reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

APEL dotyczący udziału w wyborach
Id do strony 1, 2, 3  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  

Czy zamierzasz głosować w wyborach?
Tak, bo znam wszystkie PROGRAMY wyborcze
27%
 27%  [ 6 ]
Tak, bo to mój obywatelski obowiązek (choć nie wiem czym różnią się programy partii)
27%
 27%  [ 6 ]
Nie, bo mi się nie chce
9%
 9%  [ 2 ]
Nie, bo większość polityków to oszuści lub manipulatorzy
22%
 22%  [ 5 ]
Nie, bo nie znam się na ekonomii i nie wiem czyj program jest lepszy
13%
 13%  [ 3 ]
Jeszcze nie wiem
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Gosw : 22

Autor Wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 27 Sie 2005, 18:44    Temat postu: APEL dotyczący udziału w wyborach Odpowiedz z cytatem

SZANOWNI OBYWATELE!!

Co jest obywatelskim obowiązkiem?!

Według mojej opinii skandalem jest ogłaszanie, ze obywatelskim obowiązkiem jest pójście do wyborów!
To czysta demagogia!
Obywatelskim obowiązkiem jest najpierw zapoznać się z dokładnymi programami gospodarczymi (budżet) i politycznymi (propozycje ustaw) WSZYSTKICH partii biorących udział w wyborach.
Dopiero obywatel mający wiedzę o WSZYSTKICH partiach może wydać sprawiedliwy werdykt oddając głos na partię i ludzi, którzy jego zdaniem maja najlepszy program. Aby móc wybrać dobry program trzeba oczywiście znać podstawy ekonomii i zasady działania państwa.
Ślepa demokracja to ślepy zaułek.

Mówienie ludziom, by szli głosować, bo to ich obowiązek, mimo, ze w ogóle nie znają się na sprawach polityki i gospodarki, jest totalnym nieporozumieniem. Równie dobrze głosować mogą małpy w zoo.
To tak jakby pacjent zgłaszał się do lekarza, a ten zamiast zwołać specjalistów,
zrobił wśród społeczeństwa referendum:
a) czy pacjent ma raka
b) czy pacjent ma zapalenie wyrostka
wyślij SMS z odpowiedzią na nr 9999
lub dzwon na 0-700-999-999
Do wygrania skuter śnieżny :-]

Moje skromne zdanie jest takie, ze w ogóle, by moc głosować należałoby uzyskać takie prawo poprzez odpowiedni egzamin. Żeby jeździć samochodem trzeba zrobić prawo jazdy, a czyż prowadzenie państwa
nie jest bardziej odpowiedzialne niż prowadzenie samochodu? A to przecież wyborcy swymi glosami prowadza państwo.

Ponieważ 80-90% uprawnionych do glosowania to ludzie o znikomej wiedzy, których łatwo jest zmanipulować reklamami i mass-mediami, wiec nie dziwne są takie a nie inne wyniki wyborów....
W takiej masie głupoty, glos rozsądku niestety tonie
A dodatkowy próg wyborczy 5% był sprytnym posunięciem partii populistycznych, które chciały usunąć ze sceny partie popierane przez elitarna inteligencje.
Gdy kiedyś zrobiono niezobowiązujące sondaże wyborcze z pytaniem "na kogo najbardziej chciałbyś głosować, gdybyś miał pewność, ze dojdzie do władzy?" a pytanie to zadano na jednej z ważniejszych polskich uczelni, to okazało się, ze zdecydowana większość uzyskała UPR, partia która normalnie w sondażach ma ok. 2% poparcia! Ci sami ludzie zapytani "na kogo planujesz głosować?" już nie wskazywali na UPR, gdyż okazało się, ze byli przekonani, ze partia te nie ma szans i nie chcieli "marnować" swego głosu.
Tak wiec sondaże przedwyborcze dodatkowo podbijają popularność miałkich i płytkich programowo partii populistycznych popieranych w sondażach przez duże grupy społeczne.
A jeżeli chcemy by nasz glos, był rzeczywiście głosem odpowiedzialnym, to glosujmy nie na partie z sondaży, tylko na takie jakie popieramy w 100%. Tylko takie posuniecie to prawdziwa demokracja, w dodatku demokracja rozsądku. Jeśli popierana przez nas partia nie uzyska poparcia, to nie szkodzi, na pewno nie będzie to glos zmarnowany.
Gdy oddajemy glos będący kompromisem, to przegrywa demokracja a zwycięża demagogia i populizm.

Większość partii posługuje się w swej kampanii pustymi hasłami typu:
a) zmniejszenie bezrobocia
b) podniesienie plac
c) zwiększenie bezpieczeństwa
d) rozwój nauki i kultury
e) rozwój oświaty
itd.
ale brak jest liczb pokazujących jaką drogą dana partia chce walczyć o te skądinąd szczytne cele.

Programy partii populistycznych są puste i prawie nigdy nie realizowane, poza takimi mało znaczącymi sprawami ideowymi jak np. aborcja czy religia w szkole.
Ponieważ większość elektoratu nie ma czasu i chęci na zapoznawanie się z opasłymi tomami proponowanych zmian w budżecie, oraz ewentualnych projektów ustaw, wiec partie te nawet nie tworzą takich dokumentów - szkoda im na to czasu i pieniędzy...
A są to podstawowe dokumenty, po których można by ocenić co partia zamierza zrobić.
Jeżeli ktoś obiecuje zmiany, to czemu nie ma gotowego projektu ustawy?


Weź udział w akcji uświadamiania pod dwoma hasłami:
"Nie jesteś specjalista, nie glosuj! Twój glos może zabić ten kraj!"
"Jeżeli zdecydowałeś się głosować, to glosuj na najlepsza twoim zdaniem partie nie kierując się sondażami!".

Sprawmy, by mass-media, kościół i wszelkie inne organizacje społeczne nie kierowały do obywateli haseł, że udział w wyborach to obowiązek, niech wreszcie powiedzą, że wiedza i sprawiedliwość to obowiązek.

Do dyskusji zapraszam również na forum www.sci.pl/forum/

Proszę o rozesłanie mojego apelu do wszystkich znajomych zainteresowanych uzdrowieniem państwa!

Z góry dziękuję


Ostatnio zmieniony przez O.E. dnia 22 Pa 2007, 0:09, w caoci zmieniany 5 razy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 27 Sie 2005, 20:13    Temat postu: Re: Polityka - wybory Odpowiedz z cytatem

music80s napisa:
Mimo wszystko pójdę na wybory ale nie oddam głosu na tych wyjadaczy którzy rządzą już wiele lat i doprowadzają kraj do ruinyi myślą tylko o swoim stołku.Dam głos na mojego sąsiada który kandyduje na posła , gość jest spoko więc dam mu głos


Bardzo zła postawa - głosujesz na kogoś tylko dlatego, że go znasz. A skąd pewność, że nie ma ludzi bardziej odpowiednich na to stanowisko?
Czy twój sąsiad poza tym, że jest może dobrym sąsiadem, to ma odpowiednią wiedzę, chęć, brak układów, by zmieniać Polskę na lepsze?
Każdy wyborca jest jak sędzia, musi oddać swój głos najsprawiedliwiej...
Gdybyś był sędzią i musiałbyś rozsądzić sprawę między tym twoim sąsiadem a innym człowiekiem, to "zagłosowałbyś" na swego sąsiada.

Chodzenie do wyborów dla obowiązku obywatelskiego to kpina z mądrości, powagi i sprawiedliwości urzędu jakim jest sejm.

Jeżeli pies drapie się tam gdzie ma ranę i opatrunek to kupuje mu się specjalne przyrząd, by nie mógł sobie zrobić krzywdy.
Gdy naród z głupoty chce sobie zrobić krzywdę, też należałoby zastosować taki przyrząd w postaci egzaminu na "prawo głosu" (por. prawo jazdy).
Skoro nie wszyscy Polacy mają prawo jazdy to dlaczego każdy ma prawo głosu?

Wracając do twojego sąsiada, to zapytam, czy gdybyś miał jakąś ciężką chorobę, to wybrałbyś tego sąsiada, by Cię leczył? (Zakładam oczywiście, że akurat nie jest on lekarzem...).
Czy twój sąsiad jest dobrym lekarzem dla Polski?
Czy Ty jesteś specjalistą od ekonomii i polityki, by ocenić, czy program twojego sąsiada jest najlepszy z możliwych?
Każdy chce się dowartościować, więc idzie głosować myśląc naiwnie, że to od niego zależy kto będzie rządził...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!


Ostatnio zmieniony przez O.E. dnia 30 Wrz 2007, 17:30, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Steva

Doczy: 20 Lut 2004
Posty: 127
PostWysany: 27 Sie 2005, 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Myśle że mojemu czlowiekowi trzeba dać szanse i czas zweryfikuje czy było warto , mnie jak do tej pory nie zawiódł więc jeśłi nie jest idealną osobą to jest lepszy niż nieznajomi.


Nie bardzo Cie rozumiem...Mówisz,że pomógł Ci.W czym Ci pomógł? Rozwiązać trudne równanie z matmy, albo jako sąsiad pomógł wtaszczyć zakupioną kanapę na drugie piętro?

Tu chodzi o kierowanie wielkim złożonym organizmem jakim jest kraj, a w takim przypadku nie patrz że sąsiad jest uczynny w pracach domowych( w tym może być naprawdę dobry), ale zapoznaj się z jego konkretnym planem wyprowadzenia Polski z dołka( co , w jaki sposób, czyim kosztem, za jaką cenę obniży bezrobocie, czy zapewni każdemu dostępność jak najlepszej opieki zdrowotnej i jak to zrobi).
Czy ma taki plan? Jeśli tak i Ty sie z nim zapoznałeś ( z tym planem ) to nie widzę przeszkód żeby dać mu szansę, jak mówisz.
_________________
Jutro to dziś - tyle, że jutro
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 28 Sie 2005, 0:57    Temat postu: Polityka Odpowiedz z cytatem

music80s napisa:
Głosuje na sąsiada nie dlatego że jest sąsiadem ale dlatego ze jest dla mnie najpewniejszy i wiem że chce dobrze ponieważ znam go wiele lat i pomógł mi wiele razy.

Posłuchaj sam siebie... czy nie brzmi to jak popieranie tylko "swoich" ludzi? Smile

Cytat:
Żadnego innego kandydata nie znam osobiście i nie mam aż takiej pewności że będzie to dobry kandydat.

Czyli głos po znajomości...

Cytat:
Jakbym znał innych kandydatów tak dobrze to może oddał bym głos na kogoś innego.

To poznaj innych - nikt Ci nie broni język

Cytat:
Nawet jeśli są lepsi kandydaci w co nie wątpie to jest małe prawdopodobieństwo bym głosując inaczej trafił na kogoś lepszego.

Głosowanie, to nie loteria... Jakbyś znał się na przykład na ekonomii, to łatwo znalazłbyś partię, która ma najlepszy program. Ale Ty wolisz zadowolić się kandydatem, który mieszka za ścianą i już masz wybory z głowy.
A to nie tak - najpierw trzeba poślęczeć nad programami tych 20 partii, które startują w wyborach: SLD, UP, PO, PIS, SO, UPR, PSL, LPR itd. a potem kierując się sprawiedliwym osądem wybrać partię, a potem przeglądając życiorysy i dokonania konkretnych ludzi wybrać jednego kandydata.
Jeśli zagłosujesz na sąsiada, to będzie to nieuczciwe i niesprawiedliwe względem tych kandydatów, których nie znasz... a których nie zechciałeś uczciwie poznać Sad

Cytat:
W takiej sytuacji do głosowania nie powinna przystąpić w polsce ani jedna osoba bo nikt nie ma 100% pewności kto jest najlepszy.

Nic w życiu nie jest pewne na 100%, ale wystarczy mieć 90% pewności...
Sądzę, że prawo głosu (gdyby był egzamin) miałoby w Polsce od 2 do 10% dziś uprawnionych. Reszcie nie chciałoby się czytać programów wyborczych wszystkich partii...
Gdyby były takie egzaminy partie przestały by puszczać głupią sieczkę w TV,a zaczęły by się starać, by ich program był mądry i konkretny.


Cytat:
Ja mam pewność ze nawet jeśli nie jest to najlepszy kandydat to jest to jeden z tych nielicznych dobrych i napewno oddałem głos najlepiej jak potrafiłem.

To jest pójście na łatwiznę intelektualną. Jestem pewien, że jeśli masz wiedzę i rozum, to mógłbyś dokonać lepszego wyboru, gdybyś tylko znał argumenty i liczby innych partii i kandydatów. Ale Ty ich nie znasz Sad

Cytat:
Nie można w końcu robić wszystkiego idealnie bo wtedy świat byłby nudny i pozbawiony uroku oraz dozy niepewności.

Nic nie jest idealne, ale to nie znaczy, że od razu mamy wszystko partaczyć. Poprzeczka powinna być wysoko, a jak się nie uda, to i tak jakoś będziemy żyć, ale chociaż dumni, że się staraliśmy...

Cytat:
Jakby mój sąsiad był lekarzem

Jakby był to spoko, ale nie jest!! A przecież pytam, czy pójdziesz do niego jako nie-lekarza po pomoc medyczną, tylko dlatego, że jest dobrym człowiekiem, którego znasz??

Cytat:
Trochę za bardzo się czepiasz Odżajer Egzegeta i za bardzo kombinujesz no ale kto szuka nie błądzi.

To zdanie brzmi trochę bezsensu, więc proszę o rozwinięcie tej tezy. Że czego się czepiam? Głupoty? Niesprawiedliwości? Układów? Załatwiania po znajomości? Lenistwa?

Cytat:
Myśle że mojemu czlowiekowi trzeba dać szanse i czas zweryfikuje czy było warto

Więc idź się do niego leczyć i czas pokaże czy się wyleczysz czy nie. Szkoda, że nie czujesz, że to co mówisz jest trochę bez sensu :krzywy:
Na tej zasadzie mogę kupić pistolet pojechać do Kielc, zastrzelić Cię(*) i powiedzieć, że czas pokaże, czy to było dobre posunięcie.
Po to mamy rozum i poczucie sprawiedliwości, by starać się z góry pewne rzeczy przewidzieć. Mając dane w postaci liczb, projektów, zasług, dokonań możemy sprawiedliwie dokonać najlepszego wyboru.
Nie musimy na skróty wybierać sąsiada...
Bo rozumując tak jak Ty sąsiedzi Millera mogą go wybrać ponownie (zdaje się, że jest z Kielc) mówiąc, że może jednak będzie rządził dobrze...

Steva dobrze napisała, że kierowanie państwem to nie przelewki, to nie jest wybór "Najlepszego Sąsiada Dzielnicy Podgórze 2005", tu chodzi o przyszłość całego kraju, o to czy nasze wojska rozpoczną z kimś wojnę, o to, że sprzedamy lub nie nasze uczelnie, o to, czy młodzi ludzie będą mogli mieć pracę itd.
Więc zastanów się 2 razy zanim wymierzysz broń swego głosu, bo zamiast strzelić w dziesiątkę, możesz zastrzelić swój kraj...

(*) Mam nadzieję, że się nie obrazisz za ten nieco drastyczny przykład Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!


Ostatnio zmieniony przez O.E. dnia 30 Wrz 2007, 17:33, w caoci zmieniany 3 razy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 28 Sie 2005, 15:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat ten był juz tu wałkowany 100. 000 razy. Nie widzę sensu by znow o tym dyskutować. Proponuje uzyc funkcji "szukaj".
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 28 Sie 2005, 15:36    Temat postu: Polityka Odpowiedz z cytatem

music80s napisa:
Aha to czyli to co mamy pod nosem napewno jest złe!

Ja tak nie powiedziałem. Nie twierdzę nigdzie, że twój sąsiad jest zły, czy najgorszy. Być może jest nawet najlepszym kandydatem...

Cytat:
Jeśli oddaje głos na sąsiada z sympatii (...)

To jest to niesprawiedliwe...

Cytat:
(...) i rozsądku to napewno oznacza że jest zły i nie zasłużył.

Ten rozsądek to jedyna jeszcze nadzieja, ale zrozum, że wyborca jest jak sędzia, nie może kierować się tylko znajomością, choć oczywiście należy to brać pod uwagę, gdyż jest to jakaś dana. Ale w stosunku do innych ludzi również musisz założyć w takim razie, że są dobrymi ludźmi, chyba, że znasz ich życiorys i osiągnięcia (dostępne w prasie, książkach, ich własnych programach).

Cytat:
Skąd wiecie że się niezna na polityce???

Na polityce to może się zna, ale czy zna się na ekonomii, gospodarce, obronności, polityce międzynarodowej?
Może jest ekspertem - tego nie wiem, ale czy Ty wiesz, że nie ma LEPSZEGO ekspperta?

Cytat:
(...) zapoznałem się z jego programem.

Tak z ciekawości, z jakiej jest partii? Widziałeś projekt budżetu, czy tylko puste hasła walki z bezrobociem? Ile zamierza twój sąsiad (i jego partia) przeznaczyć z budżetu na naukę?

Cytat:
inni też mają ładne programy

Mylisz program z hasłami przedwyborczymi. Zresztą politykom jest na rękę taka pomyłka. Rzucą kilka haseł plus jakieś jedno wyrwane z kontekstu hasło prawne (typu "podatek liniowy") i juz się wszystkim wydaje, że znają program danej partii.
Rzadko która partia stara się w ogóle stworzyć prrawdziwy program... Sad
W końcu wiedzą, że do urn idą idioci, którzy i tak nie rozumieją tego co w tych programach powinno się zawrzeć. A w takim przypadku lepsze są spoty reklamowe w TV i na bilbordach.
Politycy reklamują się jak proszki do prania.

Cytat:
Znam swojego sąsiada i jego program i wiem że dotrzyma słowa bo jest sumienny więc czemu mam być z nim niesolidarny

A dlaczego masz być niesolidarny z innymi dobrymi lub lepszymi kandydatami, tylko dlatego, że nie chciało Ci się dokładnie zapoznać z ich programme?

Cytat:
Chyba logiczne jest że zawsze się bardziej ufa komuś kogo się dobrze zna.

Tak, masz rację, że takiej osobie się bardziej ufa. Ale to tylko wtedy, gdy lenistwo wygrywa i nie chce Ci się poznać innych kandydatów.
Niestety mass-media, które u nas są również nastawione na odbiorców-idiotów, nie starają się wcale sprawdzić każdego kandydata, nie robią wywiadów z ich sąsiadami, tak by reszta społeczeństwa mogła ich lepiej poznać. Nie ma w Polsce zapotrzebowania na "poznawanie polityków".
Ludzie głosują jak im popadnie.


Cytat:
Inni kandydaci też mają ładne programy

Hasła, hasła... ja też mam piękne hasła:
Każdy Polak dostanie co miesiąc 3000 zł
Każdy będzie mógł sobie wybrać działkę 100 m2 na własność
Raz na 10 lat każdy dostanie bilet lotniczy na Islandię
wybierz - przyszłość, głosuj na: Demokratyczne Ugrupowanie Patriotyzmu Antykomunistycznego!

Cytat:
Chodzi mi oto że niepotrzebnie zakładasz że sąsiad jest złym kandydatem.

Ja tego nie zakładam, to wynika w twoich wypowiedzi, że nie znasz innych kandydatów, ani programu (rzeczywistego) żadnej partii.
Gdybyś napisał: wierzę, że projekt zwiększenia nakładów na budowę autostrad z 1,7% na 4,6% w budżecie przyniesie zmniejszenie bezrobocia, zwiększenie inwestycji, poprawi bezpieczeństwo transportu, zwiększy wydajność przmysłu, a więc sytuacja w Polsce się poprawi.
I gdyby taki projekt przedłozyła partia twego sąsiada, a żadna inna nie, to byłby to rzeczowy argument ZA sąsiadem. Takich argumentów na razie brak Sad


Cytat:
Przecież każdy kandydat jest czyimś sasiadem więc każdy jest zły dla swoich sąsiadów a dobry dla innych?

Ja tego nie mówię... nadinterpretujesz me słowa i troszeczkę demagogizujesz, gdy brak Ci argumentów.
Ja nie twierdzę, że bycie sąsiadem jest złe, ja twierdzę, że jeśli nie ma innych rzeczowych argumetów, to akurat bycie sąsiadem to żaden argument dla reszty społeczeństwa.
Sędzia (sprawiedliwy) nie może powiedzieć: ten człowiek jest na pewno niewinny bo to mój sąsiad!
Bycie sąsiadem, to tylko ostatni z możliwych argumentów przy wyborze kandydata, gdy już ocenia się dorobek wszystkich pozostałych kandydatów.
Jeszcze raz powiem: głosowanie na sąsiada, to akt lenistwa, gdyż nie chcialo Ci się poznać innych kandydatów...

Cytat:
Wasze zachowanie jest troche dziwne bo z góry zakładacie że ktoś jest zły a mój głos będzie nienajlepszy bo głosuje na sąsiada który napewno jest niekompetentny tylko niewiem w zwiążku z czym???

Patrz argumenty wyżej.... nikt nie twierdzi, że twój sąsiad jest zły, to Ty go tak przedstawiłeś...

Cytat:
PS.Leszek Miller jest z Łodzi ale niestety w Kielcach też dostał dużo głosów.

A to przepraszam Kielce za pomyłkę Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 28 Sie 2005, 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jean Valjean napisa:
Temat ten był juz tu wałkowany 100. 000 razy. Nie widzę sensu by znow o tym dyskutować. Proponuje uzyc funkcji "szukaj".

Niestety każdy ma swoje "własne" argumenty i muszę na nie jakoś odpowiedzieć, bo inaczej komuś może się zdawać, że on ma rację ysz

Ewentualnie zapraszam na forum www.sci.pl/forum gdzie jest na dole dział POLITYKA i można sobie dyskutować do woli.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!


Ostatnio zmieniony przez O.E. dnia 30 Wrz 2007, 17:42, w caoci zmieniany 2 razy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 28 Sie 2005, 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:


Ewentualnie zapraszam na forum ww.sci.pl/forum gdzie jest na dole dział POLITYKA i można sobie dyskutować do woli.


Ja mysle, ze to swietny pomysł by tematy tu juz dawno przewałkowane, wałkować dalej na tym nowym i zacnym forum.
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 28 Sie 2005, 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tak z ciekawości, z jakiej jest partii?


Tak z ciekawości, jakie to w tej dyskusji ma znaczenie?
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 28 Sie 2005, 17:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jean Valjean napisa:
Cytat:
Tak z ciekawości, z jakiej jest partii?


Tak z ciekawości, jakie to w tej dyskusji ma znaczenie?

Ma znaczenie, bo niektóre partie mają bardziej precyzyjne pseudoprogramy a inne posługują się wyłacznie tylko hasłami. Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 28 Sie 2005, 17:40    Temat postu: Partia Odpowiedz z cytatem

music80s napisa:
Dobra Odżajer wygrałeś

Nie wygrałem... Sad Przegrałem, bo mimo, że moje argumenty do Ciebie trafiły, Ty i takzrobisz po swojemu Sad
Nie zależy mi na tym, by wygrywać akademickie dyskursy, ale by zmieniać ludzi.
"Daj mi rząd dusz" jak wołał Mickiewiczowski bohater...

Cytat:
I tak 99,9% ludzi da swój głos nieznając programów partii i kandydatów.
Niestety Sad

Cytat:
może będzie lepszym posłem od tych ekonomistów , naukowców i innych mądrali którzy mimo to że mają papier profesorki wprowadzają złe reformy.

Bo to nie są specjaliści tylko idioci albo wręcz złodzieje i oszuści. Bo jeśli może nawet mają dużą wiedzę, to raczej złą wolę i wykorzystują swą wiedzę w nikczemnym celu.
Dlatego ja mówię nie tylko o wybraniu specjalistów, ale i o sprawdzeniu ich dotychczasowych dokonań jako np. burmistrzów, wojewodów itp.

Cytat:
Myśle że oddam dobry głos dla kraju
Szkoda, że tylko myślisz, że "dobry" a nie najlepszy i że nie masz pewności, że będzie to najlepszy głos dla kraju.
Ciekawe, czy kupując nowe mieskanie lub samochód nie spędziłbyś więcej przeglądając foldery, ceny, oferowane opcje itp. by wybrać najlepszą zarówno cenowo jak i technicznie ofertę. Z pewnością zajrzałbyś na fora internetowe by się dowiedzieć co o danym produkcie lub firmie myślą inni ludzie...
Na wybór posła, od którego zależy los kraju pewnie nie poświęciłeś nawet 10% czasu jaki przeznaczyłbyś na wybór produktu, za który musiałbyś zapłacić większe pieniądze...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 28 Sie 2005, 18:48    Temat postu: Zrozumienie Odpowiedz z cytatem

music80s napisa:
Dlaczego niestety???
Przeczytaj raz jeszcze moje posty a zrozumiesz...
To nie twój sąsiad jest problemem tylko Ty ysz

Cytat:
Jednak caly czas myślisz że mój sąsiad nie jest dobrym kandydatem.
Czytaj poprzednie posty... to Ty mi nie dałeś ŻADNEGO argumentu liczbowego, że jest dobry...


Cytat:
no ale żyjemy w wolnym kraju i jak ktoś jest naiwny to odda głos na złodzieja i nikt tego nie zabroni.

Co Ty gadasz?? Ty chyba jednak nie powinieneś głosowac Sad
Skoro żyjemy w wolnym kraju, to czemu nie mogę sobie jeździć po publicznej drodze bez prawa jazdy??
Dlaczego muszę płacić podatki? Muszę, muszę, muszę... ciągle coś muszę... Nie można mieć 3 żon, męża dla homoseksualisty...
Trzeba służyć w wojsku...
To jest gówniana wolność... poczytaj sobie o libertarianiźmie - to jest prawdziwa wolność (choć moim zdaniem ma inne wady).
Skoro żyjemy w klatce, to co nam szkodzi wprowadzić również obostrzenia w głosowaniu. Szczególnie, że już są... Np. prawo głosu mają tylko obywatele powyżej 18 roku zycia... a dlaczego nie 16-latkowie??

Cytat:
Ja jednak uważam że najprostsze decyzje są często najlepsze
Tak najprostsze, np. by zapoznać się z wszystkimi kandydatami.
Chciałbym żebyś kiedyś trafił przed sąd, a sędzia wyda wyrok bez czytania akt, bo przecież często najprostsze decyzje są najlepsze...
Wtedy chyba zmienisz zdanie...

Cytat:
dla ciebie wszystko jest troche bardziej skomplikowane
Dla mnie jest wszystko proste. Wszystko musi być sprawiedliwe i tyle. Czy to jestskomplikowane?

Cytat:
nie lubie komplikowac sobie życia.
Miejmy nadzieję, że ten sędzia z przykładu powyżej, nie będzie tak myślał.

Cytat:
ale niestety nikt nie udowodni mi swojej dobrej woli.
A jak sąsiad udowodnił? CZYNEM! Tak i inni kandydaci jesli zajmowali jakieś funkcje publiczne to swymi czynami udowadniali swą przydatność i mądrość...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 29 Sie 2005, 2:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwazam ze polacy mieszkajacy na stale poza Polska nie powinni glosowac.
Wybralismy zycie w innym panstwie /przewaznie z powodow ekonomicznych/ i dlatego nie mozemy wybierac politykow naszym rodakom mieszkajacym w Polsce.
Ale oczywiscie jest to moje skromne zdanie i napewno spotka sie ono z duza krytyka.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 29 Sie 2005, 9:21    Temat postu: Głosowanie Odpowiedz z cytatem

viking_warrior napisa:
Uwazam ze polacy mieszkajacy na stale poza Polska nie powinni glosowac.

Bardzo ciekawy punkt widzenia.
Z pewnych powodów zblizony np. do stanowiska, że głosować powinni tylko ci, którzy płacą podatki. Bo sejm zarządza głównie co zrobić z podatkami, a skoro ktoś ich nie płaci, to nie powinien mieć prawa decydowania co z nimi zrobić....
Tak np. uważa UPR i jest to całkiem rozsądne. Oni idą nawet dalej, gdyż nawet chcieliby, aby ilość głosów była proporcjanalna do wysokości płaconych podatków. Płacisz dużo podatków masz więcej głosów...
Z jednej strony jest to dobre, bo zmusza najbogatszych do płacenia podatków w kraju, ale z drugiej strony trochę też niebezpieczne, gdyż mając dużą liczbę głosów najbogatsi mogliby wybierać taki sejm, który jednak nie byłby najlepszy dla reszty kraju.
Ale z drugiej strony, majątek najbogatszych jest dużo mniejszy niż majątek całej reszty Polaków, więc klasa średnia mogłaby zdominować spokojnie najbogatszych... którzy jak znam życie również nie byliby nigdy do końca zgodni...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 29 Sie 2005, 9:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mów Tomku, ze Korwin to twój kandydta na prezydenta, bo spadne z krzesła :wink:
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
Steva

Doczy: 20 Lut 2004
Posty: 127
PostWysany: 29 Sie 2005, 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do music80:

Potok słów i w końcu nie wiem o co właściwie chodzi...

Wziąłbyś music80 to wycisnął i napisał jedno zdanie proste lol
_________________
Jutro to dziś - tyle, że jutro
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 29 Sie 2005, 22:43    Temat postu: Music Odpowiedz z cytatem

Przepraszam Cię music80s, ale Steva ma rację :jezyk:
Staram się zrozumieć to co napisałeś i idzie to ciężko :krzywy:
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!


Ostatnio zmieniony przez O.E. dnia 30 Sie 2005, 2:29, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 29 Sie 2005, 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

music80s napisa:
mam ciekawsze sprawy na glowie takie jak Islandia lub Islandia lub jeszcze raz Islandia

Tak trzymaćSmile Jeżeli masz taką wewnętrzną potrzebę stałego kontaktu ze sprawami związanymi z Islandią, to znalazłoby się dużo ciężkiej i codziennej pracy w redakcji :wink:

music80s napisa:
Pozdrawiam Odżajera Egzegeta oraz reszte Islandzkiej paczki

Ale mam nadzieję, że to nie na do widzenia?...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 29 Sie 2005, 23:06    Temat postu: Kandydat Odpowiedz z cytatem

Jean Valjean napisa:
Nie mów Tomku, ze Korwin to twój kandydta na prezydenta, bo spadne z krzesła

Korwin nie jest moim kandydatem, bo ja nie mam kandydata. Ale gdybym musiał już wybierać z tej zbieraniny oszustów i populistów, to pewnie wybrałbym JKM, gdyż jest jedynym politykiem, który mówi, że zrobi ciężkie reformy, odbierze przywileje... a przy tym nie jest skazony władzą, a to się liczy...
Niestety nie znam dokładnie jego programu więc prawdopodobnie nie pójdę do wyborów. Ale jeśli już napatoczę się przed urnę to chyba skreślę w pierwszej turze właśnie JKM.
W Polsce i tak prezydent nic nie może, więc wielkie hasła na bilbordach są tylko oszukiwaniem ludzi.

Właściwie nie ma żadnego kandydata, który reprezentowałby stworzony przeze mnie system sprawowania władzy.
Poza tym przy założeniu, że 90% obywateli to idioci, to i tak mądry system nie ma szans załapać się do władzy, chyba, że poprzez oszustwo i manipulację...
A Ty Jeanie na kogo będziesz głosować?
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 29 Sie 2005, 23:13    Temat postu: Zemsta? Odpowiedz z cytatem

music80s napisa:
Wygląda to mniej więcej tak ja pisze coś w stylu

Coś mi się zdaje, że to mała zemsta Kolegi za te Islandko-Polki :jezyk:
Oj, nieładnie się tak mścić za inny temat w innym topicu grozi palcem
Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3  Nastpny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron