reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Dlaczego na Islandii nie ma las贸w?
Id do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  

Czy wierzysz w du偶膮 powierzchni臋 las贸w na Islandii
tak
40%
 40%  [ 9 ]
nie
59%
 59%  [ 13 ]
Wszystkich G硂s體 : 22

Autor Wiadomo舵
Dcr

Do潮czy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWys砤ny: 4 Pa 2004, 3:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Odzajer.Napisa艂e艣 tyle na m贸j temat 偶e nie wiem od czego zacz膮膰.
Mo偶e od podwy偶ki dosta艂em w tym roku ju偶 dwie i to znaczne wi臋c chyba to odpada. Wcale nie jest moj膮 intencj膮 obrzydzanie Islandii tylko chcia艂bym troch臋 odr贸zowi膰 Islandi臋. Nie rozumiem czym was tak rozsierdz艂em 偶e a偶 zaczenacie mnie prywatnie atakowa膰 . Je偶eli uwa偶acie 偶e na tym forum jest tylko miejsce dla ludzi wychwalaj膮cy Islandi臋 to napiszcie to na pierwszej stronie. Czy naprawd臋 na forum nie ma miejsca dla os贸b patrzacych realnie na ten kraj. Z tego co wiem jest nas wi臋cej ale nie wszyscy zabieraj膮 g艂os. Je艣li masz troch臋 czasu to przeczytaj wszystkie posty z tego tematu i zobacz ile b艂ota wylali艣cie na mnie. I za co ? Za to 偶e rozpocz膮艂em niewinn膮 dyskusj臋 o drzewach. Zawsze wydawa艂o mi si臋 偶e forum to jest miejsce wymiany r贸偶nych opini. A twoje i innych "wycieczki osobiste" 艣wiadcz膮 o braku argument贸w lub braku wyobra偶ni. Widocznie bli偶ej wam do wielkiej rodziny pewnego radia. Na tym chcia艂bym zako艅czy膰 temat drzew "bo nie dyskutuje si臋 z ludzmi kt贸rzy twierdz膮 ,偶e ksi臋偶yc jest z sera"
ps. nie b臋d臋 ju偶 odpisywa艂 na posty w tym temacie.[/b]
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 4 Pa 2004, 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i chyba dobrze ze zamkniemy ten temat bo i tak Dcr obrociles kota ogonem ...ufff
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 4 Pa 2004, 16:51    Temat postu: W k贸艂ko Odpowiedz z cytatem

Dcr napisa:
(...)Mo偶e od podwy偶ki dosta艂em w tym roku ju偶 dwie i to znaczne wi臋c chyba to odpada.

No to gratuluj臋! Czyli nie jest tak 藕le! Very Happy

Dcr napisa:

Nie rozumiem czym was tak rozsierdz艂em 偶e a偶 zaczenacie mnie prywatnie atakowa膰.

Wcale nie tym, 偶e odr贸偶awiasz Islandi臋. Nie wiem, czy zauwa偶y艂e艣, ale wiele os贸b tu pisz膮cych ma wiele rzeczy do zarzucenia Islandii, w tym r贸wnie偶 ja...

Dcr napisa:

Je偶eli uwa偶acie 偶e na tym forum jest tylko miejsce dla ludzi wychwalaj膮cy Islandi臋 to napiszcie to na pierwszej stronie. Czy naprawd臋 na forum nie ma miejsca dla os贸b patrzacych realnie na ten kraj.

No to jest w艂a艣nie miejsce dla wszystkich. Nie zrozumia艂e艣 moich wyrzut贸w. Nie chodzi艂o mi o to, 偶e piszesz "Islandia mi si臋 nie podoba", tylko 偶e to Ty atakujesz ludzi, a gdy okazuje si臋, 偶e ludzie s膮 nie winni, to nie przyznasz si臋 do pomy艂ki - tylko o to chodzi艂o Smile

Dcr napisa:

Z tego co wiem jest nas wi臋cej ale nie wszyscy zabieraj膮 g艂os.

Ka偶dy ma prawo g艂osu w dyskusji, ale w艂a艣nie sam na swojej sk贸rze odczu艂e艣 jak to jest by膰 tym "atakowanym". Bo forum s艂u偶y do dyskusji na argumenty a nie atak贸w...

Dcr napisa:

Je艣li masz troch臋 czasu to przeczytaj wszystkie posty z tego tematu i zobacz ile b艂ota wylali艣cie na mnie. I za co ? Za to 偶e rozpocz膮艂em niewinn膮 dyskusj臋 o drzewach.

No, skoro tyle os贸b Ci dosoli艂o, to znaczy, 偶e mo偶e jednak jaka艣 wina le偶y po twojej stronie. Ci膮gle m贸wisz o "nas", a nigdy o swoich "winach".
My si臋 cz臋sto bijemy w pier艣, ale Ty jako艣 nie Confused
Poza tym nie zacz膮艂e艣 dyskusji, tylko wyla艂e艣 od razu b艂oto na osob臋, kt贸ra du偶o pracy w艂o偶y艂a w napisanie artyku艂u. Zamiast znale藕膰 kontrargumenty spyta艂e艣 paru znajomych i stworzy艂e艣 wielk膮 kontrteori臋, kt贸ra nie musi by膰 wcale fa艂szywa, ale Ty j膮 reklamujesz m贸wi膮c w skr贸cie, 偶e jeste艣my idiotami.

Dcr napisa:

Zawsze wydawa艂o mi si臋 偶e forum to jest miejsce wymiany r贸偶nych opini.

I tu si臋 zgadzam! Smile

Dcr napisa:

A twoje i innych "wycieczki osobiste" 艣wiadcz膮 o braku argument贸w lub braku wyobra偶ni.

Je偶eli spotykam osob臋, kt贸ra nie zachowuje si臋 tak jak nale偶y, to niestety musze zrobi膰 "wycieczk臋 osobist膮" Very Happy
Argumenty ju偶 posz艂y wcze艣niej, ale nigdy Ci臋 one nie zainteresowa艂y - dyskutowa艂e艣 w艂a艣nie o jakich艣 duchach, wi臋c trudno Ci臋 by艂o zrozumie膰.

Dcr napisa:

Widocznie bli偶ej wam do wielkiej rodziny pewnego radia.

Bli偶ej nam do ka偶dej rodziny i ka偶dego cz艂owieka, kt贸ry ma co艣 ciekawego do powiedzenia, NAWET NA NIEKORZY艢膯 ISLANDII, ale rozmawia spokojnie i przyjmuje rozs膮dne argumenty drugiej strony.
Bo my te偶 si臋 uczymy od Forumowicz贸w, szczeg贸lnie tych z Islandii.

Dcr napisa:

Na tym chcia艂bym zako艅czy膰 temat drzew "bo nie dyskutuje si臋 z ludzmi kt贸rzy twierdz膮 ,偶e ksi臋偶yc jest z sera"

To ciekawe zdanie w ustach kogo艣, kto w艂a艣nie udowadnia nam, 偶e ksi臋偶yc jest z sera Very Happy
Bo my nigdy nie m贸wili艣my, 偶e na pewno 1000 lat temu by艂o du偶o drzew, a tylko, 偶e na to wskazuj膮 badania i to Islandczyk贸w! Natomiast Ty twierdzisz (na podstawie tego chyba, 偶e w nocy masz dzie艅), 偶e drzew nigdy na Islandii nie by艂o...
Tak to rozumiem...

Na koniec dodam, 偶e przykro mi, 偶e czujesz si臋 napadni臋ty, ale gdy si臋 co艣 pisze i dyskutuje to nie wolno by膰 egoist膮...
Nie mo偶esz komu艣 m贸wi膰, 偶e jest g艂upi, a potem si臋 obra偶a膰, gdy kto艣 by Ciebie tak nazwa艂.
To tak jak z licytacj膮 - bywa fajn膮 zabaw膮, ale podniesienie r臋ki jest wi膮偶膮ce i niestety zabawa si臋 ko艅czy i trzeba p艂aci膰.
To samo dotyczy Forum - mo偶e si臋 wydawa膰, 偶e na Forum to mo偶na napisa膰 wszystko i o wszystkich... ale ten kij ma dwa ko艅ce i je艣li nie dyskutuje si臋 fair to mo偶na tylko straci膰.

Na koniec raz jeszcze podkre艣l臋: na tym FORUM pisa膰 mo偶e KA呕DY, zar贸wno wielbiciel Islandii jak i osoba, kt贸ra Jej szczerze nienawidzi.
Jednak musz膮 to by膰 wypowiedzi sensowne i uargumentowane, tak by mo偶na by艂o sobie spokojnie podyskutowa膰.
Nie piszcie tylko:
"Nie cierpi臋 Islandii, bo przeszkadza mi du偶y ruch kolejowy" Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 16 Lut 2006, 8:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

D艂ugo si臋 zastanawia艂em czy od艣wie偶a膰 ten temat.
Dcr mo偶e powiedzie膰 偶e jestem stronniczy i go atakuje.

Cytat:
"bo nie dyskutuje si臋 z ludzmi kt贸rzy twierdz膮 ,偶e ksi臋偶yc jest z sera"


Ciekawe sk膮d Dcr wie 偶e ksi臋偶yc nie jest z sera. Napewno tam nie by艂. Jego wiedza na ten temat pochodzi z relacji ludzi kt贸rzy /podobno/ tam byli, pewnie jaki艣 ksi膮偶ek i kana艂u Discovery. A mimo to twierdzi 偶e ksi臋偶yc nie jest z sera.
Zastanawiam si臋 dlaczego twierdzi 偶e na Islandii nie by艂o las贸w. Wiedze na temat las贸w Islandzkich czerpiemy z ksi膮偶ek i kana艂u Discovery. Niestety nikt z tamtych czas贸w nie do偶y艂 do dnia dzisiejszego 偶eby przekona膰 Dcr.
Mo偶na powiedzie膰 偶e wiedze na temat ksi臋偶yca i las贸w Islandzkich czerpiemy z podobnych 藕r贸de艂 /za wyj膮tkiem naocznych 艣wiadk贸w/ A mimo to Dcr nie daje wiary. Ciekawe zastanawia si臋
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Grazyna

Do潮czy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 16 Lut 2006, 10:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zeby odpowiedzie膰 na to pytanie, nale偶y przez chwile zastanowi膰 si臋 jak pierwsi osadnicy budowali domy. Przecie偶 rusztowania byly z drewna, wi臋c mozna wysnuc wniosek na tej podstawie , 偶e mieli do dyspozycji drzewa. Mam nadzieje, 偶e nie pos艂u偶yli sie drewnem z wlasnych statkow. Jakie macie na ten temat zdanie? Mo偶e to smieszne, ale mnie zacz膮艂 interesowa膰 ten temat dopiero po obejrzeniu filmu animowanego o Eryku Rudobrodym. Kupilam go dla synka, ale sama tez lubie oglada膰. Jezeli ktos ma tez t膮 mozliwo艣膰, niech naprawde obejrzy. Ten film jest ca艂kowicie islandzki, przez to bardzo urokliwy, s膮 piekne scie偶ki d偶wi臋kowe i grafika jest naprawde dopracowana, czasami nawet przerysowana , ale to tez mi sie podoba. :roll:Tytu艂 filmu:"Leifur Eiriksson"
_________________
Brunetka
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron