reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Zasiłek dla bezrobotnych na Islandii
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 93, 94, 95  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 9 Lis 2007, 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy 3 miesiacach pracy zasilek dla bezrobotnych bedzie bardzo niski o ile wogole bedzie Very Happy , w zaleznosci od tego ile zarabiala podejrzewam ze bedzie to jakies 30k a wszystkiego dowiedz sie w vinnumalastofnun
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 9 Lis 2007, 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KrzynioPL napisał:
Oki to ja mam pytanko, moja dziewczyna dzis starcila prace - wczoraj jej powiedziano ze to jest jej ostatni dzien w pracy, no i jest tu 3 miesiac. Dopiero co sie stara o pozwolenie na pobyt.

Czy staajac sie o zasilek dla bezrobotnych musi miec pozowlenie na pobyt ?? Prosze o odpowiedz Smile


a co z wypowiedzeniem?
zasilek przysluguje po przepracowanych 3 miesiacach w wysokosci 25% ale czego to nie wiem. moze sredniej 3 ostatnich miesiecy?
niech twoja dziewczyna sie zarejestruje w vinnumidlun a oni jej szybko znajda prace.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrzynioPL

Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 104
PostWysłany: 9 Lis 2007, 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiem tak chodzilismy po firmach skladalismy cv, zadzownili i ona przyszla do pracy, pracowala w rzezni - niezbyt dobre miejsce dla dziewczyny ale na poczatek dobre i to, teraz sie sezon konczy i starajac sie grzecznie wszystko zakonczyc powiedzieli jej PAPA, coz takie zycie

ale oki dzieki za porade, tak zrobimy Smile
_________________
dajcie mi człowieka a znajdę na niego paragraf Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 10 Lis 2007, 10:38    Temat postu: hej Odpowiedz z cytatem

25 procent od podstawy, czyli jesli miala niskie zarobki to od najnizszej125 tys.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mariusx
Gość
PostWysłany: 10 Lis 2007, 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jezeli pracowala 3 msc to powinna miec 1 msc wypowiedzenia,
Powrót do góry
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 10 Lis 2007, 16:44    Temat postu: hej Odpowiedz z cytatem

Praca sezonowa jest zawsze na czas okreslony, pracodawca moze przedluzyc ale nie musi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mr TIG
Gość
PostWysłany: 23 Lis 2007, 0:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A z czystej ciekawości.

Kiedy ten zasiłek jest wypłacany (czy też pewnie przelewany na konto)?

Automatycznie w dniu rejestracji? Jednorazowo co miesiąc czy też raz na tydzień?
Powrót do góry
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 23 Lis 2007, 0:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mr TIG napisał:
A z czystej ciekawości.

Kiedy ten zasiłek jest wypłacany (czy też pewnie przelewany na konto)?

Automatycznie w dniu rejestracji? Jednorazowo co miesiąc czy też raz na tydzień?


Raz na miesiac.
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zla_kobieta
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 96
Skąd: KaszĂŤbĂŤ/Gdańsk/od 28.06.07 Reykjavik
PostWysłany: 23 Lis 2007, 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję, że zanim przetransferujecie cokolwiek ....zapłacicie w Polsce podatki od zarobków tutejszch, bo wydaje mi się, że mogą tu wyniknąć komplikacje... Więc dobrze kalkulujcie.
_________________
Have you ever been mellow?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 23 Lis 2007, 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zla_kobieta napisał:
Mam nadzieję, że zanim przetransferujecie cokolwiek ....zapłacicie w Polsce podatki od zarobków tutejszch, bo wydaje mi się, że mogą tu wyniknąć komplikacje... Więc dobrze kalkulujcie.


Po pierwsze nie podatek, tylko ewentualna roznice miedzy podatkiem w ktory by sie zaplacilo w Polsce a podatkiem tutejszym. Wiec teoretycznie by trzeba wejsc w Polsce do 3 strefy podatkowej - ponad 85528: 20.311 zł 31 gr + 40% nadwyżki ponad 85.528 zł i miec sporo ponadten prog, zeby cokolwiek w Polsce zaplacic i w dodatku nie miec zadnych ulg (zwolnien itd) wiec wiekszosci Polakom na Islandii to nie grozi. A tym co grozi raczej nie chca opuszczac Islandii. Pozatym sprawdzenie przed US dochodow tutejszych i przeliczenie ich na zlotowki moze stanowic problem dla urzednikow w niektorych urzedach pracy Twisted Evil

Transferu bym sie nie obawial jesli chodzi o podatki. Bardziej bym sie obawial gdy tutaj konsulat otworza. Przychodzi Kowalski w celu wymiany paszportu itd, wypelnia wnioski. Pozniej dokumentacja trafia do kogos z Warszawy ten, po sprawdzeniu co i jak wysyla sprawdzona przez niego dokumentacje do wlasciwego(dla tego Kowalskiego) US w Polsce.
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qwiatuszek

Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 82
Skąd: Reykjanesbaer
PostWysłany: 6 Lut 2008, 23:14    Temat postu: a propos zasilku... Odpowiedz z cytatem

Z tym zasilkiem to naprawde prze**bane jest... wiem cos na ten temat z wlasnego przykladu... pracowalam tu 3 miesiace i jeden tydzien w pewnej firmie, dostalam wymowienie (jak polowa zalogi-redukcja etatow) po czym po tygodniu po zakonczeniu mojego okresu wypowiedzenia firma oglosila bankrictwo. Nie wyplacono 2 ostatnich wyplat ale tym juz zwiazki zawodowe sie zajely. Oczywiscie zarejestrowalam sie jako bezrobotna i szukalam pracy. Z ta praca w Keflaviku raczej latwo nie jest i niestety nie powiodlo mi sie chociaz mam jeszcze nadzieje. Niestety kiedy sprawdzilam stan swojego konta w dniu wyplaty zasilku zatlako mnie z wrazenia... za te pieniadze nawet pokoju nie oplace nie mowiac juz o czymkolwiek do jedzenia... Nie wiem czy to tylko ja mam takiego pecha czy to normalne dla Islandczykow...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 6 Lut 2008, 23:31    Temat postu: chwila Odpowiedz z cytatem

To co ty chcialas 100% dostac, czego sie spodziewalas po 3 miesiacach, zeby dostac caly zasilek trzeba przynajmiej rok przepracowac, a islandczycy, pewnie ze nie maja tak samo , bo moga przedstawic zarobki z 3 ostatnich lat, ale jesli od zasilku do zasilku nie minelo pol roku , to tez nie moga liczyc na 100% zasilku.
W Polsce przeciez tez trzeba caly rok przepracowac zeby dostac zasilek, czyz nie prawda?
No sory ale takie zycie na tym lodzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 6 Lut 2008, 23:42    Temat postu: Re: chwila Odpowiedz z cytatem

esmerka31 napisał:
To co ty chcialas 100% dostac, czego sie spodziewalas po 3 miesiacach, zeby dostac caly zasilek trzeba przynajmiej rok przepracowac, a islandczycy, pewnie ze nie maja tak samo , bo moga przedstawic zarobki z 3 ostatnich lat, ale jesli od zasilku do zasilku nie minelo pol roku , to tez nie moga liczyc na 100% zasilku.
W Polsce przeciez tez trzeba caly rok przepracowac zeby dostac zasilek, czyz nie prawda?
No sory ale takie zycie na tym lodzie.


Nie rok a pol roku jesli sie nie myle.
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qwiatuszek

Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 82
Skąd: Reykjanesbaer
PostWysłany: 7 Lut 2008, 0:01    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

pytac kazdy moze, od tego jest te forum...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
unregistered

Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 228
PostWysłany: 7 Lut 2008, 0:51    Temat postu: Re: . Odpowiedz z cytatem

qwiatuszek napisał:
pytac kazdy moze, od tego jest te forum...


Hej.
Jak sie okazalo dostajesz chyba najnizszy mozliwy zasilek ale zawsze jakies (male) pieniadze wpadna.
Dobrze ze zwrocilas uwage na to bo chyba malo kto sie interesuje czyms takim przed utrata pracy. Na przyklad ja taki bylem.

Znalazlem warunki przyznania zasilku.
1)Miec minimum 3 miesiace przepracowane na Islandii,
2)trzeba byc bezrobotnym,
3)trzeba aktywnie poszukiwac zatrudnienia,
4)byc gotowym do podjecia zaproponowanej pracy.
Oraz co chyba jest najciekawsze 5)trzeba na Islandii zamieszkiwac. Na stronie Euresu ( tutaj ) napisane jest wprost ze trzeba posiadac pozwolenie na pobyt (dvalarleyfi). Czyli trzeba na Islandii mieszkac zgodnie z prawem (na przyklad do pobytu dluzszego niz 3-6 miesiace wymagane jest dvalarleyfi) a nie tylko ot tak sobie bez uregulowania swojej sytuacji.

Ciekawe ile osob z Polski nie ma tego zalatwionego pomimo dluzszego pobytu na Islandii. Cos a'la Zyzak, ma numer ewidencyjny i karte podatkowa ale nie ma pozwolenia na pobyt (on napisal o pozwoleniu na prace czyli nie jest to dokladnie taka sytuacja).
Jesli przebywaja bez pozwolenia na pobyt i utraca z jakis powodow prace to zasilek nie bedzie im przyslugiwal?
Zostana dodatkowo na lodzie bo zasilek nie bedzie im przyznany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zyzak
Gość
PostWysłany: 7 Lut 2008, 0:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i mimo iz zyzak nie zamierza korzystac z zasilku dla bezrobotnych, jutro idzie zlozyc papiery o pozwolenie na pobyt i prace ponad 6 mcy. I wy ala zyzaki tez tak zrobcie dla spokojnosci Wink
Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 7 Lut 2008, 1:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
jutro idzie zlozyc papiery o pozwolenie na pobyt
Kod:



To moĹźe i ja pĂłjdę............  ;)

_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zyzak
Gość
PostWysłany: 7 Lut 2008, 1:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisał:
Cytat:
jutro idzie zlozyc papiery o pozwolenie na pobyt
Kod:



To moĹźe i ja pĂłjdę............  ;)


pojdzmy wszyscy .............
Powrót do góry
bisiek
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 67
PostWysłany: 7 Lut 2008, 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to moze i ja pojde....a ile wpisowe ?' Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Eliszeba

Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skąd: Białystok/Akranes
PostWysłany: 10 Lut 2008, 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście radzę dopełnić wszystkich formalności. Opłata za pozwolenie na pobyt to 4000 koron. Nigdy nie znasz dnia ani godziny. Ja pracuję w dość dużej wydawałoby się stabilnej firmie. Na początku miesiąca dostaliśmy wszyscy wypowiedzenia.....wszyscy jak leci i Islandczycy i Polacy, ok. 60 osób. Nikt się nie spodziewał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 93, 94, 95  Następny
Strona 2 z 95

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron