reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Zasiłek dla bezrobotnych na Islandii
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 93, 94, 95  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wiking009

Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 11
PostWysłany: 19 Lip 2014, 17:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to jest z zasiłkiem , który dostaje się max 3 miesiące i uzależniony jest od dochodów ? Maksymalnie 70 % pensji brutto . Czyli np. jeżeli osoba zarabia 300 tys koron brutto ile dostanie takowego zasiłku ?

Czy to jest tak :

300 tys brutto * 70 % = 210 000 brutto od tego podatek jeszcze ?

Jeżęli tak , to praktycznie dostawałoby się tyle samo co zasiłku podstawowego ( jeżęli ktoś ma 100 % )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gosia.z

Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 1
PostWysłany: 22 Sie 2014, 12:23    Temat postu: zasiłek Odpowiedz z cytatem

Witam czy ktos sie orientuje ile razy mozna odmowic oferte pracy z vinnumalastofnum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gumis2707

Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 4
PostWysłany: 31 Sie 2014, 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ,
czy ktoś może mi powiedzieć jak złożyć wniosek o zasiłek na stronie urzędu pracy ? Próbowałam to zrobić sama ale jakoś mi nie wychodzi. Będę wdzięczna za wszelkie informacje Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stokrotka28
Gość
PostWysłany: 1 Wrz 2014, 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sluchajcie teraz bede na macierzynskim chcialabym sie zwolnic z pracy gdybym sie teraz zwolnila w czasie w ktorym bede na macierzynskim bede musiala czekac kare 3 miesiecy
Powrót do góry
darek33

Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 39
PostWysłany: 5 Wrz 2014, 21:42    Temat postu: Pytanie Odpowiedz z cytatem

Witam jest tutaj ktos na zasilku kto dorabia sobie legalnie ?
Jak wyglada taka sytuacja na ile procent powinien byc kontrakt jezeli mozna dorobic okolo 50tys kr. ?
Z gory dziekuje za odpowiedzi...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dzena24

Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 33
PostWysłany: 6 Wrz 2014, 22:34    Temat postu: Re: Pytanie Odpowiedz z cytatem

darek33 napisał:
Witam jest tutaj ktos na zasilku kto dorabia sobie legalnie ?
Jak wyglada taka sytuacja na ile procent powinien byc kontrakt jezeli mozna dorobic okolo 50tys kr. ?
Z gory dziekuje za odpowiedzi...




Z tego co wiem z urzedu nie mozna dorabiac co miesiac bo potraca to z zasilku ,to jest dla nich znak ze pracujesz na jakis % i o tyle pomniejsza zasilek,dorobic mozna raz na jakis czas a nie co miesiac,takie informacje mam od kobiety polki pracujacej w urzedzie VMST
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
anita1977pol

Dołączył: 30 Sie 2014
Posty: 2
PostWysłany: 11 Wrz 2014, 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam mam pytanko jestem na islandii 13 miesiecy i chcialam zapytac o zasilek rodzinny na syna ma 13 lat uczy sie ale niewiem czy to automatycznie przechodzi czy ja gdzies to musze zglosic prosze o pomoc dziekuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rafael_Santi
Zablokowany z powodu dublowania ogłoszeń
Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 4
PostWysłany: 29 Wrz 2014, 8:36    Temat postu: do kogo się zwrĂłcić w języku polskim Odpowiedz z cytatem

Witam, jak nazywa się kobieta , Polka , która pracuje w urzędzie i udziela info o zasiłkach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Katrina

Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 114
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 3 Lis 2014, 13:22    Temat postu: zasiłek Odpowiedz z cytatem

Witam. Czy były już wypłaty zasiłków dla bezrobotnych dzisiaj ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
redd
Zablokowany z powodu dublowania ogłoszeń
Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 48
PostWysłany: 28 Lis 2014, 9:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam mam takie pytanie do osob bedicych na zasilku i interrsujacych sie sprawami zwiazanymi z zasilkiem
Dowiedzialem sie i niewiem czy to jest prawda ale zasilek ma byc tylko na 1rok czy tak faktycznie bedzie i jeszcze trzbabyloby samemu szukac sobie pracy a po roku podobno nie bedzie wiecej pomocy tylko pomoc w kupnie biletu do kraju a islandczycy zas zostana z niczym moze wkoncu pomysleli i tak zrobia bardzo ciekawa informacja moze ktos cos slyszal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
redd
Zablokowany z powodu dublowania ogłoszeń
Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 48
PostWysłany: 28 Lis 2014, 9:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam mam takie pytanie do osob bedicych na zasilku i interrsujacych sie sprawami zwiazanymi z zasilkiem
Dowiedzialem sie i niewiem czy to jest prawda ale zasilek ma byc tylko na 1rok czy tak faktycznie bedzie i jeszcze trzbabyloby samemu szukac sobie pracy a po roku podobno nie bedzie wiecej pomocy tylko pomoc w kupnie biletu do kraju a islandczycy zas zostana z niczym moze wkoncu pomysleli i tak zrobia bardzo ciekawa informacja moze ktos cos slyszal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
edzia
Gość
PostWysłany: 2 Gru 2014, 23:49    Temat postu: E-MAIL Odpowiedz z cytatem

POTRZEBUJE E-MAIL DO POLEK PRACUJACYCH W URZEDZIE PRACY
Powrót do góry
kasiabb

Dołączył: 31 Gru 2014
Posty: 1
PostWysłany: 31 Gru 2014, 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktos mi powie jak to jest jak sie spóznisz z podpisem bo nie kliknelam miedzy 20-25 a dopiero 27 i dostalam teraz tylko połowe zasiłku moje pytanie czy oni to pózniej wyrównają czy za spóznienie tylko połowe wypłacają jesli ktos miał taką sytuacje prosze o odpowiedz z góry dziekuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
siwus901

Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 2
PostWysłany: 28 Lut 2015, 0:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasiabb napisał:
Czy ktos mi powie jak to jest jak sie spóznisz z podpisem bo nie kliknelam miedzy 20-25 a dopiero 27 i dostalam teraz tylko połowe zasiłku moje pytanie czy oni to pózniej wyrównają czy za spóznienie tylko połowe wypłacają jesli ktos miał taką sytuacje prosze o odpowiedz z góry dziekuje.




tez jestem ciekawy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
siwus901

Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 2
PostWysłany: 28 Lut 2015, 0:45    Temat postu: zasilek Odpowiedz z cytatem

kasiabb napisał:
Czy ktos mi powie jak to jest jak sie spóznisz z podpisem bo nie kliknelam miedzy 20-25 a dopiero 27 i dostalam teraz tylko połowe zasiłku moje pytanie czy oni to pózniej wyrównają czy za spóznienie tylko połowe wypłacają jesli ktos miał taką sytuacje prosze o odpowiedz z góry dziekuje.




tez jestem ciekawy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gwiazda

Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 17
PostWysłany: 28 Lut 2015, 9:31    Temat postu: zasilek Odpowiedz z cytatem

wyrownaja, tylko w drugim terminie (seinni stadfestingar) albo w trzecim (leidrettingar)
link: http://vinnumalastofnun.is/atvinnuleysisbaetur/greidslur-atvinnuleysisbota/utborgunardagar
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
d.gahan

Dołączył: 05 Cze 2013
Posty: 40
PostWysłany: 25 Mar 2015, 11:11    Temat postu: przeprowadzka Odpowiedz z cytatem

Witam,
czy wie ktoś jak jest z zasiłkiem dla bezrobotnych w chwili zmiany miejsca zamieszkania , mieszkam oraz pracuje 5 lat w mieście ,,A,, i chcę przeprowadzić się do miasta ,,B,, czy aby otrzymać zasiłek muszę czekać 3 miesiące?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Koniu0739

Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 135
Skąd: Przemyśl-Zasanie/Selfoss
PostWysłany: 25 Mar 2015, 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja sie przeprowadzalem w grudniu i oboje z zona poszlismy na bezrobocie, ja juz bylem wiec mi przyslugiwalo a zona pierwszy raz i niby musiala odczekac kare, ale poszlismy do gminy i gmina wystosowala pismo do vinnumalastofnum i normalnie zona dostala calosc zasilku w nastepnym miesiacu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
powerstuff

Dołączył: 25 Lis 2014
Posty: 4
PostWysłany: 30 Kwi 2015, 21:54    Temat postu: proszę o pomoc! Odpowiedz z cytatem

Po przeszukaniu kilku stron nie dowiedziałam się jak to jest w sytuacji, kiedy kończy ci się umowa o pracę. Czy wtedy też trzeba odczekać karę 3 miesięcy? (nie wiem za co), czy mogę od razu zgłosić się do vinnumala. Jeżeli tak, to:
Co powinnam otrzymać od pracodawcy?
Czy muszę zanieść wszystkie launy?
Czy po 5 miesiącach pracy przysługuje mi zasiłek?
Jak wygląda aktualnie sprawa z przeniesieniem zasiłku do Polski?
Dodam, że umowa kończy mi się z dniem 22 maja, a pracę rozpoczęłam 22 grudnia. Wiem, że nie otrzymam pełnego zasiłku, ale każdy dobry jeżeli się go przeniesie do Polski. Nie wiem jak długo będę musiała od tego 22 czekać na wyjazd. Proszę o odpowiedź. Będę wdzięczna!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Koniu0739

Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 135
Skąd: Przemyśl-Zasanie/Selfoss
PostWysłany: 7 Maj 2015, 0:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zasilek Ci sie nie nalezy, bo trzeba przepracowac 12 miesiecy, mysle ze jak zlozysz podanie o zasilek to dostaniesz go po odczekaniu kary, od pracodawcy potrzebujesz tylko swiadectwo pracy ktore powinien Ci wystawic na koniec pracy. nie wiem jak jest z zasilkiem teraz, znajoma zjezdzala w 2014 i przenosila zasilek i wiem ze musiala byc tutaj miesiac przynajmniej na zasilku i pozniej mogla przeniesc na max 3 miesiace do Polski, jak mowie nie wiem jak jest teraz i jak bedzie w Twoim przypadku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 93, 94, 95  Następny
Strona 94 z 95

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron