reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Wywożenie pieniędzy z Islandii !!!
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
caveman

Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 6
PostWysłany: 27 Maj 2007, 11:26    Temat postu: WywoĹźenie pieniędzy z Islandii !!! Odpowiedz z cytatem

Chciałem się dowiedzieć czy są jakieś ograniczenia wywozu waluty z islandii ? Czy lepiej założyć sobie konto walutowe i w ten sposób przelać kasę jaką się zarobiło w Islandii do Polski. Dzięki z góry za odpowiedz.

Pozdrawiam Michał Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
wredna_mimi

Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 262
Skąd: Ełk
PostWysłany: 27 Maj 2007, 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lepiej jest przelac kase z islandii do polski, mozesz miec konto zlotowkowe w polsce, bank sam Ci przeliczy z ISK na EURO a pozniej z EURO na PLN.


tylko trzeba pamietac ,ale nie wiem ile w tym prawdy, ale slyszalam gdzies, ze bank powiadamia urzad skarbowy o takich wiekszych transakcjach ????a ten pies to wiadomo....zaraz Cie zalatwią....


z drugiej strony jest zapene jakis limit kasy jaką mozesz wywiesc/czy wwiesc do RP
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
caveman

Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 6
PostWysłany: 28 Maj 2007, 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie chodzi mi o to aby urząd skarobowy jak najmniej wiedział. Mam jeszcze jedno pytanie wiecie może tak +/- ile można zarobić w hotelu w ciągu 3 miesięcy pracodawca powiedział że stawka wynosi 1000 koron za godzine. Chciałbym też się dowiedzieć ile dni w tyg będę pracował. Tak średnio może ktoś pracuję albo pracował w hotelu i wie jak to mniej wiecej wyglada ?

pozdrawiam Michał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
wredna_mimi

Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 262
Skąd: Ełk
PostWysłany: 28 Maj 2007, 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja pracuje w hotelu i sobie bardzo chwale.
Bo:

jedzenie i spanie za free,duzo nadgodzin. Co zarobisz to masz dla Siebie.Zero oplat zycie nic nie kosztuje.

Ja duzo pracuje , nawet po 16h dziennie :p

pozdro
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
caveman

Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 6
PostWysłany: 29 Maj 2007, 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm 16 godzin Smile nieźle ale chyba masz jakieś dni off ??? Btw gdzie pracujesz bo ja jadę do Reykjahlid. Jak długo już siedzisz na wyspie i jak długo pracujesz w hotelu ???

pozdrawiam Michał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 29 Maj 2007, 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wole miec dwa konta dewizowe, jedno na USD a drugie naEURO i sama decydowac jaki kurs mi sie bardziej oplaca. w rzeczywistosci czesto bywa tak, ze szybciej otrzyma rodzina pieniadze w Polsce jesli masz konto dewizowe , z reguly to kwestia do trzech dni roboczych czekania. Natomiast opcja zaproponowana wyzej nie gwarantuje ci takich terminow , a po drugie bank zawsze bedzie robil tak , zeby jemu bylo lepiej niz Tobie. Mozesz sie domyslic reszty. Idac dalej - to powiem ci jak to wyglada w praktyce. Ja zawsze mialam swoj kantor , w ktorym mialam zawsze najlepszy przelicznik na zlotowki jako staly klient. Wiec pobieralam walute z banku zamienialam je na zlotowki w kantorze i wplacalam spowrotem do banku. I teraz najwazniejsze , czasami zyskiwalam na tym okolo 200 do 400 zl. troche zachodu jest , ale mysle, ze warto. Oczywiscie nie wozilam nigdy tych pieniedzy w masowych srodkach trasportu, tylko swoim samochodem.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
wredna_mimi

Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 262
Skąd: Ełk
PostWysłany: 29 Maj 2007, 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

caveman napisał:
Hmmm 16 godzin Smile nieźle ale chyba masz jakieś dni off ??? Btw gdzie pracujesz bo ja jadę do Reykjahlid. Jak długo już siedzisz na wyspie i jak długo pracujesz w hotelu ???

pozdrawiam Michał


czasami mam day off
pracuje niedaleko akureyri
na wyspie jestem juz 2 raz
przyjezdzam tu na sezony do pracy w hotelu, ale teraz zamierzam zostac troche dluzej i dozbierac brakujaca czesc papy na biznes w polsce i wiecej tu nie wroce Smile
pozdro
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
martusia

Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 78
PostWysłany: 29 Maj 2007, 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśłi chodzi o przekazanie informacji do urzędu skarbowego przez bank do tylko przy przelewie powyżej 50. 000 zł. Wtedy bank przekazuje informacje do US i musisz zapłacić od tej kwoty podatek. A jeśli raz tak się stanie us będzie w kółko interesował się twoimi przypływami gotówki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
caveman

Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 6
PostWysłany: 30 Maj 2007, 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi mi o to czy jadąc do Islandii lepiej założyć sobie np konto walutowe w BZ WBK i kasę którą zarobie w Islandii przeleć do polski czy wypłacić kasę z banku na Islandii i mieć ja przy sobie wracając do Polski. Ja będę 1 raz na wyspie i myślę że mi się spodoba. Widziałem fotki, przeczytałem książkę Islandia która byłą dodatkiem do GW. Więc jako taką wiedzę mam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 30 Maj 2007, 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wredna_mimi napisał:
wiecej tu nie wroce Smile


Musisz wrocic bo bede tesknil Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 30 Maj 2007, 19:42    Temat postu: heheh Odpowiedz z cytatem

Filip... lol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marika

Dołączył: 21 Wrz 2006
Posty: 91
Skąd: GDYNIA
PostWysłany: 31 Maj 2007, 14:51    Temat postu: Wywozenie pieniedzy z Islandi Odpowiedz z cytatem

witaj, najlepiej załozyc konto w PKO SA zlotowe i walutowe.Co ci to daje?mozesz sam regulowac sobie wypłaty i wpłaty,jak rowniez mozesz w Islandi skorzystac z karty,a co najistotniejsze to masz w cenie tego konta-nazywa sie to konto EuroPlus-12.50zł ubezpieczenie z firmy Allianz.Ubezpieczenie to ma szeroki wachlarz ubezpieczenia,koszty leczenia w razie wypadku lub nagłego zachorowania, koszty rekonwalescencji,transport medyczny do polski,pomoc prawna,kaucja w formie pozyczki zwrotnej.to tak mniej wiecej.korzystałam z tego,działa,wiec exstra,polecam
Natomiast jesli chodzi o zarobione pieniadze to jak najbardziej lepiej na konto.Z kraju wolno rocznie wysłac 10 tysiecy euro, czyli srednio 38 tysiecy zł.Wysłac tez mozna do innego kraju wieksza gotowke jesli sie ma co pokazac, jakiego sa pochodzenia pieniadze, np sprzedaz nieruchomosci,akcje,lub umowa darowizny,oczywiscie darujacy tez musi miec pokrycie.
pozdrawiam
Marika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mdarek21

Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 38
Skąd: Polska-Borgarnes
PostWysłany: 31 Maj 2007, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marika,jeśli chodzi o tą wysyłaną kasę to o jakim kraju piszesz,że można wysłać nie więcej niż 10 tyś euro rocznie.Piszesz o wysłaniu z Polski czy Islandii.Przepraszam,ale nie zrozumiałem tego i skąd masz takie informacje.Być może jest to temat,którym interesują się też inni.Pozdrowionka
_________________
mdarek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
marika

Dołączył: 21 Wrz 2006
Posty: 91
Skąd: GDYNIA
PostWysłany: 31 Maj 2007, 22:33    Temat postu: Wywozenie pieniedzy z Islandi Odpowiedz z cytatem

Otoz juz staram sie wyjasnic,napisałam o polsce,czyli przelac mozna z kraju 10 tysiecy euro rocznie,jesli sie zarabia z normalnej pracy,zabrac z soba tez mozna tyle samo w kieszeni,to juz najwyzsza kwota jaka mozna legalnie wiesc, nie legalnie to mozna co tydzien latac i wozic z soba po tyle,czyli 10 tysiecy euro.Natomiast z Islandi jesli ktos ma kontrakt i zarabia okreslona kwote,np 2000 zł razy roczny kontrakt to tyle moze miec w kieszeni,tylko pytanie poco??napisalam ze lepiej zalozyc konto.A informacje mam typowo bankowe poniewaz moim klientom musze mowic tak samo jak mowia warunki w okreslonych bankach.
pozdrawiam serdecznie
Marika
szczegołowe informacje moge wyjasnic na priv
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mdarek21

Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 38
Skąd: Polska-Borgarnes
PostWysłany: 1 Cze 2007, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serdecznie dziękuję Marika za wyjaśnienie.Ok wszystko już zrozumiałem.Chciałem po prostu wiedzieć.Pozdrowionka
_________________
mdarek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
DmX81
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 213
Skąd: Z nienacka
PostWysłany: 3 Cze 2007, 0:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy z tym US to pewne ze dopiero od 50tys PLN? sa jakies podstawy prawne czy cos podobnego co moze to zaswiadczyc?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mdarek21

Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 38
Skąd: Polska-Borgarnes
PostWysłany: 17 Cze 2007, 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję,że czytaliście nowe przepisy dotyczące przewozu środków pieniężnych przez granicę.Były one opublikowane chyba tydzień lub dwa temu i dotycząca państw członkowskich UE.Przy przewozie powyżej 10 tyś euro należy to zadeklarować w urzędzie celnym na odpowiednim druku deklaracji celnej.Oczywiście udokumentowć pochodzenie itp.W przypadku zatajenie takiego zamiaru przewidziane są konsekwencje celno-skarbowe zgodne z prawem UE oraz państwa na którego terytorium do tego doszło.Przepis ma ograniczyć nielegalny przepływ gotówki i pranie brudnych pieniędzy.Pozdrowionka Shocked
_________________
mdarek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
bouncingTEAMnarsiltm

Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 42
Skąd: GDAŃSK dumnie POLSKA mniej
PostWysłany: 10 Wrz 2007, 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wredna_mimi napisał:
ja pracuje w hotelu i sobie bardzo chwale.
Bo:

Ja duzo pracuje , nawet po 16h dziennie :p

pozdro


Jeju Mimi Very Happy zatrzymaj swiat na chwile i daj odpoczac sobie heh Smile
ja pracowalem w sezonie teraz od 7 do 23/24 Smile tez sobie chwalilem bo nie mialem czasu jesc schudlem 4,5 kg krew z nosa ale zarobilem 3 razy wiecej niz w normalny miesiac Very Happy

Wolnosc zaczyna sie tam, gdzie konczy sie czas pracy Mimi Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
bouncingTEAMnarsiltm

Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 42
Skąd: GDAŃSK dumnie POLSKA mniej
PostWysłany: 10 Wrz 2007, 22:17    Temat postu: osobiscie Odpowiedz z cytatem

jestem w KB Kauphing bank i sle kase przelewami do polski.... niestety kasa idzie niby 3 dni (co potwierdzaja) a w polsce jest po okolo 5 - 10 dniach pracujacych ! 2 razy placilem za bilet lotniczy na co mialem 5 dni roboczych ;] wiec jak widzicie ten bank odradzam.
do polski slalem na rozne banki i zawsze mam to samo !

polecaja mi glitnir lub sparśjudurin haha Very Happy

pozdro dla team'u Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
delfin

Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 48
Skąd: Reydarfjordur
PostWysłany: 11 Wrz 2007, 2:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bardzo polecam bank Landsbanki ,bardzo miło , sprawnie, kase wysyłam w piątek , a we wtorek już jest w Polsce. Kiedyś widziałem w Landsbanki , jak polak nie mógł się dogadać z kobietą z obsługii , więc poprosiła go na zaplecze banku , by Mu coś pokazać/wytłumaczyć w komputerze , wtedy jak to zobaczyłem to byłem w szoku Shocked albo jak dwie pracownice banku zapełniają pieniędzmi bankomat!
W polsce , to nie realne po głowie
_________________
"malo jest takich chwil ktore mam tylko dla siebie,bo wciaz poswiecam sie innym"
"nigdy nie jest tak zebys nie mogl wiecej niz myslisz"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron