reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Komputer Stacjonarny do sprzedania.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Islandofilska giełda
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skd: pUstka
PostWysany: 19 Gru 2006, 23:30    Temat postu: Komputer Stacjonarny do sprzedania. Odpowiedz z cytatem

Kolega chce sprzedać:

Procesor Pentium 4 1,5Ghz
384 RAM
40 GB Twardy dysk
Grafika jakaś NVidia, muszę sprawdzić ile ram (ale na pewno nie mniej jak 64MB) i jaki procek. Na pewno z TV Out
Karta sieciowa
Karta dźwiękowa - wbudowana w płytę
odtwarzacz DVD

Cena - 200 euro (jakiś 18.000 koron)
Info na PW

Pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 20 Gru 2006, 1:23    Temat postu: Drogo Odpowiedz z cytatem

Strasznie drogo ten komputer, a tylko 1,5 GHz (mam wątpliwości, czy Pentium 4 wyszły jako 1,5 GHz)...
Takie komputery w Polsce z monitorem to kosztują ok. 500-600 zł, więc na Islandii powinny być jeszcze tańsze, bo ludzie pozbywają się "złomu" za darmo Smile

No ale jak komus będzie potrzebny, to może kupi.. Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skd: pUstka
PostWysany: 20 Gru 2006, 8:42    Temat postu: Re: Drogo Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Strasznie drogo ten komputer, a tylko 1,5 GHz (mam wątpliwości, czy Pentium 4 wyszły jako 1,5 GHz)


Nic na to nie poradzę, że chce 200 euro Sad
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skd: pUstka
PostWysany: 20 Gru 2006, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdzilem sobie na Allegro i ta cena 500-600 i do tego z monitorem to bylaby niebywala okazja Smile (jakies 50% wartosci) Sprzet tej klasy jest w tej chwili wart spokojnie 150-200 euro w zaleznosci od konfiguracji (RAM,HDD,szybkosc procka,rodzaj grafiki) sprawdz sam http://allegro.pl/490_klasy_pentium_4.html?order=t&view=gtext
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 21 Gru 2006, 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Egzegeta ma racje, tutaj ludzie pozbywaja sie zlomu za darmo wiec nikt Ci (chyba nikt) nie kupi.
A po drugie zdecyduj sie czy z monitorem czy bez....
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Old Star

Doczy: 27 Lip 2006
Posty: 226
Skd: Down Town czyli z Miasta Daunów
PostWysany: 21 Gru 2006, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FilipR79 napisa:
Egzegeta ma racje, tutaj ludzie pozbywaja sie zlomu za darmo wiec nikt Ci (chyba nikt) nie kupi.


Odkąd Islandczycy zaczęli latać Iceland Expressem a nie tylko Airem, zaczęli też widzieć wiele możliwości oszczędzania/zarabiania.

Skończyło się wywożenie skórzanych, lekko podniszczonych kompletów kanap na wysypisko i podobnie jest z komputerami.

Teraz wszystko to pojawia się w ogłoszeniach i cena Siewy (jeśli zestaw z monitorem) jest może lekko do stargowania, ale do przyjęcia...

Ja sprzedałem swój zestawik za 12 tys. ISK (kilka postów poniżej) i klient jest ucieszony - był na złomowisku kilka razy - jedyne co znalazł, to parę rozmontowanych obudów i popalone procesory leżące w śniegu/deszczu.

Zawsze do wyboru zostaje BT lub ELKO - ceny, jak każdy wie, zaczynają się od 100 tys. ISK.

Fakt, że sprzęt w aktualnych parametrach światowych, ale jak ktoś świeżo przyjeżdża do pracy - to po co mu 2,4 GHz z islandzkim Windowsem do Gadu-Gadu i Skype?

Siewa, jeśli nie Polacy to spróbuj pogadać z Litwinami (jeśli jakichś znasz) - naród bardziej praktyczny - nie mają we krwi typowo naszego myślenia "zastaw się a postaw się"...

Smile

O.S.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skd: pUstka
PostWysany: 21 Gru 2006, 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heja, komputer sprzedaje właśnie Islandczyk Smile kolega z pracy, cena pewnie do stargowania, ale jak ktoś chce się targować najlepiej zrobić to osobiście, wystarczy się umówić na spotkanie i dogadać się można. Za 10.000 były kompy po bazie wojskowej w Keflaviku (zazwyczaj typowe "zintegrowańce" biurowe z PIII na pokładzie).
A na SORP-e to teraz moźna znaleźć tylko jakieś AMD K2 lub może MMX-y i to bez dysków.
Uważam że do dobra alternatywa do neta ewentualnie muzyki i filmów, dysk trochę mały ale wystarczy na początek.
Pozdrawiam Seba
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 22 Gru 2006, 0:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak na Allegro (tam ludzie starają się sprzedać jak najdrożej bo paiętają za ile sami kupili w sklepie), ale do mnie przychodzą oferty z firmy, która sprowadza "złom" komputerowy z zachodu.
Komputery są najlepszych firm (IBM, Dell itp.) i kosztują kilkaset złotych (i to z monitorami). Procesory są różne od słbych typu Petnium II MMX 350 MHz po coś rzędu 1,7 GHz.

W Polsce jest jeszcze taka sytuacja, że komputery z poprzednich epok mają nieprodukowane juz komponenty, a ponieważ ludzi nie stać na nowe komputery, więc czasem części do starych komputerów kosztują więcej niż nowowczesne odpowiedniki.
Ostatnio kupowałem płytę główną pod Pentium P4 3GHz (socket 478) i płyta kosztowała tyle co teraz nowe pod Core Duo. Ale ponieważ wymiana całego komputera byłaby dużo droższa, więc opłacało się kupić tylko tę płytę.


Dlatego rozbierz komputer na części i sprzedaj w Polsce Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skd: pUstka
PostWysany: 22 Gru 2006, 0:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:

Dlatego rozbierz komputer na części i sprzedaj w Polsce Smile


Kupiłem kadłubka do mojego notebooka na ebay.com za 180USD z przesyłką. Swojego uszkodzonego kadłubka (dziura w płycie głównej przy gnieździe zasilacza) sprzedałem za 50 USD na Allegro. Pewnie jakbym nie dał "kup teraz" cena poszłaby może nawet wyżej, ale zależało mi na czasie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
narsiltm

Doczy: 15 Gru 2006
Posty: 186
Skd: Skądinąd.
PostWysany: 3 Lut 2007, 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprzedam peceta:

Procesor: AMD Athlon(TM)XP 2500+
Ram: 512 mb
Grafika: Radeon 9200LE
Dysk: Segate Barracuda 7200obr, 160GB

+ Monitor CRT(zwykly)17" marki IBM+ myszka+ klawiatura+ system na dysku, nic tylko podlaczyc i uzywac. Idealny do filmow i gierek(nie tych najnajnowszych)

Cena: 30000isk

W promieniu 100km od Selfoss dowoz gratis:)

Oferty na PW lub GG: 2409823

Pozdrawiam,
Filip(narsiltm)
_________________
Wczoraj(04.08.07), w godzinach wieczornych, para znanych bandziorów,
niejaki Samo Zycie i jego dziwka Głębsza Refleksja, po prostu - zabili mnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Islandofilska giełda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron