reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

NEWS 19 października

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 19 Pa 2004, 16:06    Temat postu: NEWS 19 października Odpowiedz z cytatem

WYJĄTKOWO NIEBEZPIECZNA POGODA (mbl.is)
Bardzo intensywne opady śniegu i silne wiatry stały się przyczyną wielu niebezpiecznych zdarzeń. Wiele dróg jest całkowicie nieprzejezdnych. Na Westmannaeyjar wiatr zrywał dachy domostw. Fatalna pogoda spowodowała m.in. zakłócenia energii w Höfn na wschodzie Islandii. Nieprzyjazna pogoda spodziewana jest jeszcze dzisiaj w ciągu prawie całego dnia.

TRWAJĄ POSZUKIWANIA ZBIEGA (mbl.is)
Policja w Reykjavíku poszukuje zbiegłego z więzienia uciekiniera. Poszukiwanym jest dziewiętnastoletni Jökull Ţorsteinsson. Ma ciemne włosy, około 180 cm wzrostu i waży około 75 kg. Więzień nie jest przez policje uważany za niebezpiecznego. Policjanci jak dotąd nie wpadli na żaden trop, który mógłby pomóc w odnalezieniu uciekiniera.

SMS ZA PARKING W REYKJAVÍKU (mbl.is)
Stołeczna Kasa Parkingowa podpisała kontrakt z dwiema firmami na wprowadzenie systemu płatności za parkingi za pośrednictwem smsów. Kierowcy mogliby wysyłać wiadomości tekstowe i w ten sposób uiszczać opłatę zamiast tradycyjnego wrzucania monet do parkometrów.

SPECJALNE POSIEDZENIE W SPRAWIE ALKOHOLIZMU (mbl.is)
Ministrowie zdrowia państw skandynawskich zatwierdzili, po zakończonym nadzwyczajnym posiedzeniu w Kopenhadze, zjednoczenie działań na rzecz walki z alkoholizmem. Jeśli zostanie zaakceptowany projekt islandzkiego ministerstwa zdrowia akcyza na wyroby alkoholowe wzrośnie o 50%. Już teraz Islandia ma najwyższą akcyzę na alkohol w Europie. Jak dotąd nie wiadomo czy projekt ministerstwa uzyska akceptacje pozostałych ministerstw, parlamentu i poparcie opinii publicznej.

KUCHARZE Z ISLANDII NA TRZECIEM MIEJSCU (mbl.is)
Islandzcy kucharze odnieśli duży sukces na mistrzostwach kucharzy w niemieckim Erfurt. W konkurencji polegającej na przygotowaniu zimnego stołu, zajęli oni trzecie miejsce. Konkurowali z ośmioma drużynami z innych państw. Jurorzy i odwiedzający imprezę goście, docenili okazałość i elegancję przygotowanego przez Islandczyków stołu. Trzecie to miejsce to jak dotąd jedna z najlepszych lokat jakie zajmowali mistrzowie kuchni z Islandii.

CZY LUDZIE UCIEKAJĄ ZE STOLICY? (mbl.is)
W ciągu ostatnich miesięcy więcej ludzi postanowiło wyjechać na stałe z Reykjavíku niż w nim zamieszkać. Taką informację podał dziennik Fréttablađiđ. Nie podano żadnych szczegółowych danych ale profesor socjologii Stefan Olafsson powiedział, że najbardziej prawdopodobną przyczyną tej migracji ludności jest stale wzrastające bezrobocie.


P.S. Informacji o tragicznym wypadku ekipy TVN i naszych przyjaciół z portalu nie potrafię traktować jako "newsa". Jest na temat zamieszczona relacja na stronie głównej iceland.pl Długo się zastanawiałem czy jednak nie popełniam błędu. Ale czy można podać w newsach informację o III miejscu kucharzy na równi z nieszczęściem, które dotknęło również moich przyjaciół... To moja decyzja - być może błędna. Ocenicie ją we własnym zakresie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 19 Pa 2004, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o xxxxx
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
WBR
Go
PostWysany: 19 Pa 2004, 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytając na Onecie tego newsa nie miałem pojęcia, że jest w nim mowa również o człowieku, z którym dopiero co rozmawiałem na tym forum na temat dyferencjałów, terenówek i Burkhana.

Straszny wypadek. Nie wyobrażam sobie, co musi teraz czuć Odżajer i szczerze mu współczuję. Życzę uczestnikom tego zdarzenia szybkiego powrotu do zdrowia i składam kondolencje rodzinie zmarłego operatora.
Powrt do gry
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 19 Pa 2004, 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ze profeta, ale ja cos czułem, cos mi w srodku mowiło jeszcze w Polsce....

smutno strasznie Sad
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
Mlynek

Doczy: 06 Mar 2004
Posty: 41
Skd: Stargard Szczec.
PostWysany: 19 Pa 2004, 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WBR - doskonale Cię rozumiem!
Dopiero co dowiedziałem się, że wyprawa Iceland.pl i TVN to jedno i to samo. Po prostu szok...
Do poszkodowanych: wracajcie do zdrowia!!!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Qortes

Doczy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skd: Poznań
PostWysany: 20 Pa 2004, 0:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszyscy jestesmy wstrzasnieci. Mam szczescie znac Jole i Tomka prywatnie, to ludzie pelni radosci zycia, pasji i energii, wiec jestem przekonany, ze dadza sobie rade i przezwycieza to wszystko, co ich spotkalo.
Z Islandia na dobre i ...niestety czasem na zle.

Wyrazy glebokiego wspolczucia rodzinie zmarlego operatora.

Naprawde brak slow w takim momencie.
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
agu
Go
PostWysany: 20 Pa 2004, 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

smutek olbrzymi czuje, kilka dni temu mielismy okazje sie spotkac, cala szostka byla tak radosna, wspolczuje i calym sercem dziele zal po stracie Rafala
aga z hafnarfjordur
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron