reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Por贸d na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
elza74

Do潮czy: 22 Sty 2006
Posty: 293
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 29 Mar 2007, 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aga2666 rodze naturalnie.wpierw chcialam cc ale teraz wole rodzic sn.dzis o 21 dadza mi ten czopek na wywolanie porodu i mam nadzieje ze w koncu urodze.jesli nie rozwinie sie akcja to jutro juz 2 czopek mi dadza,ale jestem dobrej mysli ze w nocy urodze Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Navijka

Do潮czy: 02 Wrz 2005
Posty: 39
Sk眃: 110 Rvk
PostWys砤ny: 29 Mar 2007, 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Dziewczyny!!!
JA wprawdzie nie jestem jeszcze mama i jeszcze duzo przede mna zanim do tego dojdzie...

W kazdym badz razie powodzenia w nocy Exclamation
Trzymam kciuki spoko
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
soley

Do潮czy: 16 Kwi 2005
Posty: 226
Sk眃: HFJ
PostWys砤ny: 30 Mar 2007, 0:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Winnumalastofnun niechce wyp艂aca膰 wcze艣niejszego urlopu m贸wi臋 tu o sytuacji kiedy przysz艂a mama nie mo偶e ju偶 pracowa膰
W moim przypadku tak bylo. Rodzilam w listopadzie czyli prawie 5 miesiecy temu. Zlozylam podanie o wczesniejsze maciezynskie w 8 miesiacu ciazy, mialam zaswiadczenie od lekarza a mimo to odrzucili. Placili mi tylko sjukradagpeninga , bylo to ok 30 tys kr na miesiac ( na dzien jest okolo 1000kr bez znaczenia jakie sie mialo wczesniej zarobki) Stawka jest ustalana jedna dla wszystkich. Crying or Very sad Poza tym wczesniej placily mi zwiazki, a pozniej skierowali mnie do tryggingi zeby teraz oni placili a w tryggindze jest jakies poronione prawo ze od ostatniej wyplaty jest czas zamrozenia w ich przypadku 2 tygodnie w ciagu ktorych wogole sie pieniedzy nie dostaje.
Tak wiec za 8 miesiac dostalam okolo 15 tysiecy, a za 9 30000kr. Na moje pytanie dlaczego odrzucili kobieta nie potrafila mi odpowiedziec, stwierdzila tylko ze to ich lekarz dyzurny ubezpieczeniowy podania rozpatruje i wlasnie moje odrzucil. Mad
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
aga2666
Go舵
PostWys砤ny: 30 Mar 2007, 2:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzymamy za Was kciuki trzymajcie sie duza buzka Very Happy Very Happy Very Happy
Powr髏 do g髍y
Winia

Do潮czy: 05 Mar 2007
Posty: 69
Sk眃: keflavik
PostWys砤ny: 30 Mar 2007, 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elza powodzonka! No i oczywiscie daJ znac co i jak jak tylko bedziesz mogla. Jesli bedziesz miala cesarke to troche pozniej dojdziesz do siebie, sama wiem co to znaczy. Ale najwazniejsze ze juz bedziesz ze swoim malenstwem. Very Happy
Witam nowe kolezanki. Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
aga2666
Go舵
PostWys砤ny: 30 Mar 2007, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mysle ze Elza juz ma swoja dzidzie na rekach:)
Winia jak sie czujesz ? Te ostatnie dni przed porodem to tylko wyczekiwnie i nic wiecej.
Moja mala wczoraj pieknie zjadla pierwszy raz kaszke ryzowa.
Tylko meczy ja ciagle egzema i tu lekarze mowia ze to nie jest od tego co ja jem bo karmie mala piersia ale ja juz sama nie wiem raz jest lepiej raz gorzej. Wczesniej bylam na diecie eliminacyjnej 2 miesiace i nic jej nie przeszlo. P{oczekamy moze sie poprawi
Powr髏 do g髍y
JOLKA

Do潮czy: 08 Sty 2005
Posty: 53
Sk眃: REYKJAV脥K
PostWys砤ny: 30 Mar 2007, 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troch臋 sie zmartwi艂am bo od tygodnia jestem w domu na zwolnieniu narazie p艂aci mi firma,ale za dwa tygodnie ju偶 nie b臋dzie poniewa偶 wykorzystam wszystki dni chorobowe.Mam nadziej臋,偶e nie w moim przypadku Winnumalastofnun nie odrzuci zwolnienia lekarskiego i dostan臋 kas臋 cho膰 teraz jestem pe艂na obaw.Zobaczymy.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
aga2666
Go舵
PostWys砤ny: 30 Mar 2007, 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola badz dobrej mysli a napewno dostaniesz te pieniazki. Kurcze ja to nierozumiem tych dziwnych przepis贸w mi nie naleza sie zadne poniewaz nie pracowalam wczesniej tylko maz wiec maz ma na mala urlop maciezynski ja nie.
Powr髏 do g髍y
Winia

Do潮czy: 05 Mar 2007
Posty: 69
Sk眃: keflavik
PostWys砤ny: 31 Mar 2007, 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aga to tak jak u mnie, maz pracuje a ja nie. W prawdzie wczesniej pracowalam ale na czarno. Kurcze chyba jednak nie urodze wczesniej pewnie przenosze ta ciaze. Niby do terminu jeszcze 10 dni, codziennie mam skurcze, raz mniej bolace raz gorzej, ale juz do tego przywyklam bo mam tak od jakis 2 tygodni.
Ciekawe jak tam Elza, juz pewnie ma swoje malenstwo na rekach Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
aga2666
Go舵
PostWys砤ny: 1 Kwi 2007, 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej mamunie Elza jak bedziesz napisz jak samopoczucie twoj i dzidzi??
Winia ja przez cala ciaze nie pracowalam. Teraz juz 1.5 miesiaca pracuje wieczorkiem w ISS spoko jestem zadowolona.
Cierpliwosci ja tez czekalam az potem to juz zaczelam sie bac tego porodu ale wreszcie sie zaczelo. To juz dnie wiec co tam.
Powr髏 do g髍y
Arina

Do潮czy: 16 Sty 2007
Posty: 388
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 2 Kwi 2007, 1:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej kobitki Smile Widze ,ze dyskusja o ciazach trwa . Osobiscie rodzilam w Keflaviku , w wodzie a porod przebiegl dosc szybko . Opieka bardzo dobra , warunki rodzinne , moj facet mogl byc ze mna caly czas a tego przecierz kobiecie najbardziej trzeba. Moja coreczka ma juz 10 miesiecy , czas szybko minol Shocked . Dalismy jej imie Eryka ,bo takie bardzo mi sie podobalo .
Zastanawiacie sie co z Elza? Ma sie dobrze , synus jest taki slodki , malutki i sliczny. Widzialam sie z nia po polodniu , zmeczona ale szczesliwa. Jak wyjdzie ze szpitala to zapewne napisze lol lol
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Winia

Do潮czy: 05 Mar 2007
Posty: 69
Sk眃: keflavik
PostWys砤ny: 2 Kwi 2007, 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Arina. Na poczatek pogratuluj Elzie synusia ode mnie i pozdrow ja. Ja tez bede rodzic w Keflaviku i tez mialam zamiar w wodzie. Do porodu jeszcze 8 dni ale ciekawe jak to bedzie naprawde. Tez chce rodzic z mezem, na poczaku sie wahalam ale jak by co to najwyzej go wygonie do domu Very Happy
Najbardziej dziwi mnie to ze tu nie robia lewatywy. Co ty myslisz o tym, jak sobie poradzilas? Napisz cos jeszcze na temat swego porodu, chetnie poczytam.
Ja mam codziennie jakies slabsze i mocniejsze skurcze, juz stracilam nadzieje na wczesniejszy porod a te czekanie mnie dobija. Sad
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Arina

Do潮czy: 16 Sty 2007
Posty: 388
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 2 Kwi 2007, 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Winia , troszke jest tego Wink a kazdy porod jest innny. Pozdrowie Elze , jak bede miala odrobinke czasu to wysle do niej sms.
Moim zdaniem ,wazne jest nastawienie psychiczne . Gdy bylam w 8 miesiecu ciazy to mialam juz stracha , myslalam jak to bedzie ?? beda golic wlosy lonowe ? zrobia mi lewatywe!? (nigdy nie bylo takiej potrzeby w moim zyciu ,wiec chcialam tego uniknac) . Zreszta jak juz sie ma taaak wielki brzuch to kazda czynnosc jest ogromnym wysilkiem . Mialam to szczescie iz wczesniej rodzila znajoma z pracy , zapytama ja o kilka drobiazgow . Wlosy na nogach , czy lonowe to osobista sprawa , tak jak i lewatywa nie jest wykonywana. Bardzo mnie to ucieszylo , Boze! dla mnie lewatywa to upokorzenie . Nasluchalam sie od staraszych kobiet z pracy, jak to sie kiedys odbywalo w Polsce , krzyki , znieczulica i wogole takie tam same zle zeczy . Mialam stracha . Tu jest inaczej jest poprostu super, rodzinnie , cicho ...... oprocz wlasnego krzyku Wink Wiesz ,przychodzi taki moment porodu iz nic nie jest wazne , pragniesz tylko urodzic. Polozne juz tyle odebraly porodow w swoim zyciu , rozne sytuacje widzialy iz nic je nie zdziwi . Mysle iz jakiekolwiek wypadki przy pracy to dla nich codziennosc .
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 2 Kwi 2007, 18:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jesli nawet bedzie ktoras z was chciala miec lewatywke to nic strasznego ,to malenka buteleczka z wydluzona szyjka i robicie to same.Wogole tu nic nie jest straszne ,wszyscy ludzcy i usmiechnieci.Powodzenia Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Arina

Do潮czy: 16 Sty 2007
Posty: 388
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 2 Kwi 2007, 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje Karuta , ja nie skorzystam . Moja mama pracowala jako salowa na oddz. wewnetrznym , widzialam rozne zeczy . Mam niesmak na sama mysl .
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
aga2666
Go舵
PostWys砤ny: 3 Kwi 2007, 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej kobietki:)
U nas mala ciagle ma jakas egzeme i juz sama nie wiem jak postepowac kupilam nawet mleko sojowe moze po tyym jej przejdzie z drugiej strony nie chce ja przestac karmic piersia.
Co do lewatywy ja tez nie mialam i jestem zadowolona bo nie byla potrzebna jestem tylko za nacieciem krocza przy pierwszym porodzie bo sama peklam do 3 stopnia czyli rozlegle nawet naciecie odpowiada 2 stopniu wiec to troche glupota z ich strony ze tego nie robia.
Powr髏 do g髍y
Winia

Do潮czy: 05 Mar 2007
Posty: 69
Sk眃: keflavik
PostWys砤ny: 4 Kwi 2007, 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc dziewuszki. Ja jestem zalamana nie wiem co myslec. Bylam u poloznej, nie u swojej bo jej nie bylo, tylko u innej. Okazalo sie ze moja nie skierowala mnie na badanie do Reykjaviku, a powinna bo mialam juz jedna cesarke i teraz by stwierdzili czy znowu bedzie mi potrzebna czy sama urodze. Teraz juz jest za pozno na to badanie bo w kazdej chwili moge urodzic. Tak bym miala pewnosc czy bedzie cesarka czy nie a tak okaze sie dopiero w trakcie porodu.
Szok! Jestem strasznie zla ze moja polozna mi o tym nie powiedziala! Jak do niej teraz pojde, to nie wiem co jej zrobie!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Arina

Do潮czy: 16 Sty 2007
Posty: 388
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 4 Kwi 2007, 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Winia spoko , bedzie dobrze . W zasadzie kazdy moze sie pomylic, ale mozliwe iz nie bedziesz miala cesarki . Zycze szybkiego porodu . lol lol lol
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Winia

Do潮czy: 05 Mar 2007
Posty: 69
Sk眃: keflavik
PostWys砤ny: 5 Kwi 2007, 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Arina za podtrzymanie na duchu. Mam nadzieje ze wszystko bedzie ok i ze urodze sama. Mam do ciebie pytanko, czy urodzilas w terminie, a jesli nie to czy po terminie polozna czesciej bada czy chodzi sie do szpitala na badania lub kontrolne ktg?
No i jak dlugo pozwalaja przenosic ciaze?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
aga2666
Go舵
PostWys砤ny: 5 Kwi 2007, 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej
Winia ja przenosilam ciaze 5 dni i nic by nie robili do 2 tygodni. Po 2 tyg po terminie wywoluja por贸d.
Jak tam dziewczynki przygotowania do swiat bo u nas juz wszystko zrobilismy zostalo pomalowanie jajek i klika potraw.
Powr髏 do g髍y
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
Strona 3 z 316

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron