reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Czy w ogole macie zamiar wracac do IV RP !!
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
BOŻENA/MAGDALENA

Doczy: 07 Cze 2007
Posty: 31
Skd: POLSKA/HAFNARFJORDOUR
PostWysany: 2 Sie 2007, 20:01    Temat postu: czy macie zamiar wracać do RP Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
A ja znam wielu przedsiębiorczych i ambitnych ludzi, którym w Polsce noga się powineła tylko pzez durne nasze przepisy i chore wysokie składki na ZUS itd. A z drugiej strony znam ubeków, ktorzy do tej pory biorą po 8 tysiecy emerytury. I co? Taki dziadak , nie wspomoże swego wnuka i nie załatwi mu dobrej i infratnej posady. Takie są niestety nasze realia. Wiem także o ludziach , którzy jak tylko dorwą sie do stołków poprzez czyjeś plecy lub przez "kariere polityczną" to zaraz obsadzają swoich ziomków. Nastepna możliwość to ktoś zrobi odpowiednie pieniądze za granicą, i może połowie z tych udało się zrealizować swoje plany. a reszta.... Przykłady mogłabym sypać jak z rękawa. Ale po co? Tylkko niech mi ktoś odpowie na jedno proste pytanie, dlaczego od 1989 do 2007 nic się ie zmieniło w tych ludziach, którzy mieli niejednokrotnie krew na rekach swoich rodaków, którzy donosili naprawdę. Szukanie jakiś durnych teczek to mydlenie oczu, a oni sobie biorą super emerytury , z waszych bieżących pensji i mają Was tam gdzie słońce nie dochodzi.Zdziwiliyście się ludzie o jakie kwoty naprawdę chodzi. A nie wspominając wszystkie arfery finansowe, przecież tajemnica poliszynela jest to, że te braki cały naród musi spłacaś, a winni cieszą się, bo wiedzieli gdzie posmarować. Więc wcale n ie jest tak pięknie jak to przedstwiasz powyżej. Widzisz tylko barwne obrazki i sklepy pełne towarów.Piękne samochody itd. A czy wiesz, że taki ochroniasz np. w dużym sklepie dostawał na ręke rok temu 800 zł. Spóruj pofikać z taką kasą. Albo kierownik oddziału dużej ogólnopolskiej firmy , ma dwukrotnie przesr... bo z jednej strony Warszawka wymaga od niego Bóg wie czego i zawsze może się do czegoś przyczepić , a z drugiej strony musi być ludzki dla swoich pracowników. Spróbuj zobacz co to za RAJ na ziemi. Albo rozkręć interes włóż w to całe swoje serce, pieniądze, i czas , apotem ktoś Ci świnie podłoży i wykopie Ciebie z interesu, kiedy zpbaczy ,że interes jest dochodowy.(ktos- Czytaj- potomki betonu komunistycznego). Takie są moje spostrzeżenia, a nie przemyślenia!



WITAM CIE GRAZYNKO
MASZ 100 % RACJI TAK WŁAŚNIE JEST JAK OPISAŁAŚ ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ.
GORĄCO POZDRAWIAM
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Andrzej Kaminski

Doczy: 25 Lut 2007
Posty: 17
PostWysany: 2 Sie 2007, 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bla bla bla.... gadanie każdego Polaka: "my jesteśmy ci dobrzy, a bogaci to złodzieje albo ubecy" Macie racje, tak! każdy kto ma pieniądze w Polsce to ubek albo komuch. lol (nawet ci którzy urodzili się po PRLu, to też komuchy)
[quote="Tely"]
Andrzej Kaminski napisa:

I moje pytanie- czy prowadziłeś kiedyś w Polsce swój interes....

Mało tego że prowadziłem, to i prowadzę nadal. I mam się całkiem dobrze, na dzień dzisiejszy zatrudniam 46 osób.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
monika

Doczy: 09 Lip 2007
Posty: 45
Skd: REYKJAVIK
PostWysany: 2 Sie 2007, 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja wracam ale mam nadzieję że tylko na 3 lata aby skończyć studia. zamierzam w tym czasie spędzać tutaj każde lato i święta i sylwestra. tutaj ma się perspektywy na jakie normalny młody człowiek nie możę liczyć w polsce. można działać i żyć a nie tylko wegetować z myślą "kiedyś będzie lepiej" tutaj to lepiej jest na codzień. i oby tak dalej. może jak już się dorobie odchowam dzieci to wrócimy do polski. jest to kraj który mnie trzyma ze względu na rodzine. ale tutaj mam chłopaka i zamierzam założyć własną rodzinkę. a do polski wróce jak mnie życie zmęczy. wybuduje mały domek i będę siedzieć w ogródku z kawką. tylko pieniądze sobie będę trzymać na koncie żeby w razie totalnego burdelu w kraju móc znowu wyjechać i nie marnować życia na myśleniu o marzeniach ale je realizować. a niestety do tego potrzeba pieniędzy których w polsce nie zdobędę.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zyzak
Go
PostWysany: 2 Sie 2007, 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja juz mam na motorowke taka 100 konna Smile)))) i sredniej klasy nowy samochod a razem z moja ukochana mamy na 2 motorowki i dwa sredniej klasy nowe samochody w Polsce, ale oczywiscie nie kupimy 2 motorowek tylko jedna motorowke, i bede se smigal po mazurach a samochod zmienimy nie teraz, lecz pozniej.Bo najpierw trzeba nazbierac jeszcze $kabony$ ( jak Bozia daje mozliwosc) na dzialke nad woda i na wybudowanie domu wg. Naszego *widzimisie*.Albo najpierw nazbierac na Nasz pewny interes, z ktorego to wybudujemy Sobie Nasz wymarzony dom i bedziemy zyc dalej szczesliwie, juz na mazurach Smile,
Co tam....do 30-stki jeszcze troche brakuje,dzieci jeszcze nie mamy,zyc umiemy, wiec do tego czasu chce natrzepac kasy ile wlezie, zanim sie ustatkuje.
Bo zyc to trzeba umiec


Pozdrawiam wszystkich !!!! tych biednych i tych bogatych, aczkolwiek nie o pieniadze mi teraz chodzi.


język
Powrt do gry
Tely

Doczy: 07 Mar 2004
Posty: 82
Skd: Polska
PostWysany: 3 Sie 2007, 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrzej Kaminski napisa:

Mało tego że prowadziłem, to i prowadzę nadal. I mam się całkiem dobrze, na dzień dzisiejszy zatrudniam 46 osób.


No to chyba wiesz jak wyglada kontrola PIP, US, ZUS (podobno teraz ma dojść Pefron). I wiesz jak sprzeczne są przepisy. Księgowa w Polsce to zawód porównywalny ze sportem ekstremalnym.
Nie stulaj, że jest tak wspaniale.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tely

Doczy: 07 Mar 2004
Posty: 82
Skd: Polska
PostWysany: 3 Sie 2007, 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszce jedno A. Kamiński
Zastanawia mnie fakt po co osoba która w Polsce zatrudnia 46 osób przemyca kiełbasę na Islandię( twój post w innym wątku). Czyżbyś był ekscentrycznym milonerem, który nie może przeżyć na Islandii 2 tygodni wczasów bez polskiej kiełbaski. To się nazywa konserwatyzm kulinarny.
lol lol lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Andrzej Kaminski

Doczy: 25 Lut 2007
Posty: 17
PostWysany: 3 Sie 2007, 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za przeproszeniem kij Ci do mojej kiełbasy. Wiozłem ją na prośbę znajomego.
Ja nie mam problemów z kontrolami i nigdy nie miałem, jeśli Ty je miałeś, to oznacza to jedno, że robiłeś coś źle. Jeśli ktoś nie potrafi sobie z tym poradzić, to po prostu jest niezaradny i może lepiej jeśli zajmie się mieszaniem zaprawy. Mam wielu znajomych przedsiębiorców i oni też nie mają żadnych problemów.

A jak wygląda ścieżka kariery Polaka w Islandii? lol
z parteru na kolejne piętra, ale z szalunkami lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 3 Sie 2007, 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tely napisa:
(...) PIP, US, ZUS (podobno teraz ma dojść Pefron). I wiesz jak sprzeczne są przepisy. (...)


jeszcze to biuro antylapowkarskie nowe ;]
no i w nadzwyczajnych wypadkach pewnie komisje sejmowe jakies...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
magram

Doczy: 31 Gru 2006
Posty: 2
PostWysany: 3 Sie 2007, 23:57    Temat postu: Dom a co to takiego ........... Odpowiedz z cytatem

Chyba sie zgadzam z ta czescia forumowiczow ze w naszym kraju jeszcze duzo nie dziala jak sie nalezy, ja na razie zostaje.Podoba mi sie tu tylko zaczyna mi chyba brakowac motywacji do dalszego dzialanie..... jak czlowiek nie pracuje to zaduzo mysli,zaczynam odczuwac ze kasa to nie wszystko, a to chyba widac tutaj najbardziej na dyskotekach,wsrod ludzi a jednak somotny,wygadany lecz rzadko rozumiany....... wogule to nie marudze, Cool , i pozdrowienia Evil or Very Mad Evil or Very Mad Idea1 Question
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 4 Sie 2007, 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrzej Kaminski napisa:
zatrudniam 46 osób.


Panie Kaminski a tak z ciekawosci jesli moge zapytac co rozumie Pan pod pojeciem zatrudniam. Czy sa to umowy na czas okreslony i nieokreslony a moze pod pojeciem zatrudniam ma Pan na mysli umowy o dzielo, zlecenie i inne podobne formy wyzysku?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Andrzej Kaminski

Doczy: 25 Lut 2007
Posty: 17
PostWysany: 4 Sie 2007, 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla pracowników z wyższym i kierunkowym wykształceniem oferuję umowy na czas nieokreślony i z wyższym wynagrodzeniem. Dla pracowników niewykształconych oferuję umowy na czas okreslony z niższym wynagrodzeniem. Cool
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 4 Sie 2007, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to pozazdroscic pracownikow zatrudnionych u Pana pracodawcy.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zyzak
Go
PostWysany: 4 Sie 2007, 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ej ,co sie zaczepiacie ?
myslicie ze bedziecie traktowani tutaj jak rodowici Islandczycy ?lub conajmniej jak ludnosc z Danii czy Norwegii? albo chociaz z Niemiec czy Anglii ???
raczej traktowani podobnie jak Rumini w Polsce, ot cala filozofia....
nara
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 4 Sie 2007, 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FilipR79 napisa:
ma Pan na mysli umowy o dzielo, zlecenie i inne podobne formy wyzysku?
Filipie, jak ktoś dobrze płaci, to forma umowy nie ma znaczenia. Jeśli na umowę o dzieło otrzymasz za miesiąc pracy np. 10 tys. zł, to nie jest źle Smile

A poza tym, jeśli obie strony zgadzają się na jakieś warunki to nie jest to wyzysk tylko kapitalizm i wolna wola. Praca jest również towarem i zgodnie z zasadami rynku im więcej towaru, tym jest on tańszy...
A jak towaru brakuje, to staje się on droższy.
Prawo pracy jest niepotrzebnym wiązaniem rąk obu stronom.
Ludzie powinni móc sami decydować za ile chcą pracować Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Tely

Doczy: 07 Mar 2004
Posty: 82
Skd: Polska
PostWysany: 6 Sie 2007, 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrzej Kaminski napisa:
Za przeproszeniem kij Ci do mojej kiełbasy.

Sorki Embarassed . Miało być śmiesznie a wyszło niezręcznie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tely

Doczy: 07 Mar 2004
Posty: 82
Skd: Polska
PostWysany: 6 Sie 2007, 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrzej Kaminski napisa:

Ja nie mam problemów z kontrolami i nigdy nie miałem, jeśli Ty je miałeś, to oznacza to jedno, że robiłeś coś źle.


Nic nie zrobiłem źle, byłem ofiarą niekompetencji urzędników. Dopiero orzeczenie sądu potwierdziło, że stosowana w mojej firmie interpretacja przepisów była prawidłowa. Ile to trwało nie muszę chyba dodawać i ile kosztowało mnie nerwów.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 7 Sie 2007, 7:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ktoś ma "dobre układy" i sztab bystrych księgowych to może się mądrzyć. Ale czy ktoś dałby głowę, że jeżeli ktoś bedzię uczciwie pracować we własnej firmie i rozliczać się bardzo żetelnie z fiskusem, zatrudni legalnie wszystkich pracowników itd. Oczywicie bierzemy jedynie ten wariant pod uwagę , że firma ma doskonały biznesplan i ma doskonałe warunki rozwoju. Czy w takim wypadku Pan Kamiński jest przekonany, że każdemu by się udało taką firmę nie doprowadzić do bankructwa. Bo ja nie jestem tego pewna kiedy prawo jest tak zagmatwane jak kilometr drutu kolczastego w worku, a składki i podatki są jakie są , a młodzi i zdolni ludzie uciekają z Polski za godnym życiem,(godne życie to takie, kiedy ktos pracuje po 10 godzin i płacą mu nadgodziny, a nie płacą mu za 8 godzin , a reszte godzin to jest jako pańszczyzna itd)nie widze świetlanej przyszości. Ale tak naprawdę , bardzo bym chciała mylić sie w tej kwesti. Bardzo bym się cieszyła,żeby było inaczej teraz, bo wtedy ludzie mogli by w końcu wrócić do rodzin i żyć godnie we własnym kraju. Z moich obserwacji moge wyciągnąć jeden wniosek. Ludzie nadal zarabiają po około 1100zł. A usługi np. budowlane są tak absurdalnie wysokie, że to jest aż chore. Kobiecinie , która ma nie całe 800 emerytury i kupiła drzwi za 220 z całym montrzem , to..... fachowiec zaśpiewał 150 zł za samą robociznę za lamówkę, czyli 20 minut roboty!!!!
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
zyzak
Go
PostWysany: 7 Sie 2007, 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba chodzilo Ci o montaz Very Happy

Mozesz Sobie naginac rzeczywistosc na Swoje potrzeby, co by sie nie rozplakac, jak Sobie chcesz.
Prawda jest taka, ze tu rowniez masa pracodawcow wali w bambuko ze hej.
Moze nawet wiecej jak w Polsce.
W Polsce za place minimalna smiem napisac, mozna kupic wiecej dobr i uslug, takich samych jak tutaj.

tutaj za wymiane uszczelki pod glowice zaspiewano mi 100.000ISK za robote i 20.000ISK za uszczelke, nie pytalem ile za splanowanie glowicy ,ktory to zabieg jest niezbedny pryz wymianie uszcuelki.Pewnie kolejne 100.000ISK.
Wiec ile musialbym tyrac ,zeby stac mnie bylo?`
W Polsce, po pierwsze znalazl bym mechanika, ktory za place minimalna takich zabiegow wzkonal by kilkanascie razy.
Ktos tu gdzies tez pisal ,ze za ocieplenie sciany od strony oceanu ,komus przyszlo sie placic 700.000ISK
W Polsce po pierwsze moglbym wibierac pomiedzy setkami firm specjalizujacymi sie w ocieplaniu i wybralbym optimum.
A tutaj, placz Sobie i zgryztaj zebami i buduj Sobie rzeczywistosc na wlasne potrzebz, co by sie nie rozplakac.

smiem napisac ,ze glupi ludzie chca tu zostac, zamiast natrzepac kasy i wrocic do kraju.

bez kitu...
nara
Powrt do gry
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 7 Sie 2007, 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Tobą wielu kwestiach, dotyczących realiów na Islandii. Sama mogłabym też trochę dorzucić kamyków. Ale jak masz nadgodziny to masz często podwójną stawkę. A co się tyczy realiów w Polsce to dużo się zmieniło i żeby " złapać" dobrego fachowca, to czasami musisz cierpliwie się ustawiać w kolejce miesięcznej ( dotyczy to głównie budownictwa). Mam tylko jedną uwagę, jeśli postanowiłeś zarobić pieniądze na Islandii i wrócić do Polski, to masz do tego prawo. Ale nie ładnie śmiać się z innych tylko dlatego, że mają inne plany życiowe.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 8 Sie 2007, 1:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zyzaku nie nazywaj ludzi głupimi, gdy tylko mają inne marzenia.
Ty nie chcesz zostać, bo twoim powodem jest brak firm ocieplających (tak w skrócie), a ktoś zostaje bo lubi np. poziome deszcze...

O gustach i potrzebach ludzi nie ma co dyskutować.


Co do problemu, czy w Polsce można prowadzić firmę, która nie zostanie ukarana przez fiskus, to myślę, że wielu przedsiębiorców naciąga przepisy na swoją stronę. Nie mieści im się głowie, że mogą zapłacić wyższy podatek.
Oczywiście wynika to z typowego podejścia ludzi biznesu: chcą zarobić jak najwięcej. I stąd balansowanie na granicy. No i takie ryzyko kończy się czasami problemem.
Oczywiście nie biorę pod uwagę przypadków, gdy urzędnik chce łapówkę. Bo ludzi nieuczciwych można spotkać wszędzie. Na Islandii też ktoś może nas dźgnąć nożem...

Jeden minus jaki można zarzucić polskiemu prawu to brak instytucji zadośćuczynienia za szkody. Oczywiście sądy zasądzają zadośćuczynienia, ale są one symboliczne. Podczas, gdy np. w USA, jak ktoś z premedytacją zrobił coś złego, to musi płacić wielkie odszkodowanie. Chorni to obywateli przed nieuczciwymi firmami i urzędnikami.
Gdyby Tely żył w USA, to państwo musiałby by zabulić sporo za błąd urzędnika. I Tely byłby dziś zadowolony, bo byłby bogaty.
Czas spędzony w sądach powinien być opłacany jak robota kaskadera - w końcu to wiele nerwów i niepewności. A w Polsce po paru latach wywalczyłby Tely parę tysięcy - to śmieszne i poniżające obywateli.
Szczególnie, gdy strony są nierówne (obywatel-państwo lub obywatel-wielka firma).
Często ludzie nie idą do sądu, gdy jakiś moloch wyciągnie od nich kilkanaście złotych bezprawnie. Bo zwykli ludzie nie chcą nerwów by odzyskać małe pieniądze. Bo sąd zasądzi tylko to było materialną stratą (odszkodowanie). A jeśli już zdarza się zadośćuczynienie to są to ochłapy.
W ten sposób nieuczciwe duże firmy łatwo mogą oszukiwać ludzi, bo dużego molocha stać na armię prawników.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nastpny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron