reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Pomoc prawna (prawnik) na Islandii
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mikolaj

Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 2 Lis 2009, 23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AcidBurn napisał:
o matko... dlaczego nie spróbujesz pogadać z kolesiem, może zapłaci ten rachunek.... jeśli nie, wtedy warto zgłosić się z tym do ubezpieczalni, ewntualnie iść na policję, wytłumaczyć sprawę i poprosić o wysłanie raportu z wypadku do ubezpieczalni lub wysłać samej oraz dołączyć kopię umowy sprzedaży z datą i wyjaśnieniem całej sytuacji... powinno pomóc...


Mozesz zapytac o prawnika w Ahusie, z tego co slyszalam jest darmowy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AcidBurn

Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 426
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 2 Lis 2009, 23:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zawsze można, ale z darmowymi prawnikami różnie bywa ;] najlepiej się trochę wysilić i samemu rozwiązać problem..moim skromnym zdaniem...
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 2 Lis 2009, 23:30    Temat postu: Re: halo Odpowiedz z cytatem

miska123102 napisał:
próbowałam sama wyjaśnić ale pan w ubezpieczalni powiedział zebym wzięła rachunek i zaniosła go temu kto spowodował ten wypadek śmieszny on jest naprawde musze iść do prawnika bo to nie jest tak łatwo załatwić tą sprawe nie wiedziałam że takie durnie tu siedzą w tych biurach naprawde nie mam słów Confused


sytuacja jest analogiczna do tej gdy pozyczasz np komus auto i ktos powoduje wypadek. ten kto prowadzil auto odpowiada wtedy za szkody, nie wlasciciel auta. prawnik tu nie potrzebny. zglos skarge na goscia z ubezpieczalni jego przelozonemu a sprawa rozwiaze sie w trybie ekspresowym. ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
miska123102

Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 125
PostWysłany: 3 Lis 2009, 9:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za odp przejde się jeszcze raz do ubezpieczalni i pogadam z kimś wyżej może uda mi się wyjaśnić Confused a jak nie zostanie mi adwokat Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AcidBurn

Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 426
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 3 Lis 2009, 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisał:
rvk: http://randburg.com/is/aflvaki/


mjkl... co Ty mi tu dałeś???? ich już nie ma : Confused maile nie dochodzą, telefon nie działa.... :/ masz jakiś inny namiar???
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 3 Lis 2009, 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AcidBurn napisał:
mjkl napisał:
rvk: http://randburg.com/is/aflvaki/


mjkl... co Ty mi tu dałeś???? ich już nie ma : Confused maile nie dochodzą, telefon nie działa.... :/ masz jakiś inny namiar???


ni. pewno zbankrutowali ;]
http://www.balticnordic.com/aflvaki-hf-reykjavik/company.html
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AcidBurn

Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 426
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 3 Lis 2009, 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

byłam w Ahusie.... nie ma żadnego takiego ośrodka w tym naszym xxxx.... aaarrrggghhhh..... no to się zaczną schody...
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stalin
Gość
PostWysłany: 3 Lis 2009, 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miska123102 napisał:
dzieki za odp przejde się jeszcze raz do ubezpieczalni i pogadam z kimś wyżej może uda mi się wyjaśnić Confused a jak nie zostanie mi adwokat Sad
Radzil bym Ci wziasc tlumacza z prawdziwego zdarzenia, ja moglem cos przekrecic lub zle zrozumiec Sad , powodzenia Smile
Powrót do góry
Jędrula
Gość
PostWysłany: 3 Maj 2010, 17:59    Temat postu: Prawnik Odpowiedz z cytatem

Wtam! Potrzębuję dobrego prawnika,może ktoś ma namiar? Proszę o odp.na prw.
Powrót do góry
edzia
Gość
PostWysłany: 3 Maj 2010, 23:29    Temat postu: AHUS Odpowiedz z cytatem

CZY KTOS WIE GDZIE JEST TERAZ AHUS NA LAUGAVEGUR TAM GDZIE BYL CZY GO PRZENIESLI ...
Powrót do góry
piotrek1307

Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 3
Skąd: polska/keflavik
PostWysłany: 13 Wrz 2010, 18:22    Temat postu: witam pomóşcie!!!! Odpowiedz z cytatem

witam, mam pytanie co mogę zrobić, pracuje w Islandii od ponad miesiaca, prace mialem tutaj ustalona juz w Polsce, pracuje u osoby znanej w calej Islandii mam korenspondecje email z nią jeszcze sprzed przyjazdu tutaj, mam podane wynagrodzenie, ze praca bedzie z umowa, ona bedzie placila wszystkie skladki, godziny pracy itd. Po miesiacu, pytam sie zarowno wlasciciela jak i menagera kiedy dostane pieniadze, slysze dzisiaj i tak jest caly czas a pieniedzy nie ma. Dodam ze nie dostalem zadnej umowy, pracuje srednio od godz 10 do 23, a mialem ustalone 8 godzin 6 dni w tyg. pracuje codziennie. co moge w takiej sytuacji zrobic??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 14 Wrz 2010, 0:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smigaj prosto do zwiazkow zawodowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skąd: Z nie nacka
PostWysłany: 15 Wrz 2010, 19:03    Temat postu: Re: witam pomóşcie!!!! Odpowiedz z cytatem

piotrek1307 napisał:
witam, mam pytanie co mogę zrobić, pracuje w Islandii od ponad miesiaca, prace mialem tutaj ustalona juz w Polsce, pracuje u osoby znanej w calej Islandii mam korenspondecje email z nią jeszcze sprzed przyjazdu tutaj, mam podane wynagrodzenie, ze praca bedzie z umowa, ona bedzie placila wszystkie skladki, godziny pracy itd. Po miesiacu, pytam sie zarowno wlasciciela jak i menagera kiedy dostane pieniadze, slysze dzisiaj i tak jest caly czas a pieniedzy nie ma. Dodam ze nie dostalem zadnej umowy, pracuje srednio od godz 10 do 23, a mialem ustalone 8 godzin 6 dni w tyg. pracuje codziennie. co moge w takiej sytuacji zrobic??


A w czym leĹźy problem?
Chesz dostać pieniądze, umowę czy może chcesz mniej pracować.

Z tego co napisałeś to jest tak jak napisałeś, umowa będzie i kasa też będzie, składki też będą opłacone. W Islandii pracodawca nie musi od razu podpisywać z tobą umowy.
_________________
Zrównoważona kobieta to wspaniały przyjaciel człowieka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kleopatra

Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 6
PostWysłany: 3 Paź 2011, 21:06    Temat postu: prawnik Odpowiedz z cytatem

Witam. Czy może ktoś polecić dobrego prawnika? A może ktoś wie z jakimi kosztami trzeba się liczyć, tzn. ile za godzinę się cenią tutaj prawnicy. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JPMorgan
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY
Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 215
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 9 Sty 2012, 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Did you have an access to the apartment at xxx while you where abroad? Can you prove that?"

Jesli ktos rozumie jak mozna udowodnic ze mialo sie dostep do mieszkania bedac zagranica, to prosze o nadsylanie swoich pomyslow.
_________________
Madly Mad Madman
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 9 Sty 2012, 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JPMorgan napisał:
"Did you have an access to the apartment at xxx while you where abroad? Can you prove that?"

Jesli ktos rozumie jak mozna udowodnic ze mialo sie dostep do mieszkania bedac zagranica, to prosze o nadsylanie swoich pomyslow.


majac klucze do mieszkania masz dostep do niego. prawniczy belkot czesto mija sie z jezykiem potocznym czy czasem logika. ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tori1029

Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 16
PostWysłany: 18 Mar 2012, 19:17    Temat postu: POLSKI ADWOKAT Odpowiedz z cytatem

Czy ma ktos namiary na polskiego adwokata w Reykjaviku?
Bardzo prosze o informacje[/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gajner2703
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY
Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 3
PostWysłany: 23 Mar 2012, 9:16    Temat postu: odszkodowanie i placa za zwolnienie Odpowiedz z cytatem

witam mam maly problem mialem wypadek w pracy mianowicie obcięlo mi kawalek palca jest on teraz na miejscu tylko ze wyglada troche zle nerwy mam na zewnatrz poprostu zle z nim jest czyli problem w pracy , pracowalem na statku za zwolnienie placili mi tylko 2 miesiace 100 % a potem tylko podstawowe gdzie moi koledzy brali na statku sumy okolo 700 tyś . wziolem prawnika z tort is dlugo to wszytko trwalo co do odszkodowania a co do czego dostalem marne 300 pare tysiecy i niby nie nalezy mi sie nic wiecej czyli w plecy jestem okolo 1.5 mln koron z samego statku gdzie moge sprawdzic to ponownie bo związki moje odpadaja bo chyba pracują razem z moją firmą bo jak sie dowiedzą gdzie pracuje to nagle obowiazują nas inne zasady niz dla innych z tych zwiazkow co mam zrobic dziekuje z gory aha do wypadku pracowalem okolo 2 lat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gajner2703
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY
Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 3
PostWysłany: 23 Mar 2012, 9:18    Temat postu: Re: odszkodowanie i placa za zwolnienie Odpowiedz z cytatem

gajner2703 napisał:
witam mam maly problem mialem wypadek w pracy mianowicie obcięlo mi kawalek palca jest on teraz na miejscu tylko ze wyglada troche zle nerwy mam na zewnatrz poprostu zle z nim jest czyli problem w pracy , pracowalem na statku za zwolnienie placili mi tylko 2 miesiace 100 % a potem tylko podstawowe gdzie moi koledzy brali na statku sumy okolo 700 tyś . wziolem prawnika z tort is dlugo to wszytko trwalo co do odszkodowania a co do czego dostalem marne pieniadze i niby nie nalezy mi sie nic wiecej czyli w plecy jestem okolo 1.5 mln koron z samego statku. gdzie moge sprawdzic to ponownie bo związki moje odpadaja bo chyba pracują razem z moją firmą bo jak sie dowiedzą gdzie pracuje to nagle obowiazują nas inne zasady niz dla innych z tych zwiazkow, co mam zrobic dziekuje z gory aha do wypadku pracowalem okolo 2 lat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gajner2703
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY
Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 3
PostWysłany: 24 Mar 2012, 18:09    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron