reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Połączenie lotnicze na Islandię
Id do strony 1, 2, 3  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Promyczek

Doczy: 20 Maj 2006
Posty: 3
PostWysany: 25 Sty 2007, 9:04    Temat postu: Połączenie lotnicze na Islandię Odpowiedz z cytatem

Witajcie!

Wybieram się w tym roku w lipcu na Islandię z moim mężem i mam zamiar kupić bilety lotnicze. Chcemy leciec wizzair do Malme(Storup), stamtąd autobusem przez most do Kopenhagi, a z Kopenhagi iceladexpress do Reykjaviku. Miedzy lądowanie w Malme a lotem z Kopenhagi mamy 4,5h. Czy to jest wykonalne, żeby w ten sposób lecieć? Słyszałam, że między lotniskiem w Malme a lotniskiem w Kopenhadze jest sporo autobusów? Czy ktoś może leciał w ten sposób? Napiszcie proszę wszystko co wiecie na ten temat. Z góry wielkie dzięki!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 25 Sty 2007, 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powinniscie zdazyc, jesli nie bedzie zadnych opoznien. Z Malmoe mozna sie tez dostac do Kopenhagi pociagiem, jest szybciej, choc drozej. Autobusy rzeczywiscie kursuja bardzo czesto, aczkolwiek nie wiem, czy miedzy lotniskami.
Zastanowcie sie tez, czy nie byloby prosciej leciec wprost do Kopenhagi? Sa z Polski dwie tanie opcje: albo liniami Sterling (www.sterling.dk) z Krakowa-Balic, albo liniami Norwegian Airlines (www.norwegian.no) z Warszawy Etiudy.
Pozdrawiam.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 25 Sty 2007, 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze znalazlam takie o autobusach:
http://www.graahundbus.dk/index737.htm

Z dworca glownego na lotnisko w Kastrup sa czesto pociagi.
I przydatna strona:
http://www.malmo.se/turist/inenglish/transporttoandfrommalmo.4.33aee30d103b8f15916800021985.html
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
she101

Doczy: 13 Cze 2011
Posty: 12
PostWysany: 14 Cze 2011, 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie:
leciał ktoś liniami SAS ( Scandinavian Airlines) z przesiadką w Kopenhadze? Jakieś doświadczenia?Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
GoBo
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 16 Wrz 2007
Posty: 106
Skd: KEFLAVIK
PostWysany: 14 Cze 2011, 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

she101 napisa:
Mam pytanie:
leciał ktoś liniami SAS ( Scandinavian Airlines) z przesiadką w Kopenhadze? Jakieś doświadczenia?Smile


Ja leciałem i to całkiem niedawno zarówno z IS do PL jak i w drugą stronę.
Obie podróże odbyłem SASem i jeden z przesiadką w CPH a drugi z przesiadką w OSL (Oslo).
Wrażenia o wiele lepsze niż ICELANDEXPRESSem który ostatnio miał ponad 12 h opóźnienia z WAW.
W lato po raz kolejny będę korzystał z SAS ale tym razem z 2 przesiadkami. Jednak wolę takie ryzyko niż latanie z tymi po......mi z ICELANDEXPRESSu.
POZDRAWIAM
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
she101

Doczy: 13 Cze 2011
Posty: 12
PostWysany: 14 Cze 2011, 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki; a miałeś może do czynienia z wykupieniem dodatkowego bagażu? Nie ma z tym problemu? Może to głupie pytanie, ale to będzie mój pierwszy lot;) : czy po odprawie w Warszawie w trakcie przesiadki w CPH nie muszę się martwić o bagaż, oni we własnym zakresie transportują go do kolejnego samolotu? Tak samo jest z dodatkową opłatą, uiszczam tylko raz w Warszawie?
I jeszcze jedno: po zabukowaniu i opłaceniu biletu nie dochodzą już żadne dodatkowe opłaty, prawda? (oczywiście poza dodatkowym bagażem)
Pytam, bo cena za lot z przesiadką jest stosunkowo niska i mam nadzieję, że nie ma żadnego "kruczka"Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
limba

Doczy: 05 Gru 2008
Posty: 47
PostWysany: 14 Cze 2011, 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat w wakacje do Islandii lataja tez inne linie lotnicze. Ja osobiscie polecam Air Berlin (www.airberlin.com)-ceny przystepne, obsluga dobra...no i bez spoznien. Oprocz tego lata jeszcze German Wings ale tu ceny odrobine wyzsz. Aha, jest jeszcze Transavia z Paryza i Fly Niki z Wiedniaötak ze do wyboru do koloru...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
GoBo
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 16 Wrz 2007
Posty: 106
Skd: KEFLAVIK
PostWysany: 14 Cze 2011, 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

she101 napisa:
Dzięki; a miałeś może do czynienia z wykupieniem dodatkowego bagażu? Nie ma z tym problemu? Może to głupie pytanie, ale to będzie mój pierwszy lot;) : czy po odprawie w Warszawie w trakcie przesiadki w CPH nie muszę się martwić o bagaż, oni we własnym zakresie transportują go do kolejnego samolotu? Tak samo jest z dodatkową opłatą, uiszczam tylko raz w Warszawie?
I jeszcze jedno: po zabukowaniu i opłaceniu biletu nie dochodzą już żadne dodatkowe opłaty, prawda? (oczywiście poza dodatkowym bagażem)
Pytam, bo cena za lot z przesiadką jest stosunkowo niska i mam nadzieję, że nie ma żadnego "kruczka"Wink


Odpowiadając po kolei na pytania:
1. Z dodatkowym bagażem nie miałem do czynienia
2. Ja leciałem z Gdańska i tam nadawałem bagaż-później odebrałem go już w Keflaviku-nadmieniam że miałem 50 minut na przesiadkę w OSLO więc nie byłbym w stanie odebrać bagażu i nadać go ponownie.
3. Jeśli chodzi o zapłatę za bilet to ostateczną cenę będziesz miał już przy samej płatności kartą.
Zawsze w razie wątpliwości możesz porozmawiać z kimś z SAS w PL i ostatnio nawet sporo mi pomogli w związku z wulkanem. Za co należy się wielki szacun Pani z SAS z Poznania.
POZDRAWIAM
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
MARKO

Doczy: 02 Mar 2006
Posty: 9
Skd: KRAKOW
PostWysany: 15 Cze 2011, 7:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="GoBo"][quote="she101"]Mam pytanie:
leciał ktoś liniami SAS ( Scandinavian Airlines) z przesiadką w Kopenhadze? Jakieś doświadczenia?:)[/quote]

Ja leciałem i to całkiem niedawno zarówno z IS do PL jak i w drugą stronę.
Obie podróże odbyłem SASem i jeden z przesiadką w CPH a drugi z przesiadką w OSL (Oslo).
Wrażenia o wiele lepsze niż ICELANDEXPRESSem który ostatnio miał ponad 12 h opóźnienia z WAW.
W lato po raz kolejny będę korzystał z SAS ale tym razem z 2 przesiadkami. Jednak wolę takie ryzyko niż latanie z tymi po......mi z ICELANDEXPRESSu.
POZDRAWIAM[/quote]

A cena jest dużo wyższa,niż w ICELANDEXPRESS?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
she101

Doczy: 13 Cze 2011
Posty: 12
PostWysany: 15 Cze 2011, 8:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GoBo napisa:
she101 napisa:
Dzięki; a miałeś może do czynienia z wykupieniem dodatkowego bagażu? Nie ma z tym problemu? Może to głupie pytanie, ale to będzie mój pierwszy lot;) : czy po odprawie w Warszawie w trakcie przesiadki w CPH nie muszę się martwić o bagaż, oni we własnym zakresie transportują go do kolejnego samolotu? Tak samo jest z dodatkową opłatą, uiszczam tylko raz w Warszawie?
I jeszcze jedno: po zabukowaniu i opłaceniu biletu nie dochodzą już żadne dodatkowe opłaty, prawda? (oczywiście poza dodatkowym bagażem)
Pytam, bo cena za lot z przesiadką jest stosunkowo niska i mam nadzieję, że nie ma żadnego "kruczka"Wink


Odpowiadając po kolei na pytania:
1. Z dodatkowym bagażem nie miałem do czynienia
2. Ja leciałem z Gdańska i tam nadawałem bagaż-później odebrałem go już w Keflaviku-nadmieniam że miałem 50 minut na przesiadkę w OSLO więc nie byłbym w stanie odebrać bagażu i nadać go ponownie.
3. Jeśli chodzi o zapłatę za bilet to ostateczną cenę będziesz miał już przy samej płatności kartą.
Zawsze w razie wątpliwości możesz porozmawiać z kimś z SAS w PL i ostatnio nawet sporo mi pomogli w związku z wulkanem. Za co należy się wielki szacun Pani z SAS z Poznania.

Dzięki, jakby ktoś miał doświadczenia związane z dodatkowym bagażem to bardzo proszę o info:)

MARKO to zależy od terminu, ale mi akurat wyszło spooro mniej niż IE, tyle
POZDRAWIAM


Dzięki, jakby ktoś miał doświadczenia związane z dodatkowym bagażem to bardzo proszę o info:)

MARKO to zależy od terminu, ale mi akurat wyszło spooro mniej niż IE, tyle że jest przesiadka w Kopenhadze i trzeba czekać ok. 7h, może dlatego taka atrakcyjna cena..
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
she101

Doczy: 13 Cze 2011
Posty: 12
PostWysany: 15 Cze 2011, 8:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

she101 napisa:
GoBo napisa:
she101 napisa:
Dzięki; a miałeś może do czynienia z wykupieniem dodatkowego bagażu? Nie ma z tym problemu? Może to głupie pytanie, ale to będzie mój pierwszy lot;) : czy po odprawie w Warszawie w trakcie przesiadki w CPH nie muszę się martwić o bagaż, oni we własnym zakresie transportują go do kolejnego samolotu? Tak samo jest z dodatkową opłatą, uiszczam tylko raz w Warszawie?
I jeszcze jedno: po zabukowaniu i opłaceniu biletu nie dochodzą już żadne dodatkowe opłaty, prawda? (oczywiście poza dodatkowym bagażem)
Pytam, bo cena za lot z przesiadką jest stosunkowo niska i mam nadzieję, że nie ma żadnego "kruczka"Wink


Odpowiadając po kolei na pytania:
1. Z dodatkowym bagażem nie miałem do czynienia
2. Ja leciałem z Gdańska i tam nadawałem bagaż-później odebrałem go już w Keflaviku-nadmieniam że miałem 50 minut na przesiadkę w OSLO więc nie byłbym w stanie odebrać bagażu i nadać go ponownie.
3. Jeśli chodzi o zapłatę za bilet to ostateczną cenę będziesz miał już przy samej płatności kartą.
Zawsze w razie wątpliwości możesz porozmawiać z kimś z SAS w PL i ostatnio nawet sporo mi pomogli w związku z wulkanem. Za co należy się wielki szacun Pani z SAS z Poznania.


POZDRAWIAM


Dzięki, jakby ktoś miał doświadczenia związane z dodatkowym bagażem to bardzo proszę o info:)

MARKO to zależy od terminu, ale mi akurat wyszło spooro mniej niż IE, tyle że jest przesiadka w Kopenhadze i trzeba czekać ok. 7h, może dlatego taka atrakcyjna cena..
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
misza.82

Doczy: 15 Sty 2011
Posty: 24
Skd: Warszawa
PostWysany: 15 Cze 2011, 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja także kupiłem bilety z opcją przesiadki 7 godzin w CPH. Dodam, że z lotniska do centrum jest metro, także można 4-5 godzin wykorzystać na szybkie zwiedzanie lub spacer po mieście
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
she101

Doczy: 13 Cze 2011
Posty: 12
PostWysany: 28 Wrz 2011, 9:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Orientujecie się, ile kosztuje bagaż dodatkowy w Icelandair?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
seeslav

Doczy: 09 Kwi 2007
Posty: 42
Skd: DKL-RKV
PostWysany: 28 Wrz 2011, 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na dziś jest to koszt 3600 ISK za każde dodatkowe 20kg
_________________
warten sie bitte WO IST ZURICH??
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
seeslav

Doczy: 09 Kwi 2007
Posty: 42
Skd: DKL-RKV
PostWysany: 28 Wrz 2011, 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

seeslav napisa:
Na dziś jest to koszt 3600 ISK za każde dodatkowe 20kg

Pszam bardzo podałem kwote dla IE a pytanie dotyczyło IA
_________________
warten sie bitte WO IST ZURICH??
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gisli74

Doczy: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysany: 28 Wrz 2011, 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

seeslav napisa:
Na dziś jest to koszt 3600 ISK za każde dodatkowe 20kg


Chyba za każdy dodatkowy kilogram powyżej 20kg.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gisli74

Doczy: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysany: 28 Wrz 2011, 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

she101 napisa:
Orientujecie się, ile kosztuje bagaż dodatkowy w Icelandair?


http://www.icelandair.co.uk/information/baggage-information/excess-baggage/
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
seeslav

Doczy: 09 Kwi 2007
Posty: 42
Skd: DKL-RKV
PostWysany: 28 Wrz 2011, 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gisli74 napisa:
seeslav napisa:
Na dziś jest to koszt 3600 ISK za każde dodatkowe 20kg


Chyba za każdy dodatkowy kilogram powyżej 20kg.

Otóż nie gisli za każdą następną walizkę do 20 kg. Wracalem z wawy tydzień temu i wykupiłem 2 dodatkowe czyli DODATKOWE 40kg i kosztowało to 7200. Oczywiście odpowiednio wczesniej przed wylotem.
_________________
warten sie bitte WO IST ZURICH??
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gisli74

Doczy: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysany: 28 Wrz 2011, 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to nieźle, nie wiedziałem. Ale i tak już nigdy więcej nie polecę IE. Nie po tym, jak musiałem czekać całą noc na spóźniony samolot, a próba reklamacji (zwrot kosztów za hotel) została przez nich kompletnie zignorowana. Teraz latam wyłącznie SAS.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
seeslav

Doczy: 09 Kwi 2007
Posty: 42
Skd: DKL-RKV
PostWysany: 29 Wrz 2011, 7:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też staram się ich unikać jak tylko mogę, a ostatnio mieli promocje ( 2 osoby + w sumie,100kg bagażu , przylecialo za 42tyś) więc skorzystałem- i o dziwo ( też byłem nastawiony na jakieś wyapdki losowe) tylko 15 min. obsówy i bagaż na miejscu.
Ale i tak są do bani !!
_________________
warten sie bitte WO IST ZURICH??
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3  Nastpny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron