reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Ulubione restauracje na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 13 Gru 2006, 2:18    Temat postu: Nia sprzedadz膮 lod贸w... bo nie Odpowiedz z cytatem

Basia napisa:
W Cafe Paris nie chciano mi podac lodow z menu dla dzieci. A ja wlasnie mialam ochote na mniejsza porcje, z czekolada. Nie bylo odpowiednika w "doroslym" menu. Wytlumaczenie brzmialo: "Bo to podaja tylko dzieciom":-)
Dobry przyk艂ad... Ciekaw jestem co przy艣wieca takim ludziom (firmom), 偶e odmawiaj膮 klientowi. Przecie偶, jesli klient si臋 zdenerwuje, to wi臋cej w og贸le nic nie kupi...
Swoj膮 drog膮 trzeba by艂o powiedzie膰, 偶e czekasz w艂a艣nie na dzieci i chcesz im zam贸wi膰 lody wcze艣niej (albo na wynos, bo dzieci czekaj膮 w domu) Very Happy

Rozumia艂bym jeszcze, 偶e dzieci maj膮 zni偶k臋 (promocja) a od doros艂ych bior膮 wi臋cej. Ale odmowa sprzeda偶y towaru to jaka艣 paranoja...
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
soley

Do潮czy: 16 Kwi 2005
Posty: 226
Sk眃: HFJ
PostWys砤ny: 14 Gru 2006, 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tez sie spotkalam z odmowa ale w
Polsce ,w mc donalds przy zamowieniu zestawu dla dzieci.
i tez wytlumaczeniem bylo to ze jest to zestaw dla dzieci.
Niby logiczne ale w gruncie rzeczy co im szkodzilo sprzedac jeden zestaw , ktory zje dorosla osoba?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Old Star

Do潮czy: 27 Lip 2006
Posty: 226
Sk眃: Down Town czyli z Miasta Daun贸w
PostWys砤ny: 14 Gru 2006, 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

soley napisa:
Tez sie spotkalam z odmowa ale w
Polsce ,w mc donalds przy zamowieniu zestawu dla dzieci.
i tez wytlumaczeniem bylo to ze jest to zestaw dla dzieci.
Niby logiczne ale w gruncie rzeczy co im szkodzilo sprzedac jeden zestaw , ktory zje dorosla osoba?


No tak, ale co w Mc'Donaldzie jest normalne, mo偶e poza filozofi膮 zarabiania $?

Smile

O.S.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Child_of_darkness

Do潮czy: 10 Gru 2006
Posty: 16
Sk眃: Wolska
PostWys砤ny: 16 Gru 2006, 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla mnie to kompletnie bez sensu. Na jakiej podstawie oni wam odm贸wili ? Czy jakbym poszed艂 do sklepu i kupi艂 sobie cukierki, to by mi odm贸wili, bo to dla dzieci ?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 17 Gru 2006, 8:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W Cafe Paris nie chciano mi podac lodow z menu dla dzieci.



Postanowi艂em to sprawdzi膰. Poszed艂em do Cafe Paris i zam贸wi艂em lody z dzieci臋cego menu. Nie by艂o problemu. Ciekawe dlaczego tobie nie chcieli poda膰?
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Basia

Do潮czy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 17 Gru 2006, 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze wygladasz bardziej dziecinnie:-)

Mysle, ze to nie byla jakas oficjalna regula, tylko bardziej widzimisie kelnera czy kierownika sali. No i to mialo miejsce ponad rok temu:)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 17 Gru 2006, 16:10    Temat postu: Cafe Paris Odpowiedz z cytatem

Mo偶e ludzie z Cafe Paris czytaj膮 nasze Forum i si臋 poprawili Wink
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
einar

Do潮czy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWys砤ny: 26 Gru 2006, 3:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi si臋 Cafe Paris potwornie podoba艂o z urody, bo faktycznie miejsce malownicze. Ale kawa mi nie smakowa艂a i net nie dzia艂a艂 wi臋c si臋 zrazi艂em. Polubi艂em Hresso cho膰 to du偶a knajpa i jest do艣膰 g艂o艣no ale kawa super! A co pizzy to tylko Eldsmidjan. Genialnym miejscem, absolutnie kultowym jest male艅ka knajpeczka Sægreifinn na Geirsgata, w okolicach portu, sk膮d p艂ynie si臋 na Whale Watching. Szefem jest niejaki Kjartan, cz艂owiek mo偶e niewielkiego wzrostu ale niesamowicie wielkiego wdzi臋ku. W wielu gazetach i przewodnikach mo偶na wypatrze膰 reklamy z uroczym has艂em "Moby Dick on the stick" i z Kjartanem trzymaj膮cym owe sticki:) Na miejscu mo偶na spr贸bowa膰 szasz艂yk贸w z nie do ko艅ca okre艣lonego czarnego ptaka (mi Kjartan osobi艣cie pokazywa艂 jak 贸w ptak lata - niezapomniany widok Wink i z wieloryba. Z pocz膮tku ze strachem spo偶y艂em weloryba a potem z stwierdzi艂em, 偶e jest to przepyszne mi臋sko. Poza tym oczywi艣cie islandzka kawa z ciastem i jeszcze bardziej islandzka cola. Miejsce jest wspania艂e i powinno by膰 obowi膮zkowym punktem odwiedzin dla ka偶dego turysty.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
loger

Do潮czy: 25 Lis 2009
Posty: 11
PostWys砤ny: 6 Sty 2010, 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja moze tak z innej beczki ale nie jestem w stanie przyczytac calego forum tyle w nim informacji wiec nie krzyczcie na mnie jak cos przeoczylam, korzystalam z wyszukiwarki ale nie wiem jak sformulowac pytanie Very Happy
chodzi mi o cene srednia nie najnizsza obiadu w restauracji w Reykjaviku. bez alkoholu lub z. Tak srednio wiem ze ciezko napisac bo zalezy ile i co sie je ale takie jakies typowe danie nie wiem rybka z czyms tam i salatka. jakis orientacyjny przekroj cen od do.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
79 ehf

Do潮czy: 08 Maj 2009
Posty: 153
PostWys砤ny: 6 Sty 2010, 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od 1800 do 3500 ISK.

W ulubionej Italii 艣rednio 2100-2300 za solidn膮 porcj臋.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
loger

Do潮czy: 25 Lis 2009
Posty: 11
PostWys砤ny: 12 Sty 2010, 7:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fajnie, dziekuje za pomoc Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
betka

Do潮czy: 04 Mar 2008
Posty: 30
PostWys砤ny: 12 Sty 2010, 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak pizza to tylk rizzo gor膮co poleam pychota Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Marta Luiza

Do潮czy: 05 Lis 2004
Posty: 310
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 12 Sty 2010, 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja polecam natomiast Eldofninn Pizzeria Gr铆msbæ i Gamla smiðjan - Pizzeria ale to oczywiscie Pizzerie bo rzeczywiscie Italia to najlepsza wloska restauracja w Rvk.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
qwiat

Do潮czy: 07 Cze 2007
Posty: 173
PostWys砤ny: 12 Sty 2010, 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jezeli ktos chce zjesc najlepszego hamburgera w reykjaviku to tylko w vita bar niedaleko hallgrimskirkja knajpka na rogu uliczek wyglada dosc obskurnie lecz podaja najlepsze hamburgery ja zawsze jem z jakiem sadzonym i w zestawie tilbod z frytkami i kola za 800-1000 krn

pozatym domo sushi restaurant dobre zawsze swierze sushi
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
norbi261107

Do潮czy: 16 Lut 2009
Posty: 298
Sk眃: reykjavik
PostWys砤ny: 13 Sty 2010, 0:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja polecam Lauga-as na ulicy o tej samej nazwie, swietne jedzenie
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Tlen
AcidBurn

Do潮czy: 09 Pa 2009
Posty: 426
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 13 Sty 2010, 1:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marta Luiza napisa:
ja polecam natomiast Eldofninn Pizzeria Gr铆msbæ i Gamla smiðjan - Pizzeria ale to oczywiscie Pizzerie bo rzeczywiscie Italia to najlepsza wloska restauracja w Rvk.


Italia???? Italia ko艂o w艂oskiej kuchni nie sta艂a. Spr贸buj Volare (jest troszk臋 zakamuflowana, ale ma najsmaczniejsze Carpaccio jakie jad艂am). I smakuje jak prawdziwa w艂oska kuchnia. Caruso ma tak fantastyczn膮 atmosfer臋, 偶e nie chce si臋 stamt膮d wychodzi膰. Je艣li chodzi o indyjsk膮 kuchni臋 to Indian Mango jest 艣wietnym miejscem, nie wspominaj膮c ju偶 o Austur India (polecam lody domowej roboty, je艣li si臋 komu艣 uda je wcisn膮膰 po ca艂ym posi艂ku, s膮 fantastyczne!). Ta艅sza jest z kolei Hraðlestinn, ale bardzo smaczna i porcje s膮 jak dla wojska Very Happy Do Perlana polecam panom zabiera膰 swoje wybranki w celu zar臋czyn lub czego艣 r贸wnie wa偶nego, bo wra偶enia s膮 powalaj膮ce, ceny te偶 Very Happy

Nie polec臋 nikomu Livoli. Jedzenie nie ma wyszukanego smaku, a cenowo nie r贸偶ni si臋 od Italii. Ani Rosso Pomodoro. Te偶 si臋 kreuj膮 na w艂osk膮 kuchni臋, ale nie wychodzi im. j臋zyk

Je艣li chodzi o hamburgery, to Vita barinn oraz ten male艅ki lokalik przy porcie!! Wprawdzie s膮 ma艂e, ale baaaaaaaardzo smaczne. Chyba najlepsze Smile
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszcz臋艣liwszy dzie艅 mojego 偶ycia Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Marta Luiza

Do潮czy: 05 Lis 2004
Posty: 310
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 13 Sty 2010, 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak , a ja nie przepadam za Caruso i jego atmosfera i zdecydowanie kocham Italie Smile. W Volare nie jadlam wiec moze dzisiaj sie wybiore ...
Natomiast pod Vitabar podpisuje sie "obiema rekami", atmosfera jak w moim rodzinnym miescie, wiec prawie podroz sentymentalna
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
tautao

Do潮czy: 04 Mar 2010
Posty: 8
PostWys砤ny: 13 Mar 2011, 11:50    Temat postu: Gdzie zje艣膰 po Islandzku Odpowiedz z cytatem

Hello, pytanie jest jak w temacie gdzie mo偶na zakosztowa膰 tadycyjnej Islandzkiej kuchni powiedzmy w standardzie bardziej knajpowym ni偶 ekskluzywno-restauracyjnym? Ostatnio jak tam by艂em pomineli艣my ca艂kowicie Reykjavik i potem ju偶 nigdzie nie dostali艣my ani z艂amanej krewetki. Co prawda nie ukrywam 偶e by艂 to wrzesie艅, teraz wybieram sie w maju wi臋c chyba nie bedzie lepiej. Rozumiem, 偶e jak tam mieszkacie to macie ju偶 tego przesyt, ale ja ch臋tnie spr贸bowa艂bym. Moge prosi膰 o jakie艣 namiary? Wielkie dzieki
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
qwiat

Do潮czy: 07 Cze 2007
Posty: 173
PostWys砤ny: 16 Mar 2011, 1:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moge polecic fiskfelagid...
http://www.fiskfelagid.is/English/FOOD__FUN

albo restauracje viking an hafnarfjordur jesli macie w palnach naprawde tradycyjne potrawy islandzkie jak wedzony leb owczy itp.itd
http://www.fjorukrain.is/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=34&Itemid=27&lang=en
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
kamqs

Do潮czy: 13 Pa 2009
Posty: 241
Sk眃: CK/KEFLAVIK
PostWys砤ny: 16 Mar 2011, 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

betka napisa:
jak pizza to tylk rizzo gor膮co poleam pychota Smile

polecam r贸wnie偶
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nast阷ny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron