reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

艁ap贸wki na Islandii

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Jak wygl膮da praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Arina

Do潮czy: 16 Sty 2007
Posty: 388
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 3 Lut 2007, 3:41    Temat postu: 艁ap贸wki na Islandii Odpowiedz z cytatem

Pisanie o Islandii to pisanie o wszystkim . Islandia jest pieknym krajem ,ale jak kazde piekno ma tez swoja ciemna strone. Moze to co napisze nie bedzie mialo sympatycznego oddzwieku lecz musi byc ktos taki jak ja , ktos kto poruszy dosc drazliwy temat . LAPOWKI !
Moja historia jest moze i podobna do wielu innych lecz dla mnie to bardzo osobista sprawa.
Jestem na Islandii 10 lat , mieszkam tu i pracuje , mam rodzine. Chce przezyc kazdy dzien , kazda chwile tak aby nie uronic zadnej kropli . Jednak wczesniej moja droga zyciowa miala rozne zakrety i wyboje. Moja rodzina, zebym mogla tu przyleciec, musiala zaplacic 1000 usd lapowki osobie ktora wtedy wszystko zalatwiala. Wtedy wydawalo mi sie iz to musi byc strasznie duzo papierkowej roboty , ze stawka jest taka wysoka. Jednak osobie, ktora nie zna zadnala zadnego jezyka (oprocz wlasnego ojczystgo) wszystko wydawalo sie trudne. Teraz patrzac z perspektywy czasu to zapewne podala jedynie moje dane osobowe i zainkasowala wyzej wymieniona sume. Gdyby tylko o to chodzio to zapewne bym dala sobie spokoj , ale lapowka to dopiero poczatek. Wszystko wyszlo po jakims czasie, zastraszanie, szantarze , wtracanie sie do zycia osobistego ludzi .Klamstwa pod naszym adresem typu : Jakimi to my jestesmy zlymi pracownikami , mal wydajnymi itd. Zdolowanie i wywolanie poczucia winy to chyba byla podstawa. Do dzisiaj nie moge zrozumiec ,jak jedna osoba mogla tak psychicznie terroryzowac ludzi. Wiem , ze niektorzy do tej pory z chcecia calowali by po dloniach ta osobe . Pytam sie za co? Za to ,ze chciala sobie nas podporzadkowac? Takich osob jest wiele , ktore chetnie biora pieniadze za zalatwienie pracy. Niektorzy ja dostaja , niektorzy nie. Pisze o tym bo chce wiedziec ile osob padlo ofiara i na jaka skale jest to tutaj w naszej polskiej spolecznosci . Chce pomagac takim ludziom ktorzy zostali oszukani, wykorzystani lub tkwia w jakis inny sposob w czyms co ich przerasta. Piszcie do mnie , zawsze odpowiem na priv lub na e-mail : syrenka-is@wp.pl
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
einar

Do潮czy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWys砤ny: 3 Lut 2007, 3:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ta osoba, co wzi臋艂a te 1000 USD to by艂 Islandczyk/Islandka czy Polak/Polka?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 3 Lut 2007, 5:20    Temat postu: Nie 艂ap贸wka!! Odpowiedz z cytatem

Chwilka!!
Jaka 艂ap贸wka?! Przecie偶 to by艂a zwyk艂a zap艂ata za us艂ug臋.
A to, 偶e kto艣 jest "idiot膮"* i przep艂aca, to jego problem. Mamy kapitalizm i ka偶dy mo偶e prowadzi膰 biznes. Je偶eli ze swego 艣mietnika wyci膮gn臋 pomi臋t膮 kartk臋 i dam og艂sozenie na Allegro, 偶e cena za tego 艣miecia wynosi 1000 USD, to je艣li znajdzie si臋 ch臋tny i zap艂aci, to przecie偶 nie moja wina.
Nikt Ci nie kaza艂 p艂aci膰 tej osobie 1000 USD. Trzeba by艂o poszuka膰 inn膮 osob臋, kt贸ra bierze tylko 500 USD.
Podanie danych osobiwych to nie wszystko. W biznesie i zyciu liczy si臋 informacja, a ta kosztuje. R贸wnie偶 wiedza, a wi臋c znajomo艣膰 islandzkiego kosztuje, bo 10 lat temu by艂o ma艂o os贸b znaj膮cych ten pi臋kny j臋zyk...
Wi臋c podsumowuj膮c: napisz jaki艣 przyk艂ad rzeczywistej 艂ap贸wki, gdzie np. urz臋dnik wzi膮艂 艂ap贸wk臋, by zrobi膰 co艣 co albo jest nielegalne, albo i tak musia艂by to zrobi膰...

Id膮c twoim tokiem rozumowania, tw贸j pracodawca powinien powiedzie膰, 偶e przyjmujesz od niego 艂ap贸wki za swoj膮 prac臋. Bo przecie偶 tylko troch臋 popracujesz, a pensji chcesz od razu 120 tys. ISK Very Happy
By膰 mo偶e nawet pracujesz w biurze, a wi臋c te偶 du偶o si臋 mi臋艣niami nie napracujesz, a swoje we藕miesz Smile



*) Nie obra偶aj si臋 na tego "idiot臋", to nie by艂o do Ciebie personalnie i nie by艂o moim celem Ci臋 obra偶a膰. Ale Ty r贸wnie偶 obra偶asz by膰 mo偶e osob臋, kt贸ra sprzeda艂a Ci uczciwie skuteczn膮 us艂ug臋 (bo rozumiem, 偶e spraw臋 za艂atwi艂a zgodnie z umow膮). Jedyne co mo偶na by by艂o zarzuci膰 tej osobie, to fakt nie op艂acenia podatku od tego przychodu... Ale kwestie podatk贸w ju偶 omawiali艣my...
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
wredna_mimi

Do潮czy: 13 Pa 2006
Posty: 262
Sk眃: E艂k
PostWys砤ny: 3 Lut 2007, 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od偶ajer we藕 usi膮d藕 sobie wygodnie i zrelaksuj sie i zastanow si臋 co mo偶na Tobie zarzuci膰.
pozdro
_________________
***艢mIeCh JeSt LeKaRsTwEm, Kt脫rE Ka呕dY Mo呕e SoBiE PrZePiSa膯***
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Basia

Do潮czy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 3 Lut 2007, 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie zgadzam sie z Odzajerem, ale byc moze nie znamy szczegolow tej sprawy...
Jesli chodzi o sytuacje, gdzie pracodawca kaze sobie zaplacic za fakt ze sie stajemy jego pracownikiem. No coz. Popyt-podaz. Wolny rynek.
Co innego jesli to pracownik firmy zajmujacy sie kadrami mowi nam, ze poprze nasza kandydature jesli otrzyma x ISK. To juz jest przestepstwo.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Arina

Do潮czy: 16 Sty 2007
Posty: 388
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 3 Lut 2007, 18:12    Temat postu: To byla lapowka ! Odpowiedz z cytatem

Troszke zrobilo mi sie goraco , po przeczytaniu komentarzy . Oczywiscie jedni beda za , drudzy przeciw , mamy demokracje . Jestem przygotowana na to .
Wiec tak , Einar ... osoba to kobieta i jest polka . Chcialam napisac delikatnie , dajac do zrozumienia iz spotkalo mnie cos takiego i z mysla iz moze zglosza sie osoby o podobnych problemach .
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 3 Lut 2007, 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arina nie jeste艣 pierwsza i ostatnia.
Sama piszesz 偶e to Polka wi臋c na dobr膮 sprawe dotyczy to Polski Wink

A tak na serio zgadzam si臋 z Od偶ajerem. Ludzi jeszcze dzisiaj p艂ac膮 za takie us艂ugi wiedz膮c 偶e moga by膰 oszukani. A mimo to lec膮 jak przyslowiowa mucha do...
A teraz p艂acz i zgrzytanie zebami.
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
siewa26
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Sk眃: pUstka
PostWys砤ny: 4 Lut 2007, 14:56    Temat postu: Re: Nie 艂ap贸wka!! Odpowiedz z cytatem

Od偶ajer Egzegeta napisa:
Chwilka!!
Jaka 艂ap贸wka?! Przecie偶 to by艂a zwyk艂a zap艂ata za us艂ug臋.
A to, 偶e kto艣 jest "idiot膮"* i przep艂aca, to jego problem. Mamy kapitalizm i ka偶dy mo偶e prowadzi膰 biznes.


Od偶ajer - biznes to by艂by jakby ta osoba zap艂aci艂a od tego podatek nale偶ny pa艅stwu i prowadzi艂a dzia艂alno艣膰 gospodarcz膮. Moim zdaniem to cwaniactwo, ale jak znajduj膮 sie ch臋tni to tylko sami moga miec do siebie pretensje ze musieli zaplaci膰. Zawsze mo偶na by艂o pr贸bowac samemu, tylko 偶e 10 lat temu chyba nie by艂o tak 艂atwo o kontakty w tym kraju i cena mo偶e by艂a adekwatna do towaru trudno dost臋pnego.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG Tlen
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 4 Lut 2007, 20:59    Temat postu: Re: Nie 艂ap贸wka!! Odpowiedz z cytatem

siewa26 napisa:
Od偶ajer - biznes to by艂by jakby ta osoba zap艂aci艂a od tego podatek nale偶ny pa艅stwu i prowadzi艂a dzia艂alno艣膰 gospodarcz膮.
Szkoda, 偶e nie doczyta艂e艣 mojego postu do ko艅ca. By艂a tam om贸wiona kwestia podatku.
I za brak op艂acenia podatk贸w mo偶na by by艂o tak膮 osob臋 nazwa膰 oszustem podatkowym - ale trzeba mie膰 pewno艣膰, 偶e podatku nie by艂o.


Cytat:
Moim zdaniem to cwaniactwo
Zdefiniuj cwaniactwo! A mo偶e m贸g艂by艣 to nazwa膰 przedsi臋biorczo艣ci膮? A mo偶e sprytem? A mo偶e 艣wiadczeniem us艂ug, kt贸rych nikt inny nie chce 艣wiadczy膰?
A mo偶e to jest tak, 偶e ja jestem bogatym piekarzem i nie chce mi si臋 ju偶 piec chleba... ale ludziom tak on smakuje, 偶e przychodz膮 do mnie i prosz膮 bym im upiek艂. A ja poniewa偶 ceni臋 sw贸j odpoczynek, wo艂am od nich cen臋 50 z艂 za bochenek. Je艣li kto艣 kupi, bo mu bardzo smakuje m贸j wyr贸b, to jest to sprawa uczciwa, bo za jako艣膰 trzeba zap艂aci膰.

W tym przypadku zap艂acono za WIEDZ臉, a nie tylko za podanie do urz臋du danych personalnych zatrudnionego. Dzi艣, gdy ju偶 Arina posiada odpowiedni膮 wiedz臋, to wydaje Jej si臋 to proste. Wystarczy gdzie艣 p贸j艣膰 i po krzyku. Ale ile kosztowa艂aby J膮 ta wiedza 10 lat temu? Ile trzeba by zap艂aci膰 t艂umaczom j臋zyka islandzkiego, by t艂umaczyli ustawy, przepsiy?
I nie by艂o by pewno艣ci, 偶e to da upragnion膮 prac臋.
A tu znalaz艂 si臋 kto艣, kto 艣wiadczy艂 skutecznie us艂ug臋 i pobiera艂 ca艂kiem niewyg贸rowan膮 stawk臋. Agencje po艣rednictwa pracy bior膮 ok. jednej pensji za za艂atwienie dobrej pracy.
W ko艅cu ta op艂ata si臋 zwr贸ci艂a po paru miesi膮cach pracy, wi臋c biznes obu stronom sie op艂aci艂.

To troch臋 tak jakby cwaniactwem nazwa膰 to, 偶e kto艣 sprzedaje Maybacha za milion z艂otych, a przecie偶 to tylko troch臋 stali, plastiku i sk贸ry... Cena surowc贸w do wyprodukowania Maybacha to pewnie jakie艣 3-5 tys. z艂...


Cytat:
tylko 偶e 10 lat temu chyba nie by艂o tak 艂atwo o kontakty w tym kraju i cena mo偶e by艂a adekwatna do towaru trudno dost臋pnego.
W艂asnie... wolny rynek reguluje cen臋 wed艂ug popytu i poda偶y. A poza tym szukanie innego us艂ugodawcy to r贸wnie偶 marnowanie czasu, a czas to te偶 pieni膮dz. Wi臋c caczesm lepiej kupi膰 cos dro偶ej, ale szybciej ni偶 miesi膮cami czeka膰 na okazj臋.


Celowo nie napisa艂em od razu komentarza odno艣nie drugiej cz臋艣ci postu Ariny, gdzie opisuje Ona, 偶e by艂a 藕le traktowana przez Polk臋 (nie wiem, czy to ta sama Polka co za艂atwi艂a t臋 prac臋 za 1000 USD, czy ju偶 inna).
Niestety przerwa w dzia艂aniu serwera uniemozliwi艂a mi napisanie drugiej wypowiedzi.
Mianowicie, 偶yjemy w XXI wieku i nale偶y zmieni膰 spos贸b my艣lenia. Szczeg贸lnie w艂a艣nie na Islandii sprawa wydaje si臋 by膰 prosta, bo tam system wymiaru sprawiedliwo艣ci dzia艂a chyba wydajniej ni偶 w Polsce.
Je偶eli kto艣 nas maltretuje, obra偶a, poni偶a itp. to w pa艅stwach Europy zachodniej wi膮偶e si臋 to z olbrzymim odszkodowaniem! W Polsce proces mo偶e trwa膰 wiele lat i nie wiadomo co z niego b臋dzie. Ale na zachodzie takie sprawy s膮 za艂atwiane bardz oszybko i z du偶膮 korzy艣ci膮 dla poszkodowanego.
Dlatego zamiast darowa膰 chamom, trzeba ich "bi膰", by chamstwo si臋 nie rozprzestrzenia艂o.
Je艣li osoba, kt贸ra 艣wiadczy艂a us艂ug臋 i otrzyma艂a wynagrodzenie 1000 USD, nie zap膮艂ci艂a podatku (a wi臋c okrad艂a reszt臋 spo艂ecze艅stwa), to trzeba o tym powiadomi膰 r贸wnie偶 odpowiednie s艂u偶by.
Ale powodem skargi nie mo偶e by膰 艂ap贸wkarstwo, lecz oszustwo podatkowe.

Basia napisa:
Co innego jesli to pracownik firmy zajmujacy sie kadrami mowi nam, ze poprze nasza kandydature jesli otrzyma x ISK. To juz jest przestepstwo.
Tak, je艣li ta osoba to pracownik firmy i dzia艂a na szkod臋 firmy, to r贸wnie偶 jest jakby urz臋dnikiem, kt贸ry 藕le wykonuje swoj膮 prac臋. Wtedy mo偶na r贸wnie偶 m贸wi膰 o 艂ap贸wcei nale偶y tak膮 spraw臋 zg艂osi膰 policji.
Ale nale偶y to bardzo precyzyjnie zaznaczy膰. Bo je艣li id臋 do prawnikia (dobrego) i on za godzin臋 swej pracy 偶膮da 300 EUR, to nie mog臋 nazywa膰 tego 艂ap贸wk膮.

wredna_mimi napisa:
Od偶ajer we藕 usi膮d藕 sobie wygodnie i zrelaksuj sie i zastanow si臋 co mo偶na Tobie zarzuci膰.
Ja jestem zrelaksowany i ci膮gle si臋 zastanawiam, ale mo偶e jestem nie do艣膰 bystry by zrozumie膰 o co Ci chodzi. Byc mo偶e mo偶na mi zarzuci膰 zbytnie intelektualizowanie? Mo偶e zbytnie "czepianie si臋"? Nie wiem. Ale to jest off-topic i jesli kto艣 rzeczywi艣cie tak bardzo chce o mnie dyskutowa膰, to zdaje si臋, 偶e by艂 przynajmniej jeden w膮tek po艣wi臋cony mej osobie Very Happy

Na koniec podsumuj臋: NALE呕Y WALCZY膯 Z 艁APOWNICTWEM! NALEZY WALCZY膯 Z CHAMSTWEM! Ale nie wolno myli膰 wolnorynkowych (czasem monopolistycznych) cen z chamstwem...
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Arina

Do潮czy: 16 Sty 2007
Posty: 388
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 5 Lut 2007, 1:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Odzajer Egzegeta . Uwazam iz nie uwaznie czytales to co napisalam . Pieniazki wreczyla moja rodzina , nie ja osobiscie . To nie idiotyzm , to kwestia postawienia kogos w sytuacji bez wyjscia . Chcesz prace za granica , plac! Ludzie ryzykuja zeby miec godniejsze zycie i godza sie na to ,zeby ich zyciem kierowal ktos inny . Mowisz mi ,ze to byl biznes?? Czlowieku przy takiej transakcji nikt nie spisuje umowy ,a pieniadze przekazywane sa w miejscu bez swiatkdkow. Musze cie tez rozczarowac , nie pracuje w biurze , aczkolwiek warunki jezykowe mam . Moja praca jest praca silowa , a ty oceniasz ludzi bardzo wybiurczo.
Szkoda , iz ktos kto pelni tu taka odpowiedzialna funkcje (sprzatacza) jest tak malo obiektywny.
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Arina

Do潮czy: 16 Sty 2007
Posty: 388
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 5 Lut 2007, 1:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basiu , zalozmy iz ta kobieta po uslyszeniu iz w sasiadujacej firmie jest nabor do pracy ,zaoferowala sie z pomoca ale za odpowiednia stawke . Oczywiscie nie pracodawcy tylko swoim znajomym w Polsce i tak to sie rozeszlo . To jest przestepstwo ! Jesli ktos ci zabrani o tym mowic gdyby byly pytania czy dano za ciebie lapowke, albo czy ty moze dales/dalas .
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Arina

Do潮czy: 16 Sty 2007
Posty: 388
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 5 Lut 2007, 1:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Viking , oczywiscie , mowi sie iz "madry polak po szkodzie jak go ta ubodzie" . To dotyczy polskiej spolecznosci , tu przebywajacej na Islandii . Ludzi ktorzy chcieli zmienic swoje zycie , ludzi ktorzy nie mieli przyszlosci w Polsce , lub stracili prace. Od samego poczatku , od przylotu tutaj nie podoba mi sie taki obrot spraw . Juz dawno mialam z tym cos zrobic i wiele razy mialam szanse . Pewne osoby mnie powstrzymaly , ale teraz sie nie cofne . Nie napisalam to dla osob , ktorzy wywolaja pusta dyskusje tylko dla tych ktorych spotkalo to co mnie. Przezylam koszmar , ale opisalam to w delikatny sposob a moze powinnam napisac to jak "ktos komusz wyprol flaki" albo "spalil dom w Polsce " . Wszystko po to by trzymac jezyk za zebami . Zapewne przyleciales bo ktos ci pomogl , zagrzal miejsce i wszystko zalatwil , wraz z posada . Miales szczescie, a nie kazdy je ma .
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Arina

Do潮czy: 16 Sty 2007
Posty: 388
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 5 Lut 2007, 1:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

siewa26 Smile 10 lat temu a moze wicej , bardzo malo bylo osob z Polski . Polak byl na wage zlota , bywalo iz polowa miasta przyjezdzala zobaczyc jak wyglada . Powtarzam jeszcze raz , od samego poczatku bylam przeciwna temu co robila ta kobieta i wiele innyc osob . zerowanie na naiwnosci innych ludzi to potforne swinstwo . Osoby te wiedza iz ktos kto stracil prace zrobi wszystko a jesli nie zna jezyka i jest osoba strasza nie jest zagrozeniem .
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Arina

Do潮czy: 16 Sty 2007
Posty: 388
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 5 Lut 2007, 2:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiec wyjasnie jeszcze jedna kwestie , caly czas pisalam o jednej i tej samej kobiecie . Jesli cie to tak interesuje to sprawa sie prawie odbyla , ale niestety nie doszla do konca. Byly zeznania , swiadkowie dowody . Prawie wszystko zapiete na ostatni guzik. Facetka dala zlecenie kilku lysym w Polsce i spalili chate jednemu ze swiadkow. Tak zakonczyla sie ta niby twoim zdaniem "usluga" . Jesli ktos cie zastrasza , obraza , poniza , wywiera nacisk na pewne sprawy . Nie sadze ,zebys myslal logicznie w danej chwili . Owszem nauczylam sie jezyka , poznalam w pewnym stopniu prawo , ludzi mnie otaczajacych . Wszystko trwalo latami bo zmiany to nie pstrykniecie palcami. Gdy jest sie w obcym kraju bez znajomosci jezyka tubylcow , ma sie samopoczucie kanarka uwiezionego w klatce . Nawet znajomosc pobierzna angielskiego nic tu nie pomoze .Latwo jest osodzac tym ,ktorzy nie byli w takiej sytuwacji.
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 5 Lut 2007, 6:21    Temat postu: Nie by艂o 艂ap贸wki Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi si臋 Arino, 偶e je艣li kto艣 tu my艣li nielogicznie i nieobiektywnie, to niestety jeste艣 to Ty. (Tylko si臋 nie obra藕, bo to nie jest taka jaka艣 pysk贸wka z mojej strony).

Musisz rozdzieli膰 kilka fakt贸w, kt贸re nast膮pi艂y. Ja nigdzie nie napisa艂em, 偶e obra偶anie i poni偶anie kogokolwiek jest dobre i 偶e to jest biznes.
Jak kupuj臋 chleb w sklepie to te偶 偶adnej umowy nie spisujemy... Tak samo jak id臋 do krawca, to te偶 odbywa si臋 to "na g臋b臋"...
Jak si臋 za socjalizmu handlowa艂o walut膮 to te偶 w ciemnej uliczce, z r臋ki do r臋ki...
I mimo wszystko s膮 to formy biznesu.
Tak samo jest z za艂atwianiem komu艣 pracy. Nie wa偶ne czy to 艂atwe czy trudne zadanie - wa偶ne 偶e klient jest got贸w zap艂aci膰.
Przecie偶 ka偶dy biznes to "偶erowanie" na cudzych potrzebach. Smile

Cytat:
Facetka dala zlecenie kilku lysym w Polsce i spalili chate jednemu ze swiadkow. Tak zakonczyla sie ta niby twoim zdaniem "usluga".
I widzisz - denerwujesz si臋 i przemawiaj膮 przez Ciebie emocje.
Dlatego raz jeszcze powtarzam, 偶e brutalne traktowanie kogokolwiek (kto si臋 na to nie godzi) nie jest us艂ug膮. By艂oby wtedy, gdyby艣 by艂a np. masochistk膮 i zam贸wi艂aby艣 sobie kogo艣, by Ci臋 wych艂osta艂. Ale poniewa偶 nie chcia艂a艣 by膰 obra偶ana, wi臋c z艂amano prawo. Nie jest moj膮 win膮, 偶e 艣wiadkowie przestraszyli si臋 z艂ej kobiety...
Popieram twoj膮 z艂o艣膰 wzgl臋dem tej kobiety, ale nie rozumiem, czemu sw贸j post nazwa艂a艣 "艁ap贸wka", skoro najwazniejszym grzechem tej kobiety bynajmniej nie jest przyj臋cie pieni臋dzy za za艂atwienie pracy.
Powinna艣 napisa膰 "polska mafia na Islandii" - wtedy nie by艂oby dyskusji o 艂ap贸wkach, kt贸re jak si臋 okazuje, s膮 w twoim przypadku rzecz膮 poboczn膮.
Bo jesli p贸jd臋 do agencji towarzyskiej i skorzystam z najdro偶szej prostytyki (np. zap艂ac臋 1000 z艂), a p贸藕niej ochroniarze tej agencji mnie jeszcze pobij膮, to nie b臋d臋 pisa艂 o tym jakie drogie s膮 prostytuki, tylko o tym jak brutalni s膮 ochroniarze...

Cytat:
Basiu , zalozmy iz ta kobieta po uslyszeniu iz w sasiadujacej firmie jest nabor do pracy ,zaoferowala sie z pomoca ale za odpowiednia stawke . Oczywiscie nie pracodawcy tylko swoim znajomym w Polsce i tak to sie rozeszlo . To jest przestepstwo !
Od kiedy to jest przestepstwo????
Jesli kto艣 si臋 czego艣 dowie to ma prawo sprzeda膰 t臋 informacj臋!
Jedynym przest臋pstwem jest niep艂acenie podatk贸w.
Jesli ja si臋 dowiem, 偶e gdzie艣 jest firma, kt贸ra z powodu bankructwa wyprzedaje futra po z艂ot贸wce, to mam prawo kupic takie futro i potem sprzeda膰 znajomym za 1000 z艂. Jedyne co jeszcze musz臋 zrobi膰 to zap艂aci膰 podatki...
Handel informacj膮 nie jest zabroniony w 偶adnym kraju demokratycznym.
Specjalne firmy, kt贸re s膮 po艣rednikami na rynku, bior膮 olbrzymie prowizje tylko za wykonanie kilku telefon贸w. Oni sobie siedz膮 i maj膮 baz臋 wszystkich producent贸w. Gdy zg艂asza si臋 do nich firma z zapotrzebowaniem, to oni wysy艂aj膮 zapytania do swych kontrahent贸w, wybieraj膮 najlepsz膮 ofert臋 i po sprawie. A wynagrodzenie idzie w tysi膮ce euro... Na tym polega kapitalizm: tanio kupi膰 drogo sprzeda膰.

Cytat:
Chcesz prace za granica , plac! Ludzie ryzykuja zeby miec godniejsze zycie
Chcesz futro i luksusy? P艂a膰! Zawsze tak by艂o i b臋dzie! Chyba, 偶e ma si臋 chody u 艣w. Miko艂aja Very Happy
Przecie偶 to jest normalne, 偶e jak kto艣 chce co艣 dobrego to musi za to zap艂aci膰... Czy偶 praca na Islandii nie jest lepiej p艂atna ni偶 w Polsce? Czy偶 nie zna艂a艣 j臋zyka i nie mia艂a艣 informacji o pracodawcach na Islandii?
A wi臋c musia艂a艣 zap艂aci膰 za luksus, kt贸ry dla kogo艣 by艂 艂atwy do zrobienia, a dla Ciebie by艂 ju偶 ci臋偶ki do osi膮gni臋cia.
Czy gdyby艣 znalaz艂a sztabk臋 z艂ota, to odsprzeda偶 j膮 za p贸艂 darmo tylko dlatego, 偶e znalaz艂a艣 za darmo? Nie!
Tak samo, ka偶da osoba, kt贸ra b臋d膮c na Islandii, za艂atwia (uczciwie) innym prac臋 i pobiera wysok膮 prowizj臋. Jest to uczciwa sprawa (o ile s膮 p艂acone podatki), bo dlaczego kto艣 mia艂by sprzedawa膰 co艣 cennego (mimo, 偶e ma to za darmo) za nisk膮 cen臋?

Cytat:
Moja praca jest praca silowa , a ty oceniasz ludzi bardzo wybiurczo.
A gdzie ja Ci臋 oceni艂em? Napisa艂em tylko, 偶e JE艢LI pracujesz w biurze, to mo偶e kas臋 dostajesz za nic tak jakby 艂ap贸wk臋.
Nigdzie nie znajdziesz mojego stwierdzenia, 偶e na pewno pracujesz w biurze.
Uspok贸j si臋 i przesta艅 traktowa膰 moje posty jako atak generalny na Ciebie.

Widz臋, 偶e masz problemy z jasnym opisaniem sytuacji, kt贸ra Ci臋 spotka艂a. My艣l臋, 偶e wszyscy wsp贸艂czujemy Ci z艂ych warunk贸w pracy w zwi膮zku z dzia艂aniem tej kobiety-gangstera, ale z drugiej strony nie wy偶ywaj si臋 na ludziach, kt贸rzy tu tylko dyskutuj膮, a s膮 Tobie przychylni.
Nie wszyscy ludzie to gangsterzy i z艂oczy艅cy. Skoro Ty jeste艣 dobr膮 osob膮, to przyjmij, 偶e jest jeszcze wielu Tobie podobnych...
Robisz mn贸stwo b艂臋d贸w stylistycznych i ortograficznych (co mo偶na od biedy pomin膮膰), a tak偶e, co gorsza, dokonujesz skr贸t贸w my艣lowych. Przez to trudno odszyfrowa膰 co takiego Ci臋 spotka艂o i dlaczego.
Mo偶na by podsumowa膰, 偶e opowiadasz troch臋 jakby od ko艅ca.

Przedstaw swoj膮 spraw臋 na spokojnie od pocz膮tku do ko艅ca; jesli nie chcesz pisa膰 nazwisk, u偶yj pseudonim贸w itd.

Cytat:
Szkoda , iz ktos kto pelni tu taka odpowiedzialna funkcje (sprzatacza) jest tak malo obiektywny.
Podaj jeden przyk艂ad, gdzie jestem nieobiektywny. Niestety mylisz poj臋cia. Uwa偶asz, 偶e skoro nie zgadzam si臋 z twoim stwierdzeniem, 偶e ta z艂a kobieta bra艂a 艂ap贸wki, to 偶e og贸lnie jestem po jej stronie. A to jest w艂a艣nie tw贸j b艂膮d. Bo ja jestem po twojej stronie i trzymam kciuki, by艣 to Ty znalaz艂a si艂臋 i wsparcie, by w ko艅cu wygra膰 spraw臋 s膮dow膮 przeciwko tej przest臋pczyni.
W艂a艣nie jako cz艂owiek obiektywny, mimo, 偶e to Ty zosta艂a艣 pokrzywdzona, to jednak r贸wnie偶 Tobie wytykam b艂臋dy, kt贸re pope艂niasz. Przecie偶 wszyscy je pope艂niamy, wi臋c si臋 nie obra偶aj (poczytaj sobie m贸j podpis), gdy te b艂臋dy Ci wytykam.
Przyjmij krytyk臋 tam, gdzie jest ona uzasadniona. Poda艂em mn贸stwo przyk艂ad贸w, by wykaza膰, 偶e przyjmowanie zap艂aty za znalezienie pracy, nie jest 艂ap贸wk膮 (z pomini臋ciem pracownika kadr danej firmy). Wi臋c albo grzecznie przyznasz mi racj臋, albo przedstaw argumenty, 偶e si臋 myl臋.

I jeszcze raz Ci臋 prosz臋, by艣 tej dyskusji o "艂ap贸wce" nie rozumia艂a jako dyskusji, czy ta kobieta og贸lnie jest z艂a czy dobra. Tak jak cz臋sto dobrzy ludzie pope艂niaj膮 jakie艣 grzechy, tak i z艂ym ludziom zdarza si臋 robi膰 co艣 niekoniecznie z艂ego. Dlatego oceniajmy t臋 z艂膮 kobiet臋 poprzez pryzmat jej dzia艂a艅 mafijnych, a nie poprzez to, czy p艂aci艂a艣 jej 艂ap贸wk臋, czy zwyk艂e wynagrodzenie za jej us艂ug臋.

Pozdrawiam Ci臋 i 偶ycz臋 wi臋cej szcz臋艣cia w przysz艂o艣ci. Smile
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
mjkl
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWys砤ny: 6 Lut 2007, 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to co opisala arina to chyba raczej na typowe wyludzenie wyglada niz na platna usluge... ktora raczej z zalozenia winna byc swiadczona uczciwie wykluczajac zla wole swiadczacego usluge... ;]
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 7 Lut 2007, 2:30    Temat postu: Wy艂udzenie Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
to co opisala arina to chyba raczej na typowe wyludzenie wyglada niz na platna usluge... ktora raczej z zalozenia winna byc swiadczona uczciwie wykluczajac zla wole swiadczacego usluge... ;]
Pomijaj膮c mafijne zachowania tej pani, to przecie偶 us艂uga za kt贸r膮 zap艂acono, zosta艂a wykonana (za艂atwiono prac臋 na Islandii).

Z wy艂udzeniem mamy do czynienia, gdy kto艣 obiecuje co艣, inkasuje pieni膮zki, a potem tej rzeczy nie daje lub rzecz ta jest inna od wczesniej um贸wionej.

Oczywi艣cie bior膮c pod uwag臋 p贸藕niejsze zachowanie tej bandytki, to oczywi艣cie mo偶na by by艂o powiedzie膰, 偶e praca mia艂a by膰 za艂atwiona w mi艂ych warunkach, a tu zapanowa艂 terror. W takim wymiarze mo偶na m贸wi膰 o wy艂udzeniu, cho膰 w odniesieniu do tej sprawy, zarzut o wy艂udzenie, wydaje si臋 ma艂o wa偶ny, bo dosz艂o do du偶o bardziej gro藕ych przest臋pstw i kwestia zap艂aty za za艂atawienie pracy to jednak drobiazg.
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
mjkl
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWys砤ny: 7 Lut 2007, 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

daruje ci zycie jesli mi zaplacisz. placisz za usluge, darowanie zycia, nie jest to wyludzenie lecz usluga bo rzecz, ktora otrzymujesz - darowanie zycia - nie jest inna od tej, na jaka sie umawiales... pomijajac mafijny charakter sytuacji, to przeciez usluga, za ktora zaplacono zostala wykonana (darowano ci zycie)...


hahaha
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
bisiek
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 2
Do潮czy: 26 Lut 2006
Posty: 67
PostWys砤ny: 7 Lut 2007, 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
daruje ci zycie jesli mi zaplacisz. placisz za usluge, darowanie zycia, nie jest to wyludzenie lecz usluga bo rzecz, ktora otrzymujesz - darowanie zycia - nie jest inna od tej, na jaka sie umawiales... pomijajac mafijny charakter sytuacji, to przeciez usluga, za ktora zaplacono zostala wykonana (darowano ci zycie)...


hahaha


zalezy tez od tego ile zaplaci Very Happy Very Happy Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Arina

Do潮czy: 16 Sty 2007
Posty: 388
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 8 Lut 2007, 1:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochani , jestem emocjonalna osoba . Od偶ajer Egzegeta ma racje , twierdzac iz wzielam personalnie do siebie (nie mylic z obrazeniem sie, bo nie jestem obrazalska). Jesli cos dotyczy mojej osoby , jesli cos mnie zrani, to emocje biora gore . Potrafie sie uniesc . Teraz gdy juz ochlonelam postaram sie napisac wszystko jeszcze raz , na spokojnie Smile
Oczywiscie , nie chce byc zle zrozumiana ale dotrzec do jak nawiekszej liczby osob ktorych spotkalo to co mnie.

Od偶ajer Egzegeta ...... kazde takie wydarzenie jak moje ma inny przebieg , sa tacy co dostali prace a sa tacy co przylecieli w ciemno i nie bylo pracy i nikogo kto by cos wiedzial na ten temat , bylo tez iz 20 osob przylecialo i byli cofnieci do Polski bo firma w ktorej mieli pracowac nic o tym nie wiedziala . Mysle iz kazde takie zdarzenie trzeba rozpatrzyc osobno .
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Jak wygl膮da praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron