reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Por贸d na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 215, 216, 217 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Katrina

Do潮czy: 26 Maj 2008
Posty: 114
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 4 Cze 2010, 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

S膮dz臋 偶e najlepiej uda膰 si臋 do lekarza alergologa a nie pediatry, widz臋 偶e oni tutaj czekaj膮 na to a偶 samo przejdzie :0 :0 :0
Alergolog powinien w takim wypadku od razu przyj膮膰 dzieciaczka, ale jak zwykle to s膮 moje domniemania, rzeczywisto艣膰 mo偶e okaza膰 si臋 inna.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Justyna

Do潮czy: 03 Wrz 2005
Posty: 73
PostWys砤ny: 4 Cze 2010, 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim dzi臋kuje bardzo wszystkim za odpowiedzi.
M贸j synek czuje si臋 ju偶 du偶o lepiej. Nie ma ju偶 tych b膮bli ale gor膮czka dalej si臋 utrzymuje. Lekarz stwierdzi艂 偶e to by艂a wysypka wirusowa. Niestety mieszkam daleko od stolicy i dlatego rozmawia艂am jedynie z pediatr膮 bo ci臋偶ko by艂oby mi podr贸偶owa膰 z chorym dzieckiem. Nie wiem czy lekarz mia艂 racje co do diagnozy ale wysypka przesz艂a sama - nie podawa艂am i nie podaje ma艂emu nic poza czopkami na obni偶enie gor膮czki. Choruje juz od wtorku, jestesmy z mezem wykonczeni... kto ma chore dziecko ten rozumie... pozdrawiam serdecznie
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mikolaj

Do潮czy: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 5 Cze 2010, 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyna napisa:
Przede wszystkim dzi臋kuje bardzo wszystkim za odpowiedzi.
M贸j synek czuje si臋 ju偶 du偶o lepiej. Nie ma ju偶 tych b膮bli ale gor膮czka dalej si臋 utrzymuje. Lekarz stwierdzi艂 偶e to by艂a wysypka wirusowa. Niestety mieszkam daleko od stolicy i dlatego rozmawia艂am jedynie z pediatr膮 bo ci臋偶ko by艂oby mi podr贸偶owa膰 z chorym dzieckiem. Nie wiem czy lekarz mia艂 racje co do diagnozy ale wysypka przesz艂a sama - nie podawa艂am i nie podaje ma艂emu nic poza czopkami na obni偶enie gor膮czki. Choruje juz od wtorku, jestesmy z mezem wykonczeni... kto ma chore dziecko ten rozumie... pozdrawiam serdecznie



Ja bym jednak umowila sie na wizyte do alergologa bo wysypka minela ale temp sie utzrymuje co nie jest normalne bo organizm z czyms walczy, a jak nie do alergologa to do pediatry, moj syn na badanie krwi pod katem alergii zostal skierowany przez pediatre i na miejscu mi to badanie zrobili. Na drugi dzien zadzwonil do mnie z wynikami. Pozdrawiam.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Katrina

Do潮czy: 26 Maj 2008
Posty: 114
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 5 Cze 2010, 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mikolaj napisa:
Justyna napisa:
Przede wszystkim dzi臋kuje bardzo wszystkim za odpowiedzi.
M贸j synek czuje si臋 ju偶 du偶o lepiej. Nie ma ju偶 tych b膮bli ale gor膮czka dalej si臋 utrzymuje. Lekarz stwierdzi艂 偶e to by艂a wysypka wirusowa. Niestety mieszkam daleko od stolicy i dlatego rozmawia艂am jedynie z pediatr膮 bo ci臋偶ko by艂oby mi podr贸偶owa膰 z chorym dzieckiem. Nie wiem czy lekarz mia艂 racje co do diagnozy ale wysypka przesz艂a sama - nie podawa艂am i nie podaje ma艂emu nic poza czopkami na obni偶enie gor膮czki. Choruje juz od wtorku, jestesmy z mezem wykonczeni... kto ma chore dziecko ten rozumie... pozdrawiam serdecznie



Ja bym jednak umowila sie na wizyte do alergologa bo wysypka minela ale temp sie utzrymuje co nie jest normalne bo organizm z czyms walczy, a jak nie do alergologa to do pediatry, moj syn na badanie krwi pod katem alergii zostal skierowany przez pediatre i na miejscu mi to badanie zrobili. Na drugi dzien zadzwonil do mnie z wynikami. Pozdrawiam.

zgadzam si臋 jak najbardziej z moj膮 przedm贸wczyni膮, te偶 um贸wi艂abym si臋 na wizyt臋 u alergologa b膮dz pediatry. Maluszek zapewne ma jak膮艣 infekcj臋 i skoro gor膮czka utrzymuje si臋 a偶 tak d艂ugo to co艣 jest nie tak.
Rozumiem 偶e macie daleko do lekarza ale szkoda aby maluszek Wasz tak si臋 m臋czy艂 a i Wy zarazem.......... Wiem co t膮 choroby u maluszka ile偶 nie przespanych nocy i nerw贸wki przy tym jest Sad
Co do pokrzywki to rzeczywi艣cie ona samoistnie ust臋puje, u mojego syna te偶 przesz艂a po kilku dniach ale tak jak pisa艂am wcze艣niej, bez interwencji u lekarza si臋 nie oby艂o. Jak do tej pory wysypka nie wr贸ci艂a i mam nadziej臋 偶e wi臋cej nie wr贸ci bo ch艂opak naprawd臋 si臋 nam臋czy艂. M贸j syn ma uczulenie na py艂ki traw i ro艣liny trawiaste, nask贸rek psa oraz py艂ki brzozy. Jeszcze b臋d膮c w PL zrobili艣my mu prywatnie ca艂y panel test贸w z krwi, po jakim艣 czasie powt贸rzyli艣my. Nie zawsze reaguje na te czynniki ale czasami si臋 zdarza. Odk膮d jeste艣my w Islandii, rzeczywi艣cie alergia bardzo si臋 zmniejszy艂a, odstawili艣my nawet leki wziewne kt贸re w Polsce przyjmowa艂.
Jedyne co mog臋 poradzi膰 Wam z w艂asnego do艣wiadczenia to je艣li chodzi o temperaturk臋 to radz臋 nie zwleka膰, mo偶e co艣 powa偶nego si臋 rozwija u maluszka. Natomiast je艣li chodzi o alergi臋 poprostu obserwujcie. Je艣li znowu co艣 pojawi si臋 niepokoj膮cego, jedzcie do alergologa.
呕ycz臋 Wam wytrwa艂o艣ci a dla b膮belka du偶o zdr贸wka.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
marax

Do潮czy: 13 Kwi 2010
Posty: 5
PostWys砤ny: 6 Cze 2010, 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziewczyny, co potrzebne jest teraz do szpitala? wiem, ze od stycznia cos sie zmieni艂o, dlatego chcia艂abym dowiedziec sie, co szpital zapewnia dla dziecka i dla nas, a co trzeba miec?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
karolciaisk

Do潮czy: 08 Gru 2008
Posty: 39
PostWys砤ny: 7 Cze 2010, 15:59    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

HEJ WIECIE MOZE CZY TU NA ISLANDII ROBIA LAPISOWANIE ZABKOW MLECZNYCH?MOZE KTOS WIE COS NA TEN TEMAT?POZDRAWIAM
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
miska123102

Do潮czy: 11 Sty 2009
Posty: 125
PostWys砤ny: 7 Cze 2010, 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam mam do sprzedania ciuszki dla dziewczynki od 0 do 9 /10 miesi臋cy mam tego bardzo du偶o ciuszki s膮 w dobrym stanie <7 kombinezon贸w ,4 polarowe kombinezony, 艣pioszki, pajacyki, czapeczki, body na kr贸tki r臋kaw na d艂ugi sukieneczki spodnie mam tego naprawde du偶o> do tego dorzuc臋 wanienk臋 z wk艂adk膮 u艂atwiaj膮c膮 k膮piel dziecka koloru niebieskiego za to chcia艂abym 20 tys
Mate edukacyjn膮 3500 tys mata jest dwustronna i w bardzo dobrym stanie
w贸zek g艂臋boki z pokrowcem i wyci膮gan膮 gondol膮 do tego jest folia przeciwdeszczowa 18 tys
Karuzela na 艂贸偶eczko z lampk膮 i melodyjkami 3 tys
Naprawde zainteresowanym wy艣le fotki na meila pozdrawiam Very Happy Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
jenny83

Do潮czy: 04 Cze 2009
Posty: 88
PostWys砤ny: 8 Cze 2010, 17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc dziewczyny.Czy mozecie mi podpowiedziec jakie dokumenty oprocz wniosku i zaswiadczenia z pracy nalezy dolaczyc do zlozenia wniosku do macierzynskiego.Wydaje mi sie,ze cos od poloznej ale nie jestem pewna?!Jeszcze jedno skad moge wziasc papiery do becikowego w Polsce jak to zalatwic?!Dzieku i Pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
gunita7

Do潮czy: 08 Cze 2010
Posty: 1
PostWys砤ny: 8 Cze 2010, 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze艣膰 dziewczyny. Czy mo偶e kt贸ra艣 z Was poleci膰 mi jakie艣 kosmetyki do piel臋gnacji sk贸ry brzucha w czasie ci膮偶y kt贸re mog臋 tutaj kupi膰? Jestem w 11-tym tyg ci膮偶y do tej pory u偶ywa艂am balsam贸w nawil偶aj膮cych i oliwki dla dzieci ale zacz臋艂a mi strasznie 艣mierdzie膰 i musz臋 co艣 innego zacz膮膰 stosowa膰.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
A2009

Do潮czy: 10 Mar 2009
Posty: 40
PostWys砤ny: 8 Cze 2010, 21:34    Temat postu: Becikowe w Polsce Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Ja te偶 poprosi艂abym o odpowiedz na temat becikowego w Polsce. Jakie dokumenty musz臋 mie膰 aby otrzyma膰 becikowe. Przede wszystkim sk膮d mam je wzi膮膰 i w jakim one musz膮 by膰 j臋zyku?? Czy mog膮 by膰 po islandzku? No i jakby kto艣 by艂 tak mi艂y i napisa艂 jak ten papier po islandzku si臋 nazywa...? Dzi臋ki za ka偶d膮 odpowiedz.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
madzia

Do潮czy: 21 Pa 2008
Posty: 32
PostWys砤ny: 9 Cze 2010, 0:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gunita7 napisa:
Cze艣膰 dziewczyny. Czy mo偶e kt贸ra艣 z Was poleci膰 mi jakie艣 kosmetyki do piel臋gnacji sk贸ry brzucha w czasie ci膮偶y kt贸re mog臋 tutaj kupi膰? Jestem w 11-tym tyg ci膮偶y do tej pory u偶ywa艂am balsam贸w nawil偶aj膮cych i oliwki dla dzieci ale zacz臋艂a mi strasznie 艣mierdzie膰 i musz臋 co艣 innego zacz膮膰 stosowa膰.


kilka stron wcze艣niej pisa艂am,poszukaj Smile pozdrawiam!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zocha79
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 01 Cze 2007
Posty: 12
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 9 Cze 2010, 0:09    Temat postu: Por贸d na Islandii Odpowiedz z cytatem

[quote="jenny83"]Czesc dziewczyny.Czy mozecie mi podpowiedziec jakie dokumenty oprocz wniosku i zaswiadczenia z pracy nalezy dolaczyc do zlozenia wniosku do macierzynskiego.Wydaje mi sie,ze cos od poloznej ale nie jestem pewna?
Powinna艣 dosta膰 od po艂o偶nej 艣wistek 偶e jeste艣 w ci膮偶y i na kiedy masz termin porodu, dokumenty razem z tym 艣wistkiem dostaniesz od po艂o偶nej.Przynajmniej w moim przypadku tak by艂o.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
mstefa
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 22 Maj 2008
Posty: 413
Sk眃: reykjavik-
PostWys砤ny: 9 Cze 2010, 10:09    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Czesc dziewczyny. Moze wy mi doradzicie. Jestes w 15tygodniu ciazy i od wczoraj przeziebiona. Boli mnie strasznie gardlo,dobrze ze nie ma kaszlu,katar tez nie wysteuje. goraczki brak,
gdyby nie ciaza to wiedzialabym co sobie zaaplikowac a tak t nie wiem,bylam u lekarza to usyszalam ze to jakis wirusek i wrazie co panodilek. bylam u zwyklego lekarza,po 17. nie wiem czy dzwonic do poloznej czy pczekac. boje sie o maluszka.
pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mikolaj

Do潮czy: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 9 Cze 2010, 10:29    Temat postu: Re: :) Odpowiedz z cytatem

mstefa napisa:
Czesc dziewczyny. Moze wy mi doradzicie. Jestes w 15tygodniu ciazy i od wczoraj przeziebiona. Boli mnie strasznie gardlo,dobrze ze nie ma kaszlu,katar tez nie wysteuje. goraczki brak,
gdyby nie ciaza to wiedzialabym co sobie zaaplikowac a tak t nie wiem,bylam u lekarza to usyszalam ze to jakis wirusek i wrazie co panodilek. bylam u zwyklego lekarza,po 17. nie wiem czy dzwonic do poloznej czy pczekac. boje sie o maluszka.
pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi


Bodajze strepsils na gardlo moze byc ale nie jestem pewna, ale napewno mozna homeopatyczne tabletki do ssania i pektolin syrop. Chociaz na przeziebienie tutaj powiedzieli ze moge tez parkodin, jak poprosilam o odpowiednik w polsce w aptece to kategorycznie zabronila pani farmaceutka. Pozniej jak sie okazalo pytalam rodzinnego to mozna jedna tabletke w razie wyzszej koniecznosci- nic innego nie dziala.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Stella

Do潮czy: 16 Maj 2008
Posty: 13
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 9 Cze 2010, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Witamy serdecznie,

Chcia艂yby艣my zaprosi膰 wszystkie mamy i ich pociechy na spotkanie 10 czerwca w godzinach od 11 do 13 przy Borgatun 25 (dom Czerwonego Krzy偶a) aby mi艂o sp臋dzi膰 czas.

Serdecznie zapraszamy
Klub Lion
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Stella

Do潮czy: 16 Maj 2008
Posty: 13
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 9 Cze 2010, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witamy serdecznie,

Chcia艂yby艣my zaprosi膰 wszystkie mamy i ich pociechy na spotkanie 11 marca w godzinach od 11 do 13 przy Borgatun 25 (dom Czerwonego Krzy偶a) aby mi艂o sp臋dzi膰 czas.
B臋dziemy si臋 stara艂y organizowa膰 te spotkania w ka偶dy drugi czwartek ka偶dego miesi膮ca.

Serdecznie zapraszamy
Klub Lion
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Stella

Do潮czy: 16 Maj 2008
Posty: 13
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 9 Cze 2010, 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witamy serdecznie,

Chcia艂yby艣my zaprosi膰 wszystkie mamy i ich pociechy na spotkanie 10 czerwca w godzinach od 11 do 13 przy Borgatun 25 (dom Czerwonego Krzy偶a) aby mi艂o sp臋dzi膰 czas.


Serdecznie zapraszamy
Klub Lion
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
norbi261107

Do潮czy: 16 Lut 2009
Posty: 298
Sk眃: reykjavik
PostWys砤ny: 9 Cze 2010, 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mstefa!!! nic sie nie boj, ja bylam bardzo przeziebiona w 6 tyg ciazy, gardlo tak mnie pieklo jakbym pochodnie polknela, goraczka, bol kosci. plukaj gardlo woda z sola, mnie na nogi postawio mleko z miodem i czosnkiem, lubie czosnek to 4 zabki posiekalam, lez wypoczywaj, sprobuj domowych sposobow, jesli to nie powazna choroba tylko przeziebienie to na pewno babcine metody pomoga a i dostarcz dla organizmu wit c z naturalnych produktow, chyba pomarancze maja jej duzo. Duzo zdrowka
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Tlen
madzia

Do潮czy: 21 Pa 2008
Posty: 32
PostWys砤ny: 9 Cze 2010, 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na gard艂o dobre s膮 te偶 naturalne cukierki zio艂owe VOXIS dost臋pne w aptekach lub np.Netto (dzis widzia艂am)
www.sagamedica.com
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
SmerfetkaSasetka

Do潮czy: 10 Maj 2010
Posty: 6
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 10 Cze 2010, 20:10    Temat postu: Ciaza pozamaciczna Odpowiedz z cytatem

Witam dziewczyny, nie wiem gdzie mam sie zglosic, gdzie mam pytac, wiec moze tu? Przepraszam ze troche nie na temat ale... podejrzewam u siebie ciaze, niestety pozamaciczna. Chialam sie zarejestrowac na wizyte do lekarza gonekologa, ale ten do 29 czerwca jest na urlopie!!! Mieszkam w Keflaviku. Co w takim wypadku z rejonizacja? Przyjma mnie gdziekolwiek gdzie pojde? Rejestratorka powiedziala ze trzeba czekac... Zadziwia mnie obojetnosc Islandzkiego systemu zdrowia...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 215, 216, 217 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
Strona 216 z 316

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron