reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Zwiazki zawododwe
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
unregistered

Doczy: 18 Mar 2005
Posty: 228
PostWysany: 15 Lut 2008, 0:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

danielo napisa:

Po dwóch latach pobytu na swoim przykładzie wiem, że warto jest zadbać o przynależność związkową już na początku pobytu na Islandii. Oczywiście wiąże się z tym, włożenie większego wysiłku w przygotowania do wyjazdu, ale później będą tego wymierne korzyści. Mam tutaj na myśli: przetłumaczenie świadectw szkolnych i uprawnień, nostryfikację dyplomów, zapoznanie się z dostępnymi informacjami o zasadach pracy. I najlepiej jest to zrobić w pierwszym okresie pobytu na Islandii, drepcząc od urzędu do urzędu.


Swiete slowa i zgadzam sie z tym kompletnie. Kazdy kto przyjezdza na Islandie powinien sie zastosowac do tych wskazowek dla wlasnego dobra. "Straconych" kilka dni na poczatku pobytu moze zaoszczedzic potencjalnie mase nerwow w przyszlosci.

Co do reszty.
Ja mam na szczescie poki co (gdzie jest drewno by odpukac) pozytywne doswiadczenia ze zwiazkiem. Ale bylem swiadkiem sytuacji ze zwiazek wiedzial ze w firmieX zagraniczni pracownicy mieli klopot z pracodawca jednak nic nie mogli zrobic bo oficjalnie nie byla wniesiona prosba/pytanie/zazalenie. Pracownicy nie wystapili o ta pomoc mimo ze wiedzieli ze zwiazek jest gotow tej pomocy udzielic.
Niestety ja i zapewne Ty wiemy jak powinna wygladac sytuacja idealna ale rzeczywistosc jest jednak troche ulomna.


danielo napisa:

Rozwiązaniem na poprawę funkcjonwania tego systemu organizacji, mogłaby być większa liczba osób wspópracujących z głównymi zarządami związków. Mam na myśli mężów zaufania, którzy by informowali i reprezentowali nas w związkach i byliby to Polacy.


1)Mam nadzieje ze ta zwiekszona liczba to nie jest wieksza ilosc zawodowej biurokracji zwiazkowej.
2)Osobiscie nie czuje potrzeby aby akurat moim mezem zaufania byl Polak tylko dlatego ze jest Polakiem. To akurat nie jest warunek konieczny aby byc dobrym mezem zaufania.
3)Taka luzna propozycja. Skoro interesuja cie sprawy zwiazkowe to moze Ty moglbys zaczac pomagac innym pracownikom w ich problemach z ramienia swojego zwiazku?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
danielo

Doczy: 11 Lis 2007
Posty: 47
Skd: Kopavogur
PostWysany: 17 Lut 2008, 0:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma co rozpisywać się za kogoś o problemach ludzi z pracodawcami, niech każdy wypowiada się w swojej sprawie sam. Według mnie Związki jak nie chcą tracić w oczach ludzi tylko zyskać, to muszą wziąść się do roboty i bardziej dbać o pozyskiwanie nowych członków i być kompetentnymi wobec swych mocodawców. Czyli wszystkich tych co opłacają składki.
Czasami mam wrażenie że cała biurokracja związkowa i wiekszość zawodowych związkowców, zapomina dlaczego tam pracują i dzięki czyim pieniążkom. Powinno kilka osób spróbować ich przywołać do porządku, w odpowiednich instytucjach.
Moje negatywne nastawienie wiąże się z postrzeżeniami co do pracy biur zwiąków, długiego czasu oczekiwania na rozwój spraw i brak jasnych zasad funkcjonowania.
A mężem zaufania powinno się zostać, reprezentując jakąś grupe związkową i mieć do tego predyspozycje. Jeśli jest to grupa polska to dobrze by było aby reprezentował ją Polak. Ja na dzień dzisiejszy nie mam takich zamiarów. Dziękuję za luźną propzycję, a nuż w przyszłości pomoże podjąć mi odpowiednią decyzję. Teraz na taką działalność jestem nieprzygotowany, muszę dojrzeć do tego Wink.
Podsumowując, ważne jest aby ludzie nie zapominali że związki nie rozwiążą za kogoś problemu i nie podejmą trafnej decyzji. To każdy z nas decyduje i zgadza się na warunki pracy.
Pozdrawiam.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
zyzak
Go
PostWysany: 19 Lut 2008, 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja w koncu mam odzyskac Swoje ciezko zarobione pieniadze . W nastepnym tygodniu. jeaaahhhh Cool
Powrt do gry
juśka

Doczy: 07 Maj 2010
Posty: 3
PostWysany: 27 Maj 2010, 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam serdecznie

wraz ze znajoma dostalysmy prace wakacyjna na Islandii
w Lax- a Akurhvarfi 16 203 Kopavogur , to maja byc domki gdzie przyjezdzaja ludzie lowic ryby
czy moze ktos slyszal cos o tym ??
jest to praca zalatwiana przez internet dlatego bedziemy wdzieczne za jakies inf jesli to nie problem mozna wyslac n amojego mejla od czerwona_konefka@wp.pl poniewaz nie zawsze mam dostep do internetu aktualnie

dziekuje
Justyna
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
roger9300
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 07 Sty 2008
Posty: 463
PostWysany: 27 Maj 2010, 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o firmie moge powiedziec, ze naprawde jest solidna. tylko nie wiem, czy wiesz, ze wiekszosc ich domków dla wedkazy jest polozona dosc daleko od reykjaviku, wiec przygotujcie sie raczej na wakacje w ustronnym spokojnym miejscu .
_________________
Take nothing but pictures.
Kill nothing but time.
Leave nothing but footprints.
Make nothing but memories.

http://picasaweb.google.pl/charzynskibartlomiej
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
wielkopolanka

Doczy: 20 Mar 2008
Posty: 159
PostWysany: 30 Sie 2010, 18:31    Temat postu: zwiazek zawodowy VR Odpowiedz z cytatem

Pisze bo nie wiem czy wszyscy ktorzy sa w zwiazkach VR wiedza ze mozna wykupic kupon uprawniajacy do znizki na samolot (icelandexpress - 10 000 ISK; icelandair - 8 000ISK)
Link do stronki http://www.vr.is/index.aspx?groupid=477178
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
lapka

Doczy: 17 Gru 2009
Posty: 53
PostWysany: 5 Maj 2011, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś próbował zmienić związki zawodowe? Czy to jest w ogóle możliwe.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skd: Gdynia
PostWysany: 6 Maj 2011, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mozliwe jest na pewno ,ale czy mozna zmienic zwiazki zawodowe o konkretnej profesji nie bedac w niej ?
( przyklad ... czy handlowiec moglby zapisac sie do zwiazkow mechanika ?)
Nie wiem .Przypuszczam ,ze licza sie dla nich pieniazki a nie status czlonka.
Przypuszczam tez ,ze jak jest taki pomysl zmiany to najlepiej oplacac obydwa zwiazki przez jakis czas .Kiedy tylko przestaniesz wplacac pieniazki na jeden zwiazek to stracisz przywileje,ktore naleza Ci sie w ramach dlugiego czlonkostwa,a w nowym zwiazku jeszcze takich praw nienabedziesz .
Tak nam sie zdarzylo ,przy zmianie pracy ,nieswiadomie .
Nowy pracodawca zaczal przelewac pieniazki na poczet zwiazkow zawodowych pod ktorymi byla owa firma .Gdy zwrocilem sie o dofinansowanie kosztow szkolenia/kursu do Eflingu ,bylego zwiazku ,to stwierdzili ,ze juz do niego nie naleze i nie moge sie ubiegac o zwrot ,pomimo wczesniejszych wplat przez szereg dlugich lat .
Przerwa w oplacaniu byla ~2 miesiace i juz stracilem przywileje.
Powrocilem spowrotem do Eflingu ,ale wtedy czas czlonkostwa naliczany byl od nowa Sad .
Po prostu przeoczylem punkcik w nowym kontrakcie o zwiazkach zawodowych ,dalem ciala Wink.
Aczkolwiek bylo to pare lat temu i prawa mogly sie zmienic ,lecz warto na ten aspekt zwrocic uwage .
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
kpkacha

Doczy: 10 Kwi 2011
Posty: 74
Skd: Hafnarfjordur
PostWysany: 15 Sty 2012, 22:09    Temat postu: zmiana pracy a zmiana związku zawodowego Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mam kilka pytań odnośnie przynależności do związków zawodowych w przypadku zmiany pracy.
Pierwszy pracodawca opłacał mi związek zawodowy Baran - i do tego też związku wysłałam aplikację o przynależność. Po kilku miesiącach zmieniłam pracę bo zmieniłam miejsce zamieszkania. Nowa praca jest w zupełnie innej branży niż poprzednia i nowy pracodawca opłaca mi związek zawodowy Efling mimo że informowałam go że jestem zapisana do Barana.
W czerwcu miałam ostatni raz opłaconą składkę na Barana a w lipcu już Eflinga. Jak mogę sprawdzić do którego z tych związków w końcu należę i w którym z nich powinnam się ubiegać o zwrot np za kurs językowy, siłownię, basen itp ??? Czy przepadły mi składki które wpłacane były na Barana i czy straciłam tam członkostwo a do Eflinga powinnam wysłać aplikację, czy zostałam tam zapisana automatycznie z pierwszym miesiącem opłacania składek?
Bardzo proszę o pomoc, ponieważ mój szef jest niekompatybilny i w tym temacie nie mogę uzyskać od niego żadnych konkretnych informacji a księgowy jest nieuchwytny.
_________________
"- A czym byliby ludzie bez miłości?
GINĄCYM GATUNKIEM, odparł Śmierć"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 16 Sty 2012, 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Telefon do zwiazkow ?
Powrt do gry
stalin
Go
PostWysany: 16 Sty 2012, 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A sama zmiana nie jest niczym dziwnym , rozne branze podlegaja pod odpowiednie zwiazki.
Powrt do gry
gisli74

Doczy: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysany: 17 Sty 2012, 0:03    Temat postu: Re: zmiana pracy a zmiana związku zawodowego Odpowiedz z cytatem

kpkacha napisa:
..do którego z tych związków w końcu należę i w którym z nich powinnam się ubiegać o zwrot np za kurs językowy, siłownię, basen itp ???


za KFC, za vinbud, za bilety lotnicze, za wózek dla dziecka, za pieluchy, za sterydy, za abonament rtv, za wycieczkę na Kubę, za ipoda, za telefon, za jedzenie, za mieszkanie itp.????
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
kpkacha

Doczy: 10 Kwi 2011
Posty: 74
Skd: Hafnarfjordur
PostWysany: 17 Sty 2012, 17:33    Temat postu: zmiana pracy a zmiana związku zawodowego Odpowiedz z cytatem

Cytat:
za KFC, za vinbud, za bilety lotnicze, za wózek dla dziecka, za pieluchy, za sterydy, za abonament rtv, za wycieczkę na Kubę, za ipoda, za telefon, za jedzenie, za mieszkanie itp.????


sztucznego jedzenia z KFC nie jadam, alkoholu nie piję, rzadko latam, dziecka nie mam, nie mam walnięte na mózg żeby brać sterydy, na Kubę się nie wybieram, ipoda nie potrzebuję, telefon już mam a "gadżeciarą" nie jestem i nowego nie potrzebuję, nie obżeram się jak świnia a za mieszkanie płacę niewiele....

Chodzi mi tylko o możliwość zwrotu za kurs języka islandzkiego ewentualnie za rekreację typu basen lub siłownia... ale nie wiem do którego związku mam się zwrócić skoro byłam zapisana do innego a opłacany mam teraz inny. Jeśli automatycznie zostałam "przepisana" do innego związku to co się dzieje z moimi poprzednimi składkami - przechodzą między związkami czy przepadają? To chyba zrozumiale sformułowane pytania, a jak nie umiesz na nie odpowiedzieć to nie zaśmiecaj forum i się od komentarza powstrzymaj.
Do tej pory nie korzystałam z takiej możliwości więc nie orientuję się jak to wygląda w praktyce.

Sxxxxn - telefon do związków nie pomógł - chyba trafiłam na jakąś niekompetentną kobietę bo nie udzieliła mi wyczerpującej informacji ale spróbuję jeszcze raz z pomocą znajomej Islandki - może ona się coś lepiej dowie.
_________________
"- A czym byliby ludzie bez miłości?
GINĄCYM GATUNKIEM, odparł Śmierć"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gisli74

Doczy: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysany: 17 Sty 2012, 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A Ty zaraz myślisz, że ja ironizuję. Za wszystko, co wymieniłem związki zwracają, tylko trzeba wiedzieć kiedy.

Pełnoprawnym członkiem związku zawodowego zostaje się po roku opłacania składek, z reguły wtedy wysyłają list z informacją.

Jeśli należysz do związków VR, wystarczy podać kennitala, żeby otrzymać hasło do swojej strony, gdzie znajdziesz między innymi potwierdzenie opłacania składek.

http://www.vr.is/index.aspx?groupid=475855&tabid=1050
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gisli74

Doczy: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysany: 17 Sty 2012, 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie dopatrzyłem, że Ty w Eflingu jesteś. Niestety tam to nie wiem, ale moim zdaniem najlepiej wysłać maila, np. do thrainn@efling.is


Cytat:
sztucznego jedzenia z KFC nie jadam, alkoholu nie piję, rzadko latam, dziecka nie mam, nie mam walnięte na mózg żeby brać sterydy, na Kubę się nie wybieram, ipoda nie potrzebuję, telefon już mam a "gadżeciarą" nie jestem i nowego nie potrzebuję, nie obżeram się jak świnia a za mieszkanie płacę niewiele....


Normalnie ideał kobiety brawa Tylko jak żyć bez alkoholu? Świat na trzeźwo jest niemożliwy do zaakceptowania piłeczka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
kpkacha

Doczy: 10 Kwi 2011
Posty: 74
Skd: Hafnarfjordur
PostWysany: 17 Sty 2012, 23:41    Temat postu: zmiana pracy a zmiana związku zawodowego Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pełnoprawnym członkiem związku zawodowego zostaje się po roku opłacania składek, z reguły wtedy wysyłają list z informacją.


No właśnie tu mam problem - bo pierwsze pół roku miałam płacone w Baranie a kolejne pół w Eflingu. W sumie to dokładnie 13 mc mam opłacone w związkach - tylko że w dwóch.

- mam małą tolerancję na alkohol - po 3 kieliszkach umieram trzy kolejne dni więc wolę nie pić - no chyba że jest to domowe wino Wink takie mi nie szkodzi ;D ideałem też nie jestem, wad mam zatrzęsienie ale wolę się nimi nie "chwalić"Smile
_________________
"- A czym byliby ludzie bez miłości?
GINĄCYM GATUNKIEM, odparł Śmierć"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gisli74

Doczy: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysany: 18 Sty 2012, 0:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może się mylę, ale musisz mieć 12 miesięcy opłacane składki w jednym związku, aby być ich pełnoprawnym członkiem. Niemniej, jak coś od nich potrzebujesz, zawsze możesz aplikować - kto pyta nie błądzi Wink

Nikt nie jest w stanie uczynić w domu dobrego wina, po prostu nie te warunki i narzędzia, a już na pewno nie w Islandii. Polecam w zamian Casillero del Diablo Reserva lub inne wino z Chile, koniecznie z oznaczeniem Reserva. Na pewno się nie zawiedziesz drink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stan

Doczy: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysany: 18 Sty 2012, 0:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zasady mogły sie juz zmienic ale napisze co pamietam sprzed paru lat:
wiec skladki do poprzedniego zwiazku niestety przepadaja, pelnoprawnym czlonkiem jestes po roku, ale jesli jestes obcokrajowcem to efling dofinansowywal kurs jezykowy juz po pierwszym miesiacu przynaleznosci (kursy hobbystyczne i zawodowe jednak dopiero po roku)
_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
edIT

Doczy: 20 Pa 2009
Posty: 187
Skd: Islandia
PostWysany: 25 Sty 2012, 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wie ktoś czy była jakaś zmiana co do zwracania przez zwiąski za np. karnety na siłownie basen itd ? czy trzeba czekać rok ?
i czy dalej tak jest że po pierwszym miesiącu już można starać sie o dofinansowanie na naukę języka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
pisii35

Doczy: 17 Sty 2012
Posty: 15
PostWysany: 6 Lut 2012, 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to chyba zależy od pracodawcy....
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron