reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Por贸d na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 312, 313, 314, 315, 316  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
bata123

Do潮czy: 14 Wrz 2014
Posty: 3
PostWys砤ny: 5 Lis 2014, 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

izabelka napisa:
Dla mnie wa偶niejsze by艂oby dobro dziecka, a nie to u czyjego boku przechodz臋 ci膮偶臋 i por贸d. Ale ka偶dy ma inne priorytety.



akurat gdzie jaak gdzie, aale w polsce to dobrej opieki medycznej nie ma .[/quote]

W og贸le si臋 z tym nie zgodz臋. Prywatna opieka medyczna w Polsce jest 艣wietna, a i pa艅stwowa czasem potrafi pozytywnie zadziwi膰.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
stokrotka28
Go舵
PostWys砤ny: 5 Lis 2014, 19:28    Temat postu: hey Odpowiedz z cytatem

Sluchajcie nie dlugo chce wrocic do pracy nadal jednak chcialabym karmic piersia .Czy sa tu jakies przywileje dla karmiacych
Powr髏 do g髍y
edyta1150

Do潮czy: 25 Mar 2011
Posty: 10
Sk眃: Iceland
PostWys砤ny: 5 Lis 2014, 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam wszystkie mamu艣ki czy kt贸ra艣 z Was rodzi艂a w Neskaupstadur Smile Question s膮 jakie艣 mamusie kt贸re maj膮 termin na maj Question
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
izabelka

Do潮czy: 27 Pa 2014
Posty: 43
PostWys砤ny: 17 Gru 2014, 21:12    Temat postu: 30tc. Odpowiedz z cytatem

witam. jestem w 30tyg ciazy. nie mam ubezpieczenia na Islandi. by艂am dzi艣 u po艂o偶enj na wizycie i skasowala mnie za 20min rozmowy 25tys.. dodatkowo da艂a mi skierowanie na usg ktore kosztuje 14tys. i badanie krwi (10tys ) , umowila mnie na kolejne spotaknie za 3tygodnie za ktore znow bede musia艂a zaplacic 25tys. Czy to s膮 normalne ceny? czy jesli wzielabym slub z chlopakiem teraz na islandi lub gdybysmy podpisali sambud czy mialambym chociaz czesciowe ubezpieczenie? z tego co wiem za porod tak czy inaczej bede placic od 100tys do miliona.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
turboneta

Do潮czy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Sk眃: Gda艅sk
PostWys砤ny: 17 Gru 2014, 23:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdaje si臋, 偶e niekt贸rzy radzili Ci aby艣 wr贸ci艂a do Polski i tam urodzi艂a dziecko, bo bez ubezpieczenia nie podo艂asz. No chyba, 偶e macie w贸r kasy.

Skoro po艂o偶na skadowa艂a tyle, to znaczy, 偶e jest to normalna cena. Popro艣 swojego ch艂opaka 偶eby dowiedzia艂 si臋 o to czy 艣lub cokolwiek by zmieni艂. Troch臋 to dziwne, 偶e min臋艂o tyle czasu, a Ty nadal nic nie wiesz. Mog艂a艣 zapyta膰 cho膰by po艂o偶nej.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
jk123

Do潮czy: 18 Sie 2012
Posty: 75
PostWys砤ny: 18 Gru 2014, 21:36    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Slub nic nie zmieni, bedziesz objeta ubezpieczeniem po 6 miesiacach legalnego zamieszkiwania na Islandii.
Ceny sa pewnie normalne dla osoby nieubezpieczonej.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
izabelka

Do潮czy: 27 Pa 2014
Posty: 43
PostWys砤ny: 18 Gru 2014, 23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turboneta napisa:
Zdaje si臋, 偶e niekt贸rzy radzili Ci aby艣 wr贸ci艂a do Polski i tam urodzi艂a dziecko, bo bez ubezpieczenia nie podo艂asz. No chyba, 偶e macie w贸r kasy.

Skoro po艂o偶na skadowa艂a tyle, to znaczy, 偶e jest to normalna cena. Popro艣 swojego ch艂opaka 偶eby dowiedzia艂 si臋 o to czy 艣lub cokolwiek by zmieni艂. Troch臋 to dziwne, 偶e min臋艂o tyle czasu, a Ty nadal nic nie wiesz. Mog艂a艣 zapyta膰 cho膰by po艂o偶nej.



przeprowadzilismy sie do rvk. zmienilam polozna. gdy ja pytamy o tego typu sprawy to ona nic nie wie. niewiem gdzie isc, kogo sie poradzic..
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
turboneta

Do潮czy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Sk眃: Gda艅sk
PostWys砤ny: 19 Gru 2014, 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Id藕 do Tryggingastofnun i tam powinna艣 si臋 wszystkiego dowiedzie膰.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Weronika87

Do潮czy: 31 Lip 2014
Posty: 11
PostWys砤ny: 1 Sty 2015, 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc dziewczyny. W lutym bede rodzic po raz drugi na Islandii. Pierwszy porod wspominam tragicznie. 18 godzin strasznego bolu. Z tego wzgledu marze o cesarskim cieciu. Czy jest ono mozliwe na Islandii bez wskazan medycznych, z wyboru?
Jeszcze nie rozmawialam na ten temat z lekarzem, moze jest juz za pozno na taka decyzje. Spytam we wtorek. Wiecie cos na ten temat? Moze po przekroczeniu pewnego wieku ciezarnej jest mozliwy wybor cesarskiego ciecia?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
morsuczek

Do潮czy: 26 Lis 2008
Posty: 79
PostWys砤ny: 2 Sty 2015, 0:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, ja rodzilam 23 godziny i tez juz blagalam o cesarke, ale niestety nie dalo rady. Jesli nie ma przeciwwskazan do naturalnego porodu cesarki RACZEJ Ci nie zrobia. Ale dowiedz sie u poloznej. Powodzenia
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
turboneta

Do潮czy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Sk眃: Gda艅sk
PostWys砤ny: 2 Sty 2015, 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma szans na cesarskie ci臋cie dla w艂asnego "widzimisi臋".
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
amorfivell

Do潮czy: 05 Wrz 2011
Posty: 52
PostWys砤ny: 5 Sty 2015, 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej dziewczyny Smile szukam kogo艣 kto pomo偶e mi wype艂nic papiery na urlop macierzynski ... oczywiscie zap艂ace za pomoc Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Weronika87

Do潮czy: 31 Lip 2014
Posty: 11
PostWys砤ny: 5 Sty 2015, 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie ponownie:-)
Bylam juz u lekarza i ze stuprocentowa pewnoscia moge Wam napisac ze na Islandii to kobieta decyduje o tym czy chce miec porod naturalny czy cesarskie ciecie. Tak wlasnie powiedzial mi moj lekarz. :-) :-) :-) :-) :-)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
jk123

Do潮czy: 18 Sie 2012
Posty: 75
PostWys砤ny: 5 Sty 2015, 22:16    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Weronika87, za kilka dni powinnam rodzic, a nigdy o czyms takim nie slyszalam:) Nie bylam tez w ciazy u lekarza, a tylko u poloznej Smile Lepiej upewnij sie rozmawiajac z polozna, zebys sie potem nie rozczarowala:)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Akari

Do潮czy: 06 Sty 2015
Posty: 1
PostWys砤ny: 6 Sty 2015, 12:22    Temat postu: po艂o偶na Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkie mamy i przysz艂e mamy! Czy kt贸ra艣 z was by艂a mo偶e pod opiek膮 po艂o偶nej z Seltjarnarnes i czy mog艂aby si臋 w tym temacie troch臋 wypowiedzie膰? Jestem w 11 tyg. i czas um贸wi膰 si臋 z po艂o偶n膮, jednak o艣rodek na czas remontu zosta艂 przeniesiony do Landakotsspitali, a na ich stronie widniej膮 jedynie adresy email do dw贸ch po艂o偶nych. Wi臋c mam nadziej臋, 偶e mo偶e kt贸ra艣 z was ma jakie艣 do艣wiadczenie z tutejsz膮 lj贸sm贸ðir, kt贸rym mog艂aby si臋 podzieli膰...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Weronika87

Do潮czy: 31 Lip 2014
Posty: 11
PostWys砤ny: 6 Sty 2015, 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z kolei nigdy nie bylam w ciazy u poloznej. u nas na wsi nie ma poloznej i ciaze prowadzi zwykly lekarz. ON stwierdzil tak jak napisalam powyzej, ze to moja decyzja czy chce miec cesarke i umowil mnie z chirurgiem w szpitalu w Akranesie. TEN natomiast stwierdzil ze nie bedzie ciac zdrowej kobiety ktorej ciaza przebiega prawidlowo, ze nie widzi ani jednego powodu dla ktorego mialby to zrobic. Moja stuprocentowa pewnosc spadla do zerA. Wyszlo na to ze moj lekarz jest niedouczony. No trudno, trzeba bedzie pocierpiec, nie ma na to rady....
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
turboneta

Do潮czy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Sk眃: Gda艅sk
PostWys砤ny: 7 Sty 2015, 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest dok艂adnie tak jak pisa艂y艣my. Je艣li nie ma przeciwskaza艅, to 偶aden lekarz nie zrobi na Islandii ci臋cia cesarskiego dla tak zwanego widzimisi臋.
Zdrowie jest najwa偶niejsze, a b贸l wynagrodzi potem male艅stwo, kt贸re przyjdzie na 艣wiat Smile 呕ycz臋 powodzenia Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Gunia

Do潮czy: 16 Lis 2014
Posty: 2
PostWys砤ny: 10 Sty 2015, 22:23    Temat postu: pytanko Odpowiedz z cytatem

Hej dziewczyny
Czy ktos moze zna Odpowiedz na pytanie ktore mnie nurtuje a mianowicie w listopadzie urodzilam coreczka wszystkie dokumenty mielismy wyslane a w dalszym ciagu nie dostalam macierzynskiego ani informacji ani nic kiedy powinno byc wyplacone
Pozdrawiam cieplutko
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
wiola1184

Do潮czy: 21 Pa 2013
Posty: 19
PostWys砤ny: 11 Sty 2015, 1:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Papiery na macierzynskie sklada sie jakos min na 6 tygodni przed planowanym terminem porodu. Jesli nie otrzymalas odp po miesiacu to powinnas byla isc w reykjaviku do urzedu macierzymskiego i sie upimniec bo tam siedza tempe babki. I upominac sie co tydzien jesli nie ma odp nastepnego dnia.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
wiola1184

Do潮czy: 21 Pa 2013
Posty: 19
PostWys砤ny: 11 Sty 2015, 1:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Albo zadzwonic do tego urzedu gdzies tam w sandgerdi czy jakos tak i sie dopytac co i jak. Nie zwlekaj.Jak sie upomnisz to powinni szybko dac odpowiedz.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 312, 313, 314, 315, 316  Nast阷ny
Strona 313 z 316

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron