reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

W jaki spos贸b uczycie si臋 islandzkiego?
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> J臋zyk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 15 Mar 2004, 22:07    Temat postu: A mo偶e szwedzki sprzed 1000 lat? Odpowiedz z cytatem

Jean Valjean napisa:
Mimo wielkiej fascynacji Islandia, jezyk ten sobie jednak odpuszcze.Smile..i pozostane przy szwedzkim:)

A ja namawiam do uczenia si臋 jednak islandzkiego - szwedzkim m贸wi par臋 milion贸w ludzi na 艣wiecie, a islandzkim tylko kilkaset tysi臋cy - to jest j臋zyk elitarny, pierwotny j臋zyk wiking贸w.
Prawdopodobnie tak wygl膮da艂 szwedzki jakie艣 1000 lat temu!
Znaj膮c islandzki b臋dziesz GO艢膯! A znaj膮c szwedzki, no c贸偶 jednym z wielu Wink
Jak ju偶 zacz膮艂e艣 si臋 uczy膰 szwedzkiego, to 艂atwo Ci b臋dzie si臋 przerzuci膰!
Gor膮co zach臋cam! Zreszt膮 - pos艂uchaj islandzkiego radia, albo jeszcze lepiej - pojed藕 na Islandi臋. W tym j臋zyku co艣 jest...
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Blida
Go舵
PostWys砤ny: 31 Mar 2004, 0:43    Temat postu: metody nauki islandzkiego Odpowiedz z cytatem

wracajac do metod nauki islandzkiego, w moim przypadku bylo tak:przyjechalam tam, poszlam do szkoly (podstawowki), tam zaczynalam od wyrazen typu "Nazywam sie ..., Mam...lat", byly tez pojedyncze slowka typu "stol, ksiazka itp" (cos co moze przydac sie w szkole). przez pierwsze pol roku w szkole bralam aktywny udzial tylko w angielskim i matematyce Smile a na innych przedmiotach wertowalam islandzkie czytanki, ksiazeczki dla dzieci i wypisywalam wszystkie slowka, ktorych nie rozumialam. prawde mowiac nie mialam nigdy zadnych specjalnych ksiazek do nauki islandzkiego, oprocz slownikow. ale oczywiscie najwiecej mi pomogla w nauce moja islandzka przyjaciolka. to byl prawdziwy skarb, to jest moim zdaniem najlepszy sposob na doskonalenie jezyka, ale jak wiadomo, mieszkancy Polski raczej nie maja codziennego kontaktu z Islandczykami Crying or Very sad oczywiscie duzo pomoglo mi ogladanie telewizji i czytanie islandzkich napisow przy anglojezycznych programach (bo tam sa tylko napisy, a nie tlumaczenia czytane przez lektora). zawsze jakies tam zwroty zalapalam i sobie zapisywalam. no i jest jeszcze radio, ktorego codziennie sluchalam, islandzka muzyka wlaczajac i do tej pory pamietam jak zaczynalam sluchac islandzkiej muzyki, to mi sie w ogole nie podobala itp. no i oczywiscie nic z slow nie rozumialam, teraz sluchajac przebojow z czasu gdy zaczynalam dopiero nauke islandzkiego, moge sluchac piosenek i w koncu zrozumiec o czym oni w nich spiewaja.
zycze wszystkim chetnym wytrwalosci w nauce islandzkiego Smile
pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Veronika

Do潮czy: 05 Kwi 2004
Posty: 7
Sk眃: Krak贸w
PostWys砤ny: 5 Kwi 2004, 10:35    Temat postu: podrecznik BARTOSZKA- PYTANIE DO WSZYSTKICH Odpowiedz z cytatem

Qaanaaq! Uczysz sie islandzkiego i jestes z Krakowa- CZY MASZ MOZE podrecznik BARTOSZKA Question bo nie mam kasy zeby go sprowadzac z Rejkjaviku... :wink: jesli masz albo ktokolwiek inny na tym forum- najlepiej z Krakowa zeby dalo sie jakos przeprowadzic akcje, to ja chetnie pozycze i skseruje, jesli oczywiscie sie zgodzisz... szkoda ze tak trudno dostepny ten podrecznik...
jesli ktos inny spoza Krakowa ma ta ksiazke, to moze dalby sie namowic na podzielenie sie? Rolling Eyes jakies skserowanie, przegranie kasety... oczywiscie koszty do zwrotu! albo odwdzieczenie sie w jakis sposob- mam dosc bogaty zasob angielskich ksiazek i podrecznikow jakby ktos potrzebowal
pozdrawiam!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Qaanaaq
Go舵
PostWys砤ny: 5 Kwi 2004, 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety! Te偶 nie mam kasy na sprowadzenie z Reykjav铆ku............ Zamierzam wkr贸tce da膰 og艂oszenie do gazety w sprawie nauki islandzkiego, gdybym kogo艣 znalaz艂, pisa艂aby艣 si臋 na to? :>

Mi艂o mie膰 islandofila pod r臋k膮, ja w razie czego z ch臋ci膮 udost臋pni臋 swoje /niewielkie/ islandzkie zbiory,,, Smile
Powr髏 do g髍y
Veronika

Do潮czy: 05 Kwi 2004
Posty: 7
Sk眃: Krak贸w
PostWys砤ny: 5 Kwi 2004, 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja chyba jednak sprowadze, bo to nie takie trudne jednak, tylko jeszcze nie wiem ile to kosztuje- od tego wszystko zalezy...
Myslisz ze znajdzie sie ktos kto moglby nauczyc islandzkiego w Krakowie? jak kogos znajdziesz to napisz - zastanowilabym sie!
ja w sumie nie jestem islandofilka ale jezyka chcialabym sie nauczyc (jesli mi sie uda...) na razie mam juz rozmowki lol i pare rzeczy z internetu tylko malo czasu na nauke- studia gonia...
pozdrawiam Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Veronika

Do潮czy: 05 Kwi 2004
Posty: 7
Sk眃: Krak贸w
PostWys砤ny: 5 Kwi 2004, 15:55    Temat postu: nowy slownik Odpowiedz z cytatem

jeszcze jedno- gdzie ten slownik Question Question w Krakowie znalazles?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
johanna

Do潮czy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Sk眃: Kielce
PostWys砤ny: 5 Kwi 2004, 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam kopi臋 s艂ownika i mog臋 si臋 podzieli膰 Smile
Pozdrawiam
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Qortes

Do潮czy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Sk眃: Pozna艅
PostWys砤ny: 5 Kwi 2004, 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Slownik jest do kupienia w Poznaniu. Jesli ktos chce moge zakupic i dostarczyc na zlot.

Jesli chodzi o ksiazke Pana Bartoszka to z tego co czytalem tu na forum jest ona dostepna w bibliotece TPPI. Zamierzam ja sobie wypozyczyc i skserowac. W razie potrzeby rowniez moge ja wziac na zlot- kto bedzie chcial zrobi sobie kopie.
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora Numer GG
johanna

Do潮czy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Sk眃: Kielce
PostWys砤ny: 5 Kwi 2004, 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aha zapomnia艂am, kopi臋 podr臋cznika r贸wnie偶 posiadam Smile
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 5 Kwi 2004, 17:28    Temat postu: cena podrecznika Odpowiedz z cytatem

Veronika napisa:
Ja chyba jednak sprowadze, bo to nie takie trudne jednak, tylko jeszcze nie wiem ile to kosztuje- od tego wszystko zalezy...


Juz wysylam zapytanie do ksiegarni w Reykjaviku. Orientacyjnie moge Wam powiedziec ze moze kosztowac ta przyjemnosc ok. 250zl.
Jak wszystko na Islandii, ksiazki sa bardzo drogie.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Veronika

Do潮czy: 05 Kwi 2004
Posty: 7
Sk眃: Krak贸w
PostWys砤ny: 5 Kwi 2004, 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziekuje za informacje! w kazdym razie prosze na razie jeszce zadnych krokow zobowiazujacych nie czynic w kierunku zamawiania- cena podrecznika na razie troche mnie odstraszyla... Shocked wiec na razie bede sie zastanawiac
pozdrawiam Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Veronika

Do潮czy: 05 Kwi 2004
Posty: 7
Sk眃: Krak贸w
PostWys砤ny: 5 Kwi 2004, 18:08    Temat postu: pingwin Odpowiedz z cytatem

to nie ma zadnego zwiazku z jezykiem ani w ogole z Islandia, ale przesylam fajny link Very Happy http://pingu.rallipro.com/
nie umieszczam tego w kategorii off topic bo tam tez wszystko jest o Islandii wiec na dobra sprawe nigdzie to nie pasuje...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
johanna

Do潮czy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Sk眃: Kielce
PostWys砤ny: 5 Kwi 2004, 18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yeah..narazie m贸j rekord to 593 Smile
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Qaanaaq
Go舵
PostWys砤ny: 5 Kwi 2004, 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Veroniko, na Podwalu w naukowej jest kilka egzemplarzy s艂ownika. Ci膮gle marz臋, 偶e kiedy艣 pojawi si臋 tam teach yourself do islandzkiego z kaset膮 - co jaki艣 czas przysy艂aj膮 im jakie艣, teraz zalega na p贸艂ce norweski.

johanna, masz kopi臋 podr臋cznika......? wiesz, 偶e w艂a艣nie poczu艂em do ciebie przyp艂yw uczucia.......? Wink
Powr髏 do g髍y
johanna

Do潮czy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Sk眃: Kielce
PostWys砤ny: 5 Kwi 2004, 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
johanna, masz kopi臋 podr臋cznika......? wiesz, 偶e w艂a艣nie poczu艂em do ciebie przyp艂yw uczucia.......?


Konkretnie prosz臋! :wink:
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Qortes

Do潮czy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Sk眃: Pozna艅
PostWys砤ny: 5 Kwi 2004, 23:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje uczucie jest silniejsze!! Qaanaaq jestes bez szans ;)
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora Numer GG
Qaanaaq
Go舵
PostWys砤ny: 13 Kwi 2004, 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ma艂a niespodzianka Wink

http://www.uebersetzung.at/twister/is.htm

mnie si臋 najbardziej podoba punkt 11. ;D
Powr髏 do g髍y
Lauraana
Alpha Team
Do潮czy: 16 Kwi 2004
Posty: 136
Sk眃: Gdansk/101 Reykjavik
PostWys砤ny: 16 Kwi 2004, 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mnie uczy Mama Smile mamy jakis koszmarny podrecznik, zakupiony na amazonie (sama gramatyka i tylko gramatyka), elementarz dla islandzkich maluchow, tony slownikow i ksiazek islandzkich... i jakos to idzie Smile
a jak pojawil sie w Empiku slownik pol-isl, isl-pol, a ja nie mialam pieniedzy, to ukrylam go za innymi ksiazkami Embarassed i czekal tam na mnie az pieniadze sie pojawia Wink

pozdrawiam - po raz pierwszy i nie ostatni
Lauraana
_________________
og ef þ煤 vilt þ谩 skal 茅g lj煤ga að þ茅r...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Qortes

Do潮czy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Sk眃: Pozna艅
PostWys砤ny: 16 Kwi 2004, 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qaanaaq napisa:
ma艂a niespodzianka ;)

http://www.uebersetzung.at/twister/is.htm

mnie si臋 najbardziej podoba punkt 11. ;D


Hehe, moze jakies konkursik odczytywania na zlocie? ;)
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora Numer GG
Bzikur
Go舵
PostWys砤ny: 21 Maj 2004, 9:26    Temat postu: Re: A mo偶e szwedzki sprzed 1000 lat? Odpowiedz z cytatem

mieszkam na islandi dopiero 5 lat ale zawsze iwsz臋dzie m贸wi si臋 tu ,偶e Islandzki to j臋zyk Norweski z przed 1000 lat wi臋c nie wiem kto sie myli
pozdrowienia !Bzikur
Powr髏 do g髍y
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> J臋zyk Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nast阷ny
Strona 2 z 7

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron