reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Bojkot Islandii w związku z wielorybnictwem
Id do strony 1, 2  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 26 Gru 2006, 4:08    Temat postu: Bojkot Islandii w związku z wielorybnictwem Odpowiedz z cytatem

Co uważacie o pomyśle amerykańskiego sklepu (patrz newsy) by ewentualnie bojkotować islandzkie produkty z tego powodu, iż Islandia łowi wieloryby? Sam długo uważałem, że to skandal, by Islandia odławiała wieloryby, zwłaszcza, że tzw. cele naukowe, to chyba trochę naciągana teoria. Ale czy z powodu odławiania klikudziesięciu sztuk wielorybów jest powód by bojkotować islandzkie produkty? Nie jest to nazwyt logiczne. Japonia odławia tysiące wielorybów, czy to oznacza, że Amerykanie przestaną kupować Toyoty i telewizory Sony?
Były już tematy o wielorybach ale zostały zablokowane, a akurat wątek się odnowił w związku z pomysłem Amerykanów.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 26 Gru 2006, 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To typowe zachowanie amerykanów. Zawsze jak coś kombinują to szukają jakiś całkowicie wydumanych i pięknych przesłanek do swoich działań. I to tylko po to, żeby cały świat widział jak są wspaniali i prawi. Wydaje mi się , że w ten sposob leczą swoje kompleksy.
Natomiast odławianie wielorybów jeśli jest tradycją islandczyków i nie robią to w takiej skali jak japończycy, to dlatego nie mogę ich potępiać. Oczywiście jest to dla mnie brutalne i okrutne, ale niech ktos pomyśli o szynce jaką codziennie je z masełkiem na śniadanie, Taka świnka zanim stała się naszym jedzeniem nawet nie poczuła sie wolna i szczęśliwa w swoim chlewie. Niedawno Linda w progranie telewizyjnym przedstawił swój ciekawy pogląd na tego typu sprawy.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
wredna_mimi

Doczy: 13 Pa 2006
Posty: 262
Skd: Ełk
PostWysany: 26 Gru 2006, 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuje bojkot wszystkiego co z USA !!!! a najlepiej bojkot peopoli-glupoli !!!!
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Child_of_darkness

Doczy: 10 Gru 2006
Posty: 16
Skd: Wolska
PostWysany: 26 Gru 2006, 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Amerykanie to banda zarozumiałych hipokrytów. Niech się lepiej zastanowią, kto najbardziej zatruwa powietrze na świecie, bo chyba nie Islandia. Co roku podpisywany jest pewien dokument, którego nazwy nie pamiętam, mający na celu zmniejszenie efektu cieplarnianegi i ogólnego zanieczyszczania środowiska. Większość krajów go podpisuje, ale oczywiście śmierdzących amerykanów to nie dotyczy. Oprócz filmów i części nowoczesnych osiągnięć nauki to nic dobrego nie dali światu. Te tłuściochy nawet nie wiedzą, gdzie leży Europa, nie mówiąc już o Islandii, więc sobie mogą bojkotować. Cieszyłbym się, gdyby wszystkie kraje nagle rozpoczęły bojkot wszystkiego co amerykańskie. Chyba by z głodu pozdychali.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 26 Gru 2006, 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to sie nazywa chyba traktat kiyoto.Poza usa nie pospisala go tez Australia I kilka innych najwiekszych trucicieli.Amerykanie sa smieszni ,sami zniszczyli swoj kraj dla potrzeb taniego rolnictwa i hamburgera a czepiaja sie innych panstw .To szczyt hipokryzji ,dazenia do panowania nad swiatem i pychy.caly rozowoj gospodarczy zawdzieczaja grabiezcej polityce w swoim jaki innych krajach.Ale boleje nad tymi polowami wielorybow gdyz narobia wiecej szkody niz pozytku.Moim marzeniem jest aby Islandia przodowala w ochronie srodowiska ,alternatywnych zrodlach energii,recyclingu,ekologicznych metodach polowow itd.Bo oczywiscie te kilkanascie wielorybow moze nie zrobi roznicy ,ale ...na swiecie wymiera wiele gatunkow zwierzta -praktycznie codziennie.Wiele innych jest zagrozonych i dlatego powinnismy bardziej przyjzec sie temu co jemy i co zabijamy.U wielorybow ciazy trwa wiele miesiecy ,wiele z mlodych nie przezywa i dlatego odnowienie sie populacji trwa dlugo.Pozatym trujemy im srodowisko naturalne ,co jeszcze utrudnia im rozmnazanie sie.Wogole to chyba powinnismy sie zastanowic czy cala ta rewolucja techniczna i konsupcja warta jest tego co poswiecamy.Wydaje mi sie ze Islandia powinna dalej lowic tylko w celach badawczych ,co nie przeszkodzilo by jej w promowaniu swoich produktow .Pozatym powinna spobowac wprowadzac na rynki rybe lowiona przez bardziej ekologiczne metody polowow np na line a nie na te okropne obciazone olowiem worki ciagniete po dnie,ktore niszcza wszystko co popadnie-niestety nie wiem jak sie to fachowo nazywa.Ten typ polowow prawie zniszczyl kolonie koralowcoa wokol Norwegii ,i wlasnie takie statki niszcza teraz wybrzeza Afryki.Ja wogole mam wraznie ze duzo wiecej mozna by zrobic dobrego na swiecie tylko chyba ludzie jakys uspienia a ci co siedza na stolkach chyba skorumpowani.Moze maja wlasne interesy w tym aby nie chronic przyrody ,moze ich firmy rzna lasy w Amazonii,polawiaja piracko rybe na Atlantyku i truja wokolo?Dlaczego tak malo sie robi dla Ziemi -skoro wiemy ze grozi nam katastrofa ekologiczna?Dlaczego system kar jest tak malo sprawny ?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stopa

Doczy: 05 Lip 2005
Posty: 187
Skd: Łódź
PostWysany: 28 Gru 2006, 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A po co to tak uogolniac? Decyzja jednej firmy nie jest wyrazem calego panstwa czy narodu! Jest wolny rynek - nie chca z Islandia miec nic wspolnego wiec nie musza...

Czemu sie nie sprzeciwiacie decyzji UE o potepieniu polowow przez Islandie - ta jest oficjalnym stanowiskiem wielu panstw i z pewnoscia ma duzo powazniejszy wymiar niz jakis tam bojkot
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 28 Gru 2006, 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a propos wielorybow wczoraj trafilam na koncowke jakiegos filmu o tych zwierzetach w tv Puls .otoz jest wieloryb gladki ,ktory od ponas 100lat jest pod ochrona i jego populacja jeszcze sie nie odrodzila.jest ich tylko okolo 1000 szt i samica moze miec mlode co 4-5 lat .Ok 30% badanych wielorybow mialao slady po sieciach lub harpunach.Oj chyba mozna by naprawde zostawic je w spokoju.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 28 Gru 2006, 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie conajmniej śmieszy( nie zabijanie wielorybów, które są wspaniałymi zwierzętami) to zakłamanie wielu państw. Z jednej strony czepiają się Islandii ze zabija mniej niż 100 wielorybów w ciągu roku , a nic nie wspomninają o Japoni , ktora to właśnie masowo i w sposób naprawdę okrutny morduje te ssaki.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Tomcat

Doczy: 23 Mar 2006
Posty: 123
Skd: (już nie)Reykjavik
PostWysany: 28 Gru 2006, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie widzę powodu aby Islandię chwalić za to,że łowi tylko (?) ileś tam
wielorybów.Każdy to o jeden za dużo.A już i czas by i Islandczycy
zaczęli dostrzegać coś więcej niż konsumpcję,bo wiek już XXI...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 2 Sty 2007, 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

amerykanie widzac tego typu akcje, kupujac w takim sklepie ktory bojkotuje islandie, czuja, ze uczestnicza w tym bojkocie & czuja sie spelnieni, dowartosciowuja sie jakimi to wspanialymi ekologami sa etc

kluczowa kwestia to swiadomosc jednostek a nie patrzenie na problem globalnie. podpisanie petycji, pojscie na manifestacje, pomarudzenie o efekcie cieplarnianym na jakims forum jest gowno warte jesli potem wsiadasz do auta z silnikiem o pojemnosci 3l & jedziesz na zakupy do sklepu oddalonego o 500m, ogrzewasz mieszkanie jednoczesnie pozostawiajac wszystkie okna otwarte, kapiesz sie zuzywajac 100l wody a potem wieczorem ogladasz tv nie zwracajac uwagi na powlaczane w kazdym pomieszczeniu swiatla & wlaczony komputer w drugim pokoju itd itd itd ;]

chcesz ratowac swiat, zacznij od siebie. lepiej przestac o tym gadac, a zaczac to po prostu robic. ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 2 Sty 2007, 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podpisuję się pod tym. Ktoś powiedział: " Chcesz zmieniać świat, to zacznij od siebie".
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 2 Sty 2007, 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
" Chcesz zmieniać świat, to zacznij od siebie".


dokladnie :]

mozna tez dodac jeszcze: "wiele kamieni powoduje lawine, pojedynczo zaden" ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 2 Sty 2007, 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"jezeli myslisz, ze jestes zbyt maly, by cos zmienic sprobuj zasnac z komarem latajacym nad uchem"

;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 2 Sty 2007, 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomcat napisa:
Nie widzę powodu aby Islandię chwalić za to,że łowi tylko (?) ileś tam wielorybów. Każdy to o jeden za dużo. A już i czas by i Islandczycy zaczęli dostrzegać coś więcej niż konsumpcję, bo wiek już XXI...

Zgadzam sie z kazdym slowem Tomcata. Wstyd, zeby taki proekologiczny kraj powracal do barbarzynskich zwyczajow. Co do bojkotu zas: ja nie bojkotuje, zreszta nie bardzo mam jak, za to podpisalam sie pod protestem PETY w tej sprawie.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 3 Sty 2007, 1:57    Temat postu: Co jest barbarzyńskie? Odpowiedz z cytatem

Podstawowe pytanie filozoficzno-egzystencjalne brzmi: czy zabijanie wielorybów dla mięsa jest barbarzyńskie? Czy wobec tego rybołóstwo, myslistwo, hodowla zwierząt rzeźnych - czy to wszystko nie jest barbarzyńskie? A badania farmaceutyczne na myszach, szczurach, świniach, małpach? Czyż to również nie jest barbarzyńskie?

Jeżeli jedzenie mięsa i drapieżnictwo, uznać za naturalną czynność człowieka, to w takim przypadku, połów wielorybów dla mięsa jest czymś naturalnym i normalnym.
Jeśli jest mało wielorybów, to wtedy wprowadza się dodatkowe opłaty i quoty połowów - w ten sposób rośnie cena mięsa i regulowany jest popyt.
Ci co muszą zjeść to mięso, będą pracować w pocie czoła by zarobić na ten drogi specjał; ci co mogą się obyć, zadowolą się tańszym mięsem lub warzywami. Problem z głowy....
Dopóki jakiś sensowny rząd trzyma nad tym wszystkim kontrolę to jest OK. I tak pewnie sporo wielorybów pada łupem kłusowników - i to na nich trzeba polować Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Tomcat

Doczy: 23 Mar 2006
Posty: 123
Skd: (już nie)Reykjavik
PostWysany: 3 Sty 2007, 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To są bardzo ważne pytania - czy to wszystko o czym pisze Odżajer
nie jest barbarzyńskie.Każdy,kto poznał te sprawy dokładniej,wie,
że, niestety,JEST to barbarzyńskie.I jeśli tylko można- trzeba z tym
skończyć.Przynajmniej próbować.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 3 Sty 2007, 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od razu zaznaczę, że nie jestem zwolenniczką polowania na wieloryby. Jednak staram się szanować tradycje innych i nie robic burzy w szklance wody. Jeżeli wszyscy przestali by jeść mięso tych wspaniałych zwierząt nie było by problemu. Czy ktoś widział z Was biedne świnki idące na rzeż, albo słyszał o tym jak to wygląda?Więc proponuję nie kupować niczego co jest produktem tej rzezi. Ja bym sobie nie życzyła, żeby ktoś zaczął mnie krytykowąc, że jem mięso. A jednak jak pomyślę o tych zwierzętach to mi jest przykro. Chyba tak zbudowany jest ten świat, że jest bardzo często okrutny. Mnie to naprawdę wkurza jak widzę kobiety noszące futra. Zamordowano dziesiątki zwierzaków, by zaspokoić czyjąś próżność. To jest dopiero głupie i okrutne!!!! Ale przecież nie będę na nikogo krzyczeć na ulicy, jeśli bedzie nosił zwłoki kilkudziesięciu zwierzaków na sobie, czyli futro.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 3 Sty 2007, 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robi sie z tego temat o wegetarianizmie, wiec zanim znow sie poklocimy, powiem krotko: taka postawa, ze wiem, co sie dzieje w rzezniach i na kurzych fermach, ale nie przestane jesc miesa lub ze wiem, jak sie zabija zwierzeta na futro, ale mi w nim ladnie jest niczym innym jak hipokryzja. Doprawdy, nie musimy nosic na sobie skor i mamy wystarczajaco duzo innego roslinnego pokarmu, by nie utrzymywac wspolczesnych fabryk smierci. Jestem wegetarianka od pieciu lat, obracam sie wsrod ludzi mi podobnych, o bardzo dlugim lub wrecz od urodzenia wegetarianskim stazu i ich kondycja zadaje klam twierdzeniom, ze bez miesa sie umiera.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Faselhase

Doczy: 26 Gru 2006
Posty: 17
PostWysany: 3 Sty 2007, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak. Słyszałem, że ostatnie badania obalają mit o chorowitym i bladym wegetarianinie. Jest na odwrót. Wegetarianizm jest podobno najwłaściwszym sposobem odżywiania. Tłuszcze zwierzęce zawierają wiele toksyn, a trawienie mięsa zajmuje dużo czasu. A ludzie są w dużej mierze roślinożercami. Mamy ślinę jak roślinożercy (ślina mięsożerców jest o wiele gęstsza). Co prawda mamy kły, tak jak mięsożercy, ale małpy też je mają Rolling Eyes
Eeech... Amerykanów wolę nie komentować. Wszystko mnie w nich irytuje, z akcentem na czele lol
Osobiście zgadzam się z tym, że Islandczycy powinni coś zrobić z zwyczajem zabijania wielorybów. Może wystarczyłoby zmniejszenie liczby tych zabitych wielorybów. Choćby po to, by pokazać światu i pobożnej god-bless-Ameryce, że Islandia jest rzeczowa i nie ogranicza się do odwracania kota ogonem.

P.S Ja myślę, że Amerykanie są po prostu zazdrośni, że na wszystkich mapach pogodowych Islandia jest w Europie lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 3 Sty 2007, 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ireth napisa:
taka postawa, ze wiem, co sie dzieje w rzezniach i na kurzych fermach, ale nie przestane jesc miesa lub ze wiem, jak sie zabija zwierzeta na futro, ale mi w nim ladnie jest niczym innym jak hipokryzja.
Nie zgadza się to z definicją słowa hipokryzja, bo słowo to oznacza obłudę i fałsz. A skoro ktoś wie co się dzieje na farmach i przyznaje się do tego, to jedyne co możemy mu zarzucić to nieczułość na cierpienie zwierząt.
Przyjmując jednak pogląd, że zwierzę jest tylko automatem, którego ból jest tylko zwykłym impulsem nerwowym i odruchem; możemy nadal spokojnie jeść kotlety schabowe.

Natomiast jest jeszcze jedna rzecz, o której już pisalem (ale nie wszyscy czytali). Otóż częścią naszego człowieczeństwa jest umiejętnośc lub skłonnośc humanizowania przedmiotów, roślin, zwierząt. Jest to dobra cecha i jej posiadanie z pewnością podnosi cywilizacyjną wartość człowieczeństwa w danym człowieku Smile
Jeżeli płaczemy, gdy masktoce wypadnie oko, gdy z rozbitego akwarium wypadają i duszą się rybki, gdy wreszcie pokazują fermę gęsi... to znaczy, że jesteśmy 120% człowiekiem - to bardzo dobrze.

Jednak wracając na poziom neutralności i człowieczeństwa bezemocjonalnego, zwierzęta w takim przypadku, będą tylko mechanizmem.
Dlatego nie możemy zabronić nikomu jeść wielorybów, psów, małp, koni... Ale możemy starać się wychowac ludzi na wrażliwszych, którzy potraktują również zwierzęta jak ludzi. W końcu jesli ktoś nie może zabić zwierzęcia, to tym bardziej nie zabije człowieka..
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nastpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron