reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Zapytanie do wszystkich, potrzebuje pomocy.
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 21 Pa 2004, 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastian napisa:
Bo trzeba miec fantazje ...

Tu się zgadzam...
No ale warto uważać, żeby zdrowa famntazja nie zamieniła się ułańską :wink:
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Sebastian
Go
PostWysany: 22 Pa 2004, 2:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem, że niektórzy naprawde potrafią ostro zmyslać oby tylko pokazać, że mają więcej od innych. Zgroza...
Powrt do gry
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 22 Pa 2004, 8:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastian napisa:
wiem, że niektórzy naprawde potrafią ostro zmyslać oby tylko pokazać, że mają więcej od innych. Zgroza...


hmmmmm a cóż to za wycieczki osobiste? 8)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Sebastian
Go
PostWysany: 22 Pa 2004, 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żadne wycieczki tylko wspomnienia z przeszłosci. Mialem okazje, szczególnie na początku mojego pobytu, spotkać się z takimi ludźmi ale na szczęscie to było dawno temu. język
Powrt do gry
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 22 Pa 2004, 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A któż Ci tak nazmyślał?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 22 Pa 2004, 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chba się domysliłeś ,że pracujemy razem z Sebastianem i z racji wykonywanej pracy codziennie mamy kontakt z wieloma rodakami. Potwierdzam w 100% to co powiedział Sebastian bo wiele razy też to muszę słuchać. Co ciekawe słyszałem też o ludziach którzy biorą jakieś bajońskie sumy za sprzątanie parę godzin dziennie. Osobiscie przestałem dyskutować z rodakami o zarobkach bo to nie ma sensu.Widocznie z tymi zarobkami to nasza cecha narodowa bo od innych nacji tego nie słyszałem. Aby uzmysłowić tobie oczym mówimy pensja nauczyciela po studiach wynosi ok 130.000 i dlatego strajkują. Wiem że ludzie na budowach zarabiają powyżej 200.000 ale pracują codziennie od rana do 21:00 łącznie z sobotami i niedzielami. Oczywiście cały czas mówimy o typowych pracach dla Polaków. Bo jest parę wyjątków od tego jak znajomy o którym mówił Sebastian
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Sebastian
Go
PostWysany: 22 Pa 2004, 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

einar napisa:
A któż Ci tak nazmyślał?

Życzliwi kolego, życzliwi... Smile
Powrt do gry
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 22 Pa 2004, 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja nie ukrywam, że jak czytałem pełne szczęścia stwierdzenia, że ktoś zarabia 300000 koron czy więcej od samego początku pobytu, to miałem takie poczucie, że ktoś chyba, delikatnie rzecz ujmując, przesadza. Bo gdyby to było tak, że na Islandii czeka na Polaków świetna praca, ze świetna kasą, i jeszcze pracodawca nakarmi, dam nocleg i własną poduszkę :wink: to nikt by się długo nie zastanawiał tylko jechał.

Choc też różnie z tym bywa. Czytałem jakiś czas temu o ofercie z Islandii dla polskich pielegniarek. Dostawały sporą pensję (każda pensja w porównaniu z polską pensją pielegniarek jest spora), zakwaterowanie, pełne ubezpieczenie no i doświadczenie w zagranicznym szpitalu - tylko się pakować i jechać. Można było pojechac na kontrakt, odłożyć i wrócić do Polski albo zostać na stałe. Tą ofertę Islandczycy przesłali w czasie protestów pielęgniarek. I ile się zgłosiło? Ani jedna!!! Zero zainteresowania!!! Ja mogę zrozumieć, że niektórym przykro było zostawiać rodziny lub nawet część nie mogła. Ale nikt mi nie wmówi, że w Polsce nie ma ani jednej bezdzietnej pielęgniarki. A jakie było tłumaczenie? Bo tam trzeba znać język... No ręce opadają...
Na forum padło sformułowanie "trzeba mieć fantazje"... Trzeba jeszcze mieć odwagę i chęci a z tym ostatnim to często dość krucho.
A co do polskiego zwyczaju mówienia, że się zarabia więcej. To to samo co złowienie zawsze większej ryby :wink:
Poza tym można to porównać do polskich opowieści o samochodach. Zauwazyliście, że każdy ma samochód, który:
- jest lepszy
- tańszy ale jednocześnie droższy od Twojego
- mniej pali
- został kupiony okazyjnie
- akurat teraz pali nieco więcej i jest podrdzewiały :wink: :wink:
No taka już nasza specyfika... Choć nie sądzę, żeby tylko nasza.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Sebastian
Go
PostWysany: 22 Pa 2004, 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W stwierdzeniu, że trzeba mieć fantazje, miałem na mysli własnie tę sklonnosć do przesadzania.
Ale było napisane też na tym forum, że do odważnych swiat należy i ci, którzy chcą spróbować próbują a ci, którzy lubią tylko narzekać nie.

moj samochód nie kupiłem okazyjnie, dużo pali i jest pordzewiały, ale da się nim jeździć i to jest najważniejsze lol lol
Powrt do gry
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 22 Pa 2004, 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ale Sebastian - Ty jesteś Polakiem na obczyźnie - musisz trochę pocierpiećSmile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 22 Pa 2004, 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie przesadzaj Sebastian z toim autem nie jest tak żle. Zgadzam się całkowicie z Einarem
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 22 Pa 2004, 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dcr napisa:
nie przesadzaj Sebastian z toim autem nie jest tak żle. Zgadzam się całkowicie z Einarem


Sebastian - nie można źle mówić o własnym samochodzie. Własny samochód jest zawsze najlepszy. :wink:
P.S. No chyba, że ktoś Ci go ukradnie. Mi ukradli i od tego czasu stwierdzam, że mój samochód był do niczego lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Sebastian
Go
PostWysany: 22 Pa 2004, 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lol lol lol lol lol lol no tak, jak się go już nie ma to lepiej mówić, że był do niczego
Powrt do gry
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 22 Pa 2004, 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastian nie napisał ,że ostatnio trochę mu zniszczyli auto. Zostawił je wieczorem na parkingu (Mjodd) i po powrocie stwierdzil zniszczone lampy kierunkowskazów i reflektory. Ktoś się chyba nudził.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Sebastian
Go
PostWysany: 22 Pa 2004, 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda słów, trzeba było zakasać rękawy i wziąść sie do sklejania lol lol lol lol lol lol
Powrt do gry
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 22 Pa 2004, 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najlepsza praca chyba na statku....ale jaka niebezpieczna....
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 22 Pa 2004, 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tu się zgadzam z tobą.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 22 Pa 2004, 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastian napisa:
Szkoda słów, trzeba było zakasać rękawy i wziąść sie do sklejania


Właściwie Sebastian - skąd pomysł, żeby sobie Billa Gatesa strzelić na emblemat? Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 22 Pa 2004, 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tez o to pytałem i nic
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Sebastian
Go
PostWysany: 22 Pa 2004, 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz, Bill Gates to przypadkowa ofiara zajścia, znalazlem ten emblemat pokazujący Borga, a tak jak wy jesteście zarażeni islandofilią, ja jestem Star Trekiem więc to ma być jako skojarzenie ze światem Treka. Nawet motto pochodzi ze Star Treka. "Opór jest bezcelowy"
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nastpny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron