reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Por贸d na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 60, 61, 62 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Lipaza666

Do潮czy: 30 Lip 2007
Posty: 44
Sk眃: Eskifjordur Islandia
PostWys砤ny: 27 Sie 2008, 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CZe!chcia艂abym si臋 dowiedzie膰 ile kosztuje wizyta u lekarza z ma艂ym dzieci膮tkiem roczne. Jestem tu z ma艂膮 od miecha i nie estem ubezpieczona i czekam jeszcze na kenitala bo teraz si臋 pozmienia艂o i trzeba samemu wysy艂a膰 dokumenty do Rejkiaviku. Jak to wygl膮da mam zadzwonoi膰 do miejscowej przychodni i co? ma艂a nie jest chora ale ma skaze bia艂kow膮 i teraz chyba katar alergiczny kt贸ry mnie martwi mam to powiedzie膰 ? czy kt贸ra艣 zna mniej wi臋cej koszta wizyty? pozdr贸wki dla mamusiek kt贸re maj膮 i kt贸re oczekuj膮 na dzidzie
_________________
Przyja藕艅 to dwie dusze w jednym ciele. Mi艂o艣膰 to jedna dusza w dw贸ch cia艂ach.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG WP Kontakt
kazimiera

Do潮czy: 26 Sie 2007
Posty: 72
Sk眃: Reykjav铆k
PostWys砤ny: 28 Sie 2008, 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak patrze na rachunek to wychodzi kolo 5000 isk przed dotacja. polecam domus medica jest to swojego rodzaju prywatny kompleks gabinetow ale maja dobrych pediatrow. ta suma to nie ostateczna, moze kosztowac mniej ale najlepiej nie pytac na forum tylko zadzwonic i zapytac bo z dzieckiem nie ma zartow.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
margaretka898

Do潮czy: 04 Sie 2008
Posty: 13
Sk眃: Reykjavik Szczecin
PostWys砤ny: 28 Sie 2008, 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkie mamy...te przyszle r贸wnie偶.Tak czytam wasze posty i mam pare pyta艅.Czy wiecie jak jest tutaj gdy nie jest si臋 ma艂偶e艅stwem tylko para i pojawia si臋 dziecko.Czy istnieje tu co艣 takiego jak rodzinne lub co艣 innego.I jak to jest z tym ubezpieczeniem czy piszecie o tym kt贸re dostaje sie po 6-tym miesi膮cu pobytu na Islandii czy jak.I czy majac pobyt tymczasowy tez sie op艂aca po艂o偶na,USG i wszystkie przed i po porodowe badania.Dzi臋kuje za odpowiedzi...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Lipaza666

Do潮czy: 30 Lip 2007
Posty: 44
Sk眃: Eskifjordur Islandia
PostWys砤ny: 28 Sie 2008, 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi臋kuje bardzo kazimiera za udzielenie mi odpowiedzi w pierwszej i drugiej sprawie jeste艣 w porz膮dku zrobi臋 tak jak mi podpowiadasz jeszcze raz wielkie dzi臋ks Very Happy
_________________
Przyja藕艅 to dwie dusze w jednym ciele. Mi艂o艣膰 to jedna dusza w dw贸ch cia艂ach.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG WP Kontakt
Nina

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 35
Sk眃: reykjavik
PostWys砤ny: 29 Sie 2008, 9:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lipaza666 napisa:
CZe!chcia艂abym si臋 dowiedzie膰 ile kosztuje wizyta u lekarza z ma艂ym dzieci膮tkiem . Jak to wygl膮da mam zadzwonoi膰 do miejscowej przychodni i co?


je偶eli b臋dziesz w Reykjaviku , to podam Ci adres do Centrum Zrowia dla nieubezpieczonych imigrant贸w tam informacji dowiesz si臋 r贸wnie偶 po polsku .

Baronsstigur 47 , 101 Reykjavik
tel. 4589000 od 8.30 do 16.00

pozdrawiam Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Lipaza666

Do潮czy: 30 Lip 2007
Posty: 44
Sk眃: Eskifjordur Islandia
PostWys砤ny: 29 Sie 2008, 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

je偶eli b臋dziesz w Reykjaviku , to podam Ci adres do Centrum Zrowia dla nieubezpieczonych imigrant贸w tam informacji dowiesz si臋 r贸wnie偶 po polsku .

Baronsstigur 47 , 101 Reykjavik
tel. 4589000 od 8.30 do 16.00

NIe b臋d臋 w Rejkiaviku, ale mog臋 chyba tam zadzwoni膰 co? udziel膮 mi informacji po polsku jak my艣lisz?dzi臋ki
_________________
Przyja藕艅 to dwie dusze w jednym ciele. Mi艂o艣膰 to jedna dusza w dw贸ch cia艂ach.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG WP Kontakt
Nina

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 35
Sk眃: reykjavik
PostWys砤ny: 29 Sie 2008, 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne, mysle 偶e nie b臋dzie z tym problemu Wink Jak tylko zadzwonisz to popros o osob臋, kt贸ra m贸wi po polsku . Przynajmniej popytasz o wszystko co Cie interesuje , pewnie co艣 tez doradz膮 . Podam Ci jeszcze maila do pielegniarki z tego centrum gisli@heilsuverndarstodin.is ale tu juz chyba trzeba pisa膰 po angielsku .. choc nie jestem pewna Wink
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
szczur4x4

Do潮czy: 09 Sty 2008
Posty: 251
Sk眃: Kopavogur
PostWys砤ny: 29 Sie 2008, 14:09    Temat postu: paszport dla malucha Odpowiedz z cytatem

witam wszystkie obecne i przysz艂e mamusie, jestem 艣wie偶ym 5-cio dniowym tatusiem uroczego synka, ze wzgl臋du na to i偶 nie mog臋 steo偶y膰 nowego w膮tku napisz臋 tutaj co i jak z paszportem dla dziecka, mo偶e komu艣 sie to przyda i oszcz臋dzi biegania....

do otrzymania paszportu potrzebujemy:

1. akt urodzenia dziecka
otrzymujemy go w szpitalu najcz臋艣ciej przy badaniu w 5-tej dobie 偶ycia dziecka, lecz jest po islandzku,wi臋c musimy uda膰 si臋 na ul. Borgatun 24 (tam gdzie otrzymuje si臋 numer kennitala), je艣li rodzice s膮 ma艂ze艅stwem musz膮 z艂o偶y膰 tam polski akt zawarcia ma艂偶e艅stwa,
otrzymany angielskoj臋zyczny akt urodzenia dziecka wysy艂amy do polski aby kto艣 z艂o偶y艂 go do urz臋du stanu cywilnego (mam nadziej臋 偶e nie trzeba t艂umaczy膰 z ang. na polski) i odebra艂 polski nast臋pnie przys艂a艂 nam go tutaj...

2. 2 zdj臋cia naszego malucha
fotki do paszport贸w dzieciom robi mi艂a pani w Hafnarfiordur, (mo偶e i w Reykjaviku te偶 kto艣 robi? nie wiem...), zak艂ad fotograficzny mie艣ci si臋 na prawo od marketu Fiardarkaup, parterowy budynek s膮siaduje z kwiaciarni膮, 4 fotki-3000 isk, otwarte do 17.00 lecz z maluchem nale偶y zg艂osi膰 si臋 do 14.30

3. akt ma艂偶e艅stwa ( je艣li w takowym zwi膮zku jeste艣my)

4. oplata w ambasadzie 2087 isk

z kompletem dokument贸w stawiaj膮 si臋 oczywi艣cie rodzice oraz przysz艂y posiadacz paszportu (wydawany jest tymczasowy na okres 12 miesi臋cy), stawiamy si臋 do ambasady RP ul. Skulatun2, r贸g Borgatun....
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 WP Kontakt
szczur4x4

Do潮czy: 09 Sty 2008
Posty: 251
Sk眃: Kopavogur
PostWys砤ny: 29 Sie 2008, 14:31    Temat postu: Re: paszport dla malucha Odpowiedz z cytatem

szczur4x4 napisa:
poprawiony post, witam wszystkie obecne i przysz艂e mamusie, jestem 艣wie偶ym 5-cio dniowym tatusiem uroczego synka, ze wzgl臋du na to i偶 nie mog臋 steo偶y膰 nowego w膮tku napisz臋 tutaj co i jak z paszportem dla dziecka, mo偶e komu艣 sie to przyda i oszcz臋dzi biegania....

do otrzymania paszportu potrzebujemy:

1. akt urodzenia dziecka
otrzymujemy go w szpitalu najcz臋艣ciej przy badaniu w 5-tej dobie 偶ycia dziecka, lecz jest po islandzku,wi臋c musimy uda膰 si臋 na ul. Borgatun 24 (tam gdzie otrzymuje si臋 numer kennitala), je艣li rodzice s膮 ma艂ze艅stwem musz膮 z艂o偶y膰 tam polski akt zawarcia ma艂偶e艅stwa,
otrzymany angielskoj臋zyczny akt urodzenia dziecka wysy艂amy do polski aby kto艣 z艂o偶y艂 go do urz臋du stanu cywilnego (mam nadziej臋 偶e nie trzeba t艂umaczy膰 z ang. na polski) i odebra艂 polski nast臋pnie przys艂a艂 nam go tutaj...

2. 2 zdj臋cia naszego malucha
fotki do paszport贸w dzieciom robi mi艂a pani w Hafnarfiordur, (mo偶e i w Reykjaviku te偶 kto艣 robi? nie wiem...), zak艂ad fotograficzny mie艣ci si臋 na prawo od marketu Fiardarkaup, parterowy budynek s膮siaduje z kwiaciarni膮, 4 fotki-3000 isk, otwarte do 17.00 lecz z maluchem nale偶y zg艂osi膰 si臋 do 14.30

3. akt ma艂偶e艅stwa ( je艣li w takowym zwi膮zku jeste艣my)

4. oplata w ambasadzie 2087 isk

5. wa偶ne paszporty rodzic贸w

z kompletem dokument贸w stawiaj膮 si臋 oczywi艣cie rodzice oraz przysz艂y posiadacz paszportu (wydawany jest tymczasowy na okres 12 miesi臋cy), stawiamy si臋 do ambasady RP ul. Skulatun2, r贸g Borgatun....
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 WP Kontakt
Basia

Do潮czy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 29 Sie 2008, 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc Szczur!
Przede wszystkim - gratulacje! Ja jeszcze jestem podwojna, ale chyba juz niedlugo...
Bardzo pozyteczne info odnosnie paszportu, dzienks. A moze wiesz przypadkiem jak wyglada kwestia polskiego aktu urodzenia jesli sie nie jest zameldowanym w PL? kto go wtedy wydaje? dowolny urzad stanu cywilnego w dowolnym polskim miescie? hmmmm...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Monika Z

Do潮czy: 01 Maj 2008
Posty: 37
Sk眃: Polska
PostWys砤ny: 29 Sie 2008, 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do艣wiadczenie z Urz臋dami Stanu Cywilnego w Polsce mam takie, 偶e wszyscy przybywaj膮cy z zagranicy t艂umaczyli akty urodzenia na j. polski.
_________________
Pozdrawiam
Monika Z
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
yasminum
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 11 Pa 2006
Posty: 322
PostWys砤ny: 29 Sie 2008, 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basiu, osoby bez meldunku podlegaj膮 pod USC Warszawa 艢r贸dmie艣cie.
Chyba, 偶e co艣 pozmieniali - to s膮 informacje gdzie艣 sprzed 2,5 roku.

Ciekawa by艂am co u Ciebie. My te偶 jeszcze czekamy Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
szczur4x4

Do潮czy: 09 Sty 2008
Posty: 251
Sk眃: Kopavogur
PostWys砤ny: 29 Sie 2008, 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzi臋kuj臋 Basiu za gratulki, ma艂y jest s艂odki nie chce p艂aka膰 , jak go si臋 przewija lub k膮pie to co艣 marudzi pod noskiem ale nie p艂acze...

-dla mnie to jest chory przepis (nast臋pny z wielu wymy艣lonych przez 艣wietnych polskich polityk贸w), 偶eby trzeba by艂o s艂a膰 papiery tam i z powrotem, mo偶na otrzyma膰 tu mi臋dzynarodowy akt urodzenia to czemu konsulat tego nie honoruje? dziecko si臋 tu urodzi艂o, chc臋 wraca膰 do domu to co za problem na tej podstawie zrobi膰 mu paszport? i to w jedn膮 strone bo wracam do domu a nie jade z dzieckiem na urlop... to jest naprawd臋 '艣wietny' zapis wymy艣lony po to aby obywatelowi 'pom贸c' hehe, jest tego wiele i w wielu dziedzinach, znam osobi艣cie kilku polityk贸w, wszystko dla kasy reszt臋 maj膮 w d...., a co ich obcodzi dobro og贸艂u? aby dosta膰 si臋 i kadencj臋 odb臋bni膰, ludzie mi si臋 dziwi膮 偶e od paru lat nie g艂osuje ... a na kogo kur... mam g艂osowa膰 jak dooko艂a prawie sami debile?
trudno, trzeba papiery s艂a膰, t艂umaczy膰, odsy艂a膰, a co tam korona z g艂owy przecie偶 nie spadnie... hehe, ale moim zdaniem konsulat powinien honorowa膰 islandzki akt urodzenia bo tu si臋 dziecko urodzi艂o, co z tego 偶e jest obywatelem polskim? przecie偶 to urz臋dowy dokument, a co ma USC w polsce do tego ? m贸wi臋 Wam to chore 偶e te dokumenty musz膮 tak w臋drowa膰, i nie tylko te... przecie偶 mog艂oby by膰 tak prosto... wiem to nie wina naszego konsulatu, on dzia艂a w/g ustaw ... kt贸re zatwierdzaj膮 idioci nie maj膮cy poj臋cia o dzia艂aniu ich potem w praktyce... to samo jest z winietami , kodeksem drogowym ....oo wymienia膰 mo偶na do jutra heheh.... pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 WP Kontakt
aniapl
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Sk眃: by艂 Reykjavik - teraz Polska
PostWys砤ny: 29 Sie 2008, 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczur4x4 napisa:
dzi臋kuj臋 Basiu za gratulki, ma艂y jest s艂odki nie chce p艂aka膰 , jak go si臋 przewija lub k膮pie to co艣 marudzi pod noskiem ale nie p艂acze...

-dla mnie to jest chory przepis (nast臋pny z wielu wymy艣lonych przez 艣wietnych polskich polityk贸w), 偶eby trzeba by艂o s艂a膰 papiery tam i z powrotem, mo偶na otrzyma膰 tu mi臋dzynarodowy akt urodzenia to czemu konsulat tego nie honoruje? dziecko si臋 tu urodzi艂o, chc臋 wraca膰 do domu to co za problem na tej podstawie zrobi膰 mu paszport? i to w jedn膮 strone bo wracam do domu a nie jade z dzieckiem na urlop... to jest naprawd臋 '艣wietny' zapis wymy艣lony po to aby obywatelowi 'pom贸c' hehe, jest tego wiele i w wielu dziedzinach, znam osobi艣cie kilku polityk贸w, wszystko dla kasy reszt臋 maj膮 w d...., a co ich obcodzi dobro og贸艂u? aby dosta膰 si臋 i kadencj臋 odb臋bni膰, ludzie mi si臋 dziwi膮 偶e od paru lat nie g艂osuje ... a na kogo kur... mam g艂osowa膰 jak dooko艂a prawie sami debile?
trudno, trzeba papiery s艂a膰, t艂umaczy膰, odsy艂a膰, a co tam korona z g艂owy przecie偶 nie spadnie... hehe, ale moim zdaniem konsulat powinien honorowa膰 islandzki akt urodzenia bo tu si臋 dziecko urodzi艂o, co z tego 偶e jest obywatelem polskim? przecie偶 to urz臋dowy dokument, a co ma USC w polsce do tego ? m贸wi臋 Wam to chore 偶e te dokumenty musz膮 tak w臋drowa膰, i nie tylko te... przecie偶 mog艂oby by膰 tak prosto... wiem to nie wina naszego konsulatu, on dzia艂a w/g ustaw ... kt贸re zatwierdzaj膮 idioci nie maj膮cy poj臋cia o dzia艂aniu ich potem w praktyce... to samo jest z winietami , kodeksem drogowym ....oo wymienia膰 mo偶na do jutra heheh.... pozdrawiam

Szczur ja my艣l臋, 偶e chodzi o to, 偶eby dosta膰 polski akt urodzenia trzeba dziecko zameldowa膰 i wpisa膰 go do polskich akt. To jest r贸wnoznaczne z nadaniem mu polskiego obywatelstwa. A polski paszport jest dla polak贸w, dlatego nie mo偶na wyda膰 polskiego paszportu bez umieszczenia danych dziecka w Polsce. Dlatego papierki trzeba wysy艂a膰 Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
szczur4x4

Do潮czy: 09 Sty 2008
Posty: 251
Sk眃: Kopavogur
PostWys砤ny: 29 Sie 2008, 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozumiem to, ale to nie IX wiek, chociaz w naszym kraju, kt贸ry kocham za ca艂kiem co innego, nadal panuje ciemnota i przestarza艂y system, takie rzeczy powinno za艂atwia膰 si臋 drog膮 elektroniczn膮... by艂oby du偶o lepiej i szybciej, a tak papierki, papierki... ale jak trzeba tak sie zrobi z nadzieja na lepsze czasy dla naszych wnuk贸w lub prawnuk贸w ..hihihi
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 WP Kontakt
szczur4x4

Do潮czy: 09 Sty 2008
Posty: 251
Sk眃: Kopavogur
PostWys砤ny: 29 Sie 2008, 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AGNIECHA25 napisa:
CZY KTOS MOGLBY MI WYTLUMACZYC O CO CHODZI Z TYM WYBOREM SALI PORODOWEJ?/TZW.GNIAZDKA...SLYSZALAM,ZE JESLI WYBIERAMY WLASNIE TE GNIAZDKO,TO DECYDUJEMY SIE NA POROD BEAZ ZNIECZULENIA?CZY TO PRAWDA?I JAK TO JEST Z TYM DZWONIENIEM?JUZ SIE W TYM POGUBILAM...


stary post ale warto powiedzie膰 o co chodzi, wypyta艂em si臋 dok艂adnie przed porodem... w okresie przed porodem - na kilka tygodni przed terminowym rozwi膮zaniem-po艂o偶na daje przysz艂ej mamie numer nie do gniazdka lecz do oddzia艂u obok ( co艣 w rodzaju patologii ci膮zy..) , na wypadek gdyby zacz臋艂a si臋 przedwczesna akcja porodowa, dzwonimy wtedy tam bo tam panuj膮 troch臋 inne warunki niz w gniazdku, (widzia艂em obydwa te miejsca), tam odbywaja sie wszelkie porody kt贸re nie s膮 tak jakby naturalne, a wi臋c : porody przedwczesne, cesarki i zagro偶one ... natomiast gdy por贸d zaczyna sie w normalnym okresie tzn zbli偶onym o dwa tygodnie przed lub po planowanym terminie przy silnych juz skurczach pojawiaj膮cych sie regularnie co 5 min dzwonimy do gniazdka lub po prostu tam jedziemy, nie wa偶ne - znajd膮 miejsce chocia偶by gniazdko by艂o pe艂ne- tak by艂o w naszy przypadku... podam przysz艂ym i obecnym szcz臋艣liwym mamom bardzo dobre strony polskie gdzie dowiecie si臋 wszystkiego na temat ci膮zy i rodzicielstwa..

http://www.babyboom.pl/ciaza.html

http://www.edziecko.pl/edziecko/0,0.html
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 WP Kontakt
beciaisl

Do潮czy: 29 Cze 2008
Posty: 50
PostWys砤ny: 30 Sie 2008, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aadrianna napisa:
Pozosta艂o mi do rozwi膮zania 6 tyg. Jak dotychczas p艂ac臋 za ka偶d膮 wizyt臋 u po艂o偶nej i za ka偶de USG. (Nie s膮 to wielkie kwoty, no ale....) Do dzi艣 by艂am przekonana, 偶e mam dosta膰 ubezpieczenie 18 sierpnia tak jak mi to kiedy艣 powiedzia艂 (starszy) pan w urz臋dzie... Dzi艣 z ciekawo艣ci posz艂am do urz臋du zapyta膰 co z moim ubezpieczeniem... Tym razem posz艂am do innego Pana (m艂odego) kt贸ry mi powiedzia艂, 偶e dostan臋 to ubezpieczenie 18 wrze艣nia je偶eli wcze艣niej, a dok艂adniej pisz膮c, w tym tygodniu albo zaraz na pocz膮tku nast臋pnego donios臋 polski druk NFZ E-104... ;/ I teraz mnie troszk臋 strach oblecia艂, 偶e czasem mo偶e co艣 p贸j艣膰 "nie tak" i b臋dziemy jednak musieli zap艂aci膰 za por贸d... Najta艅szy tzn. naturalny bez znieczulenia wiem, 偶e kosztuje ok. 100 tys koron. Ale ja jestem histeryczka i jestem tego pewna, 偶e b臋dzie mi potrzebne znieczulenie, a to s膮 dodatkowe koszty... Sad Z ciekawo艣ci pyta艂am czy kt贸ra艣 z Was p艂aci艂a...

Dzi臋kuj臋 yasminum za inf. Smile





czesc

zebys dostala szybcije ubezpieczenie musisz isc do niura podatkowego i wziasc wykaz ze placilas podatek od pocztaku twojej pracy na islandi i zaniesc to do ubezpieczalni i tam dostaniesz odrazu niebieska karte . Wiem ze tak sie robi bo sama sobie to zalatwilam dziwne ze ci nie powiedzieli ze tak mozesz zrobic.

Jezeli masz wszystkie rachunki za lekarzy jak placilas to mozesz isc do Eflingu i zwruca ci wszytsko . Powodzenia
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
kathyn

Do潮czy: 06 Mar 2006
Posty: 44
Sk眃: Mosfellsbaer
PostWys砤ny: 30 Sie 2008, 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze szczur! je艣li chodzi o dokumentacje i kruczki prawne odno艣nie poszport贸w dla maluszka to rzeczywi艣cie totalne nieporozumienie...tym bardziej ,偶e poinformowano moich rodzic贸w 偶e przy zlozeniu aktu urodzenia dziecka w polsce wypadaloby by膰 osobi艣cie..k贸艂eczko si臋 zamyka Smile no ale prawdopodobnie od wrze艣nia ma wej艣膰 ustawa ,偶e wszelkie akty dla emigrant贸w polskich w Islandii maja by膰 wystawiane w j.polskim..zobaczymy Smile pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
misha

Do潮czy: 29 Kwi 2008
Posty: 105
PostWys砤ny: 30 Sie 2008, 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niebieska karte??
czasem nie jest to karta miedzynarodowa poswiadczajaca ubezpieczenie na wypadek leczenia za granica?? Chyba zolta karta jest wydawana jesli chodzi o leczenie w islandii??
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Nina

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 35
Sk眃: reykjavik
PostWys砤ny: 30 Sie 2008, 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kathyn napisa:
je艣li chodzi o dokumentacje i kruczki prawne odno艣nie poszport贸w dla maluszka to rzeczywi艣cie totalne nieporozumienie...tym bardziej ,偶e poinformowano moich rodzic贸w 偶e przy zlozeniu aktu urodzenia dziecka w polsce wypadaloby by膰 osobi艣cie..k贸艂eczko si臋 zamyka Smile



no jesli chodzi o USC to te偶 mia艂am "fajn膮" sytuacj臋. po odbi贸r polskiego aktu urodzenia nie trzeba stawia膰 si臋 osobiscie i mog膮 to zrobi膰 cz艂onkowie rodziny ( tak przynajmniej jest wg. ustawy ) natomiast w moim USC jest tak , 偶e albo nale偶y zglosi膰 si臋 osobi艣cie - troche dziwne, bo przeciez bez dziecka nie pojade - lub ewentualnie mo偶e to za mnie za艂atwi膰 kto艣 z rodziny. poprosi艂am wiec brata ... i tu niespodzianka ...nie mo偶e to by膰 m贸j brat lecz brat tego dziecka o kt贸rego akt si臋 staram . po prostu paranoja ! szcz臋ka mi opad艂a gdy brat mi o tym powiedzia艂 .
Wygl膮da na to , ze ka偶dy urz臋dnik interpretuje ustaw臋 i inne przepisy wg. swojego "widzi mi si臋"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 60, 61, 62 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
Strona 61 z 316

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron