reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Wp艂yw r贸偶nicy wieku na kontakty mi臋dzyludzkie
Id do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
zyzak
Go舵
PostWys砤ny: 24 Wrz 2007, 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ObsikanyRekin napisa:
A ja ponad tydzie艅 po wyborach uzyskam prawa wyborcze :|


miales zabrane prawa obywatelskie czy dopiero 18-stka ???
Powr髏 do g髍y
ObsikanyRekin

Do潮czy: 28 Lip 2006
Posty: 168
Sk眃: Czubkofjordur, Kretynvik
PostWys砤ny: 27 Wrz 2007, 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zyzak napisa:
ObsikanyRekin napisa:
A ja ponad tydzie艅 po wyborach uzyskam prawa wyborcze :|


miales zabrane prawa obywatelskie czy dopiero 18-stka ???


Nie no dobre to by艂o Very Happy Co ja jaka艣 recydywa? Very Happy Mam 18-tke Wink zapraszam wsyztskich na impreze Smile mam zamiar uwali膰 sie w trupa... Wpadniesz zyzak? Very Happy Od偶ajer zapraszam Wink i wsyzscy inni pomini臋ci...
_________________
脡g er 脥þr贸tta谩lfur...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 27 Wrz 2007, 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkiego najlepszego OR.

Ja si臋 nie pojawi臋, bo troch臋 kilometr贸w nas dzieli.

Warto jednak doda膰 troch臋 goryczki do tego 艣wi臋towania: 18-te urodziny nic nie znacz膮. Mimo, 偶e dostaje si臋 dow贸d osobisty, mimo, 偶e zyskuje si臋 prawa wyborcze - to wszystko powiniene艣 traktowa膰 podejrzliwie, bo sam chyba czujesz, 偶e za te par臋 dni nie dokona si臋 jaki艣 cud i nie staniesz si臋 nagle bardziej dojrza艂y.

Mo偶e maj膮c 15 lat by艂e艣 na tyle dojrza艂y by otrzyma膰 te prawa, a mo偶e jeste艣 na tyle niedojrza艂y, 偶e prawa te powiniene艣 dosta膰, gdy b臋dziesz mia艂 lat 40, a mo偶e nigdy.
Poniewa偶 osobi艣cie uwa偶am, 偶e 90% spo艂ecze艅stwa to ludzie, kt贸rzy nie s膮 na tyle dojrzali by g艂osowa膰 w wyborach, wi臋c nie obra偶aj si臋 na mnie.
Bo to, 偶e kto艣 nie jest dojrza艂y wed艂ug moich kryteri贸w, nie oznacza, 偶e jest kompletnym idiot膮 lub 偶e ma umys艂 kilkulatka.
Ale o ile wi臋kszo艣膰 ludzi potrafi sobie zrobi膰 prosty opatrunek, to do dokonania operacji wyci臋cia wyrostka robaczkowego potrzeba specjalisty. To samo dotyczy si臋 g艂osowania.
Nie wolno nam g艂osowa膰, tylko dlatego, 偶e sko艅czyli艣my 18 lat 偶ycia (wed艂ug nowych definicji 18 i 3/4 bo jeszcze ok. 9 miesi臋cy dochodzi - ciekawe, czy kto艣 obchodzi hucznie dzie艅 pocz臋cia - pewnie rodzice nie pami臋taj膮 tej wa偶nej daty Smile ).

Dlatego w艂a艣nie demokracja to droga do nik膮d. Dop贸ki rz膮dz膮 szare masy, to mo偶na im wm贸wi膰 wszystko. A media podsycaj膮 tylko to poczucie "spe艂nienia obowi膮zku obywatelskiego".
Czy gdyby odbywa艂y si臋 wybory jak膮 metod膮 ma by膰 usuwany wyrostek robaczkowy, to te偶 by艣cie si臋 tak garn臋li do pe艂noletno艣ci, by m贸c p贸j艣膰 i zag艂osowa膰? Czy tak spe艂niony "obowi膮zek obywatelski" nie by艂by szkod膮 dla pacjenta (kraju)?
Gdyby ludzie byli uczciwi i umieli sami przyzna膰: NIE JESTEM SPECJALIST膭 I NIE WIEM CZYJ PROGRAM JEST LEPSZY DLA KRAJU, to gdyby艣my mieli tak ultrauczciwych ludzi, to rz膮dziliby nami kompetentni ludzie wybierani przez tych, co znaj膮 si臋 na rzeczy.

Dlatego 18-tka nie jest lepsza ani gorsza od urodzin 15-tych czy 30-tych.

Ja mog臋 powiedzie膰 tylko tyle, 偶e 18-tka to b臋dzie dla Ciebie przepustka do 艣wiata k艂amstwa, gdzie b臋d膮 Ci powtarza膰, 偶e jeste艣 doros艂y, a Ty im uwierzysz, bo jednak doros艂y nie jeste艣.
Prawdziw膮 dojrza艂o艣膰 osi膮gniesz maj膮膰 50 lat i wtedy zdasz sobie spraw臋, 偶e zmarnowa艂e艣 20 lat 偶ycia na my艣lenie, 偶e jeste艣 doros艂ym i wa偶nym obywatelem. A tymczasem zamiast wpada膰 w taki g艂upi kana艂, nale偶a艂o wykorzystac te 20 lat, by osi膮gn膮膰 prawdziw膮 dojrza艂o艣膰 w wieku lat np. 40.
By膰 mo偶e akceptacja i偶 jest si臋 dzieckiem, jest najbardziej doros艂膮 rzecz膮 jak膮 mo偶na zrobi膰.
Kto艣 kiedy艣 powiedzia艂, 偶e najbardziej dzieci膮c膮 rzecz膮 jest udawanie i ch臋膰 bycia doros艂ym. Niekt贸rym to zostaje do ko艅ca 偶ycia. Graj膮 pysznie swe role. S膮 jak zombi, ich 偶ycie polega na udowadnianiu, 偶e s膮 doros艂ymi. A doros艂ymi okazuj膮 si臋 cz臋sto ludzie, kt贸rzy twierdz膮, 偶e s膮 jak dzieci.

Oczywi艣cie, mog臋 si臋 myli膰 co do Ciebie OR, w ko艅cu Ci臋 nie znam.
Ale nie miej z艂udze艅. Ka偶demu z nas wydaje si臋, 偶e jest wyj膮tkowy i 偶e to wszyscy inni si臋 myl膮. Najwi臋ksze k艂amstwa serwujemy sami sobie (to nie pusty frazes) Smile

Tak wi臋c baw si臋 na urodzinach, b膮d藕 sob膮 i nigdy nie chciej zosta膰 doros艂ym. Nie chod藕 na wybory, bo nie jeste艣 specjalist膮 od ekonomii, gospodarki, polityki i nie przeczyta艂e艣 program贸w wszystkich partii - w takim wypadku tw贸j wyb贸r nie b臋dzie sprawiedliwy.
A cz艂owiek jest cz艂owiek zar贸wno bez jak i z dowodem osobistym Smile
Nie dow贸d osobisty czyni cz艂owieka...


P.S. Co艣 mam chyba jaki艣 nastr贸j melancholijno-filozoficzny, bo pisz臋 takie "m膮dre" posty, z kt贸rych i tak nikt nie skorzysta Very Happy
Podobno piszemy takie posty tylko po to by udowodni膰 innym jacy to jeste艣my m膮drzy. Mam nadziej臋, 偶e ten pow贸d nie by艂 g艂贸wnym u mnie... Smile
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
ObsikanyRekin

Do潮czy: 28 Lip 2006
Posty: 168
Sk眃: Czubkofjordur, Kretynvik
PostWys砤ny: 28 Wrz 2007, 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spoko od偶ajer nie upije Smile Jeszcze nigdy mi sie to nie zdarzy艂o. A chcia艂em g艂osowac na cz艂owieka a nie na partie! Wink Przecyzta艂em ca艂y post i m贸zg mi sie zlansowa艂 Smile Dzi臋ki...ja czekam na imprezke (rodzinna) Smile
_________________
脡g er 脥þr贸tta谩lfur...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
police55
Go舵
PostWys砤ny: 30 Wrz 2007, 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od偶ajer Egzegeta napisa:


Prawdziw膮 dojrza艂o艣膰 osi膮gniesz maj膮膰 50 lat i wtedy zdasz sobie spraw臋, 偶e zmarnowa艂e艣 20 lat 偶ycia na my艣lenie, 偶e jeste艣 doros艂ym i wa偶nym obywatelem. A tymczasem zamiast wpada膰 w taki g艂upi kana艂, nale偶a艂o wykorzystac te 20 lat, by osi膮gn膮膰 prawdziw膮 dojrza艂o艣膰 w wieku lat np. 40.


I tu si臋 zgadzam. Tak by艂o, czego i Wam 偶ycz臋.
Powr髏 do g髍y
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron