reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Zasiłek dla bezrobotnych na Islandii
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 93, 94, 95  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BASAJEW

Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 74
PostWysłany: 7 Lut 2009, 3:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Norwegii mialo byc język to juz ze zdenerwowania...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 7 Lut 2009, 3:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BASAJEW napisał:


Kto ci nawciskal takich kitow odnosnie koniecznosci wymeldowania sie na Islandii w wypadku transferowania zasilku ???!!!
A Islandor jak jedzie do roboty np. do norwegii i jest takim wzorowym obywatelem ze to zglosi w urzedzie , to co , to jak transferuje zasilek to tez ma sie wymeldowac ???!!!
Ludzie skad wy czerpiecie takie informacje?
rozpacz rozpacz rozpacz rozpacz


znam 2 przypadki islanczykow ktorzy pracuja za granica, sprawdzilem teraz w bazie kennitala jedna ma 'bretlandi' a drugi 'austurrĂ­ki', wiec tak islandczycy gdy jada do pracy za granice tez sie wymeldowuja (by nie placic podwojnych podatkow zapewne)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BASAJEW

Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 74
PostWysłany: 7 Lut 2009, 4:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisał:
BASAJEW napisał:


Kto ci nawciskal takich kitow odnosnie koniecznosci wymeldowania sie na Islandii w wypadku transferowania zasilku ???!!!
A Islandor jak jedzie do roboty np. do norwegii i jest takim wzorowym obywatelem ze to zglosi w urzedzie , to co , to jak transferuje zasilek to tez ma sie wymeldowac ???!!!
Ludzie skad wy czerpiecie takie informacje?
rozpacz rozpacz rozpacz rozpacz


znam 2 przypadki islanczykow ktorzy pracuja za granica, sprawdzilem teraz w bazie kennitala jedna ma 'bretlandi' a drugi 'austurrĂ­ki', wiec tak islandczycy gdy jada do pracy za granice tez sie wymeldowuja (by nie placic podwojnych podatkow zapewne)


Rozumiem ze jak pracuja za granica legalnie, odprowadzasz tam podatki to moze to miec znaczenie i moga to robic dobrowolnie dla mniej lub bardziej okreslonych korzysci ( finansowych zapewne). Ale mi chodzi o okres pobierania transferowanego zasilku. Przeciez nie kazdy wyjezdza z Islandii i ma juz nagrana prace, a w trakcie tych trzech miesiecy wcale nie musi jej znalezc.
Transfer zasilku jest miedzy innymi po to, zebys w sytuacji, kiedy kraj ktorego jestes rezydentem nie jest w stanie zapewnic ci zatrudnienia, mial szanse sprobowac swoich sil na innym rynku pracy. Zawsze jest szansa ze ja znajdziesz , tym samym odciazajac urzad pracy z obowiazku wyplacania ci swiadczen. Jezeli tej pracy nie znajdziesz, mozesz wrocic (w tym przypadku na Islandie) i kontynuowac poszukiwanie pracy oraz pobierac przyslugujacy ci zasilek( nawet do 3 lat)

Reasumujac - kraj ktorego jestes rezydentem nie moze na tobie wymusic wymeldowania sie, a tym samym nie bedziesz mial problemu z ponownym zameldowaniem sie gdybys chcial wrocic.

Taka sama sytuacja jest przy zawieszaniu zasilku. Mozna zawiesic jego pobieranie na okres nawet do 2-ch lat. W tym czasie mozesz przebywac gdziekolwiek bedac jednoczesnie rezydentem na Islandii i bedac tu zameldowanym.

Czesto nie oplaca sie utrzymywac takiego stanu rzeczy zbyt dlugo, ale jezeli chodzi o 3miesieczny transfer i powrot, to nie stanowi to najmniejszego problemu. Tymbardziej ze zasilek transferowany opodatkowany jest na Islandii i tutaj sie z niego rozliczamy.

Jezeli gdzies sie myle to prosze o sprostowanie . Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 7 Lut 2009, 4:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zobacz strone islandzkiego euresa

to wersja dla obcokrajowcow
http://www.eures.is/english/jobseeker/know-before-you-go/
juz w pierwszym punkcie pisza zebys sie wymeldowal

a to wersja dla islandczykow
http://www.eures.is/atvinnuleitandi/gatlisti/
nic takiego tam nie widze Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BASAJEW

Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 74
PostWysłany: 7 Lut 2009, 4:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i docieramy do sedna sprawy Smile Wszyscy sa rowni, ale niektorzy sa rowniejsi Smile Ten zapis jest podany w formie informacji, sugestii, nie ma charakteru wymagalnosci, a nawet gdyby takowy posiadal , podwazyc go to male piwo. Niemniej jednak nie chodzi o to zeby zaraz robic rewolucje, bo takich przypadkow, ktore moznaby podciagnac pod dyskryminacje narodowosciowa to tutaj na peczki.
Proponuje spytac sie "naszych Pań" w biurze pracy, one zawsze udziela wyczerpujacych informacji Smile Pozdro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zen07is

Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 38
Skąd: KĂłpavogur
PostWysłany: 7 Lut 2009, 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moje informacje sa z urzedu,a nie z wlasnej filozofi i pisze to,zeby ustrzec innych(gdzie tu rewolucja Question ) ,a nie po to,zeby sie pochwalic jaka to ja nie wiedza dysponuje,opisuje tu rowniez przyklad,ktory znam z problemem ponownego zameldowania.moze i sa rowni i rowniejsi nie wiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 7 Lut 2009, 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BASAJEW napisał:
zen07is napisał:
kasiak275 napisał:
dzieki za wskazowki ale mozna zrobic tak ze bzglosze ze wyjezdzam w celu poszukiwania pracy i pobrac sobioe tam zasilek choc wiem ze teraz to licha kasa ale skoro mam tu niemiec wplywu a beda w poslce moge tam pobrac tylko niejestem pewna zcy jak wroce po poltora miesiacu to czy nadal moge tu pobierac zasilek ??

pytalem o to i nie daja 100%pewnosci,ze dalej mozna go bedzie pobierac,droga sprawa jest to,ze przenoszac zasilek do polski,razem ze wszystkimi drukami,trzeba sie tez wymeldowac z islandii,wracajac i chcac pobierac go dalej tu konieczne jest ponowne zameldowanie,a to juz jest problem bez umowy o prace


Kto ci nawciskal takich kitow odnosnie koniecznosci wymeldowania sie na Islandii w wypadku transferowania zasilku ???!!!
A Islandor jak jedzie do roboty np. do norwegii i jest takim wzorowym obywatelem ze to zglosi w urzedzie , to co , to jak transferuje zasilek to tez ma sie wymeldowac ???!!!
Ludzie skad wy czerpiecie takie informacje?
rozpacz rozpacz rozpacz rozpacz
slyszalem ten sam bajer co zen07 i tez w urzedzie, podobno robia tak po to zeby pozbyc sie bezrobotnych,niewiem ale skoro tak tlumacza w urzedzie to cos w tym musi byc hmmm albo celowo wprowadzaja w blad Question
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
lotoma
Gość
PostWysłany: 7 Lut 2009, 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie słuchajcie BASAJIEWA bo koleś nic niwie i ludzi w błąd wprowadza sama miałam się okazie tym przekonać




Do Basajiewa jak sobie siedzisz w Polsce to nie mieszaj ludzi Om na ISLANDII
Powrót do góry
Kocur
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 236
PostWysłany: 7 Lut 2009, 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lotoma napisał:
nie słuchajcie BASAJIEWA bo koleś nic niwie i ludzi w błąd wprowadza sama miałam się okazie tym przekonać




Do Basajiewa jak sobie siedzisz w Polsce to nie mieszaj ludzi Om na ISLANDII


Zaraz zaraz BASAJEW nic nie miesza. Przesadził tylko z dobitnością wypowiedzi..
Jeśli przenosimy zasiłek do Polski nie ma obowiązku wymeldowania się. Więc po powrocie nie trzeba się znów meldować bo ciągle i tak się jest zameldowanym..
Pytanie do lotoma - Gdy będę leciał poza Islandię na 2 miesięczny urlop też mam się wymeldować?
To że przenosimy zasiłek do innego kraju nie oznacza, że palimy za sobą wszystkie mosty - jest to tylko próba znalezienia pracy w innym kraju.

Kto przyjeżdżając na Islandię wymeldował się w Polsce? Jestem pewien że 99% osób jest zameldowana i w Polsce i na Islandii.

Informacja jaką otrzymujecie w Vinnumala - aby wymeldować się w momencie transferu zasiłku do Polski to nic innego jak odcięcie Wam możliwości powrotu po 3 miesiacach i pobierania zasiłku dalej..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 7 Lut 2009, 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kocur napisał:
lotoma napisał:
nie słuchajcie BASAJIEWA bo koleś nic niwie i ludzi w błąd wprowadza sama miałam się okazie tym przekonać




Do Basajiewa jak sobie siedzisz w Polsce to nie mieszaj ludzi Om na ISLANDII


Zaraz zaraz BASAJEW nic nie miesza. Przesadził tylko z dobitnością wypowiedzi..
Jeśli przenosimy zasiłek do Polski nie ma obowiązku wymeldowania się. Więc po powrocie nie trzeba się znów meldować bo ciągle i tak się jest zameldowanym..
Pytanie do lotoma - Gdy będę leciał poza Islandię na 2 miesięczny urlop też mam się wymeldować?
To że przenosimy zasiłek do innego kraju nie oznacza, że palimy za sobą wszystkie mosty - jest to tylko próba znalezienia pracy w innym kraju.

Kto przyjeżdżając na Islandię wymeldował się w Polsce? Jestem pewien że 99% osób jest zameldowana i w Polsce i na Islandii.

Informacja jaką otrzymujecie w Vinnumala - aby wymeldować się w momencie transferu zasiłku do Polski to nic innego jak odcięcie Wam możliwości powrotu po 3 miesiacach i pobierania zasiłku dalej..
trzeba bylo kogos kto jasno powie ze w urzedzie nas w hu..a chca ciac!! grozi palcem
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
BASAJEW

Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 74
PostWysłany: 7 Lut 2009, 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lotoma napisał:
nie słuchajcie BASAJIEWA bo koleś nic niwie i ludzi w błąd wprowadza sama miałam się okazie tym przekonać



Do Basajiewa jak sobie siedzisz w Polsce to nie mieszaj ludzi Om na ISLANDII


Zawsze jestem otwarty na krytyke, ale sadzac po twoich postach lotoma , to jestes najmniej kompetentna osoba zeby mi ich udzielac.
Probuje czasem pokazac takim jak ty ze myslenie nie boli, a informacje ktore masz z urzedu wcale nie musza byc prawdziwe i niepodwazalne.
Informacje jakie przekazuje opieram w wiekszosci na swoim doswiadczeniu i wiedzy zdobytej w ciagu kilkuletniego pobytu na wyspie.
Nie robie tego po to zeby sie zkims spierac czy pokazywac swoja wyzszosc tylkopo to zeby ulatwic zycie tym ,ktorzy nie sa tak dociekliwi jak ja, albo zamknietym w schematach myslenia jak ty
lotoma.
I przestan mi po raz kolejny wciskac, ze siedze w Polsce, bo jeszcze ci uwierze i zmienie opony na letnie. ściana
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MISIACZEK

Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 52
Skąd: Hafnarfiordur 220
PostWysłany: 7 Lut 2009, 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patryk23l napisał:
Ciekawe czy to dziala.

Byłam w urzędzie i słyszałam że jest taka możliwośc.Ale jak to działa czy papiery dochodzą szybko do polski czy nie to nie mam pojęcia .Dlatego dobrze by było gdyby sama osobiście poszła się dowiedzieć Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
jones

Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 6
PostWysłany: 8 Lut 2009, 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś już zna może nowy przelicznik ISK/EUR używany w PL do obliczenia wysokości przeniesionego zasiłku? Nadal 290tys?
Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BASAJEW

Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 74
PostWysłany: 9 Lut 2009, 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze nie zostal opublikowany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wielkopolanka

Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 159
PostWysłany: 9 Lut 2009, 19:10    Temat postu: kurs z VR Odpowiedz z cytatem

hej!
moze wybiera sie ktos kto jest w zwiazkach VR wybiera sie na jakis kurs przez nich organizowany ( info w jezyki islandzkim http://www.vr.is/index.aspx?groupid=476835) sa to darmowe kursy dla bezrobotnych,
a w kilka osob to zawsze razniej ;-)
pozdrawiam i czekam na info ;-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 9 Lut 2009, 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co to za kursy? Ja sie chcetnie na jakis przejde bo z zasilkowni jeszcze mnie nie wyslali mimo ze 3 razy juz sie zapisywalam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wielkopolanka

Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 159
PostWysłany: 9 Lut 2009, 19:40    Temat postu: kurs Odpowiedz z cytatem

hej! bo to nie kurs z zasilkowni tylko z VR, to zwiazek VR organizuje! sa darmowe dla wszystkich bezrobotnych Wink jak przetlumacze je dokladnie to dam ci znac! mial byc kurs fotografowania, gotowanie i inne! no i nauka isladnzkiego tez jest! dam znac jak dokladnie sie zorientuje Wink ok?
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wielkopolanka

Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 159
PostWysłany: 9 Lut 2009, 19:41    Temat postu: kurs Odpowiedz z cytatem

a na jakie kursy w zasilkowni sie zapisywalas? bo ja nawet nie wiem zeby oni cos organizowali oprocz kursu islandzkiego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
afganskibicz
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 148
PostWysłany: 9 Lut 2009, 21:25    Temat postu: Re: kurs Odpowiedz z cytatem

wielkopolanka napisał:
a na jakie kursy w zasilkowni sie zapisywalas? bo ja nawet nie wiem zeby oni cos organizowali oprocz kursu islandzkiego


koparki ladowarki ect jescze tez Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jones

Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 6
PostWysłany: 9 Lut 2009, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BASAJEW napisał:
jeszcze nie zostal opublikowany.


Wiadomo kiedy będzie opublikowany?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 93, 94, 95  Następny
Strona 21 z 95

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron