艣 restauracji na Islandii odm贸wiono Wam czego艣, co teoretycznie nie jest problematyczne do przyrz膮dzenia?
Co prawda, takie pytanie pasuje bardziej do w膮tku o najgorszych restauracjach, ale skoro (chyba) takiego jeszcze nikt nie za艂o偶y艂, to mo偶emy tu om贸wi膰 "ulubione inaczej" restauracje Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Basia

Do潮czy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 11 Gru 2006, 8:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Cafe Paris nie chciano mi podac lodow z menu dla dzieci. A ja wlasnie mialam ochote na mniejsza porcje, z czekolada. Nie bylo odpowiednika w "doroslym" menu. Wytlumaczenie brzmialo: "Bo to podaja tylko dzieciom":-)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
wredna_mimi

Do潮czy: 13 Pa 2006
Posty: 262
Sk眃: E艂k
PostWys砤ny: 11 Gru 2006, 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepsze jedzenie jest przyzadzone przez moja mame SmileSmileSmile
_________________
***艢mIeCh JeSt LeKaRsTwEm, Kt脫rE Ka呕dY Mo呕e SoBiE PrZePiSa膯***
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
czarna.karolina

Do潮czy: 10 Maj 2006
Posty: 36
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 12 Gru 2006, 23:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ulubion膮 knajp膮 Polak贸w jest Belly's, bo lej膮 tam najta艅sze piwo (350 kr).
Od偶ajer - w McDonaldzie s膮 krewetki i islandzki chicken.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3  Nast阷ny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron