reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Por贸d na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 314, 315, 316  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
turboneta

Do潮czy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Sk眃: Gda艅sk
PostWys砤ny: 17 Lut 2015, 21:52    Temat postu: Re: kkk Odpowiedz z cytatem

AVON123 napisa:
czy ktos moze mi powiedziec jak wyliczaja macierzynkie i ile teraz go jest bo slyszalm ze dodawaja 1 miesiac co roku???'???


Czasem te偶 dodawaj膮 m艂otek 偶eby pukn膮膰 si臋 nim w 艂eb.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
AVON123
Zablokowany z powodu dublowania og艂osze艅
Do潮czy: 01 Wrz 2014
Posty: 12
Sk眃: HAFNARFJORDUR
PostWys砤ny: 18 Lut 2015, 0:33    Temat postu: Re: kkk Odpowiedz z cytatem

turboneta napisa:
AVON123 napisa:
czy ktos moze mi powiedziec jak wyliczaja macierzynkie i ile teraz go jest bo slyszalm ze dodawaja 1 miesiac co roku???'???


Czasem te偶 dodawaj膮 m艂otek 偶eby pukn膮膰 si臋 nim w 艂eb.
no moze dodawaja ten mlotek zeby puknac w leb takich glupich ludzi jak ty b jak widze ze nic madrego to ty nie masz do powiedzenia!!! jak cie nie interesuja pytania to sie nie odzywaj i siedz cicho na xxxx
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
kpkacha

Do潮czy: 10 Kwi 2011
Posty: 74
Sk眃: Hafnarfjordur
PostWys砤ny: 18 Lut 2015, 1:55    Temat postu: Re: kkk Odpowiedz z cytatem

AVON123 napisa:
czy ktos moze mi powiedziec jak wyliczaja macierzynkie i ile teraz go jest bo slyszalm ze dodawaja 1 miesiac co roku???'???

Mieli wyd艂u偶a膰 ale jak do tej pory to jeszcze tego nie zrobili. Chyba 偶e co艣 si臋 zmieni艂o od tego miesi膮ca.
3 mc dostaje matka, 3 mc dostaje ojciec i tym nie mog膮 si臋 dzieli膰, 3 mc s膮 do podzia艂u - przewa偶nie jest tak 偶e te 3mc do podzia艂u bierze matka wi臋c w sumie ma 6mc (ojciec dalej 3mc).
Macie偶y艅skie i ojcowskie mo偶na bra膰 niejako na raty ale:
ojciec nie mo偶e wzi膮膰 jednorazowo mniej ni偶 2 tygodnie ci膮giem, matka bodaj偶e musi wzi膮膰 przynajmniej miesi膮c od razu po porodzie - tu nie jestem pewna bo si臋 tym nie interesowa艂am, wiadomo 偶e raczej matka bierze ci膮giem od razu to ile ma.
Macie偶y艅skie mo偶na wzi膮膰 od faktycznej daty porodu lub od wyznaczonej daty porodu - lepsza opcja jest od faktycznej bo co je艣li dzidzia si臋 sp贸藕nia np 2 tygodnie a my ju偶 siedzimy na macie偶y艅skiem. Lepiej siedzie膰 na zwolnieniu a macie偶y艅ski liczy膰 od faktycznej daty porodu.
Matka mo偶e sobie te 6 mc roz艂o偶y膰 np na 9 mc lub 12 mc ale wtedy pobiera odpowiednio mniejsze pieni膮dze - przyk艂adowo je艣li przez 6 mc pobiera艂aby 200 ty艣 isk to rozk艂adaj膮c na 12 mc b臋dzie pobiera膰 po 100 ty艣 miesi臋cznie czyli 50% obliczonego macie偶y艅skiego kt贸re jest jej przyznane.
Kwot臋 macie偶y艅skiego oblicza si臋 jako 80% 艣redniej pensji liczonej z 12 miesi臋cy nie licz膮c ostatnich 6 mc do planowanej daty porodu - czyli od wyznaczonego teminu odejmujemy 6 mc i od tego jeszcze rok wstecz i 艣rednia pensja za ten rok jest brana pod uwag臋.

Mam nadziej臋 偶e wyja艣ni艂am wszystko.
_________________
"- A czym byliby ludzie bez mi艂o艣ci?
GIN膭CYM GATUNKIEM, odpar艂 艢mier膰"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
kpkacha

Do潮czy: 10 Kwi 2011
Posty: 74
Sk眃: Hafnarfjordur
PostWys砤ny: 18 Lut 2015, 1:58    Temat postu: kk Odpowiedz z cytatem

...przepraszam za b艂臋dy ortograficzne Wink teraz dopiero spoj偶a艂am 偶e co艣 mi nie gra. Dysortografia i dysleksja niestety.... oczywi艣cie powinno by膰 "macierzy艅skie" Smile
_________________
"- A czym byliby ludzie bez mi艂o艣ci?
GIN膭CYM GATUNKIEM, odpar艂 艢mier膰"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
AVON123
Zablokowany z powodu dublowania og艂osze艅
Do潮czy: 01 Wrz 2014
Posty: 12
Sk眃: HAFNARFJORDUR
PostWys砤ny: 18 Lut 2015, 14:50    Temat postu: Re: kk Odpowiedz z cytatem

kpkacha napisa:
...przepraszam za b艂臋dy ortograficzne Wink teraz dopiero spoj偶a艂am 偶e co艣 mi nie gra. Dysortografia i dysleksja niestety.... oczywi艣cie powinno by膰 "macierzy艅skie" Smile
DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
wiola1184

Do潮czy: 21 Pa 2013
Posty: 19
PostWys砤ny: 21 Lut 2015, 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy naliczanie tacierzynskiego wyglada tak samo jak macierzynskiego? I co jezeli pracuje sie na Islandii tylko rok a zeby prawidlowo obliczyc macierzynski potrzeba poltora roku. Tos cos wie jak to wyglada jesli urlop na dziecko chce wziasc tata?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Anitkaa

Do潮czy: 01 Mar 2015
Posty: 1
PostWys砤ny: 1 Mar 2015, 14:14    Temat postu: Macierzy艅skie Odpowiedz z cytatem

Witam, jestem tu nowa wiec za bardzo nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam pytanie dotycz膮ce macierzy艅skiego, s艂ysza艂am, 偶e potrzebny jest papier ze str (nie wiem jak sie j膮 dok艂adnie pisze) Fainger Orlof ? nie moge znale藕膰 tej str w internecie i nie wiem jaki to papier dok艂adnie ma by膰. Jestem tu od nie dawna i nie wiem jakiego papieru potrzebuje z tej str do macierzy艅skiego Wink wie kto艣 co艣 ? by艂abym wdzi臋czna Wink
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
gloomibir

Do潮czy: 30 Pa 2013
Posty: 15
Sk眃: Blonduos
PostWys砤ny: 1 Mar 2015, 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

strona to faedingarorlof.is
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
morsuczek

Do潮czy: 26 Lis 2008
Posty: 79
PostWys砤ny: 3 Mar 2015, 9:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Www.faedingarorlof.is
2. Ums贸knir/ eydublod
3. Faedingarorlof. Kazdy z rodzicow wypelnia swoje podania tzn. Ty i twoj maz oddzielne kartki.
Wez w urzedzie potwierdzenie kiedy skladalas dokumenty. Mowia zeby zlozyc papiery dwa miwsiace przed planowanym porodem. Ja skladalam 3m wczesniej i dostalam odp.po tygodniu. Znajoma 2m.i nie dostala macierzynskiego na czas.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
vip76

Do潮czy: 07 Wrz 2008
Posty: 7
Sk眃: islandia
PostWys砤ny: 13 Kwi 2015, 20:00    Temat postu: efling Odpowiedz z cytatem

witam s艂ysza艂am ze jak kobieta urodzi dziecko na islandii to ma prawo do jednoeazowej wyplaty -17 tys ze zwiazkow zawodowych
czy kto艣 co艣 s艂ysza艂 na ten temat?
pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
kpkacha

Do潮czy: 10 Kwi 2011
Posty: 74
Sk眃: Hafnarfjordur
PostWys砤ny: 17 Kwi 2015, 23:41    Temat postu: Re: efling Odpowiedz z cytatem

vip76 napisa:
witam s艂ysza艂am ze jak kobieta urodzi dziecko na islandii to ma prawo do jednoeazowej wyplaty -17 tys ze zwiazkow zawodowych
czy kto艣 co艣 s艂ysza艂 na ten temat?
pozdrawiam


To zale偶y od zwi膮zk贸w. Efling nic nie daje.
_________________
"- A czym byliby ludzie bez mi艂o艣ci?
GIN膭CYM GATUNKIEM, odpar艂 艢mier膰"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
vip76

Do潮czy: 07 Wrz 2008
Posty: 7
Sk眃: islandia
PostWys砤ny: 18 Kwi 2015, 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oooo a ja w eflingu jestem....buuu

slyszalam tez ze za to ze wyjdziesz za m膮偶 to p艂ac膮 30 tys zwiazki zawodowe ale pewnie nie efling hmmm??
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
milano

Do潮czy: 08 Cze 2011
Posty: 54
PostWys砤ny: 19 Kwi 2015, 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak lecisz do Polski to daj膮 Ci bon na 100 ty艣... zapytaj. Zwi膮zki za wszystko daj膮 Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
amorfivell

Do潮czy: 05 Wrz 2011
Posty: 52
PostWys砤ny: 25 Kwi 2015, 0:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sa moze jakies mamusie z Hafnarfjordur ktore niedawno urodzily i szukaja towarzystwa na wspolne spacery? Moga byc tez mamusie z Reykjaviku Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Araski

Do潮czy: 29 Pa 2012
Posty: 18
PostWys砤ny: 25 Kwi 2015, 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny chcia艂am was zapyta膰 jak wygl膮daj膮/艂y wasze wizyty u po艂o偶nej? Jestem aktualnie w 18 tygodniu pierwszej ci膮偶y i nie wiem co dok艂adnie dzieje si臋 tu na Islandii w trakcie opieki nad ci膮偶膮 ale mam kilka kole偶anek z tym samym terminem w Polsce i ponad to co robi tutaj po艂o偶na jest du偶o innych bada艅 nie tylko krwi ale te偶 ginekologicznych. Zastanawiam si臋 czy to normalne, 偶e nie mam 偶adnego zlecenia od po艂o偶nej lub je艣li ona ma takie uprawnienia nikt nie sprawdza szyjki itd. We wtorek id臋 do og贸lnego po zwolnienie to jeszcze si臋 dopytam ale chcia艂am si臋 dowiedzie膰 jak to wygl膮da/艂o u was.

P.S. U偶ywa艂am funkcji szukaj ale jest tego 14 stron co najmniej i nic nie znalaz艂am co by zaspokoi艂o moj膮 ciekawo艣膰 Wink
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
stokrotka1

Do潮czy: 31 Maj 2013
Posty: 1
PostWys砤ny: 27 Kwi 2015, 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Araski napisa:
Dziewczyny chcia艂am was zapyta膰 jak wygl膮daj膮/艂y wasze wizyty u po艂o偶nej? Jestem aktualnie w 18 tygodniu pierwszej ci膮偶y i nie wiem co dok艂adnie dzieje si臋 tu na Islandii w trakcie opieki nad ci膮偶膮 ale mam kilka kole偶anek z tym samym terminem w Polsce i ponad to co robi tutaj po艂o偶na jest du偶o innych bada艅 nie tylko krwi ale te偶 ginekologicznych. Zastanawiam si臋 czy to normalne, 偶e nie mam 偶adnego zlecenia od po艂o偶nej lub je艣li ona ma takie uprawnienia nikt nie sprawdza szyjki itd. We wtorek id臋 do og贸lnego po zwolnienie to jeszcze si臋 dopytam ale chcia艂am si臋 dowiedzie膰 jak to wygl膮da/艂o u was.

P.S. U偶ywa艂am funkcji szukaj ale jest tego 14 stron co najmniej i nic nie znalaz艂am co by zaspokoi艂o moj膮 ciekawo艣膰 Wink


Z mojego do艣wiadczenia wygl膮da to nast臋puj膮co: pierwsza wizyta w ramach potwierdzenia ci膮偶y, czyli jaki艣 6-8 tydz. to wizyta u ginekologa za kt贸r膮 p艂acisz, jest na swoje w艂asne 偶yczenia. Wizyty u polo偶nej zaczynaj膮 si臋 od 12 tyg ci膮偶y, na pocz膮tku wysy艂a Ci臋 na badanie krwi, potem comiesi臋czne wizyty, pod koniec ci膮偶y s膮 co dwa tyg a na koniec co tydzie艅. Po 20 tyg wysy艂a Ci臋 na badanie USG, kolejne badanie USG jest po 34 tyg ci膮偶y. Ka偶de nurtuj膮ce pytanie mo偶esz poruszy膰 na tych wizytach Smile moja po艂o偶na jest bardzo pomocna i u艣miechni臋ta Smile pozdrawiam i 偶ycz臋 powodzenia Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
ona30
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 02 Lut 2012
Posty: 57
PostWys砤ny: 27 Kwi 2015, 17:15    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

wszystko sie zgadza odnosnie tego co napisala stokrotka oprocz USG po 34 tyg ja ostatnie mialam po 20 polozna stwierdzila mierzac brzuch cm i patrzac na moja wage ze jest wsio ok i do porodu nie jest u mnie konieczne USG - oczywiscie bylam w szoku poprosilam o wizyte u lekarzapoloznika powiedziala to samo....takze tutaj jest naprawde INACZEJ wsio jesli chodzi o prowadzenie ciazy..ech
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
_Kuleczka_
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1 (dublowanie og艂osze艅)
Do潮czy: 27 Kwi 2015
Posty: 10
PostWys砤ny: 27 Kwi 2015, 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

amorfivell napisa:
Sa moze jakies mamusie z Hafnarfjordur ktore niedawno urodzily i szukaja towarzystwa na wspolne spacery? Moga byc tez mamusie z Reykjaviku Smile


Ja jestem z reykjaviku, mam p贸艂rocznego synka i bardzo ch臋tnie wybior臋 si臋 na wsp贸lny spacer Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
milano

Do潮czy: 08 Cze 2011
Posty: 54
PostWys砤ny: 27 Kwi 2015, 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie wygl膮da艂o to troszk臋 inaczej, ale podobnie. Potwierdzenie ci膮偶y by艂o u lekarza rodzinnego za kt贸rego p艂aci艂am 1200 kr ale tylko testem ci膮偶owym. Ginekolog nie by艂 potrzebny chyba, 偶e kto艣 sobie tego 偶yczy. Potem w sp贸藕nionym troszk臋 przez po艂o偶n膮 13 tyg. wizyta u po艂o偶nej. Pobra艂a mi krew po艂o偶na na testy HIV, grup臋 krwi, cukier, 偶elazo i inne. Od razu na 2 dzie艅 mia艂am USG gdzie by艂o potwierdzenie ci膮偶y i za to p艂aci艂am , podstawowe badania dziecka itd. Potem do po艂o偶nej mia艂am w 18 tyg. poniewa偶 ci膮偶a przebiega ksi膮偶kowo. USG dziecka by艂o w 21 tyg. okre艣lenie p艂ci dziecka i podstawowe badania dziecka. Teraz mam i艣膰 do po艂o偶nej w 28 tyg. Czyli po 2 miesi膮cach od poprzedniego widzenia. Potem ju偶 co 4 tyg. Wszystko zale偶y od przebiegu ci膮偶y. Bada艅 krwi, u mnie by艂o za ma艂o 偶elaza wi臋c teraz po艂o偶na sprawdzi je jeszcze raz. A tak to po艂o偶na tylko kontroluje wag臋 Twoj膮, serce dziecka, ci艣nienie, mierzy brzuch. Nic szczeg贸lnego je艣li jeste艣 zdrowa i nie mia艂a艣 w przesz艂o艣ci chor贸b o kt贸re b臋dzie pyta艂a. Je艣li badania krwi lub ci艣nienie b臋dzie z艂e to b臋dziesz lata膰 cz臋sto.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
morsuczek

Do潮czy: 26 Lis 2008
Posty: 79
PostWys砤ny: 28 Kwi 2015, 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsze usg mialam w 13 tyg.ciazy. to badanie jest OBOWIAZKOWE i niestety platne, ale podczas tego wlasnie usg sprawdzaja dzidziusia jesli cos jest nie tak masz prawo do usuniecia ciazy ( w przypadku braku raczki, zespolu downa itp. ) nastepnie wizyty u polozneb co 4-5 tyg. Co wizyte badala poziom cukru, zelaza, mocz. Bicoe serduszka maluszka, brzuszek i wysokosc macicy, cisnienie i wage. Nastepnie w ok.24 tyg ciazy kolejne USG juz bezpltne ( tylko za zdjecia sie placi jesli chcesz koszt ok.150 isk sztuka ). Jesli z kobieta jest cos nie tak np. zbyt wysokie cisnienie lub cukier, to w moim przypadku dojezdzanie do szpitala na oddzial polozniczy i kontrola co drugi dzien.. tetno dzidzi i cisnie.ie.. ok.dwugodzinny pobyt na oddziale. Takze tak.. Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 314, 315, 316  Nast阷ny
Strona 315 z 316

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron