reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Ankieta do pracy rocznej - Co sądzisz o Islandczykach?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Kultura
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
kako_si

Doczy: 17 Lip 2007
Posty: 3
Skd: warszawa
PostWysany: 17 Lip 2007, 14:32    Temat postu: Ankieta do pracy rocznej - Co sądzisz o Islandczykach? Odpowiedz z cytatem

hej, studiuję na UW i piszę pracę roczną pt. "Obraz Islandczyka na forach
internetowych" - zatem byłbym wzięczny gdyby w miarę możliwości każdy z was napisał mi pare zdań o tym jaki jest jego obraz Islandczyka. przy czym nie chodzi mi o wnikliwą analizę popartą badaniami naukowymi tylko bardziej obiegowe opinie, stereotypy, doswiadczenia jednostkowe, wyobrażenia, plotki, itd.
dzięki za pomoc, pozdrawiam.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 17 Lip 2007, 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze, ze to praca roczna a nie licencjacka, lub odpukac magisterska. Takie glupoty to moze tylko "warszafka" pisac. Poczytaj cale forum to bedziesz wiedzial mniej wiecej kto jaka ma opinie o Islandczykach.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 17 Lip 2007, 17:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filipie, a Ty od razu musisz tak agresywnie do każdego.
Są już wątki o tym jakie Islandczycy mają wady (zdaje się, że w dziale RÓŻNE). Tam jest mnóstwo informacji o Islandczykach.

Myślę, że forum internetowe nie jest dobrym źródłem informacji i w tej kwestii mogę przyznać FilipowiR79 rację, że temat jest trochę naciągany.
Równie dobrze można by było napisać pracę o tym, czy układ gwiazd ma wpływ na agresywne odzywki na forach internetowych poświęconych krajom na literę I.

Ja wiem, że fora są tanim i dostępnym źródłem jakiejś tam przekrojowej wiedzy, ale też nie można przesadzać. Jeśli 100 użytkowników napisze, że Islandczycy to brutale, a tylko jeden napisze, że to nieprawda, to metodą demokracji badacz uzna, że jednak Islandczycy są postrzegani jako źli ludzie. Gdy tymczasem prawda może być skrajnie różna, bo na forach negatywne opinie piszą ludzie wkurzeni na jakieś zdarzenie, podczas gdy ludzie spotykający się z sympatią, nie lecą od razu na Forum, by to ogłosić światu.

Podobnie jest z opinią o Polakach na Islandii. Przykłady na negatywne zachowanie ludzi polskiego pochodzenia, są nagłaśnianie i pamiętane. Podczas, gdy nikt nie zrobi newsa z tego, że paru Polaków grzecznie, miło i kulturalnie zrobiło sobie grilla lub bawiło się w knajpie.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
kako_si

Doczy: 17 Lip 2007
Posty: 3
Skd: warszawa
PostWysany: 25 Lip 2007, 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Ja wiem, że fora są tanim i dostępnym źródłem jakiejś tam przekrojowej wiedzy, ale też nie można przesadzać. Jeśli 100 użytkowników napisze, że Islandczycy to brutale, a tylko jeden napisze, że to nieprawda, to metodą demokracji badacz uzna, że jednak Islandczycy są postrzegani jako źli ludzie. Gdy tymczasem prawda może być skrajnie różna, bo na forach negatywne opinie piszą ludzie wkurzeni na jakieś zdarzenie, podczas gdy ludzie spotykający się z sympatią, nie lecą od razu na Forum, by to ogłosić światu."

No jasne, też tak uważam, ale cóż mam zadany temat i muszę zebrać jak najwięcej stereotypowych i obiegowych opinii o Islandczykach z forów internetowych. Dzięki za cynk a propos wad, poczytam dokładniej forum. Jakby ktoś miał jeszcze coś do dodania to będę wdzięczny, pozdrawiam.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
ObsikanyRekin

Doczy: 28 Lip 2006
Posty: 168
Skd: Czubkofjordur, Kretynvik
PostWysany: 25 Lip 2007, 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Islandczyk; nieco flegmatyczny mieszkaniec północy...ale bardzo przyjazny i pomocny, nigdzie mu sie nie spieszy, raz w tygodniu jedzie pokąpać się w goracym źródełku i wcina mnóstwo ryb, często skacze w kwiatka na kwiatek, często upraiwa seks w róznymi partnerami, jest bardzo tolerncyjny, w każdy weekend wychodzi się pobawić i wypić, nie wykazuje zbyt dużej wiedzy ogólnej, dobry przyjaciel, lubi wyzwania, rozmyśla o gorących wakacjach, jest znany w okolicy...
mam nadzieję, że pomogłem. Prosze innych o nie udzielanie komentrzy i nie polemizowanie z MOIM wyobrażeniem islandczyka. Myśle, ze o to Ci chodziło. Miłęgo pisania pracy...
_________________
Ég er Íþróttaálfur...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
monika

Doczy: 09 Lip 2007
Posty: 45
Skd: REYKJAVIK
PostWysany: 26 Lip 2007, 0:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja pomoge chętnie bo to jest taki sam sposób jak ankieta czy wywiad, czy też metoda sondażu. nie ważne czy przeprowadzona osobiście czy przez forum. znam wiele przypadków dziwnych ankiet jakie robi się na studiach. np. wróżenie ze śledziony wieprza a wpływ na gospodarke, czy lub czy występowanie księży w reklamach zwiększa sprzedarz.
tak więc przeciętny islandczyk jest miły, sympatyczny. ale zdarzają się wyjątki- zwłaszcza wśród pijanej młodzierzy-ale tak jest i u nas. jest pewny siebie, chyba dużo czyta- patrząc po tym ile książek rocznie wydają i kupują. codziennie otrzymuje też minimum 3 gazety więc jeśli nawet ich nie czyta to nakręca gospodarkę swarzając wiele miejsc pracy( osoby zatrudnione przy samym roznoszeniu gazety frettabladid to już ogromna ilość). islandczycy to naród konsumpcyjny, naród dumny. Podobno jakiś piłkarz z niemiec odmówił grania w reprezentacji tego kraju żeby nie zmieniać obywatelstwa. mają też komisję czystości języka. pomimo że większość zna angielski to niechętnie go używają jeśli nie muszą(ostatnio spotkałam się z tym że panie w barze powiedziały że one są islandkami na islandii i będą mówić po swojemu a jak ktoś ich nie rozumie to się nie nadaje do tej pracy- ale to bardzo skrajny przypadek. młodzież tutaj jest trochę zarozumiała, spotkałam się z zaczepkami, słyszałam o przezwiskach czy dziwnych tekstach. ale ludzie ogólnie są przyjaźnie nastawieni. napewno dużo pracują, ale chyba nie bardzo efektywnie.(mój chłopak zaczyna prace o 8.00 ale tak naprawdę to pije kawe do 11 a czasem nawet do 13, a prace kończy o 17-18). dużo ludzi biega-mało popularne w Polsce, dbają o higiene np na basenach(obowiązkowy prysznic od którego nikt się nie uchyla a zapewniam że w polsce kożystanie z basenów jest ryzykowne właśnie przez to że ludzie tego nie robią- mnie kosztowało to receptę na 500zł a tu czysto i bezpiecznie). młodzież 12 letnia pracuje w wakacje. w weekendy dużo imprezują. lubią wszystkie nowinki rynkowe a w związku z tym dużo kupują. mają więcej dzieci niż Polacy- przynajmniej tak mi się wydaje. ufają innym i wierzą w ich uczciwość chociaż uczą się też na błedach i stosują zasadę ograniczonego zaufania np. w przypadku kredytów od pewnego czasu. to takie troche nieskłądne zebranie moich obserwacji ale się troche spiesze i nie mam czasu ładnie ubrać tego w zdania.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 26 Lip 2007, 1:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo zrozumiałem ten przykład z niemieckim piłkarzem, co nie chciał grać dla Islandii. Coś mu zrobili? Czy jest jakaś puenta tej historii? Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
monika

Doczy: 09 Lip 2007
Posty: 45
Skd: REYKJAVIK
PostWysany: 26 Lip 2007, 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no nie właśnie gra w niemczech i jest islandczykiem. i chcieli go wziąść tam do reprezentacji ale to wiąże się z tym że już nie mógłby grać w reprezentacji islandii. takie są zasady tego sportu. a on powiedział że za żadne pieniądze nie będzie reprezentować innego kraju i gra tam nadal w jakiejś średniej drużynie chociaż za występy w niemieckiej reprezentacji dostałby niezłą kase. a czy gra w reprezentacji islandii to nie wiem. tyle widziałam kiedyś w tv przed jakimś meczem ale wtedy mnie to nie interesowało bo ogólnie to piłka nożna może dla mnie nieistnieć. a myśle że polacy by tak nie postąpili. przecież jest 2 polaków w niemieckiej reprezentacji. u nas jak ktoś się wybije to ucieka z kraju bo tam ma marną przyszłość, nie pogra sobie za bardzo bo gdzie jak boiska dobrego nie mamy. a islandczycy są chyba większymi patriotami.chociaż to ryzykowne stwierdzenie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 26 Lip 2007, 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz rozumiem. Poprostu słowa "piłkarz z Niemiec" zrozumiałem, że to Niemiec, który przyjechał na Islandię i nie bardzo mi to pasowało do sensu wypowiedzi. Ale teraz wszystko jasne.

Ten islandzki patriotyzm to bardzo piękna rzecz...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
monika

Doczy: 09 Lip 2007
Posty: 45
Skd: REYKJAVIK
PostWysany: 26 Lip 2007, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak źle to sformułowałam ale to z pośpiechu. prosze o wybaczenie wielkiego admina. rzeczywiście patriotyzm to piękna rzecz ale polacy po takiej dawce patriotyzmu który im się wciska w szkole( wszystkie lektury z epoki romantyzmu) i teraz propozycje giertycha, no cóż niedziwmy się że polacy coraz rzadziej teraz wykazują się tą postawą. może się to jeszcze zmieni.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 27 Lip 2007, 5:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monika napisa:
prosze o wybaczenie wielkiego admina
Wyczuwał sarkazm i ironię... Neutral
Wielkim adminem nie jestem. Jestem zwykłym adminem. Wzrostem nawet niezbyt wysoki.


Cytat:
polacy po takiej dawce patriotyzmu który im się wciska w szkole( wszystkie lektury z epoki romantyzmu) i teraz propozycje giertycha, no cóż niedziwmy się że polacy coraz rzadziej teraz wykazują się tą postawą. może się to jeszcze zmieni.
Znów nie rozumiem. Jesli jest duża dawka patriotyzmu w szkole to właśnie dziwne, że ludzie patriotami nie są. W końcu skąd bierze się patriotyzm? Ze szkoły i z rodziny.
Jeśli więc w szkole jest patriotyzm, to pewnie w rodzinach go nie ma.
Ludzie zajęci zarabianiem kasy, nie mają czasu na wychowanie dzieci...
Na wpojenie im czegoś wartościowego. A dzieci uczą się przez przykład. Skoro najwazniejsza jest kasa, to młodzież zaczyna być patriotami Mamonolandu Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 27 Lip 2007, 9:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i wyjezdzaja zarabiac conajmniej 15e/h ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
kako_si

Doczy: 17 Lip 2007
Posty: 3
Skd: warszawa
PostWysany: 1 Sie 2007, 13:00    Temat postu: kako_si Odpowiedz z cytatem

dzięki za pomoc.
aha, przekopałem się praktycznie przez większość tematów waszego forum i (różnorakich co ważne, często sprzecznych) opinii jest wiele, także spoko, będę miał materiał do opracowania. btw. momentami dyskusje były bardzo ciekawe - dosyć emocjonalne bym powiedział...
ew. jeśli ktoś ma pomysł gdzie indziej mógłbym poszukać (w sensie na innych forach/blogach) to będę wdzięczny. każde dodatkowe źródło będzie pomocne, szczególnie do bibliografii. aha, tylko prosiłbym raczej o konkretne namiary, a nie odpowiedź w stylu "Wpisz w przeszukiwarce". pozdrawiam.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Kultura Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron