reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Zasiłek dla bezrobotnych na Islandii
Idź do strony 1, 2, 3 ... 93, 94, 95  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 26 Lip 2007, 15:55    Temat postu: Zasiłek dla bezrobotnych na Islandii Odpowiedz z cytatem

Hej
Czy ktos praktykowal i czy jest to wogole mozliwe pobieranie islandzkiego zasilku dla bezrobotnych w Polsce ( chetnie bym sobie odpoczal z 2-3 miesiace - oczywiscie aktywnie poszukujac pracy;) )?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 26 Lip 2007, 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety ci sie nie uda bo musisz sie rejestrowac raz w tygodniu w urzedzie pracy. mozesz natomiast powiedziec ze jedzeisz na urlop i o tez czas zasilek bedzie wstrzymany.
minusem brania zasilku jest to ze czas ktory jestes na nim odejmowany jest przy ubieganiu sie o obywatelstwo. znam takie przypadki ze siedzialo sie rok czy dwa lata na zasilku i pracowalo na czarno a pozniej o te 2 lata dluzej czekalo na obywatelstwo. a czy te osoby je dostaly to nie wiem bo juz nie mam kontaktu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 26 Lip 2007, 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, ale mi chodzilozeby transferowac zasilek do Polskiego PUPu
http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=1957.2.3.2.18.1.0.1.htm

Tutaj przyklad ze nawet Polskie urzedy pracy transferuja to moze tutaj tez istnieje takja mozliwosc, Oczywiscie Islandia to nie Unia tylko EOG ale chcialbym miec absolutna pewnosc ze nie istnieje taka mozliwosc Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tely

Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 82
Skąd: Polska
PostWysłany: 30 Lip 2007, 8:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Istnieje możliwość transferowania zasiłku do Polski.
1. trzeba być zarejestrowanym jako bezrobotny na IS
2. pobierać zasiłek minimum 4 tygodnie,
3. pobrać zaświadczenie o przyznanym zasiłku i zgłościć chęć wyjazdu do Polski w celu poszukiwania pracy,
4.zarejestrować się w Polsce,
5.zasiłek wypłacany jest przez przez max 3 miesiące ( w wysokości przyznanej na Islandii),
6. WOT I WSIO Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 30 Lip 2007, 15:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za info TELY Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
owieczkowo

Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 76
PostWysłany: 8 Lis 2007, 20:38    Temat postu: gdzie sie udac i jakie sa wymogi uzyskania zasilku? Odpowiedz z cytatem

witam
Pracuje tutaj od konca stycznia, w zwiazku z koncem projektu dostalam wymowienie i chetnie zarejestrowalabym sie jako bezrobotna i pobrala zasilek Twisted Evil ...czy moze wiecie gdzie sie w zwiazku z tym udac..co potrzeba zeby to zalatwic, na ile go przyznaja i jakie maja wymogi?..np srednie zarobki?Smile..bede bardzo wdzieczna za info Surprised
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 8 Lis 2007, 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz udac sie do vinnumalastofnun (czy jakos tak Very Happy ) w swojej miejscowosci. Potrzebujesz skatkort oraz wypowiedzenie od pracodawcy ( najlepiej takze na druku ktory oni daja). Przyznaja go bezterminowo ( nie jestem pewien) przy czym przez pierwsze 3 miesiace bedziesz dostawala 70 czy 80 % sredniego wynagrodzenia Twojego z ostatnich 6 miesiecy Twojej pracy, natomiast pozniej o wiele mniej Smile Najlepiej udaj sie do Nich osobiscie i spytaj co i jak lub jesli znasz islandzki sprawdz wszystko na www.vinnumalastofnun.is , powinno to tam gdzies byc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 8 Lis 2007, 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zasilek jest na max 3 lata i nie masz prawa do odmowienia pracy. nastepna rzecza jest to czy przysluguje platny zasilek bo kiedys trzzeba bylo miec zielona karte by dostac pieniadze.
ponadto jesli myslisz zeby zostac tu na stale to sie zastanow czy chcesz brac socjalne pieniadze bo bedziesz miec problemy z obywatelstwem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 8 Lis 2007, 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lovisa napisał:
zasilek jest na max 3 lata i nie masz prawa do odmowienia pracy. nastepna rzecza jest to czy przysluguje platny zasilek bo kiedys trzzeba bylo miec zielona karte by dostac pieniadze.
ponadto jesli myslisz zeby zostac tu na stale to sie zastanow czy chcesz brac socjalne pieniadze bo bedziesz miec problemy z obywatelstwem.


3 lata to prawie wiecznosc, wazne zebys w ciagu tych 3 miesiecy w ktorych przysluguje zasilek ze sie tak wyraze "godny" znalazla prace.
A czy chce czy nie chce jesli nie ma pracy to pieniadze Jej sie naleza, i za cos musi zyc. A czy jest Ci konieczny islandzki paszport za pare lat i czy chcesz tu zostac musisz przemyslec sama, Lovisa jako Islandka ma poniekad racje. Ale co zlego w tym ze Owieczkowo ma polski paszport? Pozwole sobie tutaj zacytowac znany wiesz Twisted Evil :

Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd pytam, skąd go wziąłem. A wziąłem go z dumy i trudu. Ze znoju codziennej pracy. Ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.

I to by bylo na tyle Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 8 Lis 2007, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chodzi mi o to ze nie wiem po jakim czasei pobytu na islandi masz prawo dostac pieniadze. a jesli 115 000 to skromne pieniadze to moze lepiej pracowac w bonusie za 120 000?

mnie wlasnie bonus oszukal na stawce na godzine... maja pecha trafili na mnie...jutro zaczynam dzialac i walczyc o 50 kr wiecej na godzine ktore mi sie nalezy. zreszta i tak juz tam nie pracuje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
owieczkowo

Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 76
PostWysłany: 8 Lis 2007, 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam ponownie Very Happy
dziekuje za odpowiedzi!!Smile..moja syt wyglada tak..pracuje na hucie w firmie kateringowej..na wschodzie wyspy..myslam ze bedziemy pracowac do grudnia..tak nam wczesniej mowili..wiec i mieszkanie w Rejkiviku do grudnia mam wynajete i bilety do Polski kupione na koniec grudnia. wiec zdziwilam sie niemilo, ze nas pozwalniali:(.. uslyszlam od jednej islandki ze jest opcja zasilku dla bezrobotnych, ale nie umiala powiedziec nic konkretnego bo ona mloda i jej 1 praca w sumie..wiec pomyslam ze moze ktos z was sie orientuje..do polski wracam raczej na dobre..ale nie pogardzilabym dodatkowymi pieniedzmi:)..zwlaszcza ze mieszkanko i jedzonko kosztuje:) i naprawde ciezko pracowalam przez te wszystkie miesiace, bez zadnych sickow i kombinacji..slyszlam tez ze ten zasilek to jakies 120 -130 tys miesiecznie..
a co do bonusa..Smile..nie mowie po islandzku niestety wcale..angielskim sie za to posluguje dosc dobrze..wiec nie wiem czy by mnie wzieli na kase:)..bo o dzwiganiu towaru moge zapomniec;)..mam niecale 150 Embarassed i dosc powazne problemy z kregoslupem dzieki pracy na owieczkowej wyspie;) ..no i mowisz ze tam placa 120 tys??..myslam ze wiecej..
pozdrawiam cieplutko:D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 8 Lis 2007, 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli co bym radzil, bierzesz zasilek do konca grudnia, szukasz pracy albo nie, Twoja wola. Pozniej w grudniu idziesz do vinnumalastofnun i mowisz ze pracy nie mozesz znalezc i zamierzasz szukac pracy w Polsce i chcesz transferu zasilku do Polski, i jesli sie nie myle przez kolejne 3 miesiace pobierasz islandzki zasilek w Polsce. Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 8 Lis 2007, 22:23    Temat postu: zasilek Odpowiedz z cytatem

Zasilek wcale nie jest odliczany, jako czas do obywatelstwa.Przysluguje natychmiast kiedy zostajesz zwolniony, przysluguje po 40 dniach roboczych gdy sie sam zwolnisz.Ponad to wysokosc zasilku zalezy od zarobkow, wiec jesli ktos zarabial 120000 to nie moze przeciez dostac tego wysokiego zasilku.Jesli zarobki byly wysokie to przez 3 miesiace jest wyplacane 185 tys.s na dzieci jesli ktos je ma.Mozna odmowic przyjecia pracy, jesli np.jest to zwiazane z jakos choroba, potrzeba zaswiadczenie lekarskie.Jesli natomiast nie przyjmiesz z niewyjasnionych powodow...znow sie czeka 40 dni roboczych.Sie rozpisalam ...jak cos to priv...wyjasnie lepeiej ..pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 8 Lis 2007, 22:25    Temat postu: ej Odpowiedz z cytatem

Zapomnialam dodac ze 185 tys brutto Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 8 Lis 2007, 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety czas spedzony na zasilku odlicza sie przy obywatelstwie... mozna oczywiscie siedziec chwile bo kazddemu moze sie noga powinac ale jesli ktos siedzi np rok to o ten rok dluzej musi czekac na obywatelstwo. po prostu biuro odesle papiery i trzeba skladac w podanym terminie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
owieczkowo

Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 76
PostWysłany: 8 Lis 2007, 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc:)..czyli musze miec dzieci zeby dostac zasilek? Shocked ..czy moze zle zrozumialam..pomyslalam zeby zrobic podobnie jak kolega proponuje..tzn isc tutaj po zasilek a potem prosic o transfer..czy wazne jest jak dlugo pracowalam?bo to w sumie 10 miesiecy..czy wiesz moze gdzie znajduje sie to biuro w rejkiaviku?..bo na tej islandzkiej stronie nie moglam znalezc adresu..Smile..jesli tak bede wdzieczna za adres.
i co to jest ten skatkort?język..moze ktos wie? Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
owieczkowo

Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 76
PostWysłany: 8 Lis 2007, 23:06    Temat postu: to znowu ja:) Odpowiedz z cytatem

mi raczej chodzi o gora 3 miesieczny zasilek..zeby oplacic ostani miesiac zycia tutaj Shocked ..heh..jak to brzmi..i na poczatek w polsce miec pieniadze na rozejrzenie sie za jakas praca..nie chce naciagac islandorkow az taka pazerna to nie jestem Twisted Evil ..zreszta nigdy nic nie wiadomo..moze mnie tutaj znowu przywieje lol ..zarobki mialam rozne ..kazdego miesiaca inne..ale zawsze powyzej 170 tys no i plus ten caly orlof..nie wiem czy to tez sie dolicza..Smile
pozdrawiam:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 8 Lis 2007, 23:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jest to naciaganie Islandczykow, to po prostu Ci sie prawnie nalezy taka prawda jest. Bierzesz zasilek tutaj do konca roku. Pozniej do marca wlacznie zasilek w Polsce, nie znajdujesz pracy i mozesz tutaj wrocic i pobierac zasilek nadal. A moze do konca roku zaprtoponuja Ci jakas dobra prace i nie bedziesz chciala wracac? Oczywiscie pisze tylko teoretycznie a jak to jest "w praniu" to sama zobaczysz. A o zwrot skatkort popros pracodawce, on to ma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 9 Lis 2007, 8:07    Temat postu: hej Odpowiedz z cytatem

Zjadlo mi ze plus pieniadze na dzieci. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrzynioPL

Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 104
PostWysłany: 9 Lis 2007, 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oki to ja mam pytanko, moja dziewczyna dzis starcila prace - wczoraj jej powiedziano ze to jest jej ostatni dzien w pracy, no i jest tu 3 miesiac. Dopiero co sie stara o pozwolenie na pobyt.

Czy staajac sie o zasilek dla bezrobotnych musi miec pozowlenie na pobyt ?? Prosze o odpowiedz Smile
_________________
dajcie mi człowieka a znajdę na niego paragraf Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 93, 94, 95  Następny
Strona 1 z 95

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron