reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Pomoc prawna (prawnik) na Islandii
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
irmar01

Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 11
Skąd: Eskifjordur
PostWysłany: 18 Cze 2007, 21:38    Temat postu: Pomoc prawna (prawnik) na Islandii Odpowiedz z cytatem

Przyjechalismy do Islandii miesiac temu, chwile popracowalismy i pracodawca sie na nas "wypial". Szukamy wiec kogos kto by odzyskal nasze (NASZE) pieniadze. Slyszalem ze Pani Jolanta Polanska zajmuje sie takimi sprawami. Prosze o kontakt irmar01@o2.pl lub tel. 6901395. Ireneusz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wredna_mimi

Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 262
Skąd: Ełk
PostWysłany: 18 Cze 2007, 21:47    Temat postu: Re: szukam prawnika w Islandii Odpowiedz z cytatem

irmar01 napisał:
Przyjechalismy do Islandii miesiac temu, chwile popracowalismy i pracodawca sie na nas "wypial". Szukamy wiec kogos kto by odzyskal nasze (NASZE) pieniadze. Slyszalem ze Pani Jolanta Polanska zajmuje sie takimi sprawami. Prosze o kontakt irmar01@o2.pl lub tel. 6901395. Ireneusz


takimi sprawami zajmują się tez w pierwszej kolejnosci związki zawodowe.
I to za darmo, po co placic prawnikowi ??

chcesz wytaczac proces pracodawcy?

Moglbys tez napisac co sie kryje pod pojeciem "wypial" , moze mial prawo.

Gdzieś na forum jest adres do zwiazkow zawodowych na IS, może zaraz ktoś odpowie kto ten adres zna, albo samemu poszukac na forum.
Ja nie znam, naszczęscie nikt na mnie się nie wypinał

Nie martw się jesli wina leży po stronie pracodawcy bedziesz mial zwrócone pieniązki

pozdro
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mdarek21

Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 38
Skąd: Polska-Borgarnes
PostWysłany: 18 Cze 2007, 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wejdź na strone www.vinna.is i tam masz polską opcję językową oraz związki zawodowe na Islandii.Możesz spróbować na www.island.is też jest strona z jęz. polskim i w dziale tłumaczenia tel do osoby z AHUS-Centrum Wielokulturowe mówiącej po polsku i też pewnie pomoże.Poza tym w miejscowości,w której pracowałeś też są związki zwodowe w mieście i tam możesz się zwrócić o pomoc.Możesz poprosić o tłumacza i też go sprowadzą i masz to za darmo.Nie musisz płacić za nic ,nawet za tłumacza.Takie sprawy załatwiają związki zawodowe i to dość skutecznie i pewnie.Pozdrowionka
_________________
mdarek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
irmar01

Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 11
Skąd: Eskifjordur
PostWysłany: 19 Cze 2007, 20:27    Temat postu: podziekowanie Odpowiedz z cytatem

Bardzo, bardzo dziekuje, Bylem juz w ZZ i temat ruszyl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 322
PostWysłany: 19 Cze 2007, 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnośnie Związków to są one podzielone regionalnie (mają indywidualnie pisane regulaminy i mogą być pomiędzy nimi różnice), a także pod kontem wykonywanych zawodów, dlatego najpierw należy dowiedzieć się gdzie dokładnie przynależymy :-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krzysiek24

Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 12
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 27 Sie 2007, 9:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich. nadal mam problem poniewaz mialem wypadek w pracy i nie moge chodzic przez 3-4 tygodni ale pracodawca kazal mi przychodzic do pracy nie wiem w jakim celu ale mam siedziec w biurze i byc na budowie. czy nalezy mi sie odszkodowanie i czy musze jezdzic do pracy tzn siedziec w biurze. prosze o odp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Krzysiek24

Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 12
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 27 Sie 2007, 9:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a i jeszcze jedno pracuje przy elektrowni w Hellischejdavirkjun. 20 km od Reykjaviku. w firmie Istak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 27 Sie 2007, 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w rzadnym wypadku chodzic do pracy!!
przysluguja ci 3 miesiace platne on zakladu pracy a pozniej 180 dni ze zwiazkow zawodowych tyle ze 80%.
ja mialam wypadek przy pracy w maju. wlasnie mi sie skonczyly te 3 miesiace i dalej nie wracam do pracy. nic sie nie martw bo prawo jest po twojej stronie. idz do zwiazkow zawodowych i do adwokata dobrego adwokata!
jeszcze tylko sprawdz czy twoj adwokat czasem dla twojej firmy nie pracuje. a jak nie to przejedz sie do Ahus w srode miedzy 17 - 21 tam sa prawnicy i oni ci pomoga na 100% nawet dadza taniego prawnika nie spokrewnionego z twoja firma.
ja tez mam adwokata ktory zajmuje sie wszystkimi mimi sprawami zwiazanymi z wypadkiem i po wypadku. to piersze co musz miec!!
dla mnie w pracy tez byli mili ale pozniej jak sie okazalo ze nie wracam do pracy do nie byli za sympatyczni. Bron swoich praw!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
elza74

Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 293
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 27 Sie 2007, 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lovisa ja w tamtym roku mialam wypadek i przez3 m-ce placil zaklad pracy i pozniej juz nie placil ani zwiazki zawodowe.chociaz zwolnienie pozniej zanosilam do zwiazkow zawodowych.takze bez kasy bylam az do maja bo od kwietnia mam jeszcze macierzynskie.zwiazki zawodowe nie placily mi od stycznia do marca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
elza74

Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 293
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 27 Sie 2007, 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobrze ze jeszcze maz zarabia Wink .nie wiem kto mi zaplaci za tamte 3 m-ce od stycznia do marca?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 27 Sie 2007, 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a probowalas zaniesc zwolnienie do trygginga?
ja prawdopodobnie jak dostane to tam zaniose.
sprobuj. i tak jak pisalam wczesniej wez prawnika. najlepiej od razu po wypadku. w razie so to sie do Ahus przejdz w srody od 17 - 21 tylko po angielsku i islandzku. tam ci pomoga i doradza co zrobic!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
elza74

Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 293
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 27 Sie 2007, 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam ze zwiazkow prawnika,sprobuje zwolnienie zaniesc to trygginga ale dopiero pod koniec wrzesnia.macierzynski mam do konca wrzesnia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 27 Sie 2007, 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to prywatnie moze pojdz do prawnika i sie skonsultuj. moze temu ze zwiazkow nie zalezy tak mocno?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kamien
Gość
PostWysłany: 4 Lut 2008, 22:45    Temat postu: radca prawny Odpowiedz z cytatem

witam słyszałem ze w Reykjaviku jest polski radca prawny może mace jakieś namiary POZDRO
Powrót do góry
iceburninggirl

Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 56
PostWysłany: 5 Lut 2008, 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zdaje sie ze ta kancelaria, ktora sie reklamuje na 1 str. www.Iceland.pl
Tort
s: 5115008
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
iceburninggirl

Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 56
PostWysłany: 5 Lut 2008, 11:50    Temat postu: Re: Pomoc prawna (prawnik) na Islandii Odpowiedz z cytatem

irmar01 napisał:
Przyjechalismy do Islandii miesiac temu, chwile popracowalismy i pracodawca sie na nas "wypial". Szukamy wiec kogos kto by odzyskal nasze (NASZE) pieniadze. Slyszalem ze Pani Jolanta Polanska zajmuje sie takimi sprawami. Prosze o kontakt irmar01@o2.pl lub tel. 6901395. Ireneusz




ile bierze ta Pani za takie zalatwianie?
nie jest zdaje sie windykatorem ani nikim kto moglby realnie wplynac na odzyskanie wyplat
zwiazkom-zalezy jakim- takim gdzie Polacy najczesciej przynaleza- tez rzadko zalezy (glownie chca sie 'ugadzac') bo sie znaja z tymi szefami a dla jakiegos malo gramotnego Polaka nie beda kontaktow ze znajomymi narazac
dla dobrych kancelarii to bol i wiecej pracy niz sie moze zdawac-
szczegolnie biorac pod uwage 'warunki' na jakie przystaja rodacy nasi drodzy
pracuja glownie bez umow, bez konkretow na pismie,nie wiedza co im sie nalezy, jakie przerwy maja platne, czy maja dodatki za ubior roboczy np. i wiele innych a to skladowa takich kalkulacji
no i pozniej odsetki- od kiedy sie je nalicza itd.
Polak chce 80tys. bo mu sie wydaje ze tyle mu szef 'wypiety' zalega
a zadna porzadna ksegowa ani prawnik nie podstepluje sie pod takim zadaniem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
iceburninggirl

Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 56
PostWysłany: 5 Lut 2008, 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

elza74 napisał:
lovisa ja w tamtym roku mialam wypadek i przez3 m-ce placil zaklad pracy i pozniej juz nie placil ani zwiazki zawodowe.chociaz zwolnienie pozniej zanosilam do zwiazkow zawodowych.takze bez kasy bylam az do maja bo od kwietnia mam jeszcze macierzynskie.zwiazki zawodowe nie placily mi od stycznia do marca.

bo po nich jest 'tryking' i ub. miejska a co do okresu 3 mies. zalezy ile pracowalas- moze byc do 6-u
no ale tu sie dobry prawnik klania
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
iceburninggirl

Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 56
PostWysłany: 5 Lut 2008, 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysiek24 napisał:
witam wszystkich. nadal mam problem poniewaz mialem wypadek w pracy i nie moge chodzic przez 3-4 tygodni ale pracodawca kazal mi przychodzic do pracy nie wiem w jakim celu ale mam siedziec w biurze i byc na budowie. czy nalezy mi sie odszkodowanie i czy musze jezdzic do pracy tzn siedziec w biurze. prosze o odp.



kazal przychodzic w celu wiadomym-czyli zeby wypadku nie zglaszac
bo mu godz. bezwypadkowe leca
w Twoim interesie jest wypelniac zalecenia lekarza-no ale Polacy maja z tym problem- bo szef sie krzywi
i leja na wlasne zdrowie i na przyszle konsekwencje bo szef
zglaszaj wypadek i sie kuruj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
leon

Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 13
Skąd: Gliwice,Gardabaer niestety juĹź nie
PostWysłany: 1 Gru 2008, 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam czy ktoś z was miał pozytywnie zakończoną sprawę o odszkodowanie przez prawników z totr.is
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 1 Gru 2008, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlasnie dobre pytanie bo ja juz slyszalam pare opini ze sa do niczego. Jedna rzecz jest wazna, ze sprawy o odszkodowanie zaczynaja sie po roku od wypadku.
Trzeba przez rok sie "wykazac" chodzac na rehabilitacje, do lekarza itp.

Ja mialam wypadek w maju 07 a moja sprawa jeszcze jest w toku no ale juz prawie koniec. Dostalam odszkodowania z roznych miejsc. Ale nie kozystalam z uslug TORT-u...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron