reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Ulubione restauracje na Islandii
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Różności dla Islandofilów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
O.E.
Opiekun Forum
PostWysłany: 13 Gru 2006, 2:18    Temat postu: Nia sprzedadzą lodów... bo nie Odpowiedz z cytatem

Basia napisał:
W Cafe Paris nie chciano mi podac lodow z menu dla dzieci. A ja wlasnie mialam ochote na mniejsza porcje, z czekolada. Nie bylo odpowiednika w "doroslym" menu. Wytlumaczenie brzmialo: "Bo to podaja tylko dzieciom":-)
Dobry przykład... Ciekaw jestem co przyświeca takim ludziom (firmom), że odmawiają klientowi. Przecież, jesli klient się zdenerwuje, to więcej w ogóle nic nie kupi...
Swoją drogą trzeba było powiedzieć, że czekasz właśnie na dzieci i chcesz im zamówić lody wcześniej (albo na wynos, bo dzieci czekają w domu) Very Happy

Rozumiałbym jeszcze, że dzieci mają zniżkę (promocja) a od dorosłych biorą więcej. Ale odmowa sprzedaży towaru to jakaś paranoja...
soley

PostWysłany: 14 Gru 2006, 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tez sie spotkalam z odmowa ale w
Polsce ,w mc donalds przy zamowieniu zestawu dla dzieci.
i tez wytlumaczeniem bylo to ze jest to zestaw dla dzieci.
Niby logiczne ale w gruncie rzeczy co im szkodzilo sprzedac jeden zestaw , ktory zje dorosla osoba?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Old Star

PostWysłany: 14 Gru 2006, 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

soley napisał:
Tez sie spotkalam z odmowa ale w
Polsce ,w mc donalds przy zamowieniu zestawu dla dzieci.
i tez wytlumaczeniem bylo to ze jest to zestaw dla dzieci.
Niby logiczne ale w gruncie rzeczy co im szkodzilo sprzedac jeden zestaw , ktory zje dorosla osoba?

No tak, ale co w Mc'Donaldzie jest normalne, może poza filozofią zarabiania $?

Smile

O.S.
Powrót do góry
Child_of_darkness

PostWysłany: 16 Gru 2006, 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla mnie to kompletnie bez sensu. Na jakiej podstawie oni wam odmówili ? Czy jakbym poszedł do sklepu i kupił sobie cukierki, to by mi odmówili, bo to dla dzieci ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
PostWysłany: 17 Gru 2006, 8:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W Cafe Paris nie chciano mi podac lodow z menu dla dzieci.

Postanowiłem to sprawdzić. Poszedłem do Cafe Paris i zamówiłem lody z dziecięcego menu. Nie było problemu. Ciekawe dlaczego tobie nie chcieli podać?
Basia

PostWysłany: 17 Gru 2006, 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze wygladasz bardziej dziecinnie:-)

Mysle, ze to nie byla jakas oficjalna regula, tylko bardziej widzimisie kelnera czy kierownika sali. No i to mialo miejsce ponad rok temu:)
Powrót do góry
O.E.
Opiekun Forum
PostWysłany: 17 Gru 2006, 16:10    Temat postu: Cafe Paris Odpowiedz z cytatem

Może ludzie z Cafe Paris czytają nasze Forum i się poprawili Wink
einar

PostWysłany: 26 Gru 2006, 3:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się Cafe Paris potwornie podobało z urody, bo faktycznie miejsce malownicze. Ale kawa mi nie smakowała i net nie działał więc się zraziłem. Polubiłem Hresso choć to duża knajpa i jest dość głośno ale kawa super! A co pizzy to tylko Eldsmidjan. Genialnym miejscem, absolutnie kultowym jest maleńka knajpeczka Sægreifinn na Geirsgata, w okolicach portu, skąd płynie się na Whale Watching. Szefem jest niejaki Kjartan, człowiek może niewielkiego wzrostu ale niesamowicie wielkiego wdzięku. W wielu gazetach i przewodnikach można wypatrzeć reklamy z uroczym hasłem "Moby Dick on the stick" i z Kjartanem trzymającym owe sticki:) Na miejscu można spróbować szaszłyków z nie do końca określonego czarnego ptaka (mi Kjartan osobiście pokazywał jak ów ptak lata - niezapomniany widok Wink i z wieloryba. Z początku ze strachem spożyłem weloryba a potem z stwierdziłem, że jest to przepyszne mięsko. Poza tym oczywiście islandzka kawa z ciastem i jeszcze bardziej islandzka cola. Miejsce jest wspaniałe i powinno być obowiązkowym punktem odwiedzin dla każdego turysty.
Powrót do góry
loger

PostWysłany: 6 Sty 2010, 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja moze tak z innej beczki ale nie jestem w stanie przyczytac calego forum tyle w nim informacji wiec nie krzyczcie na mnie jak cos przeoczylam, korzystalam z wyszukiwarki ale nie wiem jak sformulowac pytanie Very Happy
chodzi mi o cene srednia nie najnizsza obiadu w restauracji w Reykjaviku. bez alkoholu lub z. Tak srednio wiem ze ciezko napisac bo zalezy ile i co sie je ale takie jakies typowe danie nie wiem rybka z czyms tam i salatka. jakis orientacyjny przekroj cen od do.
Powrót do góry
79 ehf

PostWysłany: 6 Sty 2010, 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od 1800 do 3500 ISK.

W ulubionej Italii średnio 2100-2300 za solidną porcję.
Powrót do góry
loger

PostWysłany: 12 Sty 2010, 7:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fajnie, dziekuje za pomoc Very Happy
Powrót do góry
betka

PostWysłany: 12 Sty 2010, 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak pizza to tylk rizzo gorąco poleam pychota Smile
Powrót do góry
Marta Luiza

PostWysłany: 12 Sty 2010, 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja polecam natomiast Eldofninn Pizzeria Grímsbæ i Gamla smiðjan - Pizzeria ale to oczywiscie Pizzerie bo rzeczywiscie Italia to najlepsza wloska restauracja w Rvk.
Powrót do góry
qwiat

PostWysłany: 12 Sty 2010, 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jezeli ktos chce zjesc najlepszego hamburgera w reykjaviku to tylko w vita bar niedaleko hallgrimskirkja knajpka na rogu uliczek wyglada dosc obskurnie lecz podaja najlepsze hamburgery ja zawsze jem z jakiem sadzonym i w zestawie tilbod z frytkami i kola za 800-1000 krn

pozatym domo sushi restaurant dobre zawsze swierze sushi
Powrót do góry
norbi261107

PostWysłany: 13 Sty 2010, 0:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja polecam Lauga-as na ulicy o tej samej nazwie, swietne jedzenie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
AcidBurn

PostWysłany: 13 Sty 2010, 1:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marta Luiza napisał:
ja polecam natomiast Eldofninn Pizzeria Grímsbæ i Gamla smiðjan - Pizzeria ale to oczywiscie Pizzerie bo rzeczywiscie Italia to najlepsza wloska restauracja w Rvk.

Italia???? Italia koło włoskiej kuchni nie stała. Spróbuj Volare (jest troszkę zakamuflowana, ale ma najsmaczniejsze Carpaccio jakie jadłam). I smakuje jak prawdziwa włoska kuchnia. Caruso ma tak fantastyczną atmosferę, że nie chce się stamtąd wychodzić. Jeśli chodzi o indyjską kuchnię to Indian Mango jest świetnym miejscem, nie wspominając już o Austur India (polecam lody domowej roboty, jeśli się komuś uda je wcisnąć po całym posiłku, są fantastyczne!). Tańsza jest z kolei Hraðlestinn, ale bardzo smaczna i porcje są jak dla wojska Very Happy Do Perlana polecam panom zabierać swoje wybranki w celu zaręczyn lub czegoś równie ważnego, bo wrażenia są powalające, ceny też Very Happy

Nie polecę nikomu Livoli. Jedzenie nie ma wyszukanego smaku, a cenowo nie różni się od Italii. Ani Rosso Pomodoro. Też się kreują na włoską kuchnię, ale nie wychodzi im. język

Jeśli chodzi o hamburgery, to Vita barinn oraz ten maleńki lokalik przy porcie!! Wprawdzie są małe, ale baaaaaaaardzo smaczne. Chyba najlepsze Smile
Marta Luiza

PostWysłany: 13 Sty 2010, 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak , a ja nie przepadam za Caruso i jego atmosfera i zdecydowanie kocham Italie Smile. W Volare nie jadlam wiec moze dzisiaj sie wybiore ...
Natomiast pod Vitabar podpisuje sie "obiema rekami", atmosfera jak w moim rodzinnym miescie, wiec prawie podroz sentymentalna
Powrót do góry
tautao

PostWysłany: 13 Mar 2011, 11:50    Temat postu: Gdzie zjeść po Islandzku Odpowiedz z cytatem

Hello, pytanie jest jak w temacie gdzie można zakosztować tadycyjnej Islandzkiej kuchni powiedzmy w standardzie bardziej knajpowym niż ekskluzywno-restauracyjnym? Ostatnio jak tam byłem pomineliśmy całkowicie Reykjavik i potem już nigdzie nie dostaliśmy ani złamanej krewetki. Co prawda nie ukrywam że był to wrzesień, teraz wybieram sie w maju więc chyba nie bedzie lepiej. Rozumiem, że jak tam mieszkacie to macie już tego przesyt, ale ja chętnie spróbowałbym. Moge prosić o jakieś namiary? Wielkie dzieki
Powrót do góry
qwiat

PostWysłany: 16 Mar 2011, 1:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moge polecic fiskfelagid...
http://www.fiskfelagid.is/English/FOOD__FUN

albo restauracje viking an hafnarfjordur jesli macie w palnach naprawde tradycyjne potrawy islandzkie jak wedzony leb owczy itp.itd
http://www.fjorukrain.is/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=34&Itemid=27&lang=en
Powrót do góry
kamqs

PostWysłany: 16 Mar 2011, 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

betka napisał:
jak pizza to tylk rizzo gorąco poleam pychota Smile

polecam również
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Różności dla Islandofilów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: