reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

kurier ups

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 13 Gru 2006, 1:36    Temat postu: kurier ups Odpowiedz z cytatem

firma ups w polsce jakoscia obslugi klienta nie grzeszy. zainteresowanych zapraszam do przeczytania opowiesci jak to kurier sie spisac potrafi ;] na pewno wielu z was mialo podobne przygody, jesli nie to warto wiedziec czego spodziewac sie mozna ;]

link: http://punk.pl/ups.htm
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 13 Gru 2006, 2:11    Temat postu: Kurier Odpowiedz z cytatem

Firma UPS (dawniej Stolica) ma spore problemy z odstarczeniem paczek i obsługą klientów.
Życzę im, aby zwolnili głównego prezesa polskiego UPS - facet najwyraźniej nie zna się na zarządzaniu porządną firmą.
Kiedyś Stolica jakoś dawała sobie radę. Gdy została przejęta przez UPS zaczął się syf i burdel.
Sam właśnie walczę, by dostarczono przesyłkę, która wyszła 28 listopada, a do dziś nie została dostarczona.

Nie stać ich nawet na zakup profesjonalnej centrali telefonicznej, która umożliwia czekanie w kolejca na zwolnienie się wolnego konsultanta, by załatwić coś przez telefon.
Dlatego w naszej firmie podjęliśmy decyzję, że nie będziemy więcej korzystać z usług UPS, skoro mają za dużo klientów i sobie nie radzą.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 13 Gru 2006, 2:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokladnie. kiedy korzystalem kila razy z uslug stolicy - zawsze rzetelnie & na czas. gdy kurier nie mogl dostarczyc przesylki byl telefon, awizo wetkniete w drzwi... teraz pod rzadami ups'u wyglada to troszke inaczej... z tego co napisales widac, ze burdel jest nie tylko w toruniu...

zachecam do klikania, przekazywania infa dalej o tej stronie a raczej dokumencie html ;] odpowiednio czesto klikany, linkowany, odwiedzany wkrotce wskoczy dosc wysoko na liscie wyszukiwawczej google & wtedy na haslo 'kurier' albo 'ups' wyszukiwarka znajdzie te strone/dokument... moze wtedy spece od wizerunku firmy namowia prezesa na podjecie jakichs sensownych krokow w celu poprawienia jakosci uslug...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Child_of_darkness

Doczy: 10 Gru 2006
Posty: 16
Skd: Wolska
PostWysany: 13 Gru 2006, 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem przygodę z UPS wczoraj. Mieszkam w miejscowości Kliniska - 12km od Goleniowa. Zamówiłem przez internet 4 koszulki (w piątek), ale jako, że w
weekendy nie kursują, to miałem dostać we wtorek (bo w poniedziałek paczka była jeszcze w drodze - tak mi się wydaje). Dostałem maila, w którym napisano mi, że kurier zjawi się do 21 a wcześniej skontaktuje się ze mną telefonicznie. Liczyłem więc, że ustali ze mną godzinę. Okazało się jednak, że zadzwonił na lekcji, a że rozmawiać nie mogłem, to pisałem z kurierem smsy. Okazało się, że on z Klinisk już wyjeżdża, a paczkę ma przy sobie. Musiałem jechać do domu, zjadłem obiad, wziąłem pieniądze, których nia miałem przy sobie w Goleniowie, pojechałem do Goleniowa, spotkałem się z kurierem o ustalonej godzinie i w ustalonym miejscu po czym pojechałem z powrotem do domu. Najeździłem się za tym UPSem więcej, niż oni za mną język
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Hubercik

Doczy: 15 Wrz 2004
Posty: 184
Skd: Warszawa
PostWysany: 13 Gru 2006, 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pracuje w firmie,ktora ma bardzo czesto stycznosc ze Stolica i jestem bardzo zadowolny z ich uslug,nigdy nie bylo opoznienia czy innych problemow z dostarczaniem przesylek,jak dla mnie dobra i solidna firma, oczywiscie mozecie sie nie zgodzic z tym
_________________
Kapitalizm-to nie kraj.Komunizm-to nie kraj.I Wschód, i Zachód-to nie kraj.Ale Islandia-to kraj.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 14 Gru 2006, 1:49    Temat postu: UPS Odpowiedz z cytatem

Hubercik napisa:
Pracuje w firmie,ktora ma bardzo czesto stycznosc ze Stolica i jestem bardzo zadowolny z ich uslug,nigdy nie bylo opoznienia czy innych problemow z dostarczaniem przesylek,jak dla mnie dobra i solidna firma, oczywiscie mozecie sie nie zgodzic z tym
Do tej pory też byliśmy zadowoleni.
Ale problemy zaczęły się z chwilą przejęcia firmy przez UPS.
Najpierw była zabawa z nowymi listami przewozowymi. Kurier "kazał" nam sprawdzać, czy kontrahent ma podpisaną umowę ze Stolicą, czy też nie. W każdym z wariantów należało wypisac inny list przewozowy (dla tych z umową stary list ze Stolicy, dla tych bez umowy, nowy list UPS).
Ponieważ klienci nie informowali nas o tym czy mają umowę czy nie to czasem wypisane listy musieliśmy przepisywać na nowo...

Sądzę, że największy problem to styk klient-lokalne biuro (trudno się dodzwonić) oraz ewentualnie odbiór przesyłek w terenie, tam gdzie nie ma lokalnej placówki, a kurier zjawia się tylko raz dziennie.
Dużo zależy też od konkretnego kuriera. Tam gdzie kurier ma gdzieś klienta, to są problemy. A tam gdzie kurier wykazuje się inicjatywą i chce pomóc, to klienci są zadowoleni z usług.
Kurier, który nas obsługuje ogólnie jest OK i do niego zastrzeżeń nie mam. Natomiast jego centrala i organizacja pracy jest ewidetnie do kitu. Co zresztą wychodzi w rozmowach z kurierem, który często narzeka, że organizacja im szwankuje.

Bardzo też źle należy ocenić reagowanie warszawskiej centrali na skargi i reklamacje. Szkoda, że nie nagrałem rozmów z panią, która obsługuje tam klientów. Zwykły brak kompetencji i szacunku do klienta.
Zamiast przeprosin wolą zasłaniać się regulaminem. Na moje pytanie czemu nikt nie zadzwonił do nas, że coś jest nie tak z adresem (na liście przewozowym jest adnotacja by koniecznie podać telefon nadawcy), to pani powiedziała, że nie mają takiego obowiązku i to klient ma dzwonić. Niestety moje pytanie "do kogo mam dzwonić skoro nikt w Lublinie nie podnosi słuchawki" zostało bez odpowiedzi.

O ile więc nie wystapią jakieś problemy, to nadawca nie zdaje sobie sprawy, że firma UPS ledwo zipie...
Firmy, które mają umowy z UPS/Stolica mają numery bezpośrednio do kurierów, więc nawet nie wiedzą, że do lokalnego biura UPS się nie dodzwonią...

Dodatkową zmianą na gorsze było skrócenie czasu przyjmowania przesyłek w lokalnym biurze. Dawniej do Stolicy można było podwieźć paczkę nawet do godz. 19-tej. Ostatnio gdy byłem o 18:35 to musiałem podawać znajomemu kurierowi przez okno, bo już drzwi były zamknięte.

Być może w innych firmach kurierskich nie jest lepiej, ale o tym się dowiem, gdy przestaniemy wysyłać Stolicą a zaczniemy np. Siódemką Smile

Jeszcze wcześniej korzystaliśmy z Servisco/DHL, ale kurier, który obsługiwał nasz region stroił fochy, gdy wzywaliśmy go po 15-tej (mimo, że wrocławska centrala zbiera wezwania kuriera do 16-tej lub 17-tej). Ponieważ monity w sprawie marudzącego kuriera nic nie dały, a facet wydawał się robić łaskę, że w ogóle przyjeżdża, więc zaczęliśmy współpracę ze Stolicą, której kurier miał czas by powiedzieć "dzień dobry".

Morał z tego taki, że muszą ze sobą zgrać się dwa elementy: ludzie na dole (kurierzy) i ludzie na górze (zarząd). Wtedy firma działa jak zegarek.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 14 Gru 2006, 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ups doskonale zdaje sobie sprawe jaka sytuacja w firmie panuje ;] tylko nie potrafi poradzic sobie z problemem kurczowo trzymajac sie obecnej polityki. obsluguja caly czas te sama ogromna ilosc przesylek, przy jednoczesnym cieciu kosztow czy utrzymywaniu ich na niezmiennym poziomie... moze prezes i xxxx jego chca sie wykazac w international centrali po prostu & wytargac jakies wycieczki na kanary albo lepszy samochod sluzbowy... taki polski sposob na biznes ;]

Odżajer Egzegeta napisa:
zaczniemy np. Siódemką


odradzam ;] znajomy mial z nimi przygode, ktora dopasowac mozna do tej juz wspomnialem. z tymze ze nieco barwniejsza - kurier twierdzil, zarzekal sie, ze byl 2x z przesylka i nikogo pod wskazanym adresem nie bylo mimo, ze znajomy byl :] twierdzil rowniez ze dzwonil ale caly czas zajete bylo ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
bidus3

Doczy: 06 Maj 2014
Posty: 3
PostWysany: 6 Maj 2014, 9:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie wkurzają kurierzy, nie zadzwonią wcześniej, tylko jak są pod drzwiami z paczką, kiedy człowiek pracuje! Tak jest też w innych pańśtwach?

----------------
hostele Poznań | tłumacz przysięgły niemiecki Poznań
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
laiokon

Doczy: 06 Maj 2014
Posty: 2
PostWysany: 6 Maj 2014, 9:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety chyba wszędzie działają tak samo. Problemem jest też to, że w większości przypadków pracują dla nich podwykonawcy.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gisli74

Doczy: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysany: 6 Maj 2014, 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do mnie ups zawsze dzwoni.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Vernon21

Doczy: 08 Sty 2014
Posty: 2
Skd: Karpacz
PostWysany: 21 Lip 2014, 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

UPS jest chyba najlepsza firma, nie wiem kto jeszcze tak jak oni układa wszystko na półeczkach w samochodzie
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron