reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Erasmus na University of Iceland

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Edukacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
reggie

Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 37
Skąd: krakĂłw
PostWysłany: 23 Kwi 2007, 17:57    Temat postu: Erasmus na University of Iceland Odpowiedz z cytatem

Od wrzesnia prawdopodobnie bede studiowal na HI (University of Iceland) w Reykajviku na kierunku prawo jako beneficjent programu Erasmus-Socrates.

Chcialbym wiedziec czy ktos z osob przegladajacych to forum mial okazje studiowac na HI, a jesli tak to uprzejmie bym prosil o podzielenie sie wrazeniami. Bede studiowal w jezyku angielskim, a z informacje ktore udzielila mi uczelnia na moim wydziale ( Prawo głupek ) istnieje taka mozliwosc.

Szczegolnie interesuje mnie podejscie islandzkich wykladowcow do obcojezycznych studentow:)


@Odzajer - sprawdzalem, nie bylo wczesniej watku o studiach na HI, a zwalszcza o wymianach studenckich z ta uczelnia....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lauraana
Alpha Team
Dołączył: 16 Kwi 2004
Posty: 136
Skąd: Gdansk/101 Reykjavik
PostWysłany: 23 Kwi 2007, 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

musi ze bylo, bo ja studiowalam na HI i na pewno o tym pisalam Wink
bylam w zupelnie innej sytuacji, bo studiowalam z samymi obcokrajowcami, stad nie mam porownania miedzy traktowaniem islandzkich i zagranicznych studentow przez wykladowcow.
jednak znajac Islandczykow (zeby sie nikt do mnie nie przyczepil: mowie o SWOICH doswiadczeniach, nie o Islandczykach ogolnie, bo badan nie robilam) to beda Cie traktowac jak kazdego innego - bez przywilejow, ale i bez robienia problemow dlatego, ze jestes obcokrajowcem.
ja mam bardzo dobre wspomnienia z HI - kiedy przed wyjazdem musialam zalatwic jakas tone papierow dla mojego univ w Polsce, o ktorych to papierach nikt na HI wczesniej nie slyszal, to wyprodukowali je dla mnie i w ogole byli bardzo pomocni...
anyway... jak masz jakies pytania do mnie, to pisz... chociaz ja akurat na temat studiowania prawa na HI wiem niewiele...
_________________
og ef þĂş vilt þĂĄ skal ĂŠg ljĂşga að þĂŠr...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
reggie

Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 37
Skąd: krakĂłw
PostWysłany: 24 Kwi 2007, 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za odpowiedz:)

A orientujesz sie moze w jakim zakresie moge liczyc na wladze uczelni, samorzad studencki lub ewentualnie na ESN w zakresie zakwaterowania. Z moich wstepnych ustalen ESN moze mi pomoc w znalezieniu zakwaterowania, ale podejrzewam ze nie bedzie to tania przyjemnosc. Przypuszczam ze pokoj, ktory mogliby mi zaoferowac kosztowalby jakies 25-30 tys ISK, co w porownaniu z moim erasmusowym stypendium w wysokosci 340EURO wydaje sie malo atrakcyjne. W zeszle wakacje pracowalem m.in rowniez w Reykjaviku i najwiekszym wyzwaniem bylo wlasnie znalezienie zakwaterowania.
Wiesz moze cos na temat przyznawania akademikow przez uczelnie i ewentualnie ich koszcie? Z tego co wyczytalem na stronie HI to studenci spoza Islandii chyba nie sa w tej materii traktowani preferencyjnie....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lauraana
Alpha Team
Dołączył: 16 Kwi 2004
Posty: 136
Skąd: Gdansk/101 Reykjavik
PostWysłany: 24 Kwi 2007, 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z akademikiem to jest tak, ze automatycznie wlasciwie dostaja go stypendysci rzadu islandzkiego, ktorzy przyjechali studiowac islandzki i koszt pokoju 1 osobowego w GamliGardur jest ok 25-30 tys. a to i tak o ile wiem, jest najtanszy akademik.
drozsze sa w cenie troche nizszej niz normalne mieszkania w centrum, ale to tez tak ok 60 - 90 tys pewnie - chociaz standard maja super (dwa pokoje, kuchnia, lazienka - tak wyglada "pokoj" w akademiku mojej kolezanki Heidy).
anyway... musisz sie wpisac na liste oczekujacych na akademik, jesli ci na nim zalezy, bo tak o, to nie dostaniesz... lista jest/ byla gdzies na stronie HI, ale ja na niej bylam pol roku i sie nie doczekalam, wiec wez to pod uwage... nie ma ulatwien dla obcokrajowcow i raczej na pierwszym roku studiow tez nie ma szans na akademik.
kumpel ktory byl na Erazmusie w tym samym czasie co ja studiowalam, wydawal wszystkie pieniadze ze stypendium na lokum i na zycie pracowal... co i tobie radze... chyba, ze masz bogatych rodzicow, ktorzy moga cie wyzywic w Islandii.
skoro juz tam byles to wiesz, ze raczej nie ma problemow z praca i wiekszosc studentow studiuje i pracuje w tym samym czasie (ja np tak robilam) i sie da...
o. Wink

jeszcze jakies pytania? ;>
_________________
og ef þĂş vilt þĂĄ skal ĂŠg ljĂşga að þĂŠr...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
kandydat65

Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 59
PostWysłany: 18 Mar 2008, 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Ja tez jestem na Erasmusie ale na Ļotwie.
Mysle ze jak chcesz jechac na Erasmusa to lepiej wybrac jakis tani kraj typu czechy , slowacja jesli nie zalezy ci zeby zostac tam stale.
Wtedy spokojnie starczy ci pieniedzy na mieszkanie , jedzenie i weekendowe wypady Smile
Ale jakbym mial mozliwosc jechac do Islandii na Erasmusa to bym wybral na pewno Islandie i bym juz sie postaral skonczyc tam studia i zostac.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 19 Mar 2008, 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A poziom uczelni i oferowanych kursow nie maja wplywu na wasze wybory?
Kurcze, za moich czasow to sie wybieralo najlepszy mozliwy program i tam jechalo. Nawet jesli musielismy pozniej jesc ziemniaki z kwasnym mlekiem przez pol roku...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marti

Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 1
PostWysłany: 9 Sie 2010, 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej, zastanawiam się nad odbyciem praktyk na Islandii.. studiuję
ochronę dóbr kultury, czy ktoś z was orientuje się może znalazło by się coś związanego z moim kierunkiem? (muzea, konserwacja zabytków..)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anteater

Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 18
Skąd: Gliwice
PostWysłany: 26 Wrz 2010, 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

możesz się postarać o praktyki Erasmusowe, jest opcja, że tylko składasz podanie i oni ci już wynajdują firmę, która Cię przyjmie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maithly

Dołączył: 11 Gru 2013
Posty: 1
PostWysłany: 11 Gru 2013, 6:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

właśnie myslałam że ten program juz nie dziala. Jesli jestem w błędzie to proszę o informacje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Edukacja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron