reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Islandia dziękuje Polakom
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 18 Kwi 2009, 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ansswis napisał:
Sxxxxn napisał:

Oczywiscie bardzo sie ciesze z inicjatywy Islandczykow i jestem im wdzieczny, lecz wystapienie w telewizji i zwrocenie sie do calego polskiego narodu byloby trafniejsze niz skladanie podziekowan komus kto uwaza sie za Juliusza Cezara, tym bardziej ze nie jest przedstawicielem wiekszosci narodu a jedynie jego bardziej reakcyjnej i koltunskiej czesci.


Sxxxxn moze i masz racje ze kaczorowi sie te podziekowania nie naleza, jednak myslisz ze islandczycy sledza sytuacje polityczna w PL, podziekowania zostaly skierowane do glowy panstwa jakby nie patrzec demokratycznie wybranego przez narod polski, tak wiec mysle ze dalsza dyskusja na ten temat "do kogo" nie ma sensu.


Ale jakoś o tych podziękowaniach głowa państwa wybrana w demokratycznych wyborach zapomniała poinformować opinię publiczną. Ciekawe gdyby premierem był brat bliźniak głowy państwa również były by takie kłopoty z pamięciom.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 18 Kwi 2009, 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
jednak myslisz ze islandczycy sledza sytuacje polityczna w PL

Jednak sledza, bylem kilka dni gosciem na farmie za Blondos i wyobraz sobie ze gospodarz mowil o Walesie,ze duzo zrobil dla Polski a takze wspomnial o braciach K.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
stalin
Gość
PostWysłany: 19 Kwi 2009, 2:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z przykroscia musze przyznac Ci racje.
Powrót do góry
ansswis

Dołączył: 11 Wrz 2007
Posty: 307
PostWysłany: 19 Kwi 2009, 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patryk23l napisał:
Cytat:
jednak myslisz ze islandczycy sledza sytuacje polityczna w PL

Jednak sledza, bylem kilka dni gosciem na farmie za Blondos i wyobraz sobie ze gospodarz mowil o Walesie,ze duzo zrobil dla Polski a takze wspomnial o braciach K.


Nazwisko Walesy zna kazdy srednio interesujacy sie polityka czy historia Europy, w koncu na Zachodzie postrzegany jest jako osoba ktora obalila komunizm w Polsce. Kaczynskich znaja bo byl to nie lada news ze zadza blizniacy. Zapytajcie kto jest premierem Polski, jaka partia rzadzi, takimi rzeczami sie nie interesuja bo i po co.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mstefa
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 413
Skąd: reykjavik-
PostWysłany: 19 Kwi 2009, 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

walese zn sporo ludzi.a i o kaczorkach wie tez coraz wiecej.ostatnio moja babka z islandzkiego pytala sie na zajeciach kto jest premierem i prezydentem w kraju z ktorego pochodzimy(klasa sklada sie z ludzi z roznych panstw) i jak przyszla kolej na odpowiedz kolezanki to sama babka powiedziala ze w polsce premier i prezydent to bracia blizniacy.hehe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Konieczko
Gość
PostWysłany: 20 Kwi 2009, 11:42    Temat postu: Re: Islandia dziękuje Polakom Odpowiedz z cytatem

Admin napisał:
Na portalu www.ICELAND.pl pojawiło się oświadczenie Rządu Islandzkiego o następującej treści:



Wspaniałomyślni Polacy

Na szczycie przywĂłdcĂłw państw członkowskich NATO w Strasburgu/Kehl islandzki minister spraw zagranicznych Össur SkarphĂŠðinsson przeprowadził rozmowę z prezydentem Rzeczpospolitej Lechem Kaczyńskim, podczas ktĂłrej podziękował mu za wspaniałomyślność PolakĂłw w czasie kryzysu bankowego na Islandii jesienią ubiegłego roku.
Islandczycy musieli spełnić określone wymogi z uwagi na umowę zawartą z Międzynarodowym Funduszem Walutowym.
(...)
Na szczycie NATO islandzki minister spraw zagranicznych serdecznie podziękował polskiemu prezydentowi za tę pomoc. "Jest to ogromnie waĹźne szczegĂłlnie w czasach kiedy ci, ktĂłrych uwaĹźaliśmy nawet za bardzo bliskich towarzyszy, nawet nie ruszyli palcem," powiedział Össur SkarphĂŠðinsson i dodał: "Prezydenta ucieszyła wiadomość o tym jak dobrze Polacy są traktowani na Islandii i jak bardzo waĹźny jest ich wkład w Ĺźycie społeczeństwa islandzkiego."


Very Happy
Hehe - nie ma to jak wierzyc mediom i Adminom!
Po pierwsze - nikt nie pytal "narodu polskiego" o to, czy pozwala pożyczyć te pieniadze. Gdyby to byla powszechna skladka zbierana do puszek na "pomoc islandii" to takie podziekowania mogly by mieć miejsce.
Po drugie - Miedzynarodowy Fundusz Walutowy wstrzymal wyplate kolejnej transzy kredyty ze wzgledu na zaniedbania formalne rzadu islandzkiego. A od spelnienia warunkow MFW uzalezniona jest wyplata pomocy z innych panstw.
Po trzecie - te "podziekowania" to taka sciema, by przyspieszyc skorzystanie z tych "polskich" pieniedzy, bez spelniania warunkow MFW -hehehe ...

A smaczku sprawie dodaje okolicznosc, ze " w miedzyczasie" Polska sama wystarala sie o linie kredytowa z MFW. Czyli tak naprawde Polska pozyczone z MFW pieniadze pozyczyla Islandii.

Ale niech zyje propaganda, Herr OberAdmin...
Powrót do góry
Namolny74

Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 39
PostWysłany: 20 Kwi 2009, 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja widze sytuacje inaczej - Polskowo jest pierwsza mniejszoscia narodowa na Islandii, w 95% przyjechalo tam z powodow finansowych w latach 2006-2008 kiedy to o islandzkim gigancie finansowym bylo slychac w samych superlatywach-statystyki, luzik, przyjazne panstwo, dodatki na pierdniecie, kaska lezy na ulicy, masz pryszcza i go leczysz ?- dawaj do urzedu od pryszczy, zwroca ci kaske itp itd. W 2008 gigant finansowy raptem siadl. Byl taki okres po 10.2008 gdy chodzily ploty, ze kaski nie mozna do Pollandu slac a jesli to po katastroficznym kursie a do tego jeszcze byly limity na przeslana kwote itpitd; sluchy byly, ze nie mozna i juz, pozyczke od Rosji czy tam ruskich jak kto woli diabli wzieli. Wtedy wlasnie pojawily sie tytuly w serwisach, sam pamietam jak dzis -"Polverjar munu lana 200 000...." na mbl. Islandczyczyk mi mowi "dzieki za kase" " Nie moja kasa" -mowie mu na to. Ale chodzi mi o co innego - jesli w jakims kraju pierwsza mniejszosc narodowa , ktora jest zasadniczo po to zeby zarabiac pieniadze i przesylac je swoim rodzinom w Pollandzie a jest chwilowo pozbawiona takiej mozliwosci to (bo byla pod koniec 2008) to obowiazkiem kregow rzadzacych w rodzimym kraju tej mniejszosci jest przede wszystkim pomoc w kontynuacji tego procederu przynajmniej w stopniu co nie pozwala powiedziec "Nie zrobilismy nic" - chodzi o zamkniecie mord innymi slowy. A to, ze teraz mowia "Dzieki Ci Polsko za pieniadze" i mowia to do prezydenta do premiera do sprzataczki do kierowcy czy do mohera czy do Kazika Staszewskiego to nie znaczy nic. Tego po prostu wymaga kurtuazja miedzynarodowa, przy spotkaniu glow panstw przed kamerami sie dziekuje za to o a o za to. I sram na to czy Polska pozyczyla pieniadze czy Polsce pozyczyli pieniadza- zwykly obrot medialno- finansowy to wszystko. Howgh.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Searcher

Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 97
PostWysłany: 20 Kwi 2009, 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Namolny74 napisał:
Ale chodzi mi o co innego - jesli w jakims kraju pierwsza mniejszosc narodowa , ktora jest zasadniczo po to zeby zarabiac pieniadze i przesylac je swoim rodzinom w Pollandzie a jest chwilowo pozbawiona takiej mozliwosci to (bo byla pod koniec 2008) to obowiazkiem kregow rzadzacych w rodzimym kraju tej mniejszosci jest przede wszystkim pomoc w kontynuacji tego procederu przynajmniej w stopniu co nie pozwala powiedziec "Nie zrobilismy nic" - chodzi o zamkniecie mord innymi slowy.


Tak tak kolego, w 38 milionowym kraju, gdzie bezrobotnych są setki tysięcy jak nie miliony, rząd przejmuje się kilkoma tysiącami emigrantów... Zastanów się sam co piszesz....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Namolny74

Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 39
PostWysłany: 20 Kwi 2009, 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kto napisal, ze rzad nierzad zarzad czy odrzad sie przejmuje ? Ja nie -choc przeczytalem to jeszcze raz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
janik

Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 197
Skąd: KOPAVOGUR
PostWysłany: 20 Kwi 2009, 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę że wszystko po staremu, po staropolsku w każdym działaniu doszukujemy się czegoś na nie albo podtekstów, może się zastanówcie tą kasę dali na wydatki konsula Very Happy
Ktos tu wymaga by rząd pytał się narodu o każdą decyzję jaką ma podjąć, wydaje mi sie że od tego naród ma swych reprezentantów w sejmie. Jak nie to niech rząd robi referendum na wszystko, nawet na to ile kaczuszek wódki może kupić kancelaria prezydenta. Very Happy
Powinniśmy się cieszyć że choć raz Polska pomogła komuś a nie tylko brała. Ja jestem z tego dumny i nie obchodzi mnie czy ta kwota była adekwatna do potrzeb, ważne były intencje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 20 Kwi 2009, 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Powinniśmy się cieszyć że choć raz Polska pomogła komuś a nie tylko brała. Ja jestem z tego dumny i nie obchodzi mnie czy ta kwota była adekwatna do potrzeb, ważne były intencje.


Zgadzam się.
Nie podoba mi się tylko, o czym już wspominałem, że kochany nasz Pan Prezydent zapomniał o tym naród Polski poinformować.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
foo

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 659
PostWysłany: 21 Kwi 2009, 1:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Namolny74 napisał:
przyjazne panstwo, dodatki na pierdniecie, kaska lezy na ulicy, masz pryszcza i go leczysz ?- dawaj do urzedu od pryszczy, zwroca ci kaske

Fajne :-)
Tylko nie jestem pewny po co Kaśka leży na ulicy ;-]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DarkAngelKate

Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 186
Skąd: KĂłpavogur
PostWysłany: 21 Kwi 2009, 8:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alez ja wcale tam nie leze;)
_________________
Nie bierz zycia na serio.
I tak nie wyjdziesz z niego zywy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
3KO27
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 537
Skąd: z tamtąd
PostWysłany: 21 Kwi 2009, 9:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

....pewnie leży bo sie nawaliła jak szpadel język
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Namolny74

Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 39
PostWysłany: 21 Kwi 2009, 9:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mozliwosci jest pare:
1. Kaska lezy, oblesnie sie oblizuje i masuje po ledzwiach w ramach pomocy Panstwa przyjaznego mieszkancom. Jest na panstwowym etacie- full dodatkow bo to robota nielekka ze wzgledu na bezposredniosc przechodniow.
2. Tak sie mowi na pieniadze w mojej wsi.
3. Emigrant zarobkowy z Pizdziworow Slaskich postanowil pokazac Islandczykom, ze jest swiatowy wiec po imprezce wskoczyl na motocykl i ruszyl objezdzac Rkv ale nie wyrobil na jakims zakrecie i je..l na glebe, zgubil kask i pruje teraz ryj " Eeeee k...a, kaska zgubilem, widzial ktos k...a mojego kaska, gdzies tu lezy k...a na ulicy"
Wybrac jedno, na zwyciezce czekaja 2 lodowki, telewizor i wypasiony telefon komorkowy do pokazywania w towarzystwie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
3KO27
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 537
Skąd: z tamtąd
PostWysłany: 21 Kwi 2009, 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.....a jeszcze słyszałem,że oprócz tego do wygrania jest roczny bon na 140 L pysznej landzioszki z płynu do dezynfekcji Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
foo

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 659
PostWysłany: 21 Kwi 2009, 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I oprócz tego powietrze do kół i woda do wanny :-]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron