reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Zasiłek dla bezrobotnych na Islandii
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 93, 94, 95  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
!Piwo&
Gość
PostWysłany: 15 Lis 2008, 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patryk23l napisał:
Czyli trzeba miec przepracowane 12 miesiecy a nie 3 miesiace jak to niektorzy mowia.
wow
Powrót do góry
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 15 Lis 2008, 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba jasno jest napisane
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 15 Lis 2008, 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

12 miesiecy do pelnego zasilku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
!Piwo&
Gość
PostWysłany: 15 Lis 2008, 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patryk23l napisał:
12 miesiecy do pelnego zasilku.

a 3 miesiace Do niepelnego ,ale tez ZASILKU.
Powrót do góry
rangurmadur
Gość
PostWysłany: 16 Lis 2008, 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Transferowany zasiłek dla bezrobotnych na podstawie druku E-303

jest przeliczany wg kursu podanego przez Komisje Administracyjną Wspólnot Europejskich ds. Zabezpieczenia Społecznego Pracowników Migrujących - Przelicznik walut zgodnie z rozporządzeniem Rady EWG nr 574/72 (Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej z dnia 6 maja 2008/C 111/11)

100 ISK = 2,95076 PLN

(przynajmniej tak było przed 6 pazdziernika 2008 i kurs ten byl staly i niezalezny od kursów bankowych)

Po przyjezdzie do PL z drukiem E-303 nalezy:

1.W ciagu 7 dni zarejestrowac sie z Powiatowym Urzedzie Pracy w miejscu zamieszkania

2.Udac sie do Wojewodzkiego Urzedu Pracy z prosba o transfer zasilku i tam zostawia sie oryginal dokumentu E-303 (dobrze zrobic sobie kopie)

3. W ciagu 30 dni otrzymuje sie potwierdzenie uruchomienia transferu z dokladnym przeliczeniem kwot przypadajacych na kolejne miesiace.

Tutaj uwaga - w druku E-303 podany jest zasilek w stawkach - dziennej, tygodniowej i miesiecznej. Poniewaz ilosc dni pracujacych w roznych miesiacach jest rozna to Urzad bierze wariant najkorzystniejszy dla bezrobotnego, a wiec stawke dzienna.

4.Bezrobotny przychodzi co miesiac na wizyty by podpisac liste i ewentualnie otrzymac prace. Jesli dostanie sie jakas oferte pracy to zasilek przepada.

Jeszcze jedno - kwoty zasilku na druku E-303 sa kwotami netto jakie sie juz dostaje na rekę i nie sa obciazone zadnymi kosztami (czyli nie placi sie od tego w PL zadnych skladek, ani podatku)

(informacje sprawdzone na sobie)
Powrót do góry
rangurmadur
Gość
PostWysłany: 16 Lis 2008, 15:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:C:2008:111:0011:0012:PL:PDF

A tutaj dowĂłd, czyli wzmiankowany dokument Unii Europejskiej.
Podawalem juz to info o kursie 2.95 za 100 ISKna forum ale Jasnie Oswiecony (i powaznie niedoinformowany) Admin umiescil to w smieciach

I kto sie smieje ostatni ? Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
@ni@

Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWysłany: 16 Lis 2008, 23:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rangurmadur dzięki za bardzo przydatne wiadomości,najbardziej mi się podoba ten kurs Very Happy ale coś czuję ,że od października mocno pewnie uległ zmianie Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
HUtas

Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 7
PostWysłany: 18 Lis 2008, 7:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

!Piwo& napisał:
@ni@ napisał:
Piwo i jak tam z tym Twoim zasiłkiem,bo właśnie mi to zaczyna być potrzebne Question
A czy ktoś się starał o coś takiego jak zasiłek zależny od dochodu Question Question Question bo nie rozumiem tego dokładnie Sad
Bo to jest przy pracy zarobkowej, co się kryje pod pojęciem pracy zarobkowej??? ojoj dużo tych przeszkód,pomocy!!! Confused


czego nie wiesz ????
moj zasilek przyznany, bede go przenosil do Polski Very Happy


Nie wiem z czego się cieszysz, Panie w Polsce na głowie pierwszego dnia staną i dadzą Ci listę pracodawców, których masz odwiedzisz...

I tyle z tego twojego marzenia a siedzeniu na xxxx i brania z 5 tys złotych...

Bądź realistą człowieku....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rafaul

Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 44
PostWysłany: 18 Lis 2008, 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie wiem z czego się cieszysz, Panie w Polsce na głowie pierwszego dnia staną i dadzą Ci listę pracodawców, których masz odwiedzisz...

I tyle z tego twojego marzenia a siedzeniu na xxxx i brania z 5 tys złotych...

Bądź realistą człowieku....


Poruszylem ten temat w urzedzie pracy tu w RVK,Polka ,ktora tam pracuje powiedziala,ze jeszcze nie bylo tak,ze ktos nie pobral calego zasilku w Pl,ktory przetransferowal z ISl,po pierwsze owszem moga Ci oferowac prace,ale zarobki jekie ewentualnie mialbys w niej zarabiac nie moga byc nizsze niz kwota zasilku jaki Ci przyslugje z ISl Zainteresowani sami moga spytac o to w urzedzie pracy i tego sie trzymajcie w PL ,nie dajcie sie zrobic w konia w problemolandii.Slyszalem tylko,ze teraz islandzki zasilek w Pl dostaje sie na 2 ,a nie 3 miesiace,bede tam niebawem,sprawdze osoboscie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dariuszr

Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 343
PostWysłany: 18 Lis 2008, 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Rafaul"]

ale zarobki jekie ewentualnie mialbys w niej zarabiac nie moga byc nizsze niz kwota zasilku jaki Ci przyslugje z IS

głupek >jaki pracodawca w polsce da Ci na start w pracy np. 3000 zł ,żeby dostosować się do twojego zasiłku zastanawia się
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rangurmadur
Gość
PostWysłany: 18 Lis 2008, 23:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafaul napisał:
Cytat:
Nie wiem z czego się cieszysz, Panie w Polsce na głowie pierwszego dnia staną i dadzą Ci listę pracodawców, których masz odwiedzisz...

I tyle z tego twojego marzenia a siedzeniu na xxxx i brania z 5 tys złotych...

Bądź realistą człowieku....


Slyszalem tylko,ze teraz islandzki zasilek w Pl dostaje sie na 2 ,a nie 3 miesiace,bede tam niebawem,sprawdze osoboscie


No bez jaj - nie zmieniajcie prawa Europejskiej Wspolnoty Gospodarczej - ZASILEK TRANSFEROWANY MOZNA POBIERAC DO 3 MIESIECY, i pogloski o 2 miesiacach sa jakas bzdura - sprawdzone:)
Powrót do góry
Rafaul

Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 44
PostWysłany: 19 Lis 2008, 1:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
>jaki pracodawca w polsce da Ci na start w pracy np. 3000 zł ,żeby dostosować się do twojego zasiłku


Wlasnie dlatego to napisalem,ze niemozliwym jest by Ci dali jakas prace,ktorej zarobki przekroczylyby wysokosc isl zasilku i dlatego tez co takze napisalem jeszcze nie zdazyl sie taki przypadek by ktos nie pobral calego przetransferowanego zasilku Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rafaul

Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 44
PostWysłany: 19 Lis 2008, 1:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No bez jaj - nie zmieniajcie prawa Europejskiej Wspolnoty Gospodarczej - ZASILEK TRANSFEROWANY MOZNA POBIERAC DO 3 MIESIECY, i pogloski o 2 miesiacach sa jakas bzdura - sprawdzone:)


takie doszly mnie sluchy ,od ludzi co teraz zalatwiaja zasilek sobie,ze niby 3,ost m-ac dostaje sie juz Pl zasilek,raczej nie chce mi sie w to wierzyc.syszalem rowniez ,ze to komisja przydziela te zasilki na 2 badz 3 miesiace

Ja jestem na wypowiedzeniu do 31,a transferowal zasilek bede w marcu do Norwegii,czy ktos przenosil zasilek do innego kraju niz Polska?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
@ni@

Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWysłany: 19 Lis 2008, 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj się dowiedziałam z urzędu pracy,że zasiłek jest naliczany tylko od wypłaty podstawowej,czyli nadgodziny czy soboty nie są brane pod uwagę...dla mnie to katastrofa Sad Sad Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
rangurmadur
Gość
PostWysłany: 19 Lis 2008, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ni@ napisał:
Dzisiaj się dowiedziałam z urzędu pracy,że zasiłek jest naliczany tylko od wypłaty podstawowej,czyli nadgodziny czy soboty nie są brane pod uwagę...dla mnie to katastrofa Sad Sad Sad


To znow pogloski - jak mozliwe by naliczac zasilek od podstawy , a nei od FAKTYCZNYCH dochodĂłw ?

Pierwsze 3 miesiace pobierania zasilku jego wysokosc zalezy od srednich dochodow w pewnym okreslonym okresie (nie chce podawac konkretow bo to dosyc pogmatwane bodajze srednia z ostatnich 3 miesiecy z ktorych ostatni to 2 miesiac przed zakonczeniem pracy) i zasilek stanowi 70% tychze srednich zarobkow.
Ale pod warunkiem ze ma sie do tego prawo!! (prawo do zasilku zaleznego od dochodow) - gdyz w przypadku zwolneinia sie z wlasnego powodu, nie ma sie do tego prawa.
A po tych 3 miesiacach jest zasilek podstawowy czyli cos tam 118 000 netto.

Oczywiscie nei wykluczam ze w Vinnumalastofnun szuka sie jakichs oszczednosci , ale naliczanie zasilku od podstawy wynagrodzenia bez nadgodzin to bylby rozboj w bialy dzien !!!
Powrót do góry
EndriuIS

Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 31
Skąd: Keflavikur
PostWysłany: 19 Lis 2008, 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arrow
Zasiłek zaleĹźny od dochodĂłw z pracy zarobkowej (tekjutengdar atvinnuleysisbætur ) wypłacany jest maksymalnie przez 3 m-ce w kaĹźdym okresie zasiłkowym (okres zasiłkowy wynosi 3 lata ).
Po 3 miesiącach wypłacany jest zasiłek podstawowy.
Wysokość zasiłku zależnego od dochodów to 70% średniej zarobków brutto za okres 6 m-cy ( liczony między 8-ym a 2-im miesiącem przed złożeniem wniosku ).
Uwaga . przy średnich zarobkach brutto poniżej 190.000kr zasiłek zależny od dochodów będzie niższy niż zasiłek podstawowy
Przy ubieganiu się o zasiłek zależny od dochodów do wniosku dołączyć należy kserokopie odcinków wypłat z okresu w/w 6m-cy.
Maksymalna wysokość pełnego zasiłku zależnego od dochodów z pracy zarobkowej wynosi 220.729 ISK miesięcznie ( brutto).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dariuszr

Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 343
PostWysłany: 19 Lis 2008, 22:30    Temat postu: Re: Odpowiedz z cytatem

[quote="@ni@"]
Dzisiaj się dowiedziałam z urzędu pracy,że zasiłek jest naliczany tylko od wypłaty podstawowej,czyli nadgodziny czy soboty nie są brane pod uwagę...dla mnie to katastrofa
http://www.vinnumalastofnun.is/svmvf/thydingar-a-polsku/
Zawsze tak było że płacą zasiłek tylko z podstawy twego wynagrodzenia , w regulaminie bezrobotnego jest napisane wszystko .Przed pójściem do Urzędu Pracy przeczytajcie regulamin bo P. Elrzbieta dużo nie powie żeby ktoś nie był mondrzejszy od niej i dodam że proszę zauważyć gdy zasiłek jest wypłacony pierwszego każdego miesiąca to następnego dnia jest ful ludzi bo ktoś nie dopełnił swoich obowiązków tam i wychodzą jaja Shocked Shocked Shocked
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
EndriuIS

Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 31
Skąd: Keflavikur
PostWysłany: 19 Lis 2008, 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To do czego jest brana ta średia półroczna, wie ktoś??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DmX81
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 213
Skąd: Z nienacka
PostWysłany: 20 Lis 2008, 0:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli ktos byl na urlopie w jednym z tych miesiecy ktore sa brane do sredniej, to bardzo obniza srednia, tak jakby pusty miesiac, da sie cos z tym zrobic?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
@ni@

Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWysłany: 20 Lis 2008, 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dostałam te informacje od pani z Urzędu Pracy w Reykjawiku,rozmawiałam z nią po polsku, powtarzała mi to kilkakrotnie ,bo mi się też wierzyć nie chciało Sad


Jednak mam jeszcze jedno pytanie,jak wygląda tutaj zaświadczenie o zarobkach? Bo szef kazał launy zanieść,ale właśnie się dowiedziałam ,że laun się nie pokazuje i faktycznie urzędniczka nawet na nie nie spojrzała,a dziś musimy donieść resztę papierów


I jeszcze jedno,jeśli chodzi o zasiłek zależny od dochodu to na to ta sama pani odpowiedziała ,że o taki zasiłek się nie stara samemu tylko już Urząd sam zadecyduje o rodzaju zasiłku-dużo tych nieścisłości Sad Sad Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 93, 94, 95  Następny
Strona 11 z 95

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron