reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

deportacja
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
szczepan

Doczy: 07 Sty 2009
Posty: 134
Skd: Keflavik
PostWysany: 2 Cze 2009, 22:07    Temat postu: p Odpowiedz z cytatem

Przestancie juz płakac, ze chłopak robi i tak a nie inaczej chcecie zgłoscie. A tamta co boji sie odezwac po polsku to jest normalnie smiech na sali.. Surprised
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 2 Cze 2009, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A która to pisała, że się boi?????
Bo tak jakoś mi umknęło Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
rob4l
Go
PostWysany: 2 Cze 2009, 22:13    Temat postu: Re: p Odpowiedz z cytatem

szczepan napisa:
Przestancie juz płakac, ze chłopak robi i tak a nie inaczej chcecie zgłoscie. A tamta co boji sie odezwac po polsku to jest normalnie smiech na sali.. Surprised


Człowieku, tu nikt nie mówi o zgłaszaniu czegokolwiek. "Kablowaniem" się osobiście brzydzę, chodzi o pewne społeczne normy, których najzwyczajniej w świecie pewnym ludziom brak. Poza tym Twój komentarz o "tamtej" i jego forma też są godne pożałowania.
Powrt do gry
szczepan

Doczy: 07 Sty 2009
Posty: 134
Skd: Keflavik
PostWysany: 2 Cze 2009, 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turboneta napisa:
A która to pisała, że się boi?????
Bo tak jakoś mi umknęło Smile
Fakt napisałas ze sie wstydzisz (wciaz beka z Ciebia). Rob 4 przestan mnie poprawiac, co masz do mojej formy? Ps. Nie toleruje donoszenia.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
rob4l
Go
PostWysany: 2 Cze 2009, 22:37    Temat postu: Re: p Odpowiedz z cytatem

szczepan napisa:
A tamta co boji sie odezwac po polsku to jest normalnie smiech na sali.. Surprised


Po prostu "brzmisz" jak niezbyt rozgarnięty prosty człowieczek.
Zwroty typu: "a tamta co boji sie" tak Ciebie obrazują.
Nie znam Cię więc oceniam jedynie po tym co piszesz, a piszesz jak prosty chłopina ze wsi.
Powrt do gry
bartoszko
Go
PostWysany: 2 Cze 2009, 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc to przez takich jak Ty wstyd mi zawsze było odezwać sie w ojczystym języku.
Sposób wysławiania sie i pisowni pominę, bo nie warto wręcz wypowiadać się w tej kwestii ale sprawa deportacji sprzed lat plus kolejna praca na czarno świadczy o Tobie jako o człowieku nieuczciwym.
Szczerze mówiąc to bardzo bym chciała żeby Ciebie i Tobie podobni byli deportowani i to ze skutkiem natychmiastowym ____________ _______________________________ popatrz lepiej na swą pisownie i nie oceniaj ludzi jedną miara,,,mi by tez było wstyd ciebie zobaczyć, co do deportacji to wskarz mi w tamtych latach legalna prace ,a uczciwy to jestem bardziej mysle od ciebie ,islandczycy są nie uczciwi przekonałem sie sam o tym na własnej skurze,,a jak chcesz był deportowany to naslij na mnie by mnie zdeportowali , a na czarno pracuje i na zasiłku jestem i mam to głeboko gdziecs co o tym myslisz TURBONETA a ja bede pisał jak bede chciał
Powrt do gry
szczepan

Doczy: 07 Sty 2009
Posty: 134
Skd: Keflavik
PostWysany: 2 Cze 2009, 23:29    Temat postu: p Odpowiedz z cytatem

Jakis poliglota jestes widze.. Wielkich jakis bledow gramatycznych nie popelnilem, ale jak wyraz =tamta= jest dla Ciebie czyms ,ze oceniasz mnie za wiesniaka to twoja sprawa. Nie bede tobie tu jechał bo kazdy madrala moze przez neta powyzywac.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
79 ehf

Doczy: 08 Maj 2009
Posty: 153
PostWysany: 3 Cze 2009, 0:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem zwolennikiem pracy na czarno i pobierania zasiłku ( jak i każdego z osobna ) ale nie można wszystkich pakować do jednego worka.

Autentyczne sytuacje ( anonimowo ale informacje z pierwszej ręki ) :

1. Pracownik - pobiera zasiłek ale jak na razie jedynie ma możliwość dorobienia na czarno. Około 60 tyś. . Pytanie ? Ma siedzieć na xxxx i ledwo wiązać koniec z końcem ( a rzekłbym głodować ) czy jednak pracować , robić cokolwiek . Z zasiłku zrezygnować nie moze bo wtedy miałby w budżecie jeszcze mniej.

2. Pracodawca - chciałby zatrudnić ale go nie stać . Grubo ponad połowa wypłaty wpada w lepkie rączki państwa. Zatrudniajac osobę legalnie dokładałby do stanowiska . Jaki ma wybór ? Nie prowadzi sie interesu aby do niego dokładać.


To są niestety przykłady jak opiekuńcze państwo zabija rynek pracy.
Nie pochwalam tego procederu , ale w wielu przypadkach rozumiem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
rob4l
Go
PostWysany: 3 Cze 2009, 0:57    Temat postu: Re: p Odpowiedz z cytatem

szczepan napisa:
Jakis poliglota jestes widze.. Wielkich jakis bledow gramatycznych nie popelnilem, ale jak wyraz =tamta= jest dla Ciebie czyms ,ze oceniasz mnie za wiesniaka to twoja sprawa. Nie bede tobie tu jechał bo kazdy madrala moze przez neta powyzywac.


Poliglotą nie jestem. Po prostu Polak, który nie zna dobrze własnego języka powinien się wstydzić - jest to pewien stopień analfabetyzmu. Ponadto zatrważający wręcz jest poziom znajomości jęz. angielskiego przez duży odsetek Polaków. Niestety mamy 21-y wiek i bez takowej znajomości (choćby podstaw) Polacy są postrzegani przez innych jako mało ucywilizowany ród ze wschodu. Ale jak można się dobrze jęz. obcego nauczyć, jak się własnego dobrze nie zna.

Jeśli już koniecznie chcesz wiedzieć, o co mi chodziło w tamtym poście, to nie zwraca się do rozmówcy per "ten czy tamten/ta, tamta", bo jest to nacechowane brakiem szacunku. Ponadto nie pisze się "boji" oraz nie wyzywam Cię. Informuję jak jesteś postrzegany przez innych pisząc w ten sposób.
Powrt do gry
sliprok
Go
PostWysany: 3 Cze 2009, 1:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

afganskibicz napisa:
a ja pochwalam:)

a do tych co gardzą mowie:

Polactwo i zawisc wam wychodzi z łachów.
Nie mata pojęcia ile islandurów tak robi, ile ilsandurow ciagnie chajs albo walilo w rogi islandie.

ale co Wy mozecie wiedziec....

a do tej co sie wstydzi po polskiemu odezwac, radze poznac gorące serce vikinga:)
on takze jest kims wyjatkowym.
stanowilibyscie dobrana pare i splodzilibyscie super vikinga narodowego chlopca islandzkiego. juz ja to widze.

paps






madre slowa.....brawo....
Powrt do gry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 3 Cze 2009, 1:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
islandczycy są nie uczciwi przekonałem sie sam o tym na własnej skurze


Nie wiem czy uwierzysz ale kiedyś tak nie było. Nie twierdzę że nie zdarzali się nie uczciwi, ale nie było to tak popularne jak teraz. Narażę się wielu ale to my Polacy, Ukraińcy, Rosjanie i inne narodowości nauczyliśmy i daliśmy im przyzwolenie na to. Po wstąpieniu Polski do Unii przyjeżdżali masowo nasi rodacy i sami proponowali że będą robić za połowę stawki albo na czarno.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
halle berry

Doczy: 25 Maj 2009
Posty: 30
PostWysany: 3 Cze 2009, 7:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkich co do jednego powinni wyrzucic z tej wyspy co zeruja na innych-bo tak robia ci ktorzy biora zasilek i pracuja.I dla mnie tacy ludzie sa poprostu PASOZYTAMI
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 3 Cze 2009, 7:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak jak napisał Viking. Odnoszę takie samo wrażenie. To od nas nauczono się tu kombinować i oszukiwać ale jeszcze raz powtórzę: nie interesuje mnie ten który oszukuje i nie ta osoba będzie dla mnie wzorem.
A czytając ten temat i niektóre wypowiedzi niestety odnoszę wrażenie, że oszuści i złodzieje są również osobami o niezwykle niskim intelekcie.

Nie będę wdawała się w dyskusję z owymi, bo zaczyna mnie to bawić, a jak mnie ktoś bawi tak jak oni to bywam złośliwa i niesympatyczna czego wolę uniknąć Smile

Na szczęście nasz naród to nie tylko takie osobniki. Fajnie było poczytać kilka normalnych wypowiedzi.


Pozdrawiam Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
szczepan

Doczy: 07 Sty 2009
Posty: 134
Skd: Keflavik
PostWysany: 3 Cze 2009, 8:37    Temat postu: Re: p Odpowiedz z cytatem

rob4l napisa:
szczepan napisa:
Jakis poliglota jestes widze.. Wielkich jakis bledow gramatycznych nie popelnilem, ale jak wyraz =tamta= jest dla Ciebie czyms ,ze oceniasz mnie za wiesniaka to twoja sprawa. Nie bede tobie tu jechał bo kazdy madrala moze przez neta powyzywac.


Poliglotą nie jestem. Po prostu Polak, który nie zna dobrze własnego języka powinien się wstydzić - jest to pewien stopień analfabetyzmu. Ponadto zatrważający wręcz jest poziom znajomości jęz. angielskiego przez duży odsetek Polaków. Niestety mamy 21-y wiek i bez takowej znajomości (choćby podstaw) Polacy są postrzegani przez innych jako mało ucywilizowany ród ze wschodu. Ale jak można się dobrze jęz. obcego nauczyć, jak się własnego dobrze nie zna.

Jeśli już koniecznie chcesz wiedzieć, o co mi chodziło w tamtym poście, to nie zwraca się do rozmówcy per "ten czy tamten/ta, tamta", bo jest to nacechowane brakiem szacunku. Ponadto nie pisze się "boji" oraz nie wyzywam Cię. Informuję jak jesteś postrzegany przez innych pisząc w ten sposób.
To siedz i poprawiaj dalej strazniku ortografii. Tam pod mojim wpisem kropki nie zrobił. I co? Zaspałes? Wielki Pan dziad miastowy nie zauwazył?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
yourbrotherthebeer

Doczy: 15 Lis 2008
Posty: 198
Skd: Keflavik
PostWysany: 3 Cze 2009, 8:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no niestety czas oszustow o wysokim intelekcie chyba juz minal

a fajnie byloby miec takiego Kwinte na przyklad

a wczoraj deportowali dwoch (wiem na 100%)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skd: Keflavik
PostWysany: 3 Cze 2009, 8:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie wiem czy uwierzysz ale kiedyś tak nie było. Nie twierdzę że nie zdarzali się nie uczciwi, ale nie było to tak popularne jak teraz. Narażę się wielu ale to my Polacy, Ukraińcy, Rosjanie i inne narodowości nauczyliśmy i daliśmy im przyzwolenie na to. Po wstąpieniu Polski do Unii przyjeżdżali masowo nasi rodacy i sami proponowali że będą robić za połowę stawki albo na czarno.

Oni nigdy nie kradli, oni sobie poprostu brali to co nie ich.
Teraz to dopiero wychodzi, panstwo bezprawa i zlodziejstwa.
Islandczyk moze za inteligentny nie jest ale odnosnie kasy to potrafi kombinowac.
Po co ta dyskusja, kazdy robi co chce jesli panstwo na to pozwala, tyle w temacie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
wronski

Doczy: 12 Pa 2008
Posty: 36
PostWysany: 3 Cze 2009, 10:25    Temat postu: oszustwo Odpowiedz z cytatem

ludzie o czym wy tu mowicie co z wami praca na czarno i zasilek to oszustwo kradziez od kiedy wy tacy prawi a jak mozna zyc normalnie za 130 tys koron a ilu islandczykow smieje sie i zaciera rece i pracuje na czarno a ilu urzednikow panstwowych dorabia na czarno a ilu z was gdyby dostalo oferte pracy na czarno za 1500 koron i dwa trzy dni w tygodniu by do niej nie poszlo mysle ze wszyscy by poszli kogo udajecie na tym forum mowicie o oszustach i zlodziejach bo pracuja na czarno to waszym zdaniem lepiej jest krasc albo wylodzac i najdziwniejsze to ze chyba juz tu jestescie jakis czas reali zycia nie znacie pozdrawiam wszystkich prawobojnych obywateli
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 3 Cze 2009, 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yourbrotherthebeer napisa:
no niestety czas oszustow o wysokim intelekcie chyba juz minal

a fajnie byloby miec takiego Kwinte na przyklad

a wczoraj deportowali dwoch (wiem na 100%)


No niestety minął a dowody tego mamy czytając wypowiedzi niektórych forumowiczów...ręce opadają ale też jest się z czego cieszyć...radość ogromna, że nie zaliczam się do tej grupy ludzi...uffff....


Donosić nie lubię i nie pochwalam ale mam wielką nadzieję, że wszyscy oszuści i złodzieje wpadną i zostaną deportowani Smile
Każdemu złodziejowi noga się kiedyś powinie i w tym nadzieja Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
monikadob

Doczy: 19 Lut 2009
Posty: 40
PostWysany: 3 Cze 2009, 10:37    Temat postu: hej Odpowiedz z cytatem

Ciekawi mnie jedna rzecz czy ty turboneta jesteś naprawdę taka uczciwa i wszyscy z twojej rodziny?A może poprostu zazdrość przez ciebie przemawia że inni mogą sobie dorobić a ty nie?Normalnie szok Polak Polakowi wróg.Co cię obchodzi co robią inni?Zajmij się sobą.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo WP Kontakt
wronski

Doczy: 12 Pa 2008
Posty: 36
PostWysany: 3 Cze 2009, 10:37    Temat postu: oszusci Odpowiedz z cytatem

jeszcze jedno a co z islandczykami ktorzy zatrudniaja polakow i nie placa za nich podadkow i skladek zalegaja z wyplatami a czesto i gesto zwalniaja ludzi po dwoch trzech miesiacach bez mrugniecia okiem i bez pieniedzy i smieja sie nam w twarz nikt tu nie mial takiego przypadku
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Nastpny
Strona 2 z 17

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron