reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

W jaki spos贸b uczycie si臋 islandzkiego?
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> J臋zyk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Auliya

Do潮czy: 22 Sty 2005
Posty: 43
Sk眃: Sosnowiec
PostWys砤ny: 2 Kwi 2005, 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dopisz臋 si臋 w sumie z moim problemem tutaj. Orientujecie si臋 mo偶e jak z dost臋pno艣ci膮 podr臋cznik贸w w Pary偶u? Czy jak si臋 ju偶 tam cz艂owiek znajdzie, to wystarczy zajrze膰 do zwyk艂ej libraire i p贸艂ki b臋d膮 tym zawalone, czy raczej szuka膰 w antywkariatach, megastorach? Mam nadziej臋, 偶e chytry plan wypali i co艣 z tego wyjdzie. Wyobra偶aj膮c sobie, 偶e ju偶 mam to wymarzone cokolwiek, jestem gotowa po偶yczy膰 w razie mo偶liwo艣ci zainteresowanym. No i, nie jest tak 藕le u nas w S-cu, rozm贸wki i mini s艂ownik s膮 do kupienia, ludzie s膮 zainteresowani... no, ale to tylko marzenia. Wszystko si臋 oka偶e na dniach.Smile Pozdrawiam.
_________________
Reprezentujemy Parti臋 Rewolucyjn膮 Czarnego Pi膮tku, Frakcja Popo艂udnie.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Nul

Do潮czy: 02 Gru 2004
Posty: 329
Sk眃: Krak贸w
PostWys砤ny: 7 Kwi 2005, 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm, w listopadzie szukalismy czegos we Fnacu, fakt ze nie w Paryzu to bylo, tylko w Rouen, wiec moze dlatego namsie nie poszczescilo. Ale probuj...
_________________
A-Nul
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 11 Kwi 2005, 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kamilb napisa:
EuroTalk nawet fajny Smile
mam na 2cd ale praktycznie same s艂贸wka


Tak, do nauki s艂贸wek (w minimalnej ilo艣ci zreszt膮) mo偶e by膰. Szkoda, 偶e nie ucz膮 w nim gramatyki.

Powalaj膮ca jest gra w "kasynie" w karty z jakims horrorowatym pajacem, podczas kt贸rej trzeba popisa膰 si臋 znajomo艣ci膮 wyuczonych we wcze艣niejszych 膰wiczeniach s艂贸wek Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
einar

Do潮czy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWys砤ny: 30 Kwi 2005, 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio w poci膮gu relacji Wroc艂aw - Warszawa zabra艂em si臋 za pr贸b臋 ws艂uchania si臋 w j臋zyk islandzki. Bardzo mi si臋 podoba, ale jak na razie starczy艂o mi energii na wyrobienie sobie na jaki艣 dzie艅 islandzkiego akcentu oraz zapami臋tanie s艂贸w hymnu islandzkiego oraz przecudnej urody piosenki:
"Riðum, riðum og rekum yfir sandin" :wink:
Interesuj膮ca - taka w stylu "hej dziewczyno sp贸jrz na misia", tylko szybsza... Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
johanna

Do潮czy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Sk眃: Kielce
PostWys砤ny: 30 Kwi 2005, 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh, ja te偶 umiem 艣piewa膰 tylko hymn i "Ridum, ridum..." lol Ale s膮 艣wietne, melodia wpada w ucho...
No mi si臋 przynajmniej podoba, bo osobom, kt贸re tymi piosenkami uszcz臋艣liwiam, to ju偶 nie tak bardzo.. :wink:
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Nul

Do潮czy: 02 Gru 2004
Posty: 329
Sk眃: Krak贸w
PostWys砤ny: 24 Maj 2005, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kamilb napisa:
EuroTalk nawet fajny Smile
najlepiej uczy膰 si臋 islandzkiego z ksi膮偶ek przeznaczonych dla islandczyk贸w ale takich m艂ooodszych do szko艂y :]


a ja na Wyspie nami臋tnie przeszukiwa艂am ksi臋garnie ogl膮daj膮c ksi膮偶eczki dla maluch贸w typu "moje pierwsze 1000 s艂贸wek" - to偶 to sama przyjemno艣膰 uczy膰 si臋 z czego艣 takiego Smile Do prostych rezcy si臋 toto nadaje, gorzej faltycznie z gramatyk膮.
_________________
A-Nul
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 28 Cze 2005, 2:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hafro napisa:
Mam w posiadaniu tabele z deklinacjami rzeczownik贸w i koniugacjami czasownik贸w, kt贸re kiedys z mozolem wykonywalem. Jest tego sporo. Tylko zeby to udostepnic szerszemu gronu zainteresowanych, tez musialbym poswiecic troche czasu...


Je艣li rzecz w tym, by to przepisa膰, wyedytowa膰 itp., to my jeste艣my ch臋tni do tej roboty. Przyda艂oby si臋 nam co艣 takiego, wi臋c je艣li to mo偶liwe, to zajmiemy si臋 wszystkim, je艣li prze艣lesz nam materia艂y.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
wojtsja

Do潮czy: 19 Maj 2005
Posty: 15
Sk眃: Warszawa-Reykjawik
PostWys砤ny: 29 Cze 2005, 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest jeszcze jedna strona, ktora moze sie przydac do nauki islandzkiej gramatyki - http://www.hi.is/~gt/sagnavefur/sagnavefur.htm
na tej stronie znajdziecie liste czasownikow z odmianami i przykladami

pozdrawiam,
wojtsja
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
eirik
Go舵
PostWys砤ny: 6 Pa 2005, 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
jestem tu nowy, postanowi艂em podzieli膰 si臋 swoimi uwagami na temat nauki (staro)islandzkiego.
Je艣li chcecie t艂umaczy膰 sagi z orygina艂u, polecam wielki s艂ownik OldNorse-English Vigfussona & Co (zdaje si臋, 偶e jest/by艂 dostepny w internecie, postaram si臋 poszuka膰 linka). Jego zalet膮 jest to, 偶e zosta艂 on stworzony po to, 偶eby u艂atwi膰 t艂uamczenie sag i zawiera t艂umaczenie praktycznie wszystkich wyst臋puj膮cych w sagach s艂贸w! Narawd臋 polecam.
Oczywi艣cie, bez znajomo艣ci odmiany czasownik贸w i rzeczownik贸w t艂umaczenie jest praktycznie niemozliwe. Ja pos艂ugiwa艂em si臋 jednak pewn膮 sztuczk膮 - ot贸偶 na stronie http://www.snerpa.is/net/ znajduje si臋 t艂umaczenie Biblii na staroislandzki. Kiedy nie mog艂em przet艂umaczy膰 jakiego艣 zwrotu/frazy, wyszukiwa艂em zdanie j膮 zawieraj膮ce w islandzkiej Biblii, odczytywa艂em Ksi臋g臋, rozdzia艂 i wers i dostawa艂em t艂umaczenie na polski wg Biblii Tysi膮clecia. Niekiedy ca艂e zwroty udawa艂o si臋 w ten spos贸b przet艂umaczy膰. Problem w tym, 偶e "tematyka" Biblii ma niewiele wsp贸lnego z tematami sag. Pr贸bowa艂em to samo z sagami, kt贸rych t艂umaczenie mia艂em, ale poniewa偶 nie maj膮 numerowanych wierszy, ci臋偶ko by艂o znale藕膰 odpowiedni fragment w angielskim t艂umaczeniu.
Musz臋 niestety przyzna膰, 偶e takie t艂umaczenie z pomini臋ciem nauki j臋zyka jest bardzo mozolne i z tego powodu rzerwa艂em swoj膮 prac臋.

Pozdrawiam wszystkich badaczy literatury staroislandzkiej!
eirik
Powr髏 do g髍y
N3O
Go舵
PostWys砤ny: 17 Pa 2005, 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zna kto艣 Norweski Przynajmniej troche Question
Powr髏 do g髍y
Lauraana
Alpha Team
Do潮czy: 16 Kwi 2004
Posty: 136
Sk眃: Gdansk/101 Reykjavik
PostWys砤ny: 18 Pa 2005, 1:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przynajmniej troche to ja znam.
na tyle zeby powiedziec ile mam lat, jak mam na imie i gdzie mieszkam ;) no i moze jeszcze ze dwa zdania...
wystarczy? ;]
_________________
og ef þ煤 vilt þ谩 skal 茅g lj煤ga að þ茅r...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Odetta
Go舵
PostWys砤ny: 22 Pa 2005, 6:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedzmy ze ja troche znam norweski.Studiuje fil.norweska i islandzka na 2 roku. A w czym mozna pomoc?
Powr髏 do g髍y
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 22 Pa 2005, 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.icelandic.hi.is/coursetest.php
moze ktos juz na to trafil
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Nul

Do潮czy: 02 Gru 2004
Posty: 329
Sk眃: Krak贸w
PostWys砤ny: 24 Pa 2005, 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, uczy艂am si臋 z tego Smile
Zw艂aszcza wtedy, kiedy powinnam by艂a pracowa膰, wtedy mnie ogromnie kurs wci膮ga艂...
_________________
A-Nul
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Lauraana
Alpha Team
Do潮czy: 16 Kwi 2004
Posty: 136
Sk眃: Gdansk/101 Reykjavik
PostWys砤ny: 26 Pa 2005, 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odetta, studiujesz filologie islandzka? A gdzie jesli mozna spytac? :)
_________________
og ef þ煤 vilt þ谩 skal 茅g lj煤ga að þ茅r...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Odetta
Go舵
PostWys砤ny: 26 Pa 2005, 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w Niemczech , dokladniej w Getyndze ...
Powr髏 do g髍y
MrRazoR
Go舵
PostWys砤ny: 17 Gru 2005, 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam od jakiego艣 czasu (kr贸tkiego - kilka tygodni) jestem zafascynowany Islandi膮. Moja pasja wzi臋艂a si臋 od muzki cudownego zespo艂u Sigur R贸s i poniek膮d Bj枚rk. Chcia艂bym si臋 kiedy艣 wybra膰 do tego kraju, ale na razie nie mam takiej mo偶liwo艣ci, jednak powa偶nie zastanawiam si臋 nad nauk膮 j臋zyka. Ten temat i forum znalaz艂em szczerze powiedziawszy przez przypadek, ale ju偶 chyba b臋d臋 stale b臋d臋 nawiedza艂 stron臋.
呕eby co艣 wnie艣膰 do tematu do艂膮czam stron臋 z t艂umaczeniami na polski piosenek Sigur R贸s http://hatikvah.uni.opole.pl/Sigurros/Sigurros_teksty.htm.
Pozdrawiam wszystkich!
Powr髏 do g髍y
Slawomir 70

Do潮czy: 23 Sie 2006
Posty: 43
PostWys砤ny: 25 Sie 2006, 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja znalaz艂em co艣 takiego
http://www.worldlanguage.com/Polish/Products/38157.htm
_________________
S艂awek

By膰 mo偶e nigdy nie wyjad臋 na wysp臋, ale je偶eli nie spr贸buj臋 to wiem, 偶e ca艂e 偶ycie b臋d臋 偶a艂owa艂.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Slawomir 70

Do潮czy: 23 Sie 2006
Posty: 43
PostWys砤ny: 26 Sie 2006, 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

By膰 mo偶e t膮 propozycj臋 powinienem da膰 w dziale gie艂da, ale nie chc臋 zarabia膰 tylko komu艣 pom贸c.
Mam S艂ownik Stanis艂awa Bartoszka- "Ma艂y s艂ownik islandzko-polski; polsko-islandzki). Kiedy zamawia艂em przez internet omy艂kowo zaznaczsy艂em 2 egz. w zwiazku z powy偶szym jak na wst臋pie. Odst膮pi臋 go komu艣 za darmo nawet wy艣l臋 na m贸j koszt-
Jedyny warunek osoba kt贸ra go dostanie musi lubic islandi臋 a nie traktowa膰 j膮 jak kraj gdzie wyje偶d偶a si臋 tylko w celach zarobkowych.

Ja te偶 szukam Podr臋cznika P.Bartoszka do nauki islandzkiego je偶eli kto艣 ma i m贸g艂by mi przes艂a膰 kser贸weczk臋 i kopi臋 kasety by艂bym wdzi臋czny (pokrwam wszystkie koszty- ksero, przegrania kasety i wysy艂ki).
_________________
S艂awek

By膰 mo偶e nigdy nie wyjad臋 na wysp臋, ale je偶eli nie spr贸buj臋 to wiem, 偶e ca艂e 偶ycie b臋d臋 偶a艂owa艂.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 26 Sie 2006, 18:02    Temat postu: Konkurs Odpowiedz z cytatem

A mo偶e chcia艂by艣 ufundowa膰 s艂ownik jako nagrod臋 w jakim艣 konkursie? Smile
W ten spos贸b najlepiej zweryfikowa膰, 偶e kto艣 jest islandofilem Smile

By艂o tutaj na forum kilka konkurs贸w (zwykle nagrod膮 by艂a satysfakcja), a mo偶emy zorganizowa膰 jaki艣 konkurs z nagrod膮 Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> J臋zyk Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nast阷ny
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron