reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Jakie są zarobki (płaca) na Islandii?
Idź do strony 1, 2, 3 ... 29, 30, 31  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
traveler
Gość
PostWysłany: 6 Kwi 2005, 21:01    Temat postu: Jakie są zarobki (płaca) na Islandii? Odpowiedz z cytatem

czy wypłata w wysokości 1200 dolarów miesięcznie, pracując na budowie jest uczciwa???
Powrót do góry
Jean Valjean

Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 6 Kwi 2005, 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ja chyba radze do USA na budowe jechac...
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lenny

Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 216
Skąd: Keflavik/Reykjavik
PostWysłany: 6 Kwi 2005, 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawialbym sie gdyby to bylo 1200euro, a co dopiero w dolarach przy tak niskim kursie...podejrzewam ze wiecej zarobisz na budowie u naszych zachodnich sasiadow, albo np. w Anglii.
Wiadomo, ze Islandia to drogi kraj, jesli za te pieniadze masz sie takze tam utrzymywac, to bedzie chyba bardzo ciezko 8)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 7 Kwi 2005, 21:09    Temat postu: Re: Jakie sa zarobki na Islandii? Odpowiedz z cytatem

traveler napisał:
czy wypłata w wysokości 1200 dolarów miesięcznie, pracując na budowie jest uczciwa???

to chyba nawet nie jest najnizsza dopuszczalna pensja za 40 godz tyg ,juz nawet w "rybkach"placa bez nadgodzin 1200-1300 ale euro na reke.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
unregistered

Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 228
PostWysłany: 13 Kwi 2005, 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tylko napisze o ogloszeniu ktore kiedys (maximum pol roku temu) pojawilo sie na portalu z ofertami pracy. dotyczylo pracy w budownictwie w Reykjaviku. portal powazny czyli raczej oferta prawdziwa. w ofercie informacja ze nie maja zadnych przeciwwskazan do zatrudnienia obywateli z krajow niedawno przyjetych do UE gdyz sa juz zatrudnieni Polacy. czyli wszystko w normie. oprocz stawki za prace. 6 euro. przynajmniej wedlug mnie ta stawka jest za niska, ale moze taka jest proponowana przez firmy rekrutujace pracownikow do pracy na Islandii. bo chyba tez o to chodzilo z klopotami socjalnymi na budowie tamy (chyba) gdy sie okazalo ze czesc pracownikow pracuje za stawki ktore sa ponizej stawek islandzkich.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
icelandofil
Gość
PostWysłany: 29 Sie 2006, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krótka piłka...

jaka jest minimalna stawka godzinowa brutto na 2006 rok ???
Powrót do góry
icelandofil
Gość
PostWysłany: 1 Wrz 2006, 1:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dlaczego nikt nie chce odpowiedziec?
Powrót do góry
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 1 Wrz 2006, 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze nikt nie wie? :-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
icelandofil
Gość
PostWysłany: 1 Wrz 2006, 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiedza...ale nie chca napisać bo boja sie ze przeczytaja to rodacy i zaczna tu emigrowac. Prosze o info na ten temat na PW
dodam ze ja juz tu jestem.
Powrót do góry
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 1 Wrz 2006, 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma to jak uwierzyc w spiskowa teorie dziejow. Wyobraz sobie, ze poswiecilam czesc mojej przerwy na lunch i znalazlam takie oto informacje dla wszystkich zainteresowanych:

http://www.vinnumalastofnun.is/english/european-employment-services-eures/when-you-get-a-job-in-iceland/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 1 Wrz 2006, 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla tych, ktorzy nie rozumieja jezyka wroga - placa minimalna brutto to 590 koron za godzine.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
icelandofil
Gość
PostWysłany: 1 Wrz 2006, 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuje ze poświecilaś Swoj cenny czas,ale idąc Twym tropem myslenia to to forum jest zbedne bo wszystkie informacje gdzies mozna znależć w sieci.
pozdro
Powrót do góry
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 1 Wrz 2006, 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tylko chcialam pokazac, ze to nie jest zadna tajemnica i kazdy ma do tej informacji dostep, jesli jej potrzebuje. Przyznam sie, ze do tej pory nie wiedzialam jaka jest placa minimalna na Islandii, wiec nie moglam ci wczesniej odpowiedziec. Ale poniewaz bardzo nalegales - to informacje znalazlam. Finito.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
icelandofil
Gość
PostWysłany: 1 Wrz 2006, 14:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to dobrze ze chcialas pokazac ze nie jest to zadna tajemnica,Bog Ci to wynagrodzi.
Ale sadząc po ilości odwiedzin tego postu, i braku odpowiedzi mozna domniemywać ,że tak własnie jest. THE END .
Powrót do góry
Kamiś

Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 20
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 1 Wrz 2006, 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iclandofil nie rob siary. ostatnio podstawowa stawka zwiekszyla sie do 120 tysiecy na miesiac.ALe od tego najprawdopodobniej trzeba odjac podatek 39%.zwrot podatku najprawdopodobniej jest staly i wynosi ok 22 tysiecy czyli przy podstawowych zarobkach to okolo 50 % jak latwo obliczyc a jak jest przy wyzszych zarobkach to nie wiem gdyz jak ze swoimi zarobkami otarlem sie o wlasnie ta dolna granice.pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 1 Wrz 2006, 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

icelandofil napisał:
wiedza...ale nie chca napisać bo boja sie ze przeczytaja to rodacy i zaczna tu emigrowac. Prosze o info na ten temat na PW
dodam ze ja juz tu jestem.

wielu ludzi nie odpowie ci gdyz sa tu tyle lat ze nie obowiazuje ich stawka minimalna.Pozatym wszystko jest w sieci i po co spekulowac ,skoro czarno na bialym jest 590 kr.co do 6 euro moze sie zgadzac gdyz byl czas kiedy euro dochodzilo do 100kr ,wiec...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
icelandofil
Gość
PostWysłany: 1 Wrz 2006, 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o prosze jak teraz wszyscy rzucili sie do odpowiedzi...
Powrót do góry
Navijka

Dołączył: 02 Wrz 2005
Posty: 39
Skąd: 110 Rvk
PostWysłany: 2 Wrz 2006, 8:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze nie zwrot tylko ulga, lub znizka w podatku.

Po drugie nie 22 tys. tylko 29 z groszami.

Po trzecie nie 120 tys pensji podstawowej, bo taka jest w placowkach panstwowych na najnizszych stanowiskach.W wielu miejscach dalej wychodzi te 590 isk a nawt mniej brutto...

A po czwarte nie podoba mi sie pretensjonalny ton tego tematu, bo zamiast podziekowc ze ktos szuka informacji robicie TRZODE w stylu nie powiem bo rodacy najada itp.

Jestem zdegustowana...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
icelandofil
Gość
PostWysłany: 2 Wrz 2006, 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak zgadzam sie navijka.
Jest tu na forum kilku takich co motaja motaja, wiedza nie powiedza, a jak powiedza to w najgorszym swietle, tak zeby zniechecic rodakow do emigracji na islandie. Jest tez taki co na kazdym kroku jak ma tylko okazje to sugeruje aby rodacy przyjezdzali np. do Angli, Irlandii, albo Szkocji -tylko nie na Islandie.

sa to tzw "polaczki" zawistne psy
Powrót do góry
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 2 Wrz 2006, 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to mamy psychologa -jasnowidza ktory dokladnie wie co ludzie mysla. Icelandofil Polecam lekture tematow typu ...ciemna strona ksiezyca...i inne.Przekonasz sie ze nie kazdy kto umieszcza link o pracy do innego panstwa probuje odstarszyc z Islandii.Pozatym ludzie piszacy na forum -szczegolnie ci ktorych interesuje tylko kolumna o pracy sa LENIWI.Pisza posty bez opamietania na te same tematy-a to nie jest forum o posrednictwie pracy. Very Happy Nie chce sie im uzyc opcji szukaj,robi sie burdel...Napisales tylko kilka postow a juz uzywasz okreslen typu zawistne psy ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 29, 30, 31  Następny
Strona 1 z 31

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron