reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Zdrada małżeńska i konflikt mężczyzna-kobieta
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
narsiltm

Doczy: 15 Gru 2006
Posty: 186
Skd: Skądinąd.
PostWysany: 5 Sie 2007, 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdrada(nie koniecznie ta w zwiazkach) jest jedna z najgorszych rzeczy jakie mozna zrobic drugiemu czlowiekowi. A gadki o oddzielaniu uczuc od seksu, sa proba usprawiedliwienia tej ZBRODNI albo dowodem na to, ze piszacy sam chyba do konca nie wie o co w tym wszystkim chodzi.

Odzajerze, jak myslisz, co by powiedziala Twoja hipotetyczna partnerka gdyby dzieki Tobie dostala pozytywa na HIV-tescie?

Jesli kobieta i mezczyzna maja podobne podejscie do seksu z kims innym, uwazaja to za normalne o zdradzie nie ma mowy. Jesli ktos jednak wiaze sie z partnerem majacym calkiem inne zapatrywania na wiernosc w zwiazku i go zdradza...to wtedy patrz nizej.

Tak drodzy przyjaciele, miejsce zdrajcow jest w piekle, pamietacie w ktorym kregu?;>
_________________
Wczoraj(04.08.07), w godzinach wieczornych, para znanych bandziorów,
niejaki Samo Zycie i jego dziwka Głębsza Refleksja, po prostu - zabili mnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 5 Sie 2007, 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

slusznie... najdalszym :]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
monika

Doczy: 09 Lip 2007
Posty: 45
Skd: REYKJAVIK
PostWysany: 5 Sie 2007, 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli chcesz kogoś zdradzić to pomyśl jak ty sam byś się poczuł gdyby to ciebie zdradzono. czy fajnie by ci było dowiedzieć się że to co było między tobą a tą drugą osobą to była tylko farsa? jak ty byś się czuł gdyby po kilku latach bycia z kimś ten ktoś zdradził cię? nie chodzi tu tylko o sex, bo była by to zdrada nie tylko fizyczna. zdradziłby też twoje uczucia, twoje zaufanie i nadzieję na to że to prawdziwa miłość, taka na całe życie i że to wszystko co inwestujesz w ten związek-czas, energie, plany, marzenia i całą resztę-poprostu szlak wziął i wszystko nagle przepada?niezazdroszcze takiego rozczarowania drugą osobą która jeszcze przed chwilą była dla nas najważniejsza na świecie. i mam nadzieję że nigdy go nie doświadcze. nielepiej zakończyć najpierw jeden związek a potem dopiero brać się za drugi? a jeśli ktoś nie może wytrzymać w monogamicznym związku to niech się nie wiąze. chyba że obie osoby wiedzą jaka jest sytuacja i to akceptują.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 5 Sie 2007, 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to kwestia swiadomosci wlasnej... szukajanie szczescia mimo rzekomego szczescia z kims tam bedac oznacza, ze raczej to nie jest to, czego od zycia oczekiwalas. jesli masz odwage i sile to zmienic to nie wahaj sie.

a to co laczylo cie z druga osoba przez ten czas razem spedzony wcale nie jest farsa i nigdy nie bedzie. jesli nie doswiadczysz tego rozczarowania, to znaczy, ze znalazlas te wlasciwa osobe, z ktora dozyjesz starosci... jesli nie... takiego rozczarowania sa konieczne, musi byc zle, bardzo zle, po to zeby wkrotce moglo byc dobrze... ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 5 Sie 2007, 17:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

narsiltm napisa:
Zdrada(nie koniecznie ta w zwiazkach) jest jedna z najgorszych rzeczy jakie mozna zrobic drugiemu czlowiekowi.
Zgadza się. Zdrada tak.
Zdrada rozumiana jako potajemne działanie na szkodę człowieka, któremu obiecywało się lojalność.
Seks nie musi być działaniem na szkodę kogokolwiek.

Cytat:
A gadki o oddzielaniu uczuc od seksu, sa proba usprawiedliwienia tej ZBRODNI
Szkoda, że niektórzy ludzie nie umieją myśleć. Piszą coś, ale nie umieją tego dowieść.
Co nam po twojej deklaracji, że 2+2=5?
Udowodnij, że seks z obcą osobą ZAWSZE jest zdradą!
Oddzielenie uczuć od seksu jest oczywistą sprawą dla każdego normalnego człowieka. Nie wyobrażam sobie, by każda miłość między ludźmi miała skutkować seksem.
Czasami ludzie, którzy się kochają nie mogą (z róznych przyczyn) uprawiać seksu.

Oczywiście seks może być dodatkowym atutem spajającym związek. Jeśli w wielu sprawach partnerzy doskonale się zaspokajają, to gdy dojdzie jeszcze wzajemne 100% zaspokojenie potrzeb seksualnych, to związek będzie superudany.
Ale seks nie jest warunkiem, jest tylko poboczną sprawą. Równie dobrze związek dwojga narkomanów będzie szczęśliwy, gdy jedno drugiemu będzie strzykawką dozować narkotyk, by zaspokoić potrzebę głodu narkotykowego - oni też będą superszczęśliwi (nie tylko z powodu narkotyku).


Ja podałem przykład, gdzie to żona załatwia mężowi prostytutkę/kochankę, by było mu dobrze. Oboje więc są szczęśliwi i zadowoleni a ich miłość jest bardzo trwała. Bo żona potrafi cieszyć się szczęściem męża. A mąż na pewno w inny sposób zaspokaja potrzeby żony (może kupuje jej drogie futra)...


Cytat:
dowodem na to, ze piszacy sam chyba do konca nie wie o co w tym wszystkim chodzi.
Jeśli już ktoś czegoś nie wie, to niestety Ty.
Rzucasz tu jakieś swoje stwierdzenia bez żadnych arguementów...
Widać, że albo jesteś leniwy, albo właśnie nie wiesz o czym mówisz. Ponieważ wydajesz się inteligentnym człowiekiem, więc raczej lenistwo powoduje, że twoje wypowiedzi są trochę takie do kitu...

Cytat:
Odzajerze, jak myslisz, co by powiedziala Twoja hipotetyczna partnerka gdyby dzieki Tobie dostala pozytywa na HIV-tescie?
A co by powiedziała, gdybym wrócił z podróży po Afryce z wirusem Ebola?
Choroba to choroba, a twoje przykłady są niestety tragicznie dobrane...
HIVem mozna się zarazić w szpitalu podczas pobierania krwi... i co to też jest według Ciebie zdrada?

Jak chcesz logicznie dyskutować, to się trochę skup i dobierz lepsze przykłady, bo szkoda moich palców na dyskutowanie na takim poziomie...


Cytat:
Jesli kobieta i mezczyzna maja podobne podejscie do seksu z kims innym, uwazaja to za normalne o zdradzie nie ma mowy.
O widzisz. Wreszcie sam doszedłeś do tego, co ja tu przedstawiam Smile

Cytat:
Jesli ktos jednak wiaze sie z partnerem majacym calkiem inne zapatrywania na wiernosc w zwiazku i go zdradza...
Jesli okłamuje partnera to jest kłamcą (ale jeszcze nie zdrajcą).
Jeśli ktoś idzie do innej kobiety z zamiarem nie tylko odbycia stosunku, ale przeniesienia tam uczuć i majątku, by zostawić poprzednią żonę na łasce losu - to wtedy mamy do czynienia z prawdziwą zdradą!

Jeśli na początku związku mążobiecywał coś innego a teraz tego nie dotrzymuje, to nie jest zdrajcą a tylko kłamcą lub ma słabą wolę by wytrwać w swym postanowieniu.
To dokładnie tak samo jak alkoholik lub narkoman, który chciałby rzucić nałóg, ale nie może i jest mu szczerze przykro.
Ważne jest jednak to, że "zdrada" jest po obu stronach, bo kobieta też nie potrafi przełamać swego oporu wobec seksu męża z inną kobietą. A gdyby przynajmniej jej miłość była prawdziwa, to związek by się nie rozpadł.
Tak więc seks mężczyzny z inną kobietą obnaża ewentualne słobości OBU stron. Z jednej strony mamy zwierzęcy popęd mężczyzny, a z drugiej zwierzęcy popęd kobiety do zazdrości.
Zło leży po obu stronach, a teoretycznie, popęd kobiety jest gorszy, gdyż jest popędem nienawiści skierowanym aktywnie przeciw komuś. Popęd mężczyzny działa tylko w kierunku zaspokojenia swoich potrzeb, nie jest aktywnie skierowany przeciw komuś.

Oczywiście podana sytuacja działa także w drugą strone, gdy kobieta zaspokaja swoje potrzeby seksualne z innym mężczyzną, a mąż odczuwa zazdrość.


Cytat:
Tak drodzy przyjaciele, miejsce zdrajcow jest w piekle, pamietacie w ktorym kregu?;>
Ale my nie rozmawiamy o karach dla zdrajców, tylko o tym co jest a co nie jest zdradą...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 5 Sie 2007, 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monika napisa:
jeśli chcesz kogoś zdradzić to pomyśl jak ty sam byś się poczuł gdyby to ciebie zdradzono.
Ale my tu nie rozmawiamy jak czują się osoby zdradzone. Chyba pomyliłaś wątki...



Cytat:
nie chodzi tu tylko o sex, bo była by to zdrada nie tylko fizyczna. zdradziłby też twoje uczucia, twoje zaufanie i nadzieję na to że to prawdziwa miłość, taka na całe życie i że to wszystko co inwestujesz w ten związek-czas, energie, plany, marzenia i całą resztę-poprostu szlak wziął i wszystko nagle przepada?
Jesli Ci chodzi o to, że twój partner sypia z obcymi kobietami. To on Cię nie zdradza. Po prostu jest uzależniony od seksu. Jesli go kochasz, to wytrzymasz to uzaleznienie, bo nie jest tak groźne jak narkomania lub alkoholizm, chyba, że twój partner wydaje fortunę na obce kobiety.
Poza ty, że twój partner musi np. raz w tygodniu przespać się z inną kobietą, to pozostałe plany życiowe będzie realizował z Tobą. Tamte kobiety są dla niego tylko fetyszem do otrzymania dawki wewnętrznego narkotyku. W zdrowych granicach jest to najabrdziej naturalne i chyba najzdrowsze uzależnienie (nie biorąc pod uwagę chorób wenerycznych).
W większości krajów jest to legalne, więc ceny usług nie są zbyt duże, a co za tym idzie, takie uzależnienie nie musi ruinować domowego budżetu.
Często futro dla żony to większa ruina finansowa niż korzystanie z usług prostytutek.



Cytat:
nielepiej zakończyć najpierw jeden związek a potem dopiero brać się za drugi?
Moniko! My nie mówimy o prawdziwej zdradzie, gdy ktoś chce w tajemnicy zmienić partnera, a starego porzucić.
My mówimy tylko o tym, że przygodny seks nie jest jeszcze zdradą...
Przeczytaj uważnie wszystkie posty, bo inaczej każdy będzie tu dyskutował o czymś innym.



Cytat:
a jeśli ktoś nie może wytrzymać w monogamicznym związku to niech się nie wiąze. chyba że obie osoby wiedzą jaka jest sytuacja i to akceptują.
A dlaczego ma się nie wiązać? Jeśli ktoś chce żyć w trójkącie lub innym wielokącie, to co za problem? Miłość to dobre uczucie. Jeśli mąż kocha inną kobietę, ale swoją żonę również, to powinni zamieszkać razem. Zdradą będzie w tym wypadku zazdrość żony. Zazdrość to zło - czysty egozim.
Gdy żona pozna miłego i ciekawego mężczyznę i zakochają się w sobie, to mąż również powinien cieszyć się z tego faktu, bo w ten sposób powiększa się grono ludzi kochających się nawzajem.
Powinna panować zasada, że jeśli kocham partnera, a on kocha jeszcze kogoś to ja również go kocham. Jest to rozszerzenie zasady, że przyjaciel mojego przyjaciela jest moim przyjacielem.

Niestety zło i egoizm w ludziach rzadko kiedy pozwalają na realizację takiej ideologii.
A poza tym są jeszcze stereotypy, które często są mocno zakorzenione w ludziach (głównie dzięki religii).
Religia jednak to tylko narzędzie wspomagające stabilność społeczeństwa i czasami może się mylić.
Zresztą akurat religia katolicka nie zabrania miłości do wielu osób. Zezwala także na tworzenie trójkątów - z jednym małym zastrzeżeniem: seks może się odbywac tylko między dwojgiem małżonków. Reszta wielokąta może swą miłość wyrażać tylko platonicznie (bez seksu), chyba, że w tym wielokącie jest druga para małżeńska.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
narsiltm

Doczy: 15 Gru 2006
Posty: 186
Skd: Skądinąd.
PostWysany: 6 Sie 2007, 1:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odzajerze dales sie sprowokowac. Przepraszam, to bylo tak dla wyluzowania dyskusji język

Moze podasz jeszcze kilka ciekawych porownan do zarazenia partnerki wirusem HIV. Mysle, ze pominoles conajmniej dwa bardzo wazne: prochnice i opryszczke- to przez calowanie sie na wietrze!!!!!

A co powiesz na przysiege wiernosci skladana na slubnym kobiercu? Moze sie myle(nigdy jeszcze tego nie robilem, ale moze w przyszlosci zdazy mi sie pare razy) i czegos takiego nie ma.

Swoja droga z Ciebie chyba tez niezly leniuszek, prawie nigdy nie popierasz swoich wywodow ZADNYMI udokumentowanymi przykladami.Ale tak to jest z Nami- ludzmi chyba intelygentnymi.

Pozdrawiam!!!
_________________
Wczoraj(04.08.07), w godzinach wieczornych, para znanych bandziorów,
niejaki Samo Zycie i jego dziwka Głębsza Refleksja, po prostu - zabili mnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 6 Sie 2007, 8:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mondralynskimi raczej ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 6 Sie 2007, 8:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

narsiltm napisa:
Moze podasz jeszcze kilka ciekawych porownan do zarazenia partnerki wirusem HIV. Mysle, ze pominoles conajmniej dwa bardzo wazne: prochnice i opryszczke- to przez calowanie sie na wietrze!!!!!
Bardzo wesoły przykład...

Cytat:
A co powiesz na przysiege wiernosci skladana na slubnym kobiercu? Moze sie myle(nigdy jeszcze tego nie robilem, ale moze w przyszlosci zdazy mi sie pare razy) i czegos takiego nie ma.
W przysiędze nie ma słów "nie będę uprawiał seksu z innymi kobietami". Tam jest mowa o wierności i nie opuszczaniu do końca życia...
Ale brak jest definicji wierności.

Cytat:
Swoja droga z Ciebie chyba tez niezly leniuszek, prawie nigdy nie popierasz swoich wywodow ZADNYMI udokumentowanymi przykladami.
Przykłady nie muszą być udokumentowane. Zresztą nie wiem o jaką dokumentację Ci chodzi. Rozważań filozoficzno-psychologicznych nie popiera się dokumentacją a tylko argumentami logicznymi.
A w dodatku dość często podaję przykłady i porównania.
Rozumiem, że chcesz dokument w postaci np. zaświadczenia lekarskiego, że obywatel Fryczakowski Luizydor przywiózł niechcący ebolę z Afryki?
No widzisz, miałem dołączyć skan potwierdzony notarialnie, ale mi się skaner zepsuł... Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 6 Sie 2007, 10:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakby na zamówienie dla potrzeb naszej dyskusji, pojawił się ostatnio ciekawy artykuł: http://wiadomosci.onet.pl/1428897,2678,1,kioskart.html
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
monika

Doczy: 09 Lip 2007
Posty: 45
Skd: REYKJAVIK
PostWysany: 6 Sie 2007, 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

drogi OE przykro mi że byłeś związany z kimś nieodpowiednim bo to wywnioskowałam z twoich wypowiedzi. prawdopodobnie ktoś cię żucił za zdradę i chciałeś szukać poparcia dla swoich czynów wśród innych ludzi aby przekonać siebie samego że to co zrobiłeś nie było złe. to smutne. jeśli szukasz poparcia to znaczy że sam nie jesteś pewny tego co piszesz.
co do zwierzęcości i psów to piszesz że pies będzie kopulował ze wszystkim co jest podobne do suki, byle tylko mieć orgazm (przyjemność). i tu się trochę mylisz bo pies będzie kopulował tylko z tą suką która ma cieczkę. miałeś kiedyś psa?bo byś o tym wiedział.
kobiety też zdradzają. nie myśl tak stereotypowo. to że kobiety bardziej się angażują w związek nie oznacza że nie są zdolne do zdrady lecz tylko do robienia wymówek i pretensji. w jakim ty świecie żyjesz? jakim kobietami się otaczasz? mogłabym tak komentować twoje posty zdanie po zdaniu i wytykać ci różne błędy i myślenie stereotypami(kobiety szydełkują i są obrońcami domowego ogniska a faceci skljają modele i chodzą na piwo) to myślenie dziecka wychowanego w tradycyjnej rodzinie o silnym podziale ról. aktualnie dość negowane. stawia się na partnerstwo którego ty chyba nie znasz. niestety szkoda mi już czasu na rozpisywanie się o tym bo wole wykożystać go na sex z partnerem lub na coś równie pociągającego i ważnego.(może poszydełkuje)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 6 Sie 2007, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monika napisa:
drogi OE przykro mi że byłeś związany z kimś nieodpowiednim bo to wywnioskowałam z twoich wypowiedzi.
A dlaczego od razu w dyskusji filozoficznej chcesz doszukiwać się przeżyć rozmówcy.
Rozumiem, że jak astronom opowiada o Marsie, to znaczy, że tam był?


Cytat:
prawdopodobnie ktoś cię żucił za zdradę i chciałeś szukać poparcia dla swoich czynów wśród innych ludzi aby przekonać siebie samego że to co zrobiłeś nie było złe.
Zdrada jest zła. To już ustaliliśmy.
Ale zdrada w takim przypadku jest po obu stronach.... niestety.



Cytat:
jeśli szukasz poparcia to znaczy że sam nie jesteś pewny tego co piszesz.
A gdzie pisze, że ja szukam poparcia????
Ja Was tu oświecam, bo często żyjecie w mrokach niewiedzy i stereotypów.
Nie szukam więc poparcia, bo prawda nie potrzebuje poparcia. Prawda po prostu jest.
A Ty znajdź argumenty przeciwko moim tezom, a nie przeciwko ich autorowi. Nawet jeśli autor uprawiał seks z 1000 kobiet, to nie ma to żadnego znaczenia w naszej dyskusji. Dokładnie tak samo te tezy by się broniły jakby autor był mnichem, ascetą seksualnym lub kastratem.

Cytat:
co do zwierzęcości i psów to piszesz że pies będzie kopulował ze wszystkim co jest podobne do suki, byle tylko mieć orgazm (przyjemność). i tu się trochę mylisz bo pies będzie kopulował tylko z tą suką która ma cieczkę. miałeś kiedyś psa?bo byś o tym wiedział.
Tu się akurat sama mylisz. Pies potrafi uprawiac seks nawet z nogą człowieka lub z pluszową zabawką, że już nie wspomnę o innym samcu psa.

Cytat:
kobiety też zdradzają. nie myśl tak stereotypowo.
Wiesz co? Chyba Cię zbanuje... Nie dlatego, że masz inne zdanie, ale dlatego, że nie masz szacunku do rozmówcy i nie czytasz co pisze.
Wiele razy pisałem, że sytuacja z seksem może dotyczyć również kobiety, a Ty mi tu ze stereotypem wyjeżdżasz.
Proszę Cię, jeśli piszesz bo Ci się nudzi, to pisz w innym wątku (np. z przepisami kulinarnymi). Wątki filozoficzno-psychologiczne wymagają uwagi i skupienia.


Cytat:
to że kobiety bardziej się angażują w związek nie oznacza że nie są zdolne do zdrady lecz tylko do robienia wymówek i pretensji. w jakim ty świecie żyjesz?
Jeszcze raz powtarzam: NAUCZ SIĘ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM tekst przedmówcy.
Bo inaczej będziemy rozmawiać na poziomie małp.


Cytat:
jakim kobietami się otaczasz?
A Ty masz jakieś fantazje seksualne o mnie? Nie rozmawiamy o mnie tylko o ogólnej sytuacji.
Jak szukasz perwersyjnych szczegółów z życia innych ludzi, to są odpowiednie strony w internecie.


Cytat:
mogłabym tak komentować twoje posty zdanie po zdaniu
Owszem, mogłabyś gdybyś je
1) przeczytała
2) zrozumiała


Cytat:
wytykać ci różne błędy i myślenie stereotypami(kobiety szydełkują i są obrońcami domowego ogniska a faceci skljają modele i chodzą na piwo) to myślenie dziecka wychowanego w tradycyjnej rodzinie o silnym podziale ról.
No cóż, 70% społeczeństwa robie wiele by utrwalić te stereotypy. Dziewczynkom kupuje się lalki a chłopcom karabiny. Ja tego nie wymyśliłem.



Cytat:
aktualnie dość negowane.
Wiele dobrych rzeczy się neguje, bo ludzie uwielbiają bunt. Co nei oznacza, że to przynosi jakiś pozytek. Wiele kobiet, które zrobiło karierę, stwierdza potem, że nie są szczęśliwe... Wolałbyby np. mieć dom, dzieci, rodzinę i gotować tej rodzinie obiadki. Oczywiście nie wszystkie. A ja nikomu nic nie nakazuję.
Jak dziewczynka chce to może bawić się karabinem, a chłopiec lalkami.


Cytat:
stawia się na partnerstwo którego ty chyba nie znasz.
Partenrstwo to najczęściej utopia i przyczyna tak wielkiej liczby rozwodów.
Ludzie od zawsze zyli w strukturach, gdzie ktoś był wyżej i niżej w hierarchi.
Tak samo jest z rodziną, jesli podział ról jest tam oczywisty i szanowany przez obie strony, to rodzina jest szczęśliwa. Głową rodziny może być też kobieta.
Związki partnerskie są trudniejsze do utrwalenia bo wymagają większego dopasowania się partnerów. Każda różnica zdań nie może zostać rozstrzygnięta, bo ludzi jest dwoje i nie ma autorytetu. Gdyby jedno było głową rodziny to w przypadku różnicy zdań, strona uznająca ten autorytet uznawałaby też rację i rodzina dalej by istniała.



Cytat:
niestety szkoda mi już czasu na rozpisywanie się o tym bo wole wykożystać go na sex z partnerem
Wiesz, nie interesuje nas raczej twoje pożycie intymne. Chyba, że planujesz wkleić tu jakiś filmik Very Happy
Wtedy pewnie zwiększyłaby nam się oglądalność forum... Very Happy

A jak nie masz czasu, to z szacunku dla innych nie zabieraj głosu.
Takie zachowanie jest uważane za niekulturalne.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
narsiltm

Doczy: 15 Gru 2006
Posty: 186
Skd: Skądinąd.
PostWysany: 6 Sie 2007, 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W przysiędze nie ma słów "nie będę uprawiał seksu z innymi kobietami". Tam jest mowa o wierności i nie opuszczaniu do końca życia...
Ale brak jest definicji wierności.

Ciekawe dlaczego spodziewalem sie tak pokretnej interpretacji...?



Cytat:
narsiltm napisał:
Moze podasz jeszcze kilka ciekawych porownan do zarazenia partnerki wirusem HIV. Mysle, ze pominoles conajmniej dwa bardzo wazne: prochnice i opryszczke- to przez calowanie sie na wietrze!!!!!

Bardzo wesoły przykład...

Nie chodzilo mi wcale o dowcipkowanie, jesli chodzi o trafnosc to pasuje chyba bardziej od Twoich logicznych porownan.
_________________
Wczoraj(04.08.07), w godzinach wieczornych, para znanych bandziorów,
niejaki Samo Zycie i jego dziwka Głębsza Refleksja, po prostu - zabili mnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
zyzak
Go
PostWysany: 6 Sie 2007, 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ludzie, ze tez Wam sie chce.. bez kitu Shocked
walic to i heja
Powrt do gry
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 6 Sie 2007, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Cytat:
A co powiesz na przysiege wiernosci skladana na slubnym kobiercu? Moze sie myle(nigdy jeszcze tego nie robilem, ale moze w przyszlosci zdazy mi sie pare razy) i czegos takiego nie ma.
W przysiędze nie ma słów "nie będę uprawiał seksu z innymi kobietami". Tam jest mowa o wierności i nie opuszczaniu do końca życia...
Ale brak jest definicji wierności.


jest w domysle chlopaku... na tyle dorosly jestes chyba, ze nie powinienes sobie wysnuwac teorii tego dotyczacych... w sumie to jeszcze kwestia interpretowania domyslow jest, klamstwo to nie to samo co nie mowienie prawdy nie? ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 6 Sie 2007, 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
A gdzie pisze, że ja szukam poparcia????
Ja Was tu oświecam, bo często żyjecie w mrokach niewiedzy i stereotypów.


przyganil kociol garnkowi, czy jakos tak ;]

Odżajer Egzegeta napisa:
Nie szukam więc poparcia, bo prawda nie potrzebuje poparcia. Prawda po prostu jest. (...)


i nie wazne czy o zdrade, bardziej humanitarny gwalt czy wanne na parkingu idzie ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 6 Sie 2007, 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Tu się akurat sama mylisz. Pies potrafi uprawiac seks nawet z nogą człowieka lub z pluszową zabawką, że już nie wspomnę o innym samcu psa.


to sie nazywa masturbacja. polecam ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
narsiltm

Doczy: 15 Gru 2006
Posty: 186
Skd: Skądinąd.
PostWysany: 6 Sie 2007, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Racja Mjkl!

Odzajerze w powodach rozwodowych zlamanie przysiegi malzenskiej(zebys nie mial problemow z interpretacja: przespanie sie kims innym oprocz malzonka) zazwyczaj przewaza wynik calej rozprawy i jasno okreslane jest jako ZDRADA, nie klamstewko, czy niedopowiedzenie.
_________________
Wczoraj(04.08.07), w godzinach wieczornych, para znanych bandziorów,
niejaki Samo Zycie i jego dziwka Głębsza Refleksja, po prostu - zabili mnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
narsiltm

Doczy: 15 Gru 2006
Posty: 186
Skd: Skądinąd.
PostWysany: 6 Sie 2007, 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I niestety to co piszesz nie jest prawda, wedlug mnie to jedynie przedumana teoria, wklejona przez Ciebie na forum zeby sie najzwyczajniej w swiecie pochwalic. Szukasz poklasku?
_________________
Wczoraj(04.08.07), w godzinach wieczornych, para znanych bandziorów,
niejaki Samo Zycie i jego dziwka Głębsza Refleksja, po prostu - zabili mnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 6 Sie 2007, 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

apropos masturbacji, mozna sie wspomoc na przyklad antycznym islandzkim kalmarem wylowionym na wybrzeza reykjaviku ;]

Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron