reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

placki islandzkie
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
johanna

Do潮czy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Sk眃: Kielce
PostWys砤ny: 18 Mar 2004, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W przepisie jest napisane, 偶eby piec 6 plack贸w o 艣rednicy 20cm w tym samym czasie, wi臋c blacha musia艂aby by膰 rzeczywi艣cie du偶a. Ale ja piek臋 w prodi偶u, jeden po drugim, maj膮 艣rednic臋 ok. 30cm i wyjd膮 tylko 4. Troch臋 zmodyfikowa艂am przepis Smile Imbir zamiast kardamonu, d偶em brzoskwiniowy. Trzy placki ju偶 upieczone, niewiele wyrastaj膮. Aromat jest wyczuwalny, mam nadziej臋, 偶e s膮siedzi si臋 nie zlec膮 :wink: Co by wtedy zosta艂o dla Was lol
A jak smakuje powiem p贸藕niej:)
Pozdrawiam
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Steva

Do潮czy: 20 Lut 2004
Posty: 127
PostWys砤ny: 18 Mar 2004, 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

johanna napisa:
Aromat jest wyczuwalny, mam nadziej臋, 偶e s膮siedzi si臋 nie zlec膮 :wink: Co by wtedy zosta艂o dla Was lol

S膮siadom nie dawaj, chyba ze ktorys jest Islandofilem :wink: Widzisz , ze kolejka czeka, wi臋c najwyzej daj im przepis niech sobie piek膮 do woli lol
_________________
Jutro to dzi艣 - tyle, 偶e jutro
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Qortes

Do潮czy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Sk眃: Pozna艅
PostWys砤ny: 18 Mar 2004, 22:56    Temat postu: Re: nie ma co czekac na Islandi臋! Odpowiedz z cytatem

Jola napisa:
johanna napisa:
V铆narterta ju偶 prawie gotowa

Wow!
Ale super! Qortes, slyszysz? Szkoda czekac az Johanna zamieszka na Islandii, zbieraj sie, jedziemy do Kielc! :lol:

Naprawde, szczerze pierwszy raz w zyciu zaluje, ze nie mieszkam w Kielcach :D
Johanna prekursork膮 islandzkich wypiekow na polskich ziemiach;)
Czekam na wrazenia- jesli okaza sie pozytywne to zakasam rekawy i wygonie mamuske z kuchni:P
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora Numer GG
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 18 Mar 2004, 23:09    Temat postu: zlocik? Odpowiedz z cytatem

A moze jakis zlocik? Wzorem Bjorkowcow:) Z islandzkimi wypiekami i w ogole kuchnia? Muzyczka w tle islandzka i nocne rozmowy do rana o Islandii... pokazy slajdow, opowiesci...
Ale mi sie marzy...
Co Wy na to?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Qortes

Do潮czy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Sk眃: Pozna艅
PostWys砤ny: 18 Mar 2004, 23:32    Temat postu: Re: zlocik? Odpowiedz z cytatem

Jola napisa:
A moze jakis zlocik? Wzorem Bjorkowcow:) Z islandzkimi wypiekami i w ogole kuchnia? Muzyczka w tle islandzka i nocne rozmowy do rana o Islandii... pokazy slajdow, opowiesci...
Ale mi sie marzy...
Co Wy na to?

To od dzisiaj marzy nam sie to samo:) Doskonaly pomysl! Slajdy (mnostwo.. mnostwo.. jestem slajdowym maniakiem:) do tego muzyczka, wypieki, rozmowy.. super!! Grupka nasza skromna, ale coraz bardziej zgrana. Takie kameralne spotkanie mialoby mnostwo uroku.
Na moja obecnosc (oraz pomoc w miare mozliwosci) mozecie liczyc:)
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora Numer GG
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 18 Mar 2004, 23:50    Temat postu: Re: zlocik? Odpowiedz z cytatem

Qortes napisa:
Takie kameralne spotkanie mialoby mnostwo uroku.


No to pomyslimy, rozdzielimy zadania i sie spotkamy, nic prostszego, a ile przyjemnosci Very Happy
Przed czy po swietach? G艂osujemy!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 19 Mar 2004, 1:55    Temat postu: Przeprowadzka Odpowiedz z cytatem

Placki tu zostaja, a zlot przenosimy do innego tematu: Zlocik. Porz膮dek musi byc! Smile A i nam bedzie wygodniej.

Zapraszam do Zlocika i na Zlocik Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
johanna

Do潮czy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Sk眃: Kielce
PostWys砤ny: 19 Mar 2004, 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niby to ciasto im starsze, tym lepsze, ale ju偶 jest wy艣mienite Very Happy Z odwiedzinami si臋 spieszcie, bo wkr贸tce nic nie zostanie :wink: Ale na zlocik zrobi臋 nast臋pne Very Happy Koniecznie sobie upieczcie!
Pozdrawiam
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 19 Mar 2004, 15:28    Temat postu: Zadanie nr 1 rozdane! Odpowiedz z cytatem

johanna napisa:
Ale na zlocik zrobi臋 nast臋pne


Ok, czyli juz wiemy kto robi V铆natert臋. Ju偶 to zadanie rozdane, skre艣lam go z listy :wink:
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 20 Mar 2004, 22:06    Temat postu: zmieniamy smak? Odpowiedz z cytatem

Chcecie nastepny przepis? Co teraz gotujemy, pieczemy, smazymy?
Pamietajcie, ze jest dzial Przepisy (wejscie ze str. glownej), tam tez sa przepisy na islandzkie smakolyki.
Klejnury, bardzo popularne na Islandii chrusto-oponki narazie sobie podarujmy. Zrobie na zlot. Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
johanna

Do潮czy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Sk眃: Kielce
PostWys砤ny: 21 Mar 2004, 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wkr贸tce bior臋 si臋 za nast臋pne islandzkie potrawy Smile
Prosz臋 o kolejne przepisy, a mo偶e zrobi臋 co艣 z przepis贸w z portalu. Na kt贸ry przysmak si臋 zdecydowa膰?
Pozdrawiam
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 21 Mar 2004, 13:46    Temat postu: hangikj枚t Odpowiedz z cytatem

Moze tym razem cos na slono?
Podstawa byloby nauczyc sie robic hangikj枚t. Ja tu nie moge dostac jagnieciny. Czy w Twojej okolicy, Johanna, da sie zdobyc to mieso? Tez by sie przydalo nauczyc do zlotu.
Widze ze nie ma w Przepisach hangikj枚tu. Naprawie b艂膮d i jeszcze dzis bedzie Smile Gdzies pod wiecz贸r, s膮dz臋.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 21 Mar 2004, 22:55    Temat postu: problem z hangikj枚tem Odpowiedz z cytatem

No wiec chyba nie zrobimy hangikj枚tu na zlot i nie wiem czy w ogole kiedykolwiek zrobimy tak jak to sie powinno robic. Pol biedy zdobyc mieso, to jeszcze na upartego moznaby zalatwic, ale potrzebowalibysmy w臋dzarni Smile No chyba ze ktorys z Forumowiczow akurat zajmuje sie w臋dzeniem mi臋sa? Jesli nie, to trzebaby na srodku jednego z pokoi rozpalic ognisko, pilowac ognia, zeby nie zgasl ani na chwile, miec stamtad poprowadzony komin, i pod sufitem powiesic udziec jagniecy i tak w臋dzi膰 trzeba przez 2-3 tygodnie Shocked Potem jeszcze trzeba to gotowac, ale powiedzmy ze samo gotowanie to juz daloby sie zrobic w naszych warunkach.
Jedynym wyjsciem z sytuacji byloby kupic juz uwedzona jagniecine lub baranine. Pewnie nie bedzie to takie w臋dzenie o jakie nam chodzi, ale cos juz bardzo podobnego.
Zamieszcze wiec ten opis - przepis w Smako艂ykach, bardziej jako ciekawostk臋 bo pewnie nikt tego nie bedzie w naszych warunkach probowal przyrzadzic. A szkoda, to najulubiensze mi臋sko Islandczykow.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 28 Kwi 2004, 14:31    Temat postu: imbir contra kardamon Odpowiedz z cytatem

Johanna, jedno pytanko! Piek艂as Vinarterte, my ja pieczemy na zlot teraz. Kupilismy kardamon, ale jak powachalismy to boimy sie tego dodac do ciasta Smile W malym stezeniu, czyli z daleka od woreczka z ta przyprawa, czuje sie cos, co przypomina czosnkowy gulasz Smile Im blizej nosa, tym bardziej zapach robi sie cytrynowy. Dziwna to troche przyprawa. Wszedzie pisza ze podobna do imbiru ale ja bym tak wcale nie powiedziala. Powiedz, Ty piek艂as z imbirem w koncu? Nie wiem czy sie odwazymy dodac tego kardamonu Smile

Zdr贸wka!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
johanna

Do潮czy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Sk眃: Kielce
PostWys砤ny: 28 Kwi 2004, 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszy raz piek艂am z imbirem, gdy偶 nie mog艂am nigdzie znale藕膰 kardamonu. Chyba w ka偶dym sklepie si臋 pyta艂am o ten okrropny kardamon, a dosta艂am dopiero na.. bazarach lol Wi臋c upiek艂am 2 raz. Ciasto mo偶e nie mia艂o smaku czosnkowego gulaszu, by艂o ca艂kiem smaczne jednak to pierwsze bardziej mi smakowa艂o... byc moze to nie chodzilo o kardamon, ale o to ze troche pomieszalam proporcje, moja mama sie wtraca艂a albo za kr贸tko "czeka艂o" :wink:
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 28 Kwi 2004, 15:20    Temat postu: zmienne w pieczeniu Odpowiedz z cytatem

No tak, czyli dalej nic nie wiem, za duzo zmiennych w tym Twoim pieczeniu bylo Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
johanna

Do潮czy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Sk眃: Kielce
PostWys砤ny: 28 Kwi 2004, 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi si臋, 偶e imbir jest pewniejszy, ale to kardamon jest w islandzkim przepisie... hmm... Rolling Eyes

A masz d偶em rabarbarowy czy u偶yjesz innego?
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 28 Kwi 2004, 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, kardamon jest w oryginale, wiec chocby ciasto mialo byc smaku gulaszowego to takie zrobimy i zjemy nie pokazujac ze nam nie smakuje Smile

Wlasnie nie wiem jaki w koncu jaki bedzie dzem. Na zakupy poszla moja kolezanka i od razu ze sklepu do domu piec. Jeszcze sie z nia nie kontaktowalam czy dostala rabarbarowy. Kardamon w kazdym razie kupila. Skoro nic nie mowi, to znaczy ze i dzem odpowiedni udalo jej sie dostac.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
ezi
Go舵
PostWys砤ny: 13 Maj 2004, 17:14    Temat postu: ciasto, ciasto i po cie艣cie :) Odpowiedz z cytatem

To ja robi艂am ciasto na zlot, to ja jestem ta kole偶anka, kt贸ra niestety nie w艂ozy艂a tam d偶emu rabarbarowego tylko 艣liwkowy..
W przysz艂ym roku si臋 poprawie, bo juz moja mamu艣ka obieca艂a mi ca艂y rabarbar z dzia艂ki Smile

My艣l臋, 偶e w przysz艂ym roku na zlocie b臋dzie du偶o luda, wi臋c z Johann膮 b臋dziemy mia艂y kup臋 roboty.. bo sie na jednej V铆natercie nie sko艅czy Very Happy

Kardamon to ciekawa bestia i my艣l臋, 偶e pasuje do kruchych ciasteczek doskonale, pomysle膰 tylko o pe艂nych pude艂eczkach ciasteczek, w kt贸rych cz臋艣膰 by艂aby z kardamonem, cz臋艣膰 z imbirem, cz臋艣膰 cynamonowych... pycha.. przy robieniu ciasta na pr贸bk臋 zrobi艂am takie 3 ciasteczka kardamonowe (co by nie podawa膰 ciasta o smaku "gulaszowym", tak naprawd臋 u takim smaku nie mysla艂am, chodzi艂o o raczej zwyk艂y ludzki odruch sprawdzenia, czy to aby jadalne, czy tez tylko zahartowani Islandczycy mog膮 spozywa膰 swoje specja艂y Smile.. bo przyznam si臋 bez bicia wtedy nie czyta艂am post贸w Johanny, bo mo偶e by mi sie przez "przypadek" wsypa艂 imbir do ciasta Wink - co艣 d艂ugi nawias mi si臋 zrobi艂 Confused )
to nawi膮zuj膮c do tych ciasteczke, bo juz pewnie sie w膮tek zgubi艂 - smakowa艂y nie藕le

Zastanawia mnie tylko jedno ten zapach cytryny? S艂ysza艂am te偶 pog艂oski, jakoby dodatek kardamonu mia艂 tworzy膰 smak nieco mi臋towy..
dziwne.. dla mnie ni z mi臋t膮 ni z cytryn膮 nie ma to wiele wsp贸lnego.. a mo偶e spaczony ju偶 mam zapach ca艂kowicie Smile
Powr髏 do g髍y
johanna

Do潮czy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Sk眃: Kielce
PostWys砤ny: 12 Cze 2004, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam rabarbar, mam rabarbar Very Happy Za chwile zrobi臋 d偶em i jutro po raz trzeci upiek臋 Vinarterte. Wyspecjalizowa艂am si臋 :wink:
Robi艂 ju偶 kto艣 to ciasto z d偶emem rabarbarowym?

Mam nadziej臋, 偶e zd膮偶y nabra膰 odpowiedniego smaku na 艢wi臋to Narodowe Islandii Smile
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nast阷ny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron