reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Zasiłek dla bezrobotnych na Islandii
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 93, 94, 95  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wielkopolanka

Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 159
PostWysłany: 6 Lut 2009, 15:05    Temat postu: hej Odpowiedz z cytatem

a e-mail podawales? jak ja zmienialam numer telefonu i podawalam jej im nowy, to mi mowili ze dobrze ze podaje bo dane podane podczas rejestracji poiwnny byc caly czas uaktulaniane jak sie cos zmienia, bo oni musza miec jakis kontakt do ciebie. Wiec z tego co mi mowila to powinienes zglosic ze numer telefonu jest niaktualny i powiedziec im jak moga sie z toba kontaktowac Smile
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 6 Lut 2009, 15:34    Temat postu: Re: hej Odpowiedz z cytatem

wielkopolanka napisał:
a e-mail podawales? jak ja zmienialam numer telefonu i podawalam jej im nowy, to mi mowili ze dobrze ze podaje bo dane podane podczas rejestracji poiwnny byc caly czas uaktulaniane jak sie cos zmienia, bo oni musza miec jakis kontakt do ciebie. Wiec z tego co mi mowila to powinienes zglosic ze numer telefonu jest niaktualny i powiedziec im jak moga sie z toba kontaktowac Smile
pozdrawiam
tylko teoretyzowalem Wink moj nr jest aktualny mail tez, ale czy oni nie powinni wysylac jakiegos zawiadomienia poczta na temat mozliwosci utraty zasilku?
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
wielkopolanka

Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 159
PostWysłany: 6 Lut 2009, 15:57    Temat postu: Re: hej Odpowiedz z cytatem

mkwr45 napisał:
wielkopolanka napisał:
a e-mail podawales? jak ja zmienialam numer telefonu i podawalam jej im nowy, to mi mowili ze dobrze ze podaje bo dane podane podczas rejestracji poiwnny byc caly czas uaktulaniane jak sie cos zmienia, bo oni musza miec jakis kontakt do ciebie. Wiec z tego co mi mowila to powinienes zglosic ze numer telefonu jest niaktualny i powiedziec im jak moga sie z toba kontaktowac Smile
pozdrawiam
tylko teoretyzowalem Wink moj nr jest aktualny mail tez, ale czy oni nie powinni wysylac jakiegos zawiadomienia poczta na temat mozliwosci utraty zasilku?

heh! no moim zdaniem tez tak powinno byc Wink pewnie sporo jest mozliwosci utraty zasilku Wink przeciez moze popsuc mi sie telefon a oni moga w tym czasie dzwonic Wink
kurcze bedac na zasilku to trzeba chyba o wszystkim myslec do przodu;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 6 Lut 2009, 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to wszystko to sPISek!!!hehe Wink pozdrawiam
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
kasiak275

Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 9
PostWysłany: 6 Lut 2009, 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za wskazowki ale mozna zrobic tak ze bzglosze ze wyjezdzam w celu poszukiwania pracy i pobrac sobioe tam zasilek choc wiem ze teraz to licha kasa ale skoro mam tu niemiec wplywu a beda w poslce moge tam pobrac tylko niejestem pewna zcy jak wroce po poltora miesiacu to czy nadal moge tu pobierac zasilek ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 6 Lut 2009, 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
tylko niejestem pewna zcy jak wroce po poltora miesiacu to czy nadal moge tu pobierac zasilek ??


Za dobrze bys chciala miec. zawsze mozesz sprobowac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 6 Lut 2009, 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasiak275 napisał:
dzieki za wskazowki ale mozna zrobic tak ze bzglosze ze wyjezdzam w celu poszukiwania pracy i pobrac sobioe tam zasilek choc wiem ze teraz to licha kasa ale skoro mam tu niemiec wplywu a beda w poslce moge tam pobrac tylko niejestem pewna zcy jak wroce po poltora miesiacu to czy nadal moge tu pobierac zasilek ??
gdzies juz bylo o tym na forum poszukaj dobrze, prawdopodobnie mozna pobierac dalej zasilek po powrocie Wink
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
MISIACZEK

Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 52
Skąd: Hafnarfiordur 220
PostWysłany: 6 Lut 2009, 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem ,jeśli wylatujesz z Islandii ,a niejesteś pewna czy zostaniesz wezwana czy nie oczywiscie gdy bys sie niestawiła zasiłek został by odebrany.Dlatego najlepszym wyjściem dla ciebie jest przenieśc zasiłek do polski .Bedziesz musiała wypełnić druk 303 bodajże z przeniesieniem zasiłku do polski .A spowrotem gdy bedziesz wracać na Islandie z urzędu pracy w polsce bedziesz musiała wypełnic druk 303 o przeniesieniu zasiłku spowrotem na islandie.Gmatwanina ,ale co zrobić .
Można ryzykować ,ale jak masz stracha to lepiej tak zrobić.:)pozdrawaim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
MISIACZEK

Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 52
Skąd: Hafnarfiordur 220
PostWysłany: 6 Lut 2009, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MISIACZEK napisał:
Z tego co wiem ,jeśli wylatujesz z Islandii ,a niejesteś pewna czy zostaniesz wezwana czy nie oczywiscie gdy bys sie niestawiła zasiłek został by odebrany.Dlatego najlepszym wyjściem dla ciebie jest przenieśc zasiłek do polski .Bedziesz musiała wypełnić druk 303 bodajże z przeniesieniem zasiłku do polski .A spowrotem gdy bedziesz wracać na Islandie z urzędu pracy w polsce bedziesz musiała wypełnic druk 303 o przeniesieniu zasiłku spowrotem na islandie.Gmatwanina ,ale co zrobić .
Można ryzykować ,ale jak masz stracha to lepiej tak zrobić.:)pozdrawaim


Najlepiej podjedź do urzędu pracy i wszystkiego się dowiedz dokładnie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 6 Lut 2009, 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe czy to dziala.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Kocur
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 236
PostWysłany: 6 Lut 2009, 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak napisano powyżej. Zgłsić na Islandi, że chcesz przenieść do Polski, a wracając przenieść spowrotem na Islandię. Jeśli nie zgłosisz to na własne ryzyko - jeśli zadzwonią żebyś przyszła a Ciebie nie będzie to odbiorą zasiłek.

Jeśli chodzi o wyłączony telefon - pytałem o taką sytuację. W końcu na spotkaniu w Vinnumalastofnun trzeba było mieć wyłączone telefony (przynajmniej na moim). Odpowiedź była taka, że dzwonią kolejny raz dnia następnego, lub próbują się kontaktować w inny sposób - np. mailem lub listownie. Podejżewam jednak, że w obecnej sytuacji będą wykorzystywać wszelkie możliwości aby tylko odbierać zasilki. W końcu nie da się sprawdzić ile razy ktoś do nas próbował dzwonić. Jedyna szansa to e-mail. Lepiej przypilnować aby w papierach wszystko było okej i mieć nadzieję, że to nie na nas padnie w wyliczance komu odebrać, a komu nie.. Niestety ale pewnie taka jest prawda :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 6 Lut 2009, 20:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kocur napisał:
Tak jak napisano powyżej. Zgłsić na Islandi, że chcesz przenieść do Polski, a wracając przenieść spowrotem na Islandię. Jeśli nie zgłosisz to na własne ryzyko - jeśli zadzwonią żebyś przyszła a Ciebie nie będzie to odbiorą zasiłek.

Jeśli chodzi o wyłączony telefon - pytałem o taką sytuację. W końcu na spotkaniu w Vinnumalastofnun trzeba było mieć wyłączone telefony (przynajmniej na moim). Odpowiedź była taka, że dzwonią kolejny raz dnia następnego, lub próbują się kontaktować w inny sposób - np. mailem lub listownie. Podejżewam jednak, że w obecnej sytuacji będą wykorzystywać wszelkie możliwości aby tylko odbierać zasilki. W końcu nie da się sprawdzić ile razy ktoś do nas próbował dzwonić. Jedyna szansa to e-mail. Lepiej przypilnować aby w papierach wszystko było okej i mieć nadzieję, że to nie na nas padnie w wyliczance komu odebrać, a komu nie.. Niestety ale pewnie taka jest prawda :/
to cudownie Evil or Very Mad tylko czekac na kolejny watek w tym temacie Crying or Very sad i znowu wszystko zalezec bedzie od naszego personelu w vinnumala...kogo wylicza... Cool
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
BASAJEW

Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 74
PostWysłany: 6 Lut 2009, 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na kogo wypadnie na tego BĘC!!! kijem go
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zen07is

Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 38
Skąd: KĂłpavogur
PostWysłany: 7 Lut 2009, 0:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasiak275 napisał:
dzieki za wskazowki ale mozna zrobic tak ze bzglosze ze wyjezdzam w celu poszukiwania pracy i pobrac sobioe tam zasilek choc wiem ze teraz to licha kasa ale skoro mam tu niemiec wplywu a beda w poslce moge tam pobrac tylko niejestem pewna zcy jak wroce po poltora miesiacu to czy nadal moge tu pobierac zasilek ??

pytalem o to i nie daja 100%pewnosci,ze dalej mozna go bedzie pobierac,droga sprawa jest to,ze przenoszac zasilek do polski,razem ze wszystkimi drukami,trzeba sie tez wymeldowac z islandii,wracajac i chcac pobierac go dalej tu konieczne jest ponowne zameldowanie,a to juz jest problem bez umowy o prace
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wielkopolanka

Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 159
PostWysłany: 7 Lut 2009, 0:22    Temat postu: szkolenie Odpowiedz z cytatem

mkwr45 napisał:
Kocur napisał:
Tak jak napisano powyżej. Zgłsić na Islandi, że chcesz przenieść do Polski, a wracając przenieść spowrotem na Islandię. Jeśli nie zgłosisz to na własne ryzyko - jeśli zadzwonią żebyś przyszła a Ciebie nie będzie to odbiorą zasiłek.

Jeśli chodzi o wyłączony telefon - pytałem o taką sytuację. W końcu na spotkaniu w Vinnumalastofnun trzeba było mieć wyłączone telefony (przynajmniej na moim). Odpowiedź była taka, że dzwonią kolejny raz dnia następnego, lub próbują się kontaktować w inny sposób - np. mailem lub listownie. Podejżewam jednak, że w obecnej sytuacji będą wykorzystywać wszelkie możliwości aby tylko odbierać zasilki. W końcu nie da się sprawdzić ile razy ktoś do nas próbował dzwonić. Jedyna szansa to e-mail. Lepiej przypilnować aby w papierach wszystko było okej i mieć nadzieję, że to nie na nas padnie w wyliczance komu odebrać, a komu nie.. Niestety ale pewnie taka jest prawda :/
to cudownie Evil or Very Mad tylko czekac na kolejny watek w tym temacie Crying or Very sad i znowu wszystko zalezec bedzie od naszego personelu w vinnumala...kogo wylicza... Cool

no to chyba padlo na mnie Smile od poniedzialku ide na szkolenie, dostalam nawet pismo ze jak sie nie stawie to zabiora mi zasilek Wink podobno to tylko formalnosc ale musze przyjsc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 7 Lut 2009, 0:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc Wink jakiego rodzaju jest to szkolenie??gdzie sie to odbywa??no ale nie ma tego zlego...zawsze jakis papierek bedziesz miala na przyszlosc lol pozdrawiam Wink
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
wielkopolanka

Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 159
PostWysłany: 7 Lut 2009, 0:58    Temat postu: szkolenie Odpowiedz z cytatem

to szkolenie ma byc gdzies w 101 Rvk, EURES mnie wysyla, wczoraj zadzownil koles ze w poniedzialek zaczynam kurs, beda mnie uczyc jak szukac pracy, cos w tym stylu! wiem ze trzy dni bedzie trwal ;(
a tak apropo, czy ktos jeszcze wyboera sie na to szkolenie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 7 Lut 2009, 1:07    Temat postu: Re: szkolenie Odpowiedz z cytatem

wielkopolanka napisał:
to szkolenie ma byc gdzies w 101 Rvk, EURES mnie wysyla, wczoraj zadzownil koles ze w poniedzialek zaczynam kurs, beda mnie uczyc jak szukac pracy, cos w tym stylu! wiem ze trzy dni bedzie trwal ;(
a tak apropo, czy ktos jeszcze wyboera sie na to szkolenie?
jak szukac pracy??gdzie??yhyy??jak szukac pracy tam gdzie jej niema... lol nie no szok Wink spoko to bedzie pewnie zwykla pogawedka Wink
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Kocur
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 236
PostWysłany: 7 Lut 2009, 2:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie bardziej zastanawia kto będzie prowadził to szkolenie..!?!? Pewnie ktos kto nigdy pracy nie szukał he he he .. i to dopiero jest paranoja!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
BASAJEW

Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 74
PostWysłany: 7 Lut 2009, 3:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zen07is napisał:
kasiak275 napisał:
dzieki za wskazowki ale mozna zrobic tak ze bzglosze ze wyjezdzam w celu poszukiwania pracy i pobrac sobioe tam zasilek choc wiem ze teraz to licha kasa ale skoro mam tu niemiec wplywu a beda w poslce moge tam pobrac tylko niejestem pewna zcy jak wroce po poltora miesiacu to czy nadal moge tu pobierac zasilek ??

pytalem o to i nie daja 100%pewnosci,ze dalej mozna go bedzie pobierac,droga sprawa jest to,ze przenoszac zasilek do polski,razem ze wszystkimi drukami,trzeba sie tez wymeldowac z islandii,wracajac i chcac pobierac go dalej tu konieczne jest ponowne zameldowanie,a to juz jest problem bez umowy o prace


Kto ci nawciskal takich kitow odnosnie koniecznosci wymeldowania sie na Islandii w wypadku transferowania zasilku ???!!!
A Islandor jak jedzie do roboty np. do norwegii i jest takim wzorowym obywatelem ze to zglosi w urzedzie , to co , to jak transferuje zasilek to tez ma sie wymeldowac ???!!!
Ludzie skad wy czerpiecie takie informacje?
rozpacz rozpacz rozpacz rozpacz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 93, 94, 95  Następny
Strona 20 z 95

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron