reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

oszukany przez pracodawce - prosba o rade

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
pracownik01

Doczy: 25 Lut 2015
Posty: 1
PostWysany: 25 Lut 2015, 20:43    Temat postu: oszukany przez pracodawce - prosba o rade Odpowiedz z cytatem

Witam,

od kilku miesiecy mam problem z Islandzkim pracodawca i chcialbym się Was poradzic. Moze ktoś z Was ma doświadczenie w takich sprawach.

Kilka miesiecy temu podpisalem umowe z pracodawca, od poczatku pracodawca nie wyplaca mi wynagrodzenia, ostatnio po wielokrotnych wizytach u niego w tej sprawie wyplacil mi kwote 15 tys koron, otrzymalem rowniez dokumenty launaseðil na kwote zgodna z umowa za ten okres . Czlowiek twierdzi ze oplaca rowniez odpowiednie skladki.

Sprawa jest delikatna, nie moge sam zrezygnowac z umowy poniewaz nie mam wtedy szans na zasilek. Obawiam sie, rowniez ze jeśli pojde z ta sprawa do Polskiej ambasady to byly pracodawca dopilnuje zebym nie dostal wiecej pracy na Islandii. Ciagle podkresla jakie to on ma znajomosci.

Dlugi czas ufalem, ze sie ze mna rozliczy, opowiadal mi o swoich problemach zyciowych i bylo mi go zwyczajnie żal. Na tym etapie przejadlem juz ciezko odkladane wczesniej oszczednosci i zwyczajnie zaczyna mi brakowac srodkow do zycia. Ostatnio po raz kolejny probowalem rozmawiac z tym czlowiekiem i teraz twierdzi on, ze w ciagu ostatnich miesiecy nie wypracowałem odpowiedniej ilosci godzin przez co moze mi wyplacic tylko ułamek kwoty. Co nie jest prawda.

Do kogo powinienem sie zwrocic i czy dokumenty launaseðil cokolwiek mi daja z prawnego punktu wiedzania. Prosze o pomoc.


(wybaczcie jesli nie jest to wlasciwy dzial, nie bylem w stanie stworzyc watku w dziale zwiazanym z praca)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
magda.sz

Doczy: 26 Cze 2015
Posty: 1
PostWysany: 1 Sie 2015, 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Mam pytanko odnośnie przedłużenia kontraktu, przyleciałam na Islandię 15.kwietnia i podjęłam pracę w hotelu dostałam kontrakt na 3 miesiące, kontrakt się skończył a ja pracuję dalej tylko że nie dostałam nowego kontraktu.. Wypłatę dostaję ale szef "zapomina" dać mi karty płacy, więc nie wiem czy ja teraz pracuje legalnie czy może mój cwany szef nie daje mi karty płacy bo nie płaci za mnie podatku jeżeli nie mam kontraktu?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 5 Sie 2015, 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do pracownik 01, z jakiej ty planety tu przybyles? w polskiej ambasadzie to mozesz zalatwic ewentualnie papier do kibla i to po zarejestrowaniu sie telefonicznym bo laskawcy z naszej ambasady nie racza spotykac sie od razu bezposrednio ze zwyklymi smiertelnikami. W razie jakichkolwiek problemow z pracodawca jesli jestescie pewni ze wszystko jest zgodnie z prawem kazdy zwiazek zawodowy stanie po waszej stronie. A w polskiej ambasadzie zamowcie sobie biblie po polsku bo jak Dudo wejdzie na tron to bedzie wam wszystkim potrzebna Twisted Evil
Powrt do gry
stalin
Go
PostWysany: 5 Sie 2015, 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

magda.sz napisa:
Witam,
Mam pytanko odnośnie przedłużenia kontraktu, przyleciałam na Islandię 15.kwietnia i podjęłam pracę w hotelu dostałam kontrakt na 3 miesiące, kontrakt się skończył a ja pracuję dalej tylko że nie dostałam nowego kontraktu.. Wypłatę dostaję ale szef "zapomina" dać mi karty płacy, więc nie wiem czy ja teraz pracuje legalnie czy może mój cwany szef nie daje mi karty płacy bo nie płaci za mnie podatku jeżeli nie mam kontraktu?
Upominaj sie codziennie, to najlepszy na nich sposob.
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron