reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Ulubione restauracje na Islandii
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Różności dla Islandofilów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Basia

PostWysłany: 6 Gru 2006, 18:21    Temat postu: Ulubione restauracje na Islandii Odpowiedz z cytatem

Jakie sa wasze ulubione restauracje/bary/pizzerie na Islandii?
U mnie to wyglada tak:
1. polska jadlodajnia pani Marii :-) schabowe i golabki, jakich ja nie potrafie zrobic
2. Eldsmidjan - pizzeria, o ktorej juz tu bylo, wiec nie bede sie powtarzac,
3. Hamborgarabulla Tomasar - prawdziwe hamburgery z widokiem na port,
4. LaugaAs - swietne homary + zupa homarowa (polecam cos, co sie nazywa " lobster feast")

cdn.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
PostWysłany: 7 Gru 2006, 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

5. 101 hotel - restauracja przereklamowana nieco ale plastugi & kurczaki serwuja niezle
Powrót do góry
ObsikanyRekin

PostWysłany: 7 Gru 2006, 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiało mnie czy w Perlan jest dobre jedzenie? pewnie jest strasznie drogo...
Powrót do góry
Ireth
Alpha Team
PostWysłany: 7 Gru 2006, 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ObsikanyRekin napisał:
Zastanawiało mnie czy w Perlan jest dobre jedzenie? pewnie jest strasznie drogo...

Ja tam jadlam tylko dwa ciastka Smile. Smaczne. I nie ja placilam, wiec ten aspekt mnie nie martwil Wink.
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
PostWysłany: 7 Gru 2006, 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ja tam jadlam tylko dwa ciastka

Jak się to ciastko nazywało?
ObsikanyRekin

PostWysłany: 7 Gru 2006, 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ireth napisał:

Ja tam jadlam tylko dwa ciastka Smile. Smaczne. I nie ja placilam, wiec ten aspekt mnie nie martwil Wink.

A szło się wymiotować od tego krecenia? czy to raczej nie odczuwalne??
Powrót do góry
Ireth
Alpha Team
PostWysłany: 7 Gru 2006, 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisał:
Jak się to ciastko nazywało?

Nie pamietam Embarassed . Pewnie jakos po islandzku Smile. Ale jedno to byl rogalik Very Happy .
P.S. Rekin -- od jakiego krecenia Shocked ?
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
PostWysłany: 7 Gru 2006, 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ireth napisał:
od jakiego krecenia Shocked ?

Rekin miał na myśli to że restauracja obraca się o 360 stop. w 1h 45' tak więc siedząc odpowiednio długo można podziwiać całą panorame Reykjaviku, ale dwa ciasteczka to za mało by poczuć zawroty głowy Wink ..news...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
ObsikanyRekin

PostWysłany: 7 Gru 2006, 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No pewnie nawet nie poczułaśjak Cię kreciło tam Smile Ciekawe jak sie tam wchodzi przecież wejscie cały czas sie przesywa...I wogóle jak takie bydle sie porusza...
Powrót do góry
soley

PostWysłany: 7 Gru 2006, 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ObsikanyRekin napisał:

Jest drogo ale warto bo jedzenie jest bardzo bardzo dobre. Akurat kiedy bylam byl szwedzki stol i miedzy innymi mozna bylo sprobowac jak smakuje maskonur, wieloryb, renifer a z mniej originalnych kawior, kaczka, ges, baranina i wiele , wiele innych ptaszkow, rybek i zwierzatek.
Z tym ze w ciagu ok 1h45min restauracja robi obrot o 360 stopni nie jest do konca tak, spedzilam tam ok trzech i pol godziny a obrot nie byl kompletny , ale mimo wszystko fajny efekt.
Tylko jedno mi sie bardzo nie podobalo, takiej klasy restauracja nie ma wlasnych toalet , trzeba schodzic na pieterko gdzie sa toalety dla turystow
Powrót do góry
soley

PostWysłany: 7 Gru 2006, 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ObsikanyRekin napisał:
No pewnie nawet nie poczułaśjak Cię kreciło tam Smile Ciekawe jak sie tam wchodzi przecież wejscie cały czas sie przesywa...I wogóle jak takie bydle sie porusza...

Srodek z wejsciem, schodami i barem stoi porusza sie tylko czesc ze stolikami
Powrót do góry
O.E.
Opiekun Forum
PostWysłany: 8 Gru 2006, 0:31    Temat postu: Wykwintne danie Odpowiedz z cytatem

soley napisał:
Tylko jedno mi sie bardzo nie podobalo, takiej klasy restauracja nie ma wlasnych toalet , trzeba schodzic na pieterko gdzie sa toalety dla turystow
A wyobrażasz sobie ubikację, która musiałaby mieć jakieś specjalne rynienki, by w czasie obrotu nie następowało zrywanie rur? Very Happy
Właściwie piętro niżej to też Perlan, więc nie ma mowy o tym, że restauracja nie ma toalet.

Co do smaku jedzenia, to jakoś nie gustuję w tych takich "dziwnych" potrawach i w tym jednym jestem podobny do FaragoZoltana, który w wątku o przepisach kulinarnych, w dość oryginalny sposób podsumował całą tę menażerię, którą serwują w luksusowych restauracjach Smile
Nie mam, oczywiście, nic przeciwko temu by ludzie jadali różne robaczki, ale sam wolę delektować się opisami z ust częstowanych ludzi, niż samemu wziąć do ust coś takiego.
Ale mogę pochwalić Perlana, bo na moje (prostackie) życzenie, przyniesiono mi nawet frytki (a te akurat lubię). Smile
Nie chciałbym wyjść na tego co mówi, że król jest nagi, ale mam nieodparte wrażenie, że sztuka kulinarna to czasem jest tylko zmieszanie kilku niezbyt pasujących lub bardzo egzotycznych składników typu zasmażana w truflach, warga nosorożca w sosie krewetkowo-bananowym, z gotowaną szarańczą na słodko, z migdałami panierowanymi w mielonej ośmiornicy plus bukiet warzyw chińskich w sosie z mózgu orangutana plus pataty gotowane w krwi jaszczurek.
Mam wrażenie, że gdyby nie cena i snobistyczne odczucia, to takie danie spokojnie przegrałoby ze schabowym lub jajecznicą Very Happy
Ale raz jeszcze powtarzam, że jesli ktoś lubi takie eksperymenty, to tym lepiej, bo w końcu jedzenie to sztuka, a w sztuce abstrakcyjnej wszystko jest dozwolone Smile

Mnie smakowało jedzenie serwowane w restauracji-hotelu w Raufahofn; były to megahamburgery (oczywiście z frytkami). Smile
Cena była dość duża i dorównywała cenom wykwintnych potraw w Perlanie, ale jak dla mnie jedzonko było ekstra Smile
Ireth
Alpha Team
PostWysłany: 8 Gru 2006, 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Megahamburgery??? Odzajer, wez poczytaj sobie "Fast Food Nation" (ale poczytaj, nie obejrzyj) Erica Schlossera. Stanie Ci w gardle.
ObsikanyRekin

PostWysłany: 8 Gru 2006, 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten film jest okropny! nie ogladajcie tego...a wracaj do restauracji? czy serwują gdzieś obsikanego rekina? Very Happy
Powrót do góry
O.E.
Opiekun Forum
PostWysłany: 10 Gru 2006, 0:35    Temat postu: Potrawy Odpowiedz z cytatem

Ireth napisał:
Odzajer, wez poczytaj sobie "Fast Food Nation" (ale poczytaj, nie obejrzyj) Erica Schlossera.
No cóż, ja znam informacje o tym co złego może być w hamburgerach, ale dla mnie nie liczy się kwestia zdrowia, tylko smak. Może jestem dziwny, ale lubię smak hamburgerów (ale nie wszystkich).
Jestem jednak smakoszem i mocno przebieram w potrawach, które lubię.
A choć zwykle wspomina się o nich z pogardą, to ja nie mogę udawać pod publikę, że lubię homary, gdy wolę hamburgery.

Jedzenie jak i orientacja seksualna to kwestia pewnego przywyczajenia, wychowania, mody a do tego z pewnością pewne genetyczne i psychologiczne uwarunkowania.
Lubię również parówki i kaszankę, choć dla tych potraw dobre było to, że zanim je zjadłem, nie wiedziałem z czego są robione.
Gdy jako dziecko przyzwyczaiłem się do pewnego kanonu potraw, to potem trudno jest zmienić przyzwyczajenie, nawet jesli się wie, że parówki robi się z odpadów.
Co prawda, ja kupuję chyba najdroższe parówki dostepne na rynku, ale i one pewnie nie są z najlepszych części zwierząt.

Przepraszam za off-topikowanie, ale chciałem wytłumaczyć, że moje zdanie o megahamburgerach z Raufarhofn, to nie tylko jakieś tam lanie wody. Gdy coś mi smakuje, to jest święto, gdyż znany jestem z tego, że jestem wybredny i krytyczny.
Od razu przyznam się (pewnie mnie pożrecie żywcem), że smakują mi również potrawy serwowane w McDonaldzie.
Ciekaw jestem, czy na Islandii McDonald cieszy się popularnością i czy mają tam jakieś dania lokalne nie serwowane gdzie indziej na świecie.

Jeżeli kogoś brzydzi fast-food, to doskonale rozumie mnie, bo ja to samo czuję, gdy ktoś je np. smażone owady Smile
Gdy spojrzeć na to z boku, to zarówno w hot-dogach (parówkach) jak i w owadach, można odnaleźć te same treści i jedyne co pozostaje do dyskusji to kwestia, które jedzenie jest dla ludzi zdrowsze.
Jeżeli jednak jakieś potrawy są niezdrowe, to są po prostu używką jak kawa czy papierosy.

Acha, jest też jeszcze jedna, istotna kwestia: moda. To moda i trendy mówią nam, że fast-food stał się fau paux, a jedzenie smażonego w truskawkach oka kangura jest kwintesencją dobrego smaku.
Ponieważ ja jestem jednak troszeczkę outsiderem, więc nie interesują mnie trendy, które są przeciwne mym gustom. Jem to co lubię i jestem szczęśliwy. A szczęście to podstawa Very Happy
Child_of_darkness

PostWysłany: 10 Gru 2006, 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jedzenie czegokolwiek z umiarem nie jest złe. Filmu nie oglądałem, ale domyślam się, że sporo w nim przesady. Wiadomo, że jak ktoś będzie odżywiał się w MacDonaldach i KFC przez dwa tygodnie, to raczej mu nie będzie służyć. Tak samo zresztą, jak jedzenie surowej sałaty przez miesiąc. Co do tych dziwnych potraw... dla mnie troche snobizm. Im coś dziwniejsze, tym droższe. Im ktoś bogatszy, tym większe, za przeproszeniem, paskudstwa je lol Kiedyś oglądałem film o różnych dziwnych potrawach i tam było pokazane, jak ludzie (normalni, nie z buszu [snoby rzecz jasna]) jedli ośmiornice... żywe. Jak ktoś lubi, to proszę bardzo, ale do pewnych granic, homary, ostrygi itp. - ok., ale nie żywe ośmiornice i pasikoniki Neutral Snobów nieznoszę nade wszystko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
PostWysłany: 10 Gru 2006, 23:42    Temat postu: Moda i snobizm Odpowiedz z cytatem

Ja tam nie mam nic przeciwko snobizmowi - to hobby jak każde inne Smile
Chętnie odwiedzam luksusowe i snobistyczne przybytki, by męczyć obsługę żądaniem podania frytek Very Happy
Oczywiście za takie frytki trzeba zapłacić snobistycznie, ale w każdym sporcie nie obywa się bez inwestycji Very Happy

No, ale trochę odeszlismy od tematu, a ja jeszcze chciałem się zapytać, czy w jakiejś restauracji na Islandii odmówiono Wam czegoś, co teoretycznie nie jest problematyczne do przyrządzenia?
Co prawda, takie pytanie pasuje bardziej do wątku o najgorszych restauracjach, ale skoro (chyba) takiego jeszcze nikt nie założył, to możemy tu omówić "ulubione inaczej" restauracje Very Happy
Basia

PostWysłany: 11 Gru 2006, 8:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Cafe Paris nie chciano mi podac lodow z menu dla dzieci. A ja wlasnie mialam ochote na mniejsza porcje, z czekolada. Nie bylo odpowiednika w "doroslym" menu. Wytlumaczenie brzmialo: "Bo to podaja tylko dzieciom":-)
Powrót do góry
wredna_mimi

PostWysłany: 11 Gru 2006, 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepsze jedzenie jest przyzadzone przez moja mame SmileSmileSmile
czarna.karolina

PostWysłany: 12 Gru 2006, 23:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ulubioną knajpą Polaków jest Belly's, bo leją tam najtańsze piwo (350 kr).
Odżajer - w McDonaldzie są krewetki i islandzki chicken.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Różności dla Islandofilów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: